Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

otan

New member
Bez reklam
Zawsze odkad pamietam toczono boje pomiędzy włascicielami plazm i LCD. Bez sensu. Obie technologie mają plusy i minusy a wszysto zależy do czego bedziemy wykorzystywali odbiornik. Moim zdaniem plazmy są idealnym rozwiazaniem dla osób wykorzystujących TV do ogladania programów telewizyjnych czy zdjęc lub od czasu do czasu filmik z BR. Dla osób dużo korzystajacych z konsoli do grania czy podpinają swoje PC i wykorzystują TV jako monitor to lepszym rozwiazaniem moze byc LCD lub LED.
Dużo zależy tez od kasy bo obecne ceny modeli V50 do budżetowych się nie zaliczają.
 

rawojc

New member
Ale w końcu posiadacze 55vt50 są zadowoleni z zakupu czy też nie no i pytanie do KIKI jak on się ustosunkowuje do tych zarzutów vt 50 - są te plamy czy ich nie ma .I jak On miał by teraz kupić tv 55 calowy to jaki by kupił.Bo prawda jest taka że nie ma tv bez wad ani innych rzeczy też .Myślę ze KIKI jako że ma dostęp do rożnych modeli tv może się wypowiedzieć.POZDRAWIAM

Mam 55VT50, docieram go już ponad 150h. Nie mam na panelu żadnych plam, ale nie mam za TV okna. Natomiast po prawej stronie panelu tak 5 cm od brzegu na gładkim tle dostrzegam czasami pionowy ciemniejszy pasek od góry do dołu o szerokości kilku mm. Gdzieś na jakimś forum też wyczytałem, że ktoś coś takiego dostrzegł. Jednak szczerze mówiąc, widzę go wyłącznie przy wyświetlaniu gładkich czerwonych lub szarych slajdów i dostrzegam go na granicy percepcji, tak że sam zastanawiam się czy on tam rzeczywiście jest;-) Przy oglądaniu normalnych obrazów jest niemożliwe, aby go dostrzec.

Podczas oglądania używam tylko dwóch trybów: THX Bright Room w dzień i THX Cinema wieczorami. Gdy jest słoneczny dzień, to rzeczywiście chciałoby się mieć nieco jaśniejszy obraz, ale z nawiązką rekompensują mi to wieczorne i nocne seanse, które są bajeczne. Obraz z Blu-ray jest rewelacyjny, filmy i koncerty nabrały nowej jakości. Oglądałem m.in. koncert na BBC HD z okazji jubileuszu królowej UK, wrażenia były niesamowite. Siedząc 2 m od TV można naprawdę poczuć się jak w kinie;-)

Po 10 dniach obcowania z tym TV stwierdzam, że rzeczywiście największym problemem wydaje się ten bug 50Hz. Wg mnie najczęściej pojawia się on na obrazach w rozdzielczości SD o słabej jakości. Tak jakby procesor miał problem z dodaniem odpowiednich dodatkowych klatek na podstawie za bardzo rozmazanych obrazów. W HD pojawia się to znacznie rzadziej i najczęściej zauważam to np. na programach TVN, w których sceny są filmowane kamerą z ręki, która szybko zmienia swoje położenie (Kuchenne rewolucje, Ukryta prawda). Włączenie IFC trochę pomaga, ale nie eliminuje całkiem problemu - wtedy ruch jest bardziej płynny, ale chwilami pojawiają się zacięcia. Wydaje mi się jednak, że z czasem przestanę zwracać na to uwagę.

Co do oglądania meczów piłki nożnej to tutaj nie mam zastrzeżeń. Specjalnie nagrałem z nSport HD skrót finału Ligi Mistrzów i nie zauważyłem, aby piłka zacinała się w locie lub aby linie się rozdwajały. Testowałem z różnymi ustawieniami IFC i praktycznie na żadnym z nich nie zauważyłem żadnych problemów. Ja osobiście preferuję włączenie IFC (pośrednie), ponieważ w niektórych scenach znacząco poprawia to ostrość w ruchu.
 

taschoon

New member
Nie wiem na ile to prawda, choć może tylko tak próbują mi kity wciskać, to podobno plazmy też bardzo dobrze znoszą granie na konsolkach. Jak podłączam do swojej starej plazmy xboxa to wszystko wygląda super, natomiast pod LCDeka to niefajnie i ciemno, każdą grę muszę rozjaśniać. Możliwe, że trzebaby w ustawieniach trybu gracza się pobawić.
Mam jednak inne pytanko trochę, czy ten problem 50Hz to tylko w Panasach czy we wszystkich plazmach jest zauważalny. Jak pisałem mam plazmę LG i nie widzę ani ja ani żaden domownik, takich migotań czy jak tam to ktoś chce nazwać. Sygnał mam z kablówki lokalnej gdzie też są kanały HD i jedyne co zauważyłem to na TVN HD czasem jakby przycinał, coś w rodzaju braku kodeków gdyby chodziło o PC, więc myślę, że to wina stacji bo inne kanały HD są super.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Tylko Panasonic.

Co do grania na plazmie vs LCD, to ciekawe bo to zazwyczaj LCD jaśniej świeci od plazmy wiec w tym przypadku to raczej kwestia ustawień.
 

taschoon

New member
I tego się obawiałem troszkę bo myśląc o plazmie i tak pomimo wad chciałbym jednak zaryzykować i tego VT-eka zabrać pod dach. W sklepie jak oglądałem to nie widziałem nic, jednak to był sygnał z blue ray a nie zwykły jak w domu no i sklep a dom to różnica ogromna, a nawet przepaść. Podjadę do kolesia i zobaczę jak u niego gra panas i będę wiedział czy jestem na to wyczulony.
Czyli dalej szukam jakiegoś rozwiązania dla 55-60 cali w domu.
Co do xbox-a to powalczę jeszcze i zobaczę różnica jest zauważalna.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Co do grania na plazmie vs LCD, to ciekawe bo to zazwyczaj LCD jaśniej świeci od plazmy wiec w tym przypadku to raczej kwestia ustawień.
Jeśli chodzi o ciemne sceny to prawda. Jak masz średnio ciemną scenę na PDP to zobacz sobie że totalnie ciemne kolory są obok totalnie rozświetlonych pikseli, to dramatycznie pogłębia czytelność obrazu takich scen, po prostu szczegóły są bardzo zarysowane a na lcd przyciemnione. Jednak plazma obniża jasność panelu przy przewadze jednolitego jasnego koloru, to jest programowa kwestia ale gdyby tego nie zrobili, plazma znacznie szybciej by się wyczerpała. Swoją drogą nie wiem jak na xboxie 360 ale na ps3 mam taką funkcje deep color, możliwe że jest włączone coś podobnego na xboxie, lcd bardzo źle znoszą deep color i wszystko zaczyna się zlewać w czerń jeśli nie podbijesz jasności w tv :)
 

taschoon

New member
U mnie podczas grania automatycznie włącza się tryb gry na TV i ogólnie tylko mogę rozjaśnić obraz poprzez grę TV już nic nie zmienię, jednak tryb gry w starym pudle jaki mam świetnie sobie radzi i może szybciej padnie nie wiem, nie istotne na razie. Wracają do tematu to muszę pojechać pooglądać na nowo Panka i ewentualnie zobaczyć jakąś alternatywę dla plazmy. Albo zamówić prezentację od kikiego choć pewnie w czerwcu będzie ciężko przez EURO.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Plazma ma peak white limiter aby sie nie przegrzewala i nie brala z gniazdka 600 watt w tak jasnych scenach.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

otan

New member
Bez reklam
Plazma Panasonica pokazuje wszystkie swoje możliwosci podczas trnsmisji takich widowisk sportowych jak mecz piłki nożnej. Żadnych smużeń czy szarpanych linii podczas szybkich ruchów kamery nie widać. A kolorki w HD to bajka. Szkoda tylko że Nasi nie wygrali.
 

Plastek77

New member
Kiedy ustawiałem ... a potem wieszałem ten tv na ścianie to trochę palców na nim pozostawiałem ... ale bez żadnego problemu je ścierasz specjalną ściereczką do tv i płynem do tego ...

