Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

rufusek

New member
Witam,
Zgadza się , ale nie każdy kupuje w sklepie stacjonarnym i może to sprawdzić sobie naocznie. Wielu z nas kupuje też w sklepach internetowych , a wtedy to już jest loteria.
Gdyby sprzedawca sklepu internetowego sprawdzał matrycę zamontowaną w telewizorze , musiałby
otwierać opakowanie , a na to się nie zgodzi.


Pozdrawiam,
accu
:kom:

No tak masz rację, ja właściwie też stoję przed takim samym dylematem, czy przepłacić w stacjonarnym sklepie czy zaryzykować w internetowym. Zawsze pozostaje możliwość zwrotu w ciągu 10 dni ale w razie niepowodzenia trzeba przełknąć stratę kosztu przesyłki. Jednak spora różnica w cenie zwłaszcza z gratisowymi okularami chyba skłoni mnie do zaryzykowania. Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie ale może ktoś kupował ten tv w sklepie z gratisowymi dwoma parami okularów i napisze jaką matrycę dostał, może to byłaby jakaś wskazówka.
 

marcint75

New member
jestem co raz bliżej zakupu 46 calowej wersji tego TV lecz dziś podczas krótkiego testu w EURO RTV AGD rozczarował mnie wewnętrzny player. podczas przewijania filmu 1080p zapisanego w kontenerze mkv TV kilkukrotnie się wieszał. niestety trzeba było go wyłączyć i zaczynać od nowa sytuacja się powtarzała na kilku innych plikach. dodatkowo player nie odczytywał poprawnie czcionki pl srt. czy macie, mieliście podobne problemy? i jeszcze raz wrócę do kwestii okularów. doczytałem że modele dostępne do tego TV mają różną spec a dokładniej chodzi o kontrast. tańsze mają kontras 2000 a droższe 4000, ale o co chodzi jakie są i czy są róznice podczas oglądania materiału 3d, pzdr :)
 

b3rs_pl

New member
No tak masz rację, ja właściwie też stoję przed takim samym dylematem, czy przepłacić w stacjonarnym sklepie czy zaryzykować w internetowym. Zawsze pozostaje możliwość zwrotu w ciągu 10 dni ale w razie niepowodzenia trzeba przełknąć stratę kosztu przesyłki. Jednak spora różnica w cenie zwłaszcza z gratisowymi okularami chyba skłoni mnie do zaryzykowania. Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie ale może ktoś kupował ten tv w sklepie z gratisowymi dwoma parami okularów i napisze jaką matrycę dostał, może to byłaby jakaś wskazówka.

Ja zamówiłem przez Elektro.pl w zestawie z okularami ale niestety nie miałem porównania i nie wiem jaką mam matrycę. Mogę dziś zrobić zdjęcia z flashem i wrzucić na forum.
Koszt zakupu łącznie z przesyłką to 2470 zł czyli 29 zł mniej niż przez RTVeuroAGD.
 

rufusek

New member
Ja zamówiłem przez Elektro.pl w zestawie z okularami ale niestety nie miałem porównania i nie wiem jaką mam matrycę. Mogę dziś zrobić zdjęcia z flashem i wrzucić na forum.
Koszt zakupu łącznie z przesyłką to 2470 zł czyli 29 zł mniej niż przez RTVeuroAGD.

Z tego co wczoraj widziałem w sklepie to w półmacie stojąc metr, dwa od tv jestem w stanie z łatwością rozczytać np. duży napis na koszulce w odbiciu na tv, natomiast w macie czyli matrycy Sharpa napis ten prawie zupełnie się rozmywa. Oczywiście piszę o dużym napisie w stylu logo Samsunga na koszulce Chelsea.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ja kestem praktycznie o krok od zakupu tego TV. Mam do was jeszcze jedno pytanie. Czy poprawila sie sytuacja z tym smuzeniem na x360? Jesli nie to czy bardzo ono przeszkadza? Aha i jeszcze jedno. Jak jest ze smuzeniem i migotaniem podczas ogladania?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja kestem praktycznie o krok od zakupu tego TV. Mam do was jeszcze jedno pytanie. Czy poprawila sie sytuacja z tym smuzeniem na x360? Jesli nie to czy bardzo ono przeszkadza? Aha i jeszcze jedno. Jak jest ze smuzeniem i migotaniem podczas ogladania?
Mocno nie przeszkadza, w czasie oglądania filmów nie ma smużenia.Najdziwniejsza rzecz, podlaczyłem PC pod TV włączyłem stalkera zew prypeci, smużenia brak, wydaje mi się że wina leży po stronie xboxa.
 

b3rs_pl

New member
Z tego co wczoraj widziałem w sklepie to w półmacie stojąc metr, dwa od tv jestem w stanie z łatwością rozczytać np. duży napis na koszulce w odbiciu na tv, natomiast w macie czyli matrycy Sharpa napis ten prawie zupełnie się rozmywa. Oczywiście piszę o dużym napisie w stylu logo Samsunga na koszulce Chelsea.

Link do zdjęć. Wygląda mi to na mat bo widać w zasadzie tylko plamy, ale zdaję się na waszą ocenę.

Edit: Byłem też dzisiaj w sklepie w którym stały obok siebie 40" i 46". Wersja 46" zdecydowanie bardziej błyszczała od mojego egzemplarza.
 
Ostatnia edycja:

amoorek78

New member
krótkie pytanie:
Chcę kupić 46PFL5007.

Z tego co czytam to będzie to na pewno matryca Samsunga tak ?
Będzie ona błyszcząca czy matowa ?
Bo piszecie, że w 40 calach jest błyszcząca.

Tomek
 

rufusek

New member
Link do zdjęć. Wygląda mi to na mat bo widać w zasadzie tylko plamy, ale zdaję się na waszą ocenę.

Edit: Byłem też dzisiaj w sklepie w którym stały obok siebie 40" i 46". Wersja 46" zdecydowanie bardziej błyszczała od mojego egzemplarza.

Dzięki za info i zdjęcia, chyba zaryzykuję i też zamówię tam gdzie ty.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam,
Jest to obojętne czy to 46PFL5007K/12 czy 46PFL5507K/12. W obu telewizorach jest montowana matryca
firmy Samsung.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

tzn Samsung to matryca mat, a Sharp błyszcząca ?
W takim razie w 46"pfl5507 siedzi Samsung bo oglądałem tv w sklepie i był matowy.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
tzn Samsung to matryca mat, a Sharp błyszcząca ?
W takim razie w 46"pfl5507 siedzi Samsung bo oglądałem tv w sklepie i był matowy.

Witam,
W poście#nr850 są podane przecież prawidłowo wszystkie matryce , wszystkich producentów,
jakie są montowane w poszczególnych seriach telewizorów firmy Philips na rok 2012 r.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry