Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

Adaramix

New member
hojlo1 napisał:
Próbował ktoś jak zachowuje się TV ale przy 60Hz (NTSC podać progresywnie).

Nagrałem dziś na płytke DVD dwie zajawki HDTV w systemie NTSC. Niestety fala wystepuje i w tym przypadku.

W moim DVD nie mam mozliwości ustawienia systemu czy też częstotliwości.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

hojlo1

New member
Bez reklam
hojlo1 napisał:
...DVD musi wypuszczać tylko NTSC (w ustawieniach i uwaga=czasami jest funkcja NTSC on PAL TV, to zablokować).

JEST JESZCZE DRUGI PROBLEM (dla mnie):
Czy moze ktoś zrobic taka próbę:
a/ podlącza STB przez HDMI (potem YUV) i ocenia jakąś próbkę np HDTV
b/ ten sam materiał (jak to możliwe - jak nie to dalej HDTV) ale podłączony przez RGB (EuroRGB - czyli skalowany w dół do SD) ale w OTV załączone poprawiacze typu PixelPlus itp.

Jak ocenicie różnice w jakosci?


1. trzeba mieć pewność ze to NTSC ???? ( jak tak jest = to kiepsko)
2. Drugi problem (np. przez dekoder Nki)????


Pozdrawiam. ;)
 
Ostatnia edycja:

Adaramix

New member
hojlo1 napisał:
1. trzeba mieć pewność ze to NTSC ???? ( jak tak jest = to kiepsko)
2. Drugi problem (np. przez dekoder Nki)????

Mam pewność. Przekonwertowałem materiał do NTSC. Wcześniej na starym TV obraz byłby czarno-biały bo on wyświetlał tylko w PAL.
N-ki nie mam, mam za to Polshita i jest OK. Tyle tylko że to przez euro nie komponent. A fala jak juz wspominałem wystepuje u mnie tylko podczas skalowania obrazu w rozdzielczości 576p podanego prez komponent albo HDMI.

Pozdrawiam
_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

Robin1

New member
No i stało się. Właśnie niedawno podłączyłem n-boxa. Obraz zadowalający w więcej niż 100 procentach. Zwłaszcza Discovery HD :D. (To trzeba zobaczyć aby uwierzyć, że CRT to tak pięknie wyświetli.) Oczywiście stało się też to z czym rzecz jasna się liczyłem czyli wnerwiająca fala dała o sobie znać w większości konfiguracji powiększeń obrazu. Próbowałem to jakoś poustawiać aby zminimalizować jej skutki. (Ustawienia n-boxa: Telewizor tradycyjny (o dziwo), obraz: rozszerzony. Ustawienia tel.: przy sygnale 16:9 - szeroki ekran,
przy 4:3 - zoom napisy.) Wydaje mi się że tak fala chyba nie występuje albo jej nie zauważyłem. Niemniej jednak wczoraj dzwoniłem do serwisu lecz nie zastałem żadnego technika i pani prosiła abym zadzwonił w środą. Jak tylko sią sprawa cokolwiek ruszy to coś napiszę.
Pozdrawiam.
 

Adaramix

New member
Witam

Musze zmartwić wszystkich posiadaczy tego telewizorka. Niestety fala z która tak długo walczyłem jest wadą tej seri. W każdym razie z mojego punktu widzenia.

Wywalczyłem z sklepem w ktorym zakupiłem telewizor wymiane na nowy. No i jak mozna było przypuszczać fala i w tym odbiorniku dała o sobie znać. Dlatego sądzę że jest to wada fabryczna całej parti albo wszystkich tych modeli.

W takiej sytułacji sklep zwrócił mi pieniadza a ja jestem teraz szczęśliwym posiadaczem LCD SONY KDL 32S2510.

