Pes 2010

debeef

New member
Bez reklam
Gram już kilka dni w Master League Wisłą...bo innych klubów z Polski nie ma...tzn jest chyba coś bez licencji mające przypominać Lecha...ALE TO JUŻ Z DUŻĄ DOZĄ WYOBRAŹNI. Gra się swietnie przeciwnicy graja piłką często utrzymując się przy jej posiadaniu. Obrońcy sa niezmiernie skuteczni, jednak pomimo tego co pisał w Neo+ Marcel jest na to sposób w postaci wychodzenia piłkarzy kierowanych przez konsolę do piłek. Gra się inaczej niż w poprzednie części, Master league została kompletnie zmieniona i dużo bardziej przystaje do rzeczywistości. Jest nadal dużo baboli, jednak jest ich znacznie mniej niż w poprzedniej części. Ogólnie wszystkie inne gry poszły w kąt liczy się tylko PES!!!!!
 

Bambolo82

Banned
Nowy PES 2010 jest znacznie trudniejszy niż PES 2009. Trudniej się drybluje, a CPU gra znacznie lepiej. Znamienne jest pewne opóżnienie w sterowaniu (przyjmowaniu oraz dryblowaniu), więc trzeba patrzyć co sie dzieje i wykonywać manewry piłkarzem z pewnym wyprzedzeniem. Nadal żeby strzelić trzeba się naklepać piłką wzdłuż i wszerz boiska. Fizyka piłki jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna niż w poprzednich PES'ach (za to lubie właśnie PES i nie lubie schematyczności FIFA'a).

Po kilku stronniczych recenzjach pojawiły się bardziej stonowane opinie i recenzje nt. PES 2010, bo chyba EA już nie płaci za hype FIFA. Widac też że publika PS3 woli PES (PES na PS3 sprzedał się jak 3:1 względem PES na X'a; FIFA za to dokładnie na odwrót).

Jak tylko cena nowych bądz używek PES2010 zjedzie w okolice 100 zł za wersje angielską to natychmiast kupuje mój egzemplarz.

Oj, bede miał w co pykać na świeta (U2, PES2010, być może też Demon Souls jeśli kasy straczy).
 

debeef

New member
Bez reklam
Ja nabyłem anglika za 150 zł...cena Empik 245 zł Saturn 225 zł więc jestem więcej niż zadowolony. Ostatnio widzę że każda gra EA ma strasznie dobrą prasę i przestaję sądzić, że jest to przypadek. Na szczęście dałem wiarę swoim doświadczeniom, a nie reckom i mam w domu najlepszą wersję PESa, w jaką grałem...choć jest rzeczywiście trudna.
 

gfunkmaster

New member
jako ze granie w PES z kumplami to jedno z moich hobby to msze sie wypowiedziec...

gram w kazda wersje PES, fife tez sprawdzam co roku z ciekawosci,bo sobie mysle "a moze mnie czyms zaskoczy i okaze se lepsze niz produkt od konami" jednak i tym razem EA przegrywa. nie jestem zadnym fanbojem,po prostu mowie tu o swoich upodobaniach , odczuciach i oczekiwaniach co do gry.

w tym roku jestem naprawde zaskoczony bo PES jest po prostu swietny :D
dobrze tu ktos napisal ze w pes graja ludzie a w fife 'wielkie portale', ale popkultura zawsze byla ta bardziej widoczna wiec nie dziwi mnie powodzenie fify.

do tych co mowia ze fifa2010 to symulator - takie zdanie mogla napisac osoba ktora kompletie nie ma pojecia o pilce noznej

pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
Właśnie wylicytowałem PES2010 anglika za 146 zł. :eek: Z doświadczenia wiem że niedzielne popołudnie to dobry czas na licytację, bo ludziska są wtedy taaaacy leniwi i powolni...

Do zobaczyska na serwerach. Może i my jakąs lige towarzyską PES2010 skroimy???
 

adasiulko

New member
Bambolo82 napisał:
Właśnie wylicytowałem PES2010 anglika za 146 zł. :eek: Z doświadczenia wiem że niedzielne popołudnie to dobry czas na licytację, bo ludziska są wtedy taaaacy leniwi i powolni...

Do zobaczyska na serwerach. Może i my jakąs lige towarzyską PES2010 skroimy???
Witam, świetny pomysł. Chętnie zagrałbym w takiej lidze, zebrać parę osób z forum hdtv, 2-3 mecze tygodniowo według ułożonego terminarza. Mam nadzieję, że to wypali, byłoby super. Pozdro
 

debeef

New member
Bez reklam
Nie napalałbym się za bardzo, bo Bambo chciał kiedyś zagrać w K2 parę razy chciałem zebrać stąd ekipę i było 0 osób...chyba, że z PES-em będzie lepiej...
 

Monkin

New member
Bez reklam
Wczoraj po południu odebrałem swojego Pes-a. Od razu dla sprawdzenia trybu sieciowego dwa meczyki online. Mam 6 Mb łącze. Pierwszy meczyk z Makaroniarzem. Grał oczywiście Barcą. No to wybrałem siłą rzeczy Real... i wtopa. 5:2 dla Makaroniego. Grał "ciekawą" taktyką na Top Player : 10 w ataku, 10 w obronie...Drugi meczyk z gościem z Wysp Kanaryjskich (Atletico M). I wygrałem jedną bramką korzystając bezczelnie ( a co, inaczej bym drugi raz wtopił) z sił Barcelony, co nie było jednak zbytnio sprawiedliwe. Ten meczyk był już jak prawdziwy. Sporo akcji, długie podania. Ja się dopiero uczę po kilku latach przerwy obsługi piłki kopanej w PES na padzie.;)
Gra jest bardzo wciagająca. Akcje odwzorowują w większości sytuacji realia boiskowe ale zdarzają się wpadki. Praca sędziego głównego może czasem przyprawić o zawał serca. Dyktuje niespodziewanie karnego w sytuacji bez faulu (prawidłowe wejście ciałem na piłkę co widać było na powtórce), ale dodaje to wedug mnie grze smaczku. Bo któż się nie myli? Nawet Pier Lu(i)dzik z Conina nie był bez winy...:D
Miałem podczas meczów kilka "przycięć" po 0,5-1 sek. Ale grałem po wi-fi, może po kablu będzie bez niespodzianek. Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jak coś ustalicie to się z synem piszemy na mecze. Zazwyczaj jesteśmy dostępni na necie po 17.
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
Grasowaliśmy wczoraj z synem online od 18 do 20.30 i graliśmy z Portugalczykami i Włochami, szukając w przerwach kogoś z foruma. Ale nikogo nie trafiłem, może byłem ślepy.:niewiem: Angoli za to pełno, tną w PES na potęgę, w ich pokojach tłok jak cholera. Frustrujące były kolejny raz lagi oraz to, że ustawiano rankingowe mecze na Regular a nie Top Player. Mimo, że przy logowaniu miałem status zielony, po rozpoczęciu spadało do żółtego. Jeden z przeciwników miał nawet status czerwony, co było widać po grze. Piłka nie słuchała zawodników, były głupie sytuacje. Jak ktos chce pograć w rankingach może się nieźle wnerwić, bo traci głupie bramki. Ale i tak zabawa była przednia. Przecież to tylko gra.
Może dzisiaj wieczorkim ok. 19 ktoś chętny na meczyki? Możemy grać tylko Realem i Barcą aby było w miarę sprawiedliwie. Nasz iD: Monkin007.

P.S. Na ps3site wyczytalem, że powstaje liga PES2010. Chłopaki namietnie pogrywający w Pes-a zapraszają od kilku dni do rozgrywek. Chyba mogę podać adres stronki z ligą: http://ligapes2010.foreo.pl/
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
No i rozegrałem kilka towarzyskich meczyków wczoraj wraz z synem z kolegą diss_u , który zapisał się do ligipes2010. Były akcje, było gorąco, po pocżątkowych problemach technicznych z rwaniem połącznie (kolega ma 2 Mb i ustawiał hosta) wczystko potem hulało OK. Były akcje, brameczki. On grał Polską my Man City. Kto chce pograć, niech wchodzi na stronkę ligi. Potrzeba 16 chętnych aby liga ruszyła. Jest już 9 .:) Zapowiada się bardzo ciekawie.
 
Ostatnia edycja:

debeef

New member
Bez reklam
Mimo lekkich problemów technicznych (godzina w plecy) udało nam się z Bambo rozegrać wczoraj parę meczyków, lagi są, ale jakoś z meczu na mecz coraz mniejsze...albo się przyzwyczaiłem:) Grało się fajnie i teraz będę chciał wziąść udział w jakimś turnieju...z tego co widziałem jest ich dużo, szczególnie wieczorem. Zabawa jest przednia, podobają mi się też krotkie wiadomości, które można po jakiejś akcji wysyłać przeciwnikowi.
 

Bambolo82

Banned
Na razie debeef dał mi popalić (przegrałem chyba 3 mecze na 4, strzelając tylko 1 gola). Wygrałem tylko raz i to w rzutach karnych (obroniłem chyba z 4 pod rząd :D ). Zmieniałem cały czas drużyny i to chyba też decydowało o mojej słabszej grze, bo debeef ma FC Barcelonę obcykaną.

Treaz mam juz swoją ulubioną drużynę. Jest to Manchester City ("Man Blue") gdzie prym wiodą zabójczo szybkie skrzydła (Robinho i Shaun Wright-Philips), a na szpicy szaleją silni i szybcy Tevez z Craig'em Bellamy'ym. Obrona też jest mocna, a bramkarz Given dobrze wyłapuje strzały.

Czekam na rewanż i mam nadzieje że tym razem trzelę więcej goli Twojej Barcelonie ;-)
 

Monkin

New member
Bez reklam
Bambolo to gramy tym samym zespołem (choć jestem na co dzień zatwardziałym fanem Barcy i Kanonierów) :cool: . Ale w sieci gramy z synem ManCity. Ostatnio pogrywałem z lucjano82 z ligi PES2010, który gra Barcą. Wynik spotkań to: dwa remisy(2:2 i 0:0) i jedna wygrana (4:2) oraz jedna porażka (1:2). Robinho jest dobry. A zmień taktykę i postaw go na środku ataku. Zobaczysz co wtedy potrafi zrobic ManCity. Obsłuży ci wtedy oba skrzydła.:wink: Za to Adebayor to kompletne "drewno". Prawie tak samo jak w realu.;-)
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
Informacja dla grających w PES2010. Rozgrywki ligowe z podawanej przeze mnie wcześniej strony zostały przeniesione na :
http://www.leaguepes2010.fora.pl/index.php

Rozegranych już zostało kilka kolejek. Ale chętnych dalej przybywa. Jak ktoś chce dołączyć, niech pogada z tamtejszymi adminami. Miłe chłopaki. No i grają w wiekszości ludzie z szybkimi łączami. Lagi są minimalne lub nie wystepują wcale. W planach jest zorganizowanie rozgrywek 2+2. Wczoraj meczyki w tej opcji hulały na całego. Jeszcze większe emocje niż gra 1 na 1. Syn odgonił mnie od konsoli, bo stwierdził, że zmonopolizował moje konto a ja mu psuję tylko ligowy ranking. Grało się prawie do północy.;)
 

debeef

New member
Bez reklam
Ja na razię męczę singla gram piąty sezon w ML i zaczynam wreszcie mieć drużynę którą mogę walczyć z najlepszymi. Cieszy, że nie jest tak jak w poprzednich wersjach, że po trzech sezonach stać Cię na największe gwiazdy i tylko zwiększasz rekord kolejnych meczów bez porażki. Tu trzeba opłacaać trenerów scouta, lekarza, młodzików itd... największe gwiazdy są bardzo drogie i na pewno wiuęcej niż jednej nie kupi się w sezonie...no chyba, że wszystko wygrywamy, ale słabszym składem nie jest to takie proste.
 
Do góry