Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

accu

New member
Bez reklam
Cześć

No to jestem szczęśliwym nabywcą. Gra pięknie (poza problemami z kodekami audio przy mkv - ale cóż).

Mam jednak problem.
Jestem klientem dialog media z STB Siemensa. Podłączyłem oba urządzenia poprzez HDMI i mam niemiłosiernie ciche audio. Poprzez SCART jest ok.

Wie ktoś w czym problem? I jak toto zwalczyć?

pozdrawiam

/th
Witam,
Nie znam tego dekodera Siemensa , ale spróbuj może w opcjach tego dekodera znaleźć opcję dźwięku:Dolby Digital i ustaw :Nie lub :Wyłącz. Może się uda toto zwalczyć. Wina leży po stronie dekodera.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

th2000

New member
th2000 - gratuluję. Pamiętam Cie z mojego tematu dotyczącego wyboru telewizora. ;) Widzę wybrałeś tego Philipsa, a nie Panasonica GT30. Napisz jak możesz coś więcej o tym telewizorze i co Cie skłoniło wziąć akurat ten tv, a nie Panasonica ? Pozdrawiam. :)

Kolejność dowolna:

1) ekonomia
a) tańszy - 46GT30 można kupić tanio ale nie na raty 0% ... ;)
b) zużycie energii
2) walory estetyczne (łądna ramka - tu wpływy zewnętrzne... - podobał się)
3) youtube hd
4) świetna recenzja kiki :popcorn:
5) czyta filmy których moj brat na swoim p50vt50 nie łyka. choć gorzej z audio ;)

Nie jestem videofilem, TV raczej do sporadycznego oglądania filmów, częściej będzie leciał na nim tvn24. czy nickelodeon.


I mam zagwózdkę z STB. Podejrzewm, że to problem z kodowaniem audio na hdmi (phil chce pcm a stb wysyła w jakimś innym standardzi). choć dziwne jest to, że ja dzwiek słysze albo znieksztalcony (bez basów, jak z minigłośniczka). troche wygląda to tak, jakby dzwiek w głosnikach tv był z jakiś głosnikow satelitarnych (w 5+1) robiących jedynie ciche tło do sound 3d).
 

th2000

New member
Witam,
Nie znam tego dekodera Siemensa , ale spróbuj może w opcjach tego dekodera znaleźć opcję dźwięku:Dolby Digital i ustaw :Nie lub :Wyłącz. Może się uda toto zwalczyć. Wina leży po stronie dekodera.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Znam ten troick z nboxa (znam sie na googlu conieco ;) ). W STB dialogu dawno temu była taka możliwość. Teraz zrobili upgrade softu (z pol roku temu?) usuwając (niema) wszelkie mozliwosci ustawien...


Może być to problem z kablem? HDMI tor video i audio śle tymi samymi przewodami? - ale jeśli nawet nie - to cyfrówka - wszystko albo nic... skąd ten zniekształcony dzwięk (jak niedociśniety cinch)..

Oczywiscie jest gateway of last resort - przejscie na component... ale to chyba zgniły kompromis.
 
Ostatnia edycja:

Osato

New member
Rozumiem, że kupiłeś wersję 46-calową. Wydaje mi się, że ktoś wcześniej na forum również kupił tv o takim rozmiarze i narzekał na clouding. Mógłbyś wieczorem sprawdzić czy występuje to na tym telewizorze ? Również interesuje mnie Philips 46". Dzięki! ;)
 

th2000

New member
Rozumiem, że kupiłeś wersję 46-calową. Wydaje mi się, że ktoś wcześniej na forum również kupił tv o takim rozmiarze i narzekał na clouding. Mógłbyś wieczorem sprawdzić czy występuje to na tym telewizorze ? Również interesuje mnie Philips 46". Dzięki! ;)

Delikatnie - znacznie mniej niż w samsungach - ale występuje.
 

Osato

New member
LED'a nie miałem, ale jest to faktycznie drażniące podczas oglądania ? Czy widoczne jedynie podczas np. czarnego tła w 80% ? Śmieszne, mniej niż w Samsungach, a ktoś pisał, że matryce w modelach 46-calowych są właśnie Samsunga. :) Pozdrawiam. :)
 
Ostatnia edycja:

th2000

New member
Wszystko zależy od profilu end usera.
Na pewno może być drażniące dla "videofila" który ogląda tv z wyłączonym światłem i na całkowicie czarnych tłach. Przy dodatkowym niewielkim oświetleniu - nic nie przeszkadza.

Mi nic nie przeszkadza :) - bo podejrzewam, że wielu będzie. Na forach 99% userów widzi aberracje i astygmatyzm zdjęc robionych leica ;)

W sumie - umów się w sklepie że wpadniesz po 18 czy 20 (zalezy jak sklepy pracują) i ci może sprzedawca odpali tv przy zgaszonym świetle..
 

diter4

New member
Kolejność dowolna:

1) ekonomia
a) tańszy - 46GT30 można kupić tanio ale nie na raty 0% ... ;)
b) zużycie energii
2) walory estetyczne (łądna ramka - tu wpływy zewnętrzne... - podobał się)
3) youtube hd
4) świetna recenzja kiki :popcorn:
5) czyta filmy których moj brat na swoim p50vt50 nie łyka. choć gorzej z audio ;)

Nie jestem videofilem, TV raczej do sporadycznego oglądania filmów, częściej będzie leciał na nim tvn24. czy nickelodeon.