Na razie pozdrawiam wszystkich, może sie jeszcze kiedyś odezwę.
_____________________________________
LCD SONY KDL 32S2510
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

Piotr_the

New member
mam pytanie dotyczące fali mam soft 1.2 i fala jest tylko na Podwójne linie i to na ustawieniu innym niż szeroki ekran i teraz okazało się, że padło mi hdmi pewnie przez zwarcie bo miałem cały czas podłaczony kabel hdmi-dvi który luźno zwisał i prawdopodobnie podczas sprzątania zrobiło się zwarcie poprostu rozgałęźnik kablówki wpadł na piny dvi bo mam niebieski ekran i nic nie widać. Myślę wiec o wymianie na nowy tv mam taką możliwość ale wszystkie nowe mają już wgrany soft 1.5 w którym jak czytam występuje ta fala i na componet i na hdmi??? czy ktoś może potwierdzić ten fakt bo nie wiem co robić wymieniac czy dac do serwisu??
 

Robin1

New member
Piotr_the napisał:
mam pytanie dotyczące fali mam soft 1.2 i fala jest tylko na Podwójne linie i to na ustawieniu innym niż szeroki ekran i teraz okazało się, że padło mi hdmi pewnie przez zwarcie bo miałem cały czas podłaczony kabel hdmi-dvi który luźno zwisał i prawdopodobnie podczas sprzątania zrobiło się zwarcie poprostu rozgałęźnik kablówki wpadł na piny dvi bo mam niebieski ekran i nic nie widać. Myślę wiec o wymianie na nowy tv mam taką możliwość ale wszystkie nowe mają już wgrany soft 1.5 w którym jak czytam występuje ta fala i na componet i na hdmi??? czy ktoś może potwierdzić ten fakt bo nie wiem co robić wymieniac czy dac do serwisu??

Ja też mam soft 1.2 i dopóki oglądałem tylko z anteny siatkowej, to także falę miałem tylko na funkcji podwojenia lini i ustawieniu innym niż szeroki ekran więc oglądałem na funkcji p+ i było super. Niedawno podpiąłem n-boxa przez component no i fala występuje w większości ustawień (nie ma jej przy szeroki ekran i jest stosunkowo mała i dość rzadko przy zoom napisy). Wcześniej przez component miałem wpiętą konsolę xbox i wtedy ani w grach ani w filmach dvd fali nie zaobserwowałem. Nie wpinałem jeszcze nic do wejścia HDMI więc nie wiem jak tam jest z falą. Piotr_the, bardzo proszę napisz co miałeś wpięte do wejść HDMI i component i jak wyglądała wtedy sprawa z falą? Tą samą prośbę kieruję do innych forumowiczów (podawajcie również wersje softów). Gdyby się okazało że na HDMI z falą jest znacznie lepiej (a może nie ma jej wogóle) niż przy componencie to zainwestowałbym szybko w kabel i podpiął n-boxa przez HDMI. (ale na razie nie mam pewności czy będzie lepiej więc bardzo proszę szanownych kolegów o wypowiedzi). Dzwoniłem też w sprawie fali do serwisu... no i pan technik przez 10 minut tłumaczył mi że z tym się nie da nic zrobić i jeszcze powiedział (uwaga bo teraz będzie dobre), że równie dobrze producent mógł nie dokładać niektórych funkcji i fali by nie było. Dalsza rozmowa nie miała więc sensu.
Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych Świąt.
 

Adaramix

New member
Witam

Ja miałem odbiornik z wgranym softem w wersji 1.5
Fala występowała zarówno przy podłączeniu componet i na hdmi.
Tylko podczas wyświetlania obrazu progresywnie tojest bez przeplotu i tylko podczas skalowania tego obrazu do innych formatów niż "wide".
W obudwu przypadkach podłączałem różne odtwarzacze DVD.
Częstotliwośc występowania fali była różna, od bardzo uciążliwej co około 3-5 sekund do sporadycznej kilka razy na minutę.

Pisaliście tutaj że serwis wie o tym zjawisku i twierdzi że nie da sie z tym nic zrobić ? Mam pytanie czy był to lokalny autoryzowany serwis czy centrala Philipsa ? Zdaniem tego Pana można wprowadzić do sprzedaży uszkodzony produkt i rządać za niego pieniędzy tak jak za pełnowartościowy.

