Philips 42 Pfl 7403 D

Jeniszek

New member
Witam
Błagam o opinie na temat tego telewizora. Czy to dobry zakup. Chcę przeznaczyć na telewizor 4000-4500 zł. Ten model ma 100 hz i full hd czy w tej cenie i w tym rozmiarze są lepsze propozycję. Miałem szybko kupić telewizor, ale los chciał żebym zajrzał na te forum. I teraz im więcej czytam tym mniej wiem. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
 

baleron466

New member
Spróbuję troszkę odświeżyć ten temat, ale z pytaniem bardziej szczegółowym - jest to chyba jedyny telewizor Philipsa z matrycą gdzie podają 4biliony kolorów i czas reakcji 3ms
"Czas odpowiedzi (typowy): 3 (odpowiednik BEW) ms"
co to jest "odpowiednik BEW"?

żaden inny model Philipsa 42" nie ma tej matrycy - czy ktoś posiada info na jej temat? Domyślam się , że jest to jakaś nowość, bo wogóle trudno znaleźć informacje na temat tego TV w necie.
 

pixelangel

New member
baleron466 napisał:
Spróbuję troszkę odświeżyć ten temat, ale z pytaniem bardziej szczegółowym - jest to chyba jedyny telewizor Philipsa z matrycą gdzie podają 4biliony kolorów i czas reakcji 3ms
"Czas odpowiedzi (typowy): 3 (odpowiednik BEW) ms"
co to jest "odpowiednik BEW"?

żaden inny model Philipsa 42" nie ma tej matrycy - czy ktoś posiada info na jej temat? Domyślam się , że jest to jakaś nowość, bo wogóle trudno znaleźć informacje na temat tego TV w necie.
Ten model nie ma nic nadzwyczajnego w matrycy , i jest chyba najslabszym modelem z calej nowej serii (ma matryce 10 - 11 bit ,czyli 4 biliony kolorow podczas gdy powiedzmy model 5603 albo 7603 ma matryce 12 bit czyli okolo 68 bilionow.
Modele philipsow z serii 9xxx mają juz matryce 16 bit ,i to jest letkie przegiecie z kolorami.
 
Ostatnia edycja:

baleron466

New member
ze strony philipsa:
7403 - 4 biliony kolorów (RGB 14bit)
a np. 5603 - 28.9miliarda kolorów (w bit'ach nie podają).

więc jak to jest z tymi kolorami? bo gubię się.
Wg terminolorii komputerowej
obraz 8 bitowy = 2^8 kolorów = 256kolorów
obraz 12bitowy = 2^12kolorów = 4096 kolorów
16 bitowy= 2^16= 65536 kolorów

Jakoś to nijak nie przystaje do ilości kolorów jakie podają w TV ?
Proszę o wytłumaczenie.

Porónywałem 100Hz TV philipsa i nie 100hz - i niestety róznica dla mnie duuża (np. stopniowe ściemnianie bardzo jasnego obrazu, płynny ruch konturowych przedmiotó -animacja).

Czy HD Natural motion działa tylko podczas wyświetlania obrazu fullHD czy także SD?
 
Ostatnia edycja:

pixelangel

New member
baleron466 napisał:
ze strony philipsa:
7403 - 4 biliony kolorów (RGB 14bit)
a np. 5603 - 28.9miliarda kolorów (w bit'ach nie podają).

więc jak to jest z tymi kolorami? bo gubię się.
Wg terminolorii komputerowej
obraz 8 bitowy = 2^8 kolorów = 256kolorów
obraz 12bitowy = 2^12kolorów = 4096 kolorów
16 bitowy= 2^16= 65536 kolorów

Jakoś to nijak nie przystaje do ilości kolorów jakie podają w TV ?
Proszę o wytłumaczenie.

Porónywałem 100Hz TV philipsa i nie 100hz - i niestety róznica dla mnie duuża (np. stopniowe ściemnianie bardzo jasnego obrazu, płynny ruch konturowych przedmiotó -animacja).

Czy HD Natural motion działa tylko podczas wyświetlania obrazu fullHD czy także SD?
12 bit = 4096 x 4096 x 4096 = 68 ,719, 476, 736 kolorów (więc nie wiem skąd philips 7403 ma 4 biliony - 4 biliony to 11 bit)
Ja mam informacje od philipsa że model 7603d ma matrycę 12 bit

Jest jeszcze mozliwosc ze te parametry dotyczace glebi kolorow to sciema ze strony producenta ,gdyz te wartosci mogą dotyczyc nie wyswietlanych kolorow a wewnetrznie obrabianego obrazu przez elektronike (a realnie i tak na panelu jest wyswietlane powiedzmy max 10 bit z ditheringu -czli 8bit + dithering). Podobne przekręty stosował samsung czy eizo gdzie wewnętrznie przez elektronike przerabiany był obraz w powiedzmy 14 bitach ,ale matryca i tak była realnie 8 bitowa.

