Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

slowikpl

New member
Wczoraj dostalem mojego P65VT50. Jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu i wielkosci. Lekko wczoraj w nocy jak wszystko pogasilem slyszalem wentylatorki , ale to taki szum ze prawie nie slyszalny. Ogladam TV z 3,5m odleglosci. I to wystarcza. 65cali jest wielki , i mi narazie wystarczy :) Dobrze ze nie bralem Sharpa 80 calowego , bo sie zastanawialem. Ale chyba bylaby to przesada z wielkoscia, ale i jakosc nie doruwnuje temu Pana. Jak macie jakies pytania to dawajcie. Tylko nie kazcie mi sciagac tego kolosa ze sciany :)
 

jgx

New member
Bez reklam
Te miganie to wyładowania plazmy, z tego co kiedyś artykuł o tym czytałem, żadna częstotliwość odświeżania tego nie zmniejszy, taka technologia i stąd też bolą niektórych oczy od tv plazmowych. Powiem tak, ja bardzo szybko się do tego przyzwyczaiłem i teraz to już ogólnie tego nie zauważam (bardziej to widać w sklepie powiedział bym, gdy stoją obok lcd).
Może i Ty tego nie zauważasz ale twoje oczy na pewno i również na pewno można założyć że nastąpi szybsze "zmęczenie materiału" :)
pozdro 4all
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Twoje durne wypowiedzi Alcatraz są jedynie zwykłą gadaniną . W domu pewno masz starego rubina ale wypowiadasz się jak wielki expert. Ja w przeciwieństwie do Ciebie jak się o czymś wypowiadam to na swojej skórze tego doświadczam , a nie na podstawie czytania jakiś testów . Dokładnie tak jak napisałem postawili mi obok VT50 Soniaka HX850 , podłączyli ten sam sygnał . Mogłem się bawić dowoli tymi modelami . Więc moja opinia jest jednoznaczna . Kumpel który ze mną był w sklepie sam powiedział że ten telewizor ( mowa o 55HX850 ) świeci gorzej od jego starego LG jeszcze CCF i się z tym ja zgadzam bez dwóch zdań . A wracając do tematu to : podstawa jest nieruchoma , tylko w 50 calach jest ruchoma . Pilot podświetlany , matryca jest made in Japan bo przez kratke wentylacyjną z tyłu telewizora akurat widać dokładnie naklejke na której pisze symbol matrycy , kiedy wyprodukowana ( u mnie may 2012 ) oraz gdzie czyli w Japonii . Więc Twoje kretyńskie uszczypliwe uwagi Alcatraz schowaj sobie do kieszeni . Bo mało kto chyba czyta te wypociny które wypowiadasz . Co do jakości obrazu w porównaniu do VT30 są istotne różnice a mianowicie : w sumie wszystko o czym napisał Kiki to prawda : powidoków nie zaobserwowałem wogóle póki co , na kortach tenisowych gdzie mnie wnerwiały w VT30 białe linie tutaj nie zostawiają ani śladu , ruch pionowy nie do porównania , w VT30 było lekkie szarpanie , tutaj zero . Błąd 50 Hz występuje ale jest faktycznie lekko mniej widoczny . W zasadzie zmieniły się 3 podstawowe sprawy na korzyść : powidoki o klase mniejsze , tryb TXH Cinema niesamowicie dopracowany i w sumie prawie jak po kalibracji dopracowany do bólu , tutaj Panas się nprawde postarał , biel właśnie w tym trybie była żółtawa w VT30 , tutaj jest prawie biała . No i ostatnia sprawa to inna paleta kolorów , którą widać zwłaszcza w kolorze błękitnym i czerwonym . No i oczywiście coś o czym bym zapomniał to ostrość obrazu poprawiona widocznie oraz jasność panela . Teraz to co mnie nie zbyt interesuje ale opisze dla tych co im na tym zależy : okularki 3D już nie na podczerwień , zdecydowanie lżejsze i fajniejsze , pilocik ten dodatkowy działa na Bluetooth jak i okularki ,więc nawet schowany pod poduszke działa :) . Przeglądarka internetowa działa jak burza . Napisałem wcześniej że w 3 aspektach jak dla mnie jest zdecydowana poprawa istotnych czyli : POWIDOKI , OSTROŚĆ PANELA I WIERNIEJSZA KOLORYSTYKA ( minnymi z niesamowicie dopracowanym trybem THX Cinema ) . Oczywiście czas pokaże napewno inne wady i zalety ale póki co przez dwa dni użytkowania nie mogę nic więcej napisać . Więc reasumując czy warto dokładać (zakładając że nowego 55VT30E można kupić już za 7200 zł , a takiego samego 55VT50E można kupić za 9500 zł czyli różnica 2300 zł ) pozostawiam kupującym . W bezwzględnym porównaniu VT50 VS VT30 jest lepszym telewizorkiem bez dwóch zdań przedewszystkim z powodu chodzby samych powidoków , które to jak by nie było zawsze były wymieniane jako głowne wady technologii plazmowej . Ale dla mniej zamożnych VT30 napewno jest dobrą alternatywą i wcale nie musi być złym wyborem . Natomiast jak kogoś stać to czy warto zaoszczędzać te 2300 zł marne i mieć starszy model ?? Chyba nie :) Pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
Nie masz czego żałować W pewnych aspektach VT50 jest gorszy od VT30 .

W każdym razie mogę powiedzieć z całą świadomością że drugi raz zamiany z mojego VT30 na VT50 bym nie zrobił bo nie ma to sensu nawet w porównaniu ceny 1:1 .
czy to nie sprzeczność? (chodzi mi o poprzedni post kolegi)

ps. troche kolega pojechał z kolegą Alcatraz - odnosze wrażenie ze kolega zbyt sie spina i nie uznaje innego niż swoje zdania, a chyba każdy ma prawo do swojego - czyż nie?
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Oczywiście że kolega Alkatraz ma prawo mieć własne zdanie . Zresztą każdy ma takie prawo . Ale ja staram się pomóc w wyborze telewizora tym co są kompletnymi laikami i swoje opinie wygłaszam w oparciu o testy własne i obcowanie z tym czy innym sprzętem . A wystarczy poczytać większość postów kolego Alkatraz żeby dojść do przekonania że swoje teorie opiera na czytaniu czyiś opisów , a sam nie ma pewno nawet 1/10 ze sprzędu na którego temat się wypowiada . Ja stawiam moje własne argumety które widzę na własne oczy , a on w oparciu o kogoś . Pisze żeby pisać i nic więcej . Kupe gości na tym właśnie forum pisze do mnie na priva i pyta o to i tamto bo sami widzą że mogę coś doradzić bo mam z tym czy innym sprzętem do czynienia . A na wypowiedzi kolego Alcatraza nie pozostawiają suchej nitki . Więc chyba nie tylko moje to wrażenie . Pozdrawiam kolege Alcatraza przedewszystkim . :)
 

tomdvd72

New member
@peterka, jesli mozna mam do Ciebie pytanie. Podobnie jak Ty niegdyś stoje przed wyborem pomiędzy 50VT50 a 55HX850. Czytam co piszesz, czytam tez fachowe testy i chociaż Sony nie ma aż takiej głębokiej czerni jak VT50 to w pozostałych aspektach w/g testów, np. avforums dorównuje VT50. Rozumiem że bez światła VT50 świeci lepiej ale w dzień? No i te zasrane 50hz, boje się nie ukrywam czy aby nie bedzie mnie to denerwowało bardziej niż dobre chociaż niedoskonałe podświetlenie w Sony. Tego podświetlenia boje sie również:). Napisz dokładnie jak wygląda 50 hz w VT50, tak serio, np na meczu piłki noznej, czy uzywasz z IFC czy nie i dlaczego odpadł u Ciebie Sony, tak na serio. Korci mnie troche Sony, dobra cena, duży, brak powidoków, zero problemu 50hz, fałszywych konturów itd ale znowu to podświetlenie, boje się ze kontrast i czerń mnie nie zadowoli chociaż je wysoko oceniają. Nie mam możliwości zobaczyć Sony póki co. No i co tu wybrać??? 55lcd czy 50 VT? 55VT troche za drogi, musze jeszcze BDP3D zakupić i pare innych rzeczy. Odpisz rzeczowo please za co z góry dzieki i pozdrawiam oraz zycze miłego oglądania VT50, pozdr,
 

peterka1000

Member
Bez reklam
@peterka, jesli mozna mam do Ciebie pytanie. Podobnie jak Ty niegdyś stoje przed wyborem pomiędzy 50VT50 a 55HX850. Czytam co piszesz, czytam tez fachowe testy i chociaż Sony nie ma aż takiej głębokiej czerni jak VT50 to w pozostałych aspektach w/g testów, np. avforums dorównuje VT50. Rozumiem że bez światła VT50 świeci lepiej ale w dzień? No i te zasrane 50hz, boje się nie ukrywam czy aby nie bedzie mnie to denerwowało bardziej niż dobre chociaż niedoskonałe podświetlenie w Sony. Tego podświetlenia boje sie również:). Napisz dokładnie jak wygląda 50 hz w VT50, tak serio, np na meczu piłki noznej, czy uzywasz z IFC czy nie i dlaczego odpadł u Ciebie Sony, tak na serio. Korci mnie troche Sony, dobra cena, duży, brak powidoków, zero problemu 50hz, fałszywych konturów itd ale znowu to podświetlenie, boje się ze kontrast i czerń mnie nie zadowoli chociaż je wysoko oceniają. Nie mam możliwości zobaczyć Sony póki co. No i co tu wybrać??? 55lcd czy 50 VT? 55VT troche za drogi, musze jeszcze BDP3D zakupić i pare innych rzeczy. Odpisz rzeczowo please za co z góry dzieki i pozdrawiam oraz zycze miłego oglądania VT50, pozdr,

