Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

accu

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Parę dni temu zakupiłem rodzicom Philips-a 46PFL5507K i mam dwa a może jedno ale (ale dość nurtujące) ;)

Wczoraj jak mama odeszła na dłuższy czas od tv i wróciła to sprzęt był wyłączony a nikogo prócz niej w domu nie było. Pomyślała, że może sama go wyłączyła przez przypadek i znów uruchomiła tv. Po jakimś czasie znowu wyszła gdzieś przed dom na dłuższy czas, wraca a tam tv wyłączony. To dziwne zachowanie nie ma miejsca kiedy siedzi przed tv....? Dziś osobiście spędziłem przed nim pół dnia i wszystko było ok. 15 min temu dzwoni mama, że stało to samo ale tym razem przy niej i wspomniała coś o napisie na tv (hdmi off)???
Macie jakieś pomysły, przypuszczenia co to może być?
Dodam, że wyłącznik czasowy sprawdzałem i jest off na 0...

Help bo mnie zabiją, że ogarnąłem im wadliwy model... ;]
Pozdrawiam.
Witam,
Kolego ,nic się martw.Aby zaradzić samoczynnemu wyłączaniu się telewizora , co telewizor robi po 4 godzinach "tzw. bezczynności" po prostu weź pilota zdalnego sterowania w trakcie oglądania programu telewizyjnego , naciśnij na nim przycisk koloru zielonego , następnie wybierz opcję :Automatyczne
wyłączanie i na koniec przyciśnij przycisk:OK. Zostanie wyświetlony komunikat z potwierdzeniem.

I już "nie będzie bolało".:-|
Polska - Rosja 1:1 BIĆ "ruskich".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wellu

New member
Trzeba czytać dokładnie instrukcję.
Masz załączoną opcję ,że jak nie ma ruchu przed telewizorem , albo ktoś zaśnie to telewizor właśnie ma się wyłączyć . Teraz większość telewizorów tak ma. Tak powinno być, kłania się ekologia. I to jest ogromna zaleta, że już w tej klasie stosuje się takie rozwiązania ECO.

:)) Tak właśnie przeczuwałem... Dobrze, że to nie wada tv tylko ekologiczne zagranie ze strony producenta. Osobiście chwale taka opcję a, że mam siedzi przed tv i się nie rusza to już jej problem :D hehehe.

Dzięki za info, uspokoiłem się trochę ;]

p.s a gdzie w opcjach można to wyłączyć? :confused:

pzdr!
 

wellu

New member
Witam,
Kolego ,nic się martw.Aby zaradzić samoczynnemu wyłączaniu się telewizora , co telewizor robi po 4 godzinach "tzw. bezczynności" po prostu weź pilota zdalnego sterowania w trakcie oglądania programu telewizyjnego , naciśnij na nim przycisk koloru zielonego , następnie wybierz opcję :Automatyczne
wyłączanie i na koniec przyciśnij przycisk:OK. Zostanie wyświetlony komunikat z potwierdzeniem.

I już "nie będzie bolało".:-|
Polska - Rosja 1:1 BIĆ "ruskich".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Mama sama zrobiła to przez skype - komunikat wyskoczył i został zatwierdzony.
Jeszcze raz dziękuję za mega szybką pomoc :-o:-o:-o
Oby więcej takich ludzi!
Dobrej nocy :krol:
 

mistrzb

Member
Czy jest szansa zainstalowac i uzywac skype'a na tym philipsie?
Oficjalnie nie da sie, ale to tylko sprawa software'u, wiec mam cien nadziei, ze gdzies jakas luka jest zostawiona ;)
Moze kiki moglby sie spytac u zrodel?
Jesli bedziecie miec jakies info to dajcie znac
 

wellu

New member
Witam raz jeszcze. Sprawa tajemniczego wyłączania się już ogarnięta (pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją ale to jak wyżej pisałem, plus dla tv za jego inteligencję i dbanie o ekologię).

Chciałbym zapytać was teraz o kwestię odczytywania plików audio i video gdyż zauważyłem problem który Philips ma szczególnie z pewnym formatem "audio"... Filmy w formacie mkv. czyta lecz audio tutaj jest nierozpoznawalne. Wiem, że już ktoś pisał o tej przypadłości ale ja już włączałem 3 filmy pod rząd i żadne audio nie zostało ogarnięte... Ok, tak ma i nie ma co się ciąć z tego powodu bo np u siebie posiadam półtora rocznego samsunga lcd serii "6" i czyta wszystko...

Chodzi mi o to, czy jest jakiś sposób na przerobienie samego audio lub czy szykuję się jakiś update software który naprawi tę "multimedialną lukę"?
 
Ostatnia edycja:

Pluszaczek12

New member
Testowałem 3d na trailerach MIB3 i Hobbit , wrażenia moim zdaniem bardzo dobre , tv chodzi na ustawieniach fabrycznych ( ciągle się zbieram żeby go z kalibrować ) i też jestem zadowolony , bawiłem się konwersją min na Gumisiach , Czterej Pancerni i Pies , Sami Swoi - efekt sami zobaczcie :) , pytanko czy spotkaliście się z rozmazaniem nie ruchomych znaków np logo TVP1 ? z filmami jest ok tylko loga się rozmazują , czy ktoś wie jak ustawić głębie 3d ? Ogólnie uważam ,że 3000 za ten Tv ( w komplecie były 2 pary okularów ) to dobra cena
 

smuga22

New member
Czy ktoś z forumowiczów porównywał 46PFL5507 z Panas. 42ST50E. Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Pokój mam raczej słoneczny ale w tej chwili mam CRT i jest ok (na plazmach nie ma chyba większych odbić niż na crt?). Szkoda, że Panas. nie ma 46" bo obawiam się że 42" może być za mało odległośc do tv 1,5 m - 3,2 m ale za Panas. przemawjają konty widzenia w moim przypadku dość istotne.
W EURO 46PFL5507 + 2 okul. 3.600 42ST50E 3.500.
Agito daje jeszcze wiecej do myślenia 46PFL5507 3.412, 46PFL5007 3.183, 42ST50E 3.350, 46GT30E 3.150
 
Ostatnia edycja:

armator

New member
wyszła nowa aktualizacja do 55pfl5507k/12 Wersja: 000.079.004.000,
ale co mi po tym jak nie wiem co za udoskonalenia zostaly zawarte bo w Firmware History najświeższy wpis jest z dnia 03.05.2012 :((
 

kriswas

Member
Bez reklam
wyszła nowa aktualizacja do 55pfl5507k/12 Wersja: 000.079.004.000,
ale co mi po tym jak nie wiem co za udoskonalenia zostaly zawarte bo w Firmware History najświeższy wpis jest z dnia 03.05.2012 :((

A jak w inny sposób masz się przekonać, jakie zmiany zostały wprowadzone? :???: No możesz zadzwonić jeszcze na infolinię, ale i tak aktualizację powinieneś wykonać!
 

Osato

New member
Zamiana napisów z .txt na .srt to raczej nie jest problem, ale może być denerwujący fakt nie czytania przez telewizor polskich znaków ... wiadomo coś o jakiejś aktualizacji, która w przyszłości miałaby to zmienić, czy nie ma co na to liczyć ? ;/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pracują nad tym. Data to 2013 rok.

Ipla Film będzie tylko na nowych telewizorach 2012 . Na starszych niestety nie.
 
Do góry