Co do 100hz to sam nie widzę różnicy , dla mnie to jest ściema za która trzeba słono płacić - hd natural motion załatwia większość efektu płynnych przejść w dynamicznych scenach.
HD natural motion działa na obrazie SD jak i Full HD

Sprawa z tymi matrycami philipsa jest troche zakrecona ,czesto podaja błędne dane na własnej stronie .Kiedyś podawano nawet że model 7603 ma 100hz :)
 
Ostatnia edycja:

baleron466

New member
No i wczoraj dokonałem zakupu - 42"7403D . pierwsze wrażenie (podpiąłem u siebie do kablówki)- średnie! Ale po podpięciu pod dekoder cyfrowy (ta sama kablówka) - różnica kolosalna, in plus oczywiście. 100Hz widać, pixel plus też, hd motion też - i wszystkie z tych opcji, moim zdaniem, warto aby telewizor miał na pokładzie. 100Hz najbardziej było widać przy meczu piłkarskim, kamera z góry na boisko i przesuwała się na bok - środkowa linia boiska na 100Hz wypadała zdecydowanie lepiej :)
Dzięki wszystkim za info.
 

Jump

New member
Ilośc bitów matrycy i procesora graficznego (bitrate) to dwie różne wartości. Matryca - fakt 12 bitów, natomiast bitrate -14 bitów.
Skąd 4 biliony: 2 do potęgi 14 x 2 do potęgi 14 x 2 do potęgi 14 czyli 16384 x 16384 x 16384 = 4 biliony kolorów.

Może się wydawać, że liczby są przesadzone, ale sami wiecie co sie dzieje na rynku, a Philips zawsze bardzo dobrze radził sobie z kolorami, naturalnymi kolorami.
Widziałem 7403D w akcji i naprawdę jest kozacki, przyjemne dla oka kolory i stabilny obraz.
Pozdrawiam
 

pixelangel

New member
Dla zainteresowanych dokumentacje z matrycami LG PHILIPS

Jump napisał:
Ilośc bitów matrycy i procesora graficznego (bitrate) to dwie różne wartości. Matryca - fakt 12 bitów, natomiast bitrate -14 bitów.
Skąd 4 biliony: 2 do potęgi 14 x 2 do potęgi 14 x 2 do potęgi 14 czyli 16384 x 16384 x 16384 = 4 biliony kolorów.

Może się wydawać, że liczby są przesadzone, ale sami wiecie co sie dzieje na rynku, a Philips zawsze bardzo dobrze radził sobie z kolorami, naturalnymi kolorami.
Widziałem 7403D w akcji i naprawdę jest kozacki, przyjemne dla oka kolory i stabilny obraz.
Pozdrawiam
Czyli wychodzi na to ze modele 5603 oraz 7603 maja identyczne parametry ja 7403 ,matryca 12 bit .Chociaż sam wątpie w te 12 bit , miałem okazję przeglądac dokumentację matryc LG/PHILIPS i w najlepszym wypadku były matryce 8 bit + dithering ,lub 10 bit:)
Te 14 bit nie wyswietlanych na matrycy ,tylko przerabiane przez elektronike to wsumie tez sciema ,bo co nas obchodzi wewnetrznie obrabiany obraz.
 
Ostatnia edycja:

Jump

New member
pixelangel napisał:
Czyli wychodzi na to ze modele 5603 oraz 7603 maja identyczne parametry ja 7403 ,matryca 12 bit .Chociaż sam wątpie w te 12 bit , miałem okazję przeglądac dokumentację matryc LG/PHILIPS i w najlepszym wypadku były matryce 8 bit + dithering ,lub 10 bit:)
Te 14 bit nie wyswietlanych na matrycy ,tylko przerabiane przez elektronike to wsumie tez sciema ,bo co nas obchodzi wewnetrznie obrabiany obraz.

5603 ma mniejszy bitarate - 28.9 mld więc jest mniej.
Sorry pixelangel: panel 10 bit max (literówka wkradła się), ale nie koniecznie musi być od LPL. Tak jak już kiedyś pisałem Philips stosuje jeszcze matryce od CMO i AUO.
Mówisz, że ściema ? Postaw obok podobny model konkurencji, podłącz to samo źródło i zobaczysz :) Cały proces obróbki obrazu jest istotny.
 

pixelangel

New member
Jump napisał:
5603 ma mniejszy bitarate - 28.9 mld więc jest mniej.
Sorry pixelangel: panel 10 bit max (literówka wkradła się), ale nie koniecznie musi być od LPL. Tak jak już kiedyś pisałem Philips stosuje jeszcze matryce od CMO i AUO.
Mówisz, że ściema ? Postaw obok podobny model konkurencji, podłącz to samo źródło i zobaczysz :) Cały proces obróbki obrazu jest istotny.