Kolego , nie wiem jaki masz czuły wzrok ale uwierz mi że testy testami i obojętnie co i kto napisze mnie nie interesuje . Jak już pisałem , po bezpośrednim porównaniu stojących obok siebie telewizorków Panasonica 55VT50E i Sony 55HX850 różnica w jakości obrazu jest przepaścią dla mnie i tyle . Panasonic gra pięknie i naturalnie , zero poszarpanych krawędzi , na Soniaku drobne artefakty i to na kanałach HD , obraz SD mdły z dość dużymi rozmyciami . Jak już nie raz pisałem i pisał będe , wszystkie LCD LED czy nie led jak to się mówi siedzą w kupie do wielkości 46 cali . Nie przez przypadek firma Philips która wydała na świat modele serii 9000 i które to telewizory uważane są za ścisłą czołowke , produkuje je właśnie w rozmiarzre max 46 calowym . I znowu poraz 100-ny powtórze że jak tv mały to LCD jak duży czyli 50 cali wzwyż to tylko plazma . I nie ważne jaka marka tej plazmy , poprostu jak duży tv to plazma i koniec . Natomiast jeśli chodzi o wielkość telewizora którą chcesz wybrać no to wtedy masz problem bo wiadomo że Panasonica chcesz kupić 50 , a Sony 55 calowy , więc większy zawsze lepszy . Ale weź pod uwagę 55ST50E praktycznie śmiga tak samo jak VT50 tylko nie masz okularków 3D i Satelitki wbudowanej , czyli tak samo jak Sony HX850. Więc jak nie masz kasy bierz 55ST50E . Bez zastanowienia. Pozdrawiam
 

Osato

New member
I znowu poraz 100-ny powtórze że jak tv mały to LCD jak duży czyli 50 cali wzwyż to tylko plazma . I nie ważne jaka marka tej plazmy , poprostu jak duży tv to plazma i koniec .
Obecnie mam 32" LCD, a zastanawiam się nad kupieniem plazmy Panasonica w rozmiarze 42". Myślisz, że model 42" by bardzo odstawał od większych braci ? Jak to jest ?
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Posłuchaj , to nei jest tak że model 42 calowy odstaje wiele od większych braci ale uważam że jak w takim calarzu chcesz kupić tv to wtedy i LCD jest dobrym wyborem ale niestety jest o wiele droższym rozwiązaniem , bo taniego LCD szkoda kupować a te z górnej półki znowu są bardzo drogie . Ale są jakąś tam alternatywą dla plazm. Kumpel ma 42GT30 i sobie chwali . Więc w sumie napewno warto kupić tak czy siak plazme , bo w klasie cenowej bije każdego LCD LEDA na lekko . Pozdrawiam
 
D

Deleted member 121090

Guest
Na konkurencyjnym forum piszą recenzenci ze VT50 to straszny mu judder, ze plynnosc duzo lepsza w HX850, ze ogolnie te VT50 slabo swiecą i Sony lekko wygrywa. Jest tam taki test HX,ST i ES Samsunga i LG. ST/VT w/g nich lezy i kwiczy tylko ponoc nocą ma nieco lepszą czerń. No ale tam każdy Sony wygrywa ze wszystkim, nawet pewnie z OLED by wygrał bo to Sony. Tam tylko enka i sony, reszta nie istnieje hehe
Na szczęście coraz więcej osób dostrzega ,, obiektywizm'' tego konkurencyjnego forum.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
A mnie pomimo tego iż uważam że Panasonic VT50 to najlepszy tv na rynku , już ręce opadają bo na mojej 55 też są plamy na matrycy . :) Już zgłosiłem sprawe i czekam na wymiane albo zwrot kasy . Paranoja . Dwie małe na samym środku telewizorka . Rozmawiałem z kumplem z Wawy i dzwonił do kilku sklepów i podobno to samo , tez są plamy na 50 calówkach . Więc chyba jednak Panas może mieć problemy z wymianami .
 

andrju75

New member
Dzisiaj byłem w MM i okazało się niestety że większość telewizorków 50VT50 w innych MM ma wadę czyli plamy na matrycy . Czuje że będzie chryja . Przeprosili mnie , nawet sam dyrektor się pofatygował . Ciekaw jestem ile egzemplarzy jest 50 calowych wadliwych , czy liczy się je na setki czy tysiące w całej Polsce i Europie . Mnie to już nie dotyczy bo stoi u mnie piękny Panasonic 55VT50E . Jakość wykonania zdaje się jednak lepsza od 50 calówki . No i co najważniejsze panel plazmowy jest na 100 % nie made in China tylko Made in Japan .Więc jak ktoś ma wątpliwości co jest najlepszym telewizorkiem obecnie na rynku ma odpowiedz prostą że VT50 .


peterka1000 piszesz, że VT50 w rozmiarze 50'' troszkę odstaje od swoich większych ,,braci".Dodatkowo dochodzą wady matryc w 50-tkach.A właśnie jestem zainteresowany zakupem takiego modelu (50'').Może lepiej się wstrzymać i poczekać za Philipsem LCD led w rozmiarze 46'' z serii PFL8007 a jak bym uskrobał kasy to model z serii PFL 9607 lub PFL 9707 (w obu modelach serii 9 na rok 2012 jak na razie żadnych wiadomości co do różnicy).Czy to by mogłaby być dobra alternatywa zamiast plazmy panasonