Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

melinek11

New member
proszę o wypowiedzi na temat prędkości działania przegladarki www, współpracy z bezprzewodowymi klawiaturami i myszami , oraz prędkości działania SMART...
 

bogaty

New member
Bez reklam
Po ponad tygodniowym użytkowaniu TV moge coś o nim napisać.Jakość obrazu bardzo dobra, czy to film na BD, dvd czy MKV z USB chce się oglądać.Czerń również na wysokim poziomie, podświetlenie matrycy bardzo dobre, nie widać białych jaśniejszych miejsc w rogach itp.Smart chodzi bardzo wolno, wpisywanie czegokolwiek z pilota monotonne.Obejrzałem dwa filmy w 3D Transformers:Dark of The moon i Avatar, efekt 3D widoczny, ogólnie podobało mi się.Telewizor trochę smuży, tylko w połączeniu z xbox 360, dodatkowo w pierwszy dzień w górnym lewym rogu ekranu pojawił się bad pixel, świecący na biało.Design bardzo mi się podoba, wykonanie dobre, nic nie odstaje, wszsytko spasowane.Ogólnie jestem zadowolony, jeśli Philips jakoś zniweluje smużenie na xboxie bedzie super.
 

mureklos

New member
Napisy

Witam wszystkich,
znalazłem świetny program ("Przelicz text") do konwersji napisów z oryginalnego ".txt" z polskimi ogonkami na ".srt" bez ogonków. Jest to proces dużo szybszy, bez ręcznego babrania się w zmiany "ą" na "a" itd. np w programach do edycji napisów.
Wystarczy w programie załadować plik napisów, zaznaczyć opcje "bez polskich znaków" i format na "SRT".
W opcjach programu dla maksymalnej wygody ODznaczamy "zapisz w tym samym formacie" i "zapisz pod tą samą nazwą", bo jeśli nie odznaczymy tej drugiej opcji program zapisze nam plik z rozszerzeniem txt, też nic się nie stanie, wystarczy zmienić wtedy ręcznie rozszerzenie z *.txt na *.srt.
Śmiga świetnie, polecam

Linku nie mogę wrzucić bo nie mam jeszcze 5 postów na forum.
Wpiszcie w wyszukiwarkę: "przelicztext 1.3.2" i ściągnijcie z pierwszego linka na liście

Pozdrawiam fanów naszego Philipsa :)
 

b3rs_pl

New member
Po ponad tygodniowym użytkowaniu TV moge coś o nim napisać.Jakość obrazu bardzo dobra, czy to film na BD, dvd czy MKV z USB chce się oglądać.Czerń również na wysokim poziomie, podświetlenie matrycy bardzo dobre, nie widać białych jaśniejszych miejsc w rogach itp.Smart chodzi bardzo wolno, wpisywanie czegokolwiek z pilota monotonne.Obejrzałem dwa filmy w 3D Transformers:Dark of The moon i Avatar, efekt 3D widoczny, ogólnie podobało mi się.Telewizor trochę smuży, tylko w połączeniu z xbox 360, dodatkowo w pierwszy dzień w górnym lewym rogu ekranu pojawił się bad pixel, świecący na biało.Design bardzo mi się podoba, wykonanie dobre, nic nie odstaje, wszsytko spasowane.Ogólnie jestem zadowolony, jeśli Philips jakoś zniweluje smużenie na xboxie bedzie super.

Pilot faktycznie niedomaga ale jeżeli jesteś posiadaczem smartphona na Androidzie lub iPhone to możesz sobie ściągnąć aplikację do urządzeń Philipsa, która umożliwia wpisywanie tekstu z klawiatury telefonu czy tableta.
 

RufuSx

New member
Wyczytałem w jednej opinii, że TV nie posiada 'normalnego' (2xRCA) wyjścia audio. Chciałbym do niego podłączyć zestaw aktywnych głośników 2.0 (np. Microlab Solo6c) - da się to zrobić?

Da radę przez wyjście słuchawkowe, nie będzie jakichś strat w dźwięku?
 
Ostatnia edycja:

miszza

New member
Po ponad tygodniowym użytkowaniu TV moge coś o nim napisać.Jakość obrazu bardzo dobra, czy to film na BD, dvd czy MKV z USB chce się oglądać.Czerń również na wysokim poziomie, podświetlenie matrycy bardzo dobre, nie widać białych jaśniejszych miejsc w rogach itp.Smart chodzi bardzo wolno, wpisywanie czegokolwiek z pilota monotonne.Obejrzałem dwa filmy w 3D Transformers:Dark of The moon i Avatar, efekt 3D widoczny, ogólnie podobało mi się.Telewizor trochę smuży, tylko w połączeniu z xbox 360, dodatkowo w pierwszy dzień w górnym lewym rogu ekranu pojawił się bad pixel, świecący na biało.Design bardzo mi się podoba, wykonanie dobre, nic nie odstaje, wszsytko spasowane.Ogólnie jestem zadowolony, jeśli Philips jakoś zniweluje smużenie na xboxie bedzie super.

Ja właśnie ten model kupiłem głównie pod xboxa - także mnie załamałeś
 

bogaty

New member
Bez reklam
@miszza Nie jest tak źle, obstawiam że czas reakcji tego Philipsa oscyluje w okolicach 6-8 ms.Nie wiem jak jest w przypadku matrycy sharpa, ja prawdopodobnie mam samsunga.@kiki w wyścigach tego nie widać, włącz jakąś strzelankę, trzeba sprawdzić w zaciemnionym miejscu.
 

RufuSx

New member
Dobra, problem z głośnikami rozwiązany -> D3 w Morele.net

Jutro (a w zasadzie dzisiaj) jadę kupić 40PFL5007. Jeszcze tylko dwa pytania:

1) Przy zakupie trzeba zwracać uwagę na oznaczenia matrycy (szukać jakiejś konkretnej itd.)?

2) Jeśli chodzi o funkcje internetowe/multimedialne to interesują mnie tylko:

  • radio internetowe (na stronie TuneIn jest dużo polskich stacji, rozumiem, że w TV też one będą)
  • DLNA/USB: wygodne przeglądanie fotek (jakiś slideshow) i odtwarzanie mp3 (z opcją playlist, shuffle)
  • sporadycznie film 720p MKV (bez napisów, bez DTSu) lub jakiś xvid z filmem z komunii/chrzcin/wesela. Nie musi wczytywać się błyskawicznie, byleby później działało poprawnie (dźwięk cały czas zsynchronizowany, możliwość pauzowania, przewijania itd.).
Nie zawiodę się?
 

KasztaN9

New member
1) Przy zakupie trzeba zwracać uwagę na oznaczenia matrycy (szukać jakiejś konkretnej itd.)?

Po prostu podaj ten model, napisz sobie na kartce: 40PFL5007

2) Jeśli chodzi o funkcje internetowe/multimedialne to interesują mnie tylko:

1. radio internetowe
SĄ JAKIEŚ 2 WIGETY NA RADIA. JA KOŻYSTAM Z JEDNEGO I TAM JEST RADIO ZET, ESKA ITP.

2.DLNA/USB: wygodne przeglądanie fotek (jakiś slideshow) i odtwarzanie mp3 (z opcją playlist, shuffle)
ODTWARZA BEZ PROBLEMU. JA AKURAT PRZEZ WIFI ODTWARZAM Z KOMPA ;P I DZIAŁA. JESTES SLIDESHOW

Nie zawiodę się?
Ja mam ten TV od 2 dni i jestem z niego zadowolony, a to działanie smartu ... no rzeczywiście troszke muli, ale nie tak bardzo. Da się jakoś radę, ale ja polecam podłączyc sobie kompa do tv zeby miec interent bo w koncu TV do internetu nie słóży, ale fajnie działa ta IPLA i Youtube ;). Tutaj masz film jak to wygląda u mnie: Philips PFL5507K/12 - Działanie SmartTV - YouTube
 

RufuSx

New member
@KasztaN9 - dzięki za filmik! Właśnie czegoś takiego szukałem na YT :)

Łeee... nie jest tak źle. Korzystam z playera Xtreamer Sidewinder i tam jeszcze dłużej wszystko się wczytuje.