Ja na szczęscie pozbyłem sie tego bubla, tak bubla bo mimo niezaprzeczalnych zalet dla mnie teraz jest to juz bubel i cieszę sie obazem z LCD SONY. Może powiecie że nie ma co porównywać ale ja jestem bardzo zadowolony. Obraz jest super szczegulnie z DVD, nie ma migotania co miało miejsce u Phila, nie ma co najważniejsze fali. Kolory sa bardziej naturalne i soczyste, jedny słowem nie mam żadnych zastrzeżeń.

Jełśi macie jeszcze jakieś pytania piszcie, chetnie odpowiem

_____________________________________
LCD SONY KDL 32S2510
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

Robin1

New member
To ja pisałem o tym serwisie. To nie byla centrala tylko lokalny serwis w mieście Rybnik. Ale nie poprzestałem na tym. Do centrali Philipsa wysłałem maila (po uprzedniej rozmowie telefonicznej podczas której Pani oczywiście powiedziała, że pierwsze słyszy o jakiejś fali) sugerując im, że owa fala jest prawdopodobnie wadą całej serii. W związku z tym apeluję do wszystkich którym ta wredna fala przeszkadza aby również wysłali tam maile. Przecież muszą coś z tym zrobić zwłaszcza jeżeli dostaną dużo maili. Mi obiecali że odpiszą (zobaczymy co?). Jeżeli jest ktoś kto na swoim odbiorniku nie zaobserwował fali przy połączeniu przez component i HDMI i przy powiększaniu obrazu to również bardzo proszę oby o tym napisał na forum. Może rzeczywiście są odbiorniki pozbawione tej wady. Byłaby to sugestia na jakie modele (może decyduje o tym soft olbo rodzaj kineskopu) mamay wymieniać swoje niedopracowane tv.
Proszę o odzew (nie zostawiajcie mnie samego na placu boju) i gorąco pozdrawiam.
 

marcinoko

New member
Witam

Mój Made in Polska, L06EF1 wersja softu 1.2, 2200 godzin przelatał i nie zobserwowałem żadnej "Fali".

Oprócz delikatnego migotania o którym wcześniej pisałem to nic sie dzieje, chciałem zmienić soft, ale nic niebęde robił...(nie chce pogorszać).

Pozdrawiam
 

kaz42

New member
fala w philipsie 9551

Mam philipsa z softem 1,4 fala wystepuje ale nie na wszystkich ustawieniach najczesciej na 16:9 ale poniewaz nie jestem takim znawca jak inni forumowicze to najczesciej ogladam na szerokim" twedy sa klopoty z napisami ale cos za cos.Co do centrali philipsa szkoda gadac czekam na odpowiedz juz 6 tyg. i nic.Skandal,oni napewno nie czytaja tego forum.Napewno jest to moj ostatni zakup produktu philipsa. Zycze Wszystkim wESOLYCH I POGODNYCH SWIAT. Pozdrawiam Kaz
 

kaz42

New member
fala w philipsie 9551

Mam philipsa z softem 1,4 fala wystepuje ale nie na wszystkich ustawieniach najczesciej na 16:9 ale poniewaz nie jestem takim znawca jak inni forumowicze to najczesciej ogladam na szerokim" twedy sa klopoty z napisami ale cos za cos.Co do centrali philipsa szkoda gadac czekam na odpowiedz juz 6 tyg. i nic.Skandal,oni napewno nie czytaja tego forum.Napewno jest to moj ostatni zakup produktu philipsa. Zycze Wszystkim wESOLYCH I POGODNYCH SWIAT. Pozdrawiam Kaz
 

Adaramix

New member
marcinoko napisał:
Mój Made in Polska, L06EF1 wersja softu 1.2, 2200 godzin przelatał i nie zobserwowałem żadnej "Fali".
W takim razie masz szczęście. Gratuluję !
Gdyby udało Ci sie odczytać oznaczenia kineskopu, numer seryjny itp.
Napisz jak najwięcej informacji. Może to pomoże ustalić które telewizory trzeba omijać a które są wolne od wad.

Robin1 napisał:
To ja pisałem o tym serwisie. To nie byla centrala tylko lokalny serwis w mieście Rybnik.
No nie ! Prawdziwe jaja Wielkanocne !
Ja własnie też walczyłem z serwisem w Rybniku. Wtedy jeszcze twierdzono tam że usterka jest do usunięcia i to wina oprogramowania. Trochę potem że trzeba TV zabrać na serwis w celu głębszego zbadania sprawy. Widzę że sie poddali he he.

Robin1 napisał:
Do centrali Philipsa wysłałem maila (po uprzedniej rozmowie telefonicznej podczas której Pani oczywiście powiedziała, że pierwsze słyszy o jakiejś fali) sugerując im, że owa fala jest prawdopodobnie wadą całej serii.
No tu się szczerze uśmiałem.
Czyżbym ja nie rozmawiał z miłą Panią z Philipsa ? ;-) A może jak jedna coś usłyszy to jej słodka tajemnica ha ha. Dobre, dobre szczegulnie jak się weźmie pod uwage te wszystkie słodkości na ich stronie firmowej, w mailach jakie dostałem, no i w telefonach. Jak to niby zależy bardzo na zadowoleniu klienta, że dołożą wszelkich starań i takie tam bzdety. Żenada !!! Tu liczą sie poprostu pieniądze (zysk firmy) i nic więcej. Powtarzam że w moim przypadku ze strony Philipsa nie było jakiejkolwiek pomocy w sprawie. Co więcej kontak z nimi był nastawiony na zbycie\odwleczenie problemu, był utudniony. Zgadzam się z Toba że sprawy nie można tak zostawić. Ja w prawdzie swoja rozwiązałem w ten sposób że sklep zwrócił mi pieniądze, ale odbyło sie to za pośrednictwem i pomocą Rzecznika praw Konsumenta. Przyłączam sie do apelu i dodam że pewnie takich TV jest więcej tylko ich urzytkownicy o usterce nie wiedzą. Nie podłączali poprostu nic po komponęcie ani HDMI. Jeśli macie takie TV to prosze sprawdźcie i napiszcie jeśli usterka u Was też występuje.

Pozdrawiam i życze Wesołych Świąt !
_____________________________________
LCD SONY KDL 32S2510
DVD - Pioneer DV-2750 "Bandridge" VL 3302 Component
Echostar DSB-717 (CP Familijny + Relax Mix) "Bandridge" VL 7392 Scart
 

Robin1

New member
Marcinoko napisz proszę co oglądasz, w jakich trybach rozszrzania i przez jakie wejścia w tv (jeżeli nie masz fali to mogę Ci jedynie zazdrścić). Proszę jeszcze raz innych forumowiczów aby pisali na forum jeżeli nie mają fali, oraz tych którzy ją mają aby pisali przede wszystkim do centrali philipsa. Ja czekam na odpowiedź z centrali a jak się nie będę mógł doczekać to na 100% tam zadzwonię oczywiście z odpowiednim nastawieniem. Ja w rozmiowie telefonicznej otrzymałem od miłej pani z centrali telefonicznej tak zwanu numer referencyjny, którego miałem użyć w mailu. Ten numer to: 50-102410215. Poproście też o taki numer i napiszcie go na forum. Ja tej sprawy na pewno tak nie zostawię. W końcu jesteśmi w UE i klienci mają prawo kupować towary wolne od wad fabrycznych. Jak tylko się coś sprawa ruszy to natychmiast się odezwę. Was proszę o to samo.
Pozdrawiam wszystkich i powodzenia.
 

chatka

New member
Fala

Ja przepraszam długo mnie nie było i mam prośbę, czy ktoś mógłby zrobić zdjęcie tej fali, bo ja dokładnie nie wiem jak to coś ma wyglądać.W moim 9551/12 nic takiego nie zauważyłem, a ogladam przez komponent dvd.Może część forumowiczów nie wie jak ta fala wygląda.
 

marcinoko

New member
Robin1 napisał:
Marcinoko napisz proszę co oglądasz, w jakich trybach rozszrzania i przez jakie wejścia w tv

Pod component podłączone ma PS2
Pod HDMI mam podłączony PC lub DVD oba urządezenia ustawione na 720p
wszystko idzie jako "szeroki ekran".