Dla mnie istotna jest matryca a nie proces obróbki (proces obróbki może być nawet 32 bitowy lecz co z tego jak obraz wychodzi przez matrycę 8-10 bitową )
Na stronce philipsa widać że są modele 7603d zarówno z "4 bilionami kolorow oraz bez tych "4 bilionow - błedem było ocenianie wg samej serii .
Trochę sie zakręciłem skąd te 28,9 miliarda .Powiedzmy że matryca jest 10 bitowa to mamy ponad 1 miliard ,a gdy jest 12 bitowa ponad 68 miliarda .
Prawde mówiac oko ludzkie nie jest wstanie ocenic (przejsc w skali szarosci) wiekszej od 16 77 216 kolorow - dlatego też przyjęto to za standard :)
Dla dodatkowej iluzji stosowane są triki typu DNI u Samsunga (saturacja barw) , gdzie mamy przejaskrawione kolorki .

Link ze skromną informacją jakie matryce mają nowe modele TV LCD Philips-a (widać że tak jak wspominałem wcześniej , matryca 10 bit to jest narazie max). Nie ma co się kierować samą serią ,np model 47pfl7603d z aktualnych informacji od philipsa ma panel 10 bit.
 
Ostatnia edycja:

sonaro

New member
Telewizor rewalcyjny w tej grupie cenowej. Polowałem na niego kilka miesięcy i w końcu zakupiłem go 2 dni temu w Auchan za 3499 zł (-100 zł karta skarbonka = 3399zł ) :mrgreen: Reasumując: miażdży konkurencję :twisted:
 

androll

New member
Ja również zastanawiałem się jaki LCD do 4000PLN ale nie o tym chcę napisać.
Kupiłem 42" 7403 i najlepsze jest to że jest to jedyny LCD z niższej półki cenowej Philipsa, który ma taki sam soft jak linia 9703 i 9603 czyli cineosy (000.058.015.000). Więc jaka w nim siedzi elektronika???
Obraz wiadomo fajny ale jak dla mnie ten cały PixelPlus 3 HD momentami wkurza, a Active Control nie wiem ale wydaje mi się że nie mogę go wyłączyć, nic się nie zmienia a pod przyciskiem demo i wybraniu tej opcji cały czas mam że jest wł.? Ten model wydaje się to jakiś mix, ktoś mi mówił że dopiero PerfectPixel ma Active Control.
 

oppenheimer

New member
podświetlenie w 42pfl7403

Witam , ja troche z innej beczki a nie bede specjalnie zakładał nowego tematu. Kupiłem 42pfl7403d i zastanawiam się czy pod napisem Philips też w tym modelu jest podświetlenie? Jeśli tak to proszę powiedzieć jak je włączyć?

A wogóle to bardzo fajny TV. Wiecej napisze jak trochę potestuje i ochłonę:)

Pozdrawiam
 

armin74

New member
Witam też posiadam Philips 42 Pfl 7403 D i stwierdzam to co androll że z tym activ control w menu demo jest coś nie tak. W menu serisowym udało mi się włączyć PerfectPixel !!!! i co za tym idzie poprawa obrazu czerń jest o wiele lepsza, jest nawet opcja Ambilight i po włączeniu jej w menu ukazuje się ale nic pozatym a szkoda.
 

Zwolek

New member
Philips 42PFL7403 vs. LG 42LG7000

sonaro napisał:
Telewizor rewalcyjny w tej grupie cenowej. Polowałem na niego kilka miesięcy i w końcu zakupiłem go 2 dni temu w Auchan za 3499 zł (-100 zł karta skarbonka = 3399zł ) :mrgreen: Reasumując: miażdży konkurencję :twisted:

Podnoszę temat. Czy są już jakieś obiektywne opinie? Na razie kilka osób napisało całkiem dobrze o nim. Waham się pomiędzy tym telewizorkiem (42PFL7403) a LG 42LG7000. Parametry podobne, cena również. Nie biorę innych marek pod uwagę, więc proszę nie pisać, że lepszy będzie Sharp, Panasonic lub Samsung. Ma być LG lub Philips. Czy ktoś zastanawiał się nad tymi dwoma telewizorami?

Główne parametry oglądania to: odległość 4,5metra, sygnał Cyfra+ (również HD), dużo okien z każdej strony ale wszystkie mają zewnętrzne żaluzje. Oglądają głównie 2-4 osoby raczej w godzinach wieczornych (filmy, sport i bajki). Dźwięk nie jest najważniejszy (całość podpięta pod dobre kino domowe). Telewizor będzie wisiał na ścianie.

Proszę o konkretne opinie i sugestie. Z góry dziękuję.
 

androll

New member
@armin74
możesz napisać jak wszedłeś do menu serwisowego i uaktywniłeś opcję PerfecPixel
mi udało się znaleźć kod 123654, który jednak tylko daje podgląd menu serwisowego ale nie moge tam nic edytować
będę bardzo wdzięczny
pozdrawiam
 

rudy

New member
Jak można włączyć coś czego nie ma?42Pfl 7403 D posiada Pixel Plus 3HD. a Perfect Pixel HD posiadają modele trochę wyższe np.9703 lub 9603. A więc jest to podobnie jak z włączonym ambilightem, niby pokazuje się w menu,a jednak nie świeci,co można zobaczyc naocznie.Pozdrawiam.
 
Do góry