I mam zagwózdkę z STB. Podejrzewm, że to problem z kodowaniem audio na hdmi (phil chce pcm a stb wysyła w jakimś innym standardzi). choć dziwne jest to, że ja dzwiek słysze albo znieksztalcony (bez basów, jak z minigłośniczka). troche wygląda to tak, jakby dzwiek w głosnikach tv był z jakiś głosnikow satelitarnych (w 5+1) robiących jedynie ciche tło do sound 3d).

U mnie sa problemy z SMART TV ale to podobno wina serwera a nie telewizora - takie info otrzymałem z PHILIPSA.
A poza tym TV jest OK.
 

Osato

New member
Akurat nie przepadam oglądać telewizji po ciemku, czyli wnioskuję, że wtedy nie będzie to drażniące. Czerń w tym tv ponoć jest bardzo dobra, chodzi jedynie by nie było cyrków z tym cloudingiem, a jeśli twierdzisz, że przy świetle tego nie widać - raczej nie ma problemu. :) Chodzi mi o to, żeby nie było cloudingu jak na zdjęciach w internecie - np. po wpisaniu w google grafice 'clouding', hehe. :)
 

th2000

New member
Akurat nie przepadam oglądać telewizji po ciemku, czyli wnioskuję, że wtedy nie będzie to drażniące. Czerń w tym tv ponoć jest bardzo dobra, chodzi jedynie by nie było cyrków z tym cloudingiem, a jeśli twierdzisz, że przy świetle tego nie widać - raczej nie ma problemu. :) Chodzi mi o to, żeby nie było cloudingu jak na zdjęciach w internecie - np. po wpisaniu w google grafice 'clouding', hehe. :)

Daj mi czas do wieczora. Sprawdzę (w sensie skupię się na tym).
 

Osato

New member
Jasne, dzięki. :) Masz możliwość podłączenia kina domowego z tv przez kabel optyczny ? Ponoć telewizor nie dekoduje dźwięku DTS i ciekaw jestem czy jakby się podłączyło kabel optyczny do kina domowe - czy na kinie domowym dźwięk DTS by był.
 

th2000

New member
Jasne, dzięki. :) Masz możliwość podłączenia kina domowego z tv przez kabel optyczny ? Ponoć telewizor nie dekoduje dźwięku DTS i ciekaw jestem czy jakby się podłączyło kabel optyczny do kina domowe - czy na kinie domowym dźwięk DTS by był.

Mam oldschoolwego kenwooda. Bez optyki.
 

electro69

New member
Witam
Ja mam prośbę do Ciebie @TH2000 lub kogoś kto jeszcze posiada ten model żeby sprawdzić czy są odczytywane przez telewizor pliki o rozszerzeniu FLV ? (jest to dla mnie bardzo ważne)
Druga kwestia w teście który był wyżej z zagranicznego forum telewizor ma bardzo słabą ocenę za dźwięk (jest aż tak słabo ?) bo z tego co pisał @KIKI to dźwięk jest dobry ;] więc to dziwna sytuacja ...
ps. czy ten telewizor ma 3 głośniki wbudowane ?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
 

Conti74

New member
JA posiadam model 46" i clouding w nim jest taki jak na zdjęciach w necie chmury podobne jak w samsungach podczas oglądania ciemnych scen widoczny nawet przy delikatnym świetle mam oświetlenie sufitowe ściany za telewizorem. Miałem zamiar go oddać ale nie ma pewności że inny będzie ok. poza tym inne marki też mają ten problem. Sam obraz HD rewelacja SD całkiem dobry.
 

Osato

New member
Na zagranicznej recenzji test input laga wyniósł od 0 do 33 ms. Z kolei w teście Kikiego 40-50ms ... może być aż taka różnica ? Nie podważam profesjonalizmu Kikiego - ale może być to np. różnica w modelach tego tv, że mają różne wartości input laga ?
 

th2000

New member
Witam
Ja mam prośbę do Ciebie @TH2000 lub kogoś kto jeszcze posiada ten model żeby sprawdzić czy są odczytywane przez telewizor pliki o rozszerzeniu FLV ? (jest to dla mnie bardzo ważne)
Druga kwestia w teście który był wyżej z zagranicznego forum telewizor ma bardzo słabą ocenę za dźwięk (jest aż tak słabo ?) bo z tego co pisał @KIKI to dźwięk jest dobry ;] więc to dziwna sytuacja ...
ps. czy ten telewizor ma 3 głośniki wbudowane ?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam


Wieczorem.
Dzwiek - na hdmi tv obsługuje PCM - dialog nadaje w AC3 2.0. Nie mam mozliwosci zmiany ustawien w stb. Zglosilem calla, moze zmienia mi zdalnie "technicy dialogu".

Poza tym dzwiek bardzo dobry (testowane na avatarze). 2 głośniki.
 

Juszczyn1

New member
Witam,
U mnie cloudingu tez nie zauwazam, nawet gdy tlo bylo ciemniejsze. Po drugie, jak czesto wystepuja w telewizji sceny z calym czarnym tlem??

Jezeli chodzi o glosniki, to telewizor posiada dwa + dodatkowy subwoofer. Jak dla mnie dzwiek przyzwoity, jednakze porownujac do kina domowego to nie ma o czym mowic.

Pozdr...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dźwięk w klasie cenowej jest bardzo dobry !
Wynik Input lag zależy od zastosowanych urządzeń.
Niektórzy korzystają np z laptopa - a tak nie powinno być.
Są też inne materiał badawcze.
Różnice i tak które podałeś są nie istotne.
 
Do góry