Ja mam firmy HAMA , ale inne tez się sprawdzają i kosztują grosze ... tak więc to żaden problem .
 

otan

New member
Bez reklam
W sklepie MM w Gdańsku można kupić plazmę Panasonica 50VT50 ZA 6990zł. Ten sam model w sklepie internetowym RTV EURO AGD jest wystawiony za 8399zł. Rozpiętosć cenowa bardzo duża. Po Euro i Olimpiadzie mam nadzieję na kupno modelu 55VT50 za maksimum 8 tys.
Chyba że się skuszę na model 55VT30 ale wygląd i parametry jakosciowe raczej przemawiają zdecydowanie na korzysć VT50. Wyglad jest ważny bo TV to jak mebel który zawsze zwraca uwagę i ma wpływ na moją estetyke całego pomieszczenia.
 

rl2001

New member
polskie napisy

Panowie dzisiaj kupiłem 50VT50 i nie otwarza mi wogóle napisów ani w txt ani w srt w czym problem.
Oglądam film poprzez DLNA z NAS Synology
 

jarkop1972

New member
No jakoś te wpisy się skończyły już nie ma ich tak wiele ,już nikt nic nie powie złego na temat vt50 żadnych testów tv.A ja jutro de po swojego 55vt50 i wtedy wszystko będę wiedział .Powiem szczerze ze namieszaliście mi w głowie na temat tego tv ale powiem tak że najbardziej mnie interesowały wpisy KIKI-ego i on złego słowa nie powiedział na temat vt50 a on miał co oglądać i testować.I on mnie przekonał .POZDRAWIAM
 

otan

New member
Bez reklam
Moja rada dla zdezorientowanych forumowiczów co do modelu VT 50 jest nastepujaca:
Po 6 latach użytkowania plazm Panasonica z matrycami starszej generacji G12 ani razu nie stwierdziłem powidoków, duszków, smużeń lecącej piłki podczas szybkiego ruchu kamer itd.
Trzeba byc wyjatkowym amatorem i dyletantem zeby doprowadzić do powidoku np. logo stacji.
Wiekszosć zainteresowanych technologią plazmową TV którzy wykażą minimum zainteresowania czytając np. instrukcje obsługi nie bedzie miała żadnych problemów eksploatacyjnych poza zwiększonym rachunkiem za energię elektryczną. Jesli nowy TV potraktujemy jako monitor to nie dziwmy się problemom opisywanym przez niektórych forumowiczów. Trochę cierpliwosći podczas pierwszych 500-1000h użytkowania TV przy zmniejszonych nastawach. Mniej cierpliwi powinni kupować LCD.
 

themis

New member
Ponieważ przeczytałem ten wątek od dechy do dechy i śledzę go od 4 miesięcy więc pomyslałem że się zarejestruję i podzielę tą nowiną - 50VT50jest dzisiaj w MM na Ostrobramskiej (W-wa) za 6999. Od jutra cena wraca na 8400. Jest jeszcze 7 sztuk.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Nie wiem na ile to prawda, choć może tylko tak próbują mi kity wciskać, to podobno plazmy też bardzo dobrze znoszą granie na konsolkach. Jak podłączam do swojej starej plazmy xboxa to wszystko wygląda super, natomiast pod LCDeka to niefajnie i ciemno, każdą grę muszę rozjaśniać. Możliwe, że trzebaby w ustawieniach trybu gracza się pobawić.
Mam jednak inne pytanko trochę, czy ten problem 50Hz to tylko w Panasach czy we wszystkich plazmach jest zauważalny. Jak pisałem mam plazmę LG i nie widzę ani ja ani żaden domownik, takich migotań czy jak tam to ktoś chce nazwać. Sygnał mam z kablówki lokalnej gdzie też są kanały HD i jedyne co zauważyłem to na TVN HD czasem jakby przycinał, coś w rodzaju braku kodeków gdyby chodziło o PC, więc myślę, że to wina stacji bo inne kanały HD są super.

Witam jako obecny posiadacz konsol PS3 i X360 powiem tak ..jako byly posiadacz Vt 20(50 cali) i VT 30 (65 cali) gralem na tych tv dosc dlugo .Mam w pokoju trzy duze okna i granie w dzien przy slonecznym dniu bylo bardzo dla mnie ... :evil: .Osobiscie granie na Ledzie w jasnym pokoju jest wygodniejsze a obraz bardziej plastyczny.(jak dla mnie !) Obecnie zastanawiam sie nad kupnem VT 50 tylko wlasnie te 3 okna w pokoju! Obraz zawsze w grach bedzie ladny w nocy ale juz w dzien to tragedia .
 

rl2001

New member
tak chciałem włączyć ale w x264 mam napisy w txt i w ogóle po wciśnięciu option nie mam wyboru napisów a w xvid mam napisy w txt i srt i tam pokazuje mi menu napisy ale nie mam nic do wyboru .
Czy jest tak że napisy wogóle nie chodzą
 
Do góry