Co do zwykłej kablówki to P+ i też "szeroki ekran", przełączałem tryby i opcje cyfrowe i nie ma efektu "Fali".

Model: 32PW9551/12
Prod. No: HJ 120616 569809
Sl. 06 1E AA

nie mam kartonu, to numery spisane z obudowy...

Pozdrawiam
 

Robin1

New member
jacek2k napisał:
Zastanawiam sie nad kupnem tego TV i po przeczytaniu tego tematu wystraszylem sie. Co to jest ta fala? To jest cos takiego: http://www.youtube.com/watch?v=XCvyiyb-MBQ ??

Nie całkiem tak samo. Linia tej fali jest całkowicie pozioma i przelatuje od mniej więcej połowy ekranu w dół z częstotliwością ok 1 raz na 2-3 minuty (w każdym azie u mnie po componencie tak jest.) Ale proponuję się tym nie zrażać tylko posprawdzać w sklepie konkretny egzemplarz. Może koledze trafi się sztuka pozbawiona tej "pięknej przypadłości".

Do kol. Chatka. Jak sobie włączysz przy analogowym wejściu (czyli np. odbiór ze zwykłej siatkowej anteny) w opcjach cyfrowych: podwojenie linii i któryś z trybów rozszerzenia obrazu (oprócz szeroki ekran) to prawdopodobnie ujrzysz to "śliczne zjawisko". A jeżli nie ujrzysz no to moje gratulacje.
 

Robin1

New member
marcinoko napisał:
Pod component podłączone ma PS2
Pod HDMI mam podłączony PC lub DVD oba urządezenia ustawione na 720p
wszystko idzie jako "szeroki ekran".

Co do zwykłej kablówki to P+ i też "szeroki ekran", przełączałem tryby i opcje cyfrowe i nie ma efektu "Fali".

Model: 32PW9551/12
Prod. No: HJ 120616 569809
Sl. 06 1E AA

nie mam kartonu, to numery spisane z obudowy...

Pozdrawiam

Teraz rozumiem. W trybie "szeroki ekran" u mnie (u innych zdaje się też) fala nigdy nie wystąpiła na żadnym wejściu. Proponuję pooglądać trochę w innych trybach aby się upewnić. (mnie najbardziej odpowiada "superszeroki" do obu sygnałów (4:3, 16:9)) a tm po componęcie z n-boxa mam falę. Tak mnie to wkurza, że chyba podepnę n-boxa po SCARCIE (Ciekawe jaka będzie strata na discavery HD). Myślę jeszcze nad wypróbowaniem HDMI (nie mam na razie kabla) ale podejrzewam że będzie z falą tak samo jak po componencie.
 

marcinoko

New member
Oglądałem troche w innych trybach i narazie nic nie zaobserwowałem, mi najbardziej odpowiada "szeroki ekran";) ...

Robin1 zrób zdjęcie tej fali, to będe dokładnie wiedział czego szukać, ale po pare minut na trybie i nic ciekawego nie było..

Ja mam inną przypadłość migotanie lewego rogu a czasem pasek o szerokości 5 cm po lewej stronie ekranu migocze bardzo delikatnie.
Choć ostatnio miga jagby delikatniej nie wiem od czego to...
Ktoś ma coś takiego ???

Jak zadzwonilem do "serwisu" to nie..wiedzieli co to jest i chcieli TV na dwa tygodnie na obserwacje....

Pozdrawiam
 
Do góry