Ten TV ma być dla rodziców, którym na swoim NASie zrobie foldery z ich muzyką i fotkami - będą z tego korzystać kilka razy w miesiącu. Najważniejsze to wygoda i prostota. Czy dałbyś może radę wrzucić krótki filmik jak otwierasz jakieś dwa zdjęcia i przewijasz mp3 (po DLNA albo USB)?

EDIT:
Teraz doczytałem, że jednak są dwa typy matryc do 40". W Euro na wystawie jest błyszcząca i nie wiem co robić... Poratujcie! :D
 
Ostatnia edycja:

Zingeer

New member
Ostatnio szukałem informacji na temat modelu tv z tematu, wiec zebralem je i wrzucilem (najwazniejsze) na www, moze komuś sie przyda.

philips40.prv.pl
 

grafmarr

New member
Ostatnio szukałem informacji na temat modelu tv z tematu, wiec zebralem je i wrzucilem (najwazniejsze) na www, moze komuś sie przyda.

philips40.prv.pl

Ta strona może być przydatna, ale opis do programu MKVToolnix jest nieścisły. Jeśli w pliku mkv jest zawarte kilka różnych ścieżek dźwiękowych, to zaznaczanie tzw. domyślnej nic nie daje w przypadku odtwarzania tego pliku na TV Philipsa. Sprawdzałem na kilku różnych filmach i jedyną receptą na wybranie konkretnej ścieżki dźwiękowej jest pozostawienie jej w pliku mkv jako jedynej, czyli usunięcie zeń wszystkich pozostałych (piszę o tym w innym wątku na forum w dziale Philipsa).
Niestety nie działa to w przypadku napisów i nawet jeśli jest tylko jedna ścieżka napisów i to do tego ustawiona jako domyślna to i tak napisów na ekranie nie zobaczymy. Wyjściem z sytuacji jest umieszczenie osobnego pliku z napisami w formacie srt, oczywiście bez polskich liter, o czym już wielokrotnie było wspominane.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Wczoraj sprawdziłem u siebie input lag, w połączeniu z PC wynik wacha sie od 25-40ms.Na paźdźiernik zamówiłem kalibrację ISF, chcę w pełni wykorzystać ten TV.PS jaki najlepszy środek polecacie do czyszczenia panelu w tym philipsie?
 
Ostatnia edycja:

b3rs_pl

New member
Witam,

Właśnie dostałem swojego Philipsa i pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.
Skalowanie SD - z naziemnej cyfrowej - SUPER!
Sygnał puszczony z PC (GFX560 TI i film 720x306 oraz 720p) - SUPER!
Obrazu z BattleField 3 puszczonego w Full HD nie ma chyba sensu opisywać bo jak miód smakuje chyba każdy wie ;)
Dźwięk również extra. Do podłączenia głośników 2.0 Solo6c, bo takie także posiadam, użyłem gniazda słuchawkowego i jest OK.
Odnotowałem niewielki clouding i tu chciałbym prosić o instrukcje jak mogę odczytać producenta matrycy.

Współpracę ze smartphonem (SGS II GT-I9100) oceniam na dobrą, problemy pojawiły się w aplikacji YouTube, w której nie ma możliwości wprowadzenia szukanego tekstu z klawiatury urządzenia, albo jest to niedość intuicyjne.

Ogólnie po pierwszym dniu użytkowania jestem zadowolony i szczerze zaskoczony możliwościami TV i płynnością działania. Menu zaprojektowane bardzo dobrze, jednak animacje przejścia mogą z czasem denerwować.

Do pełni szczęścia brakuje chyba tylko Ambilight i dodatkowej pary głośników :)

Pozdrawiam,
Marcin
 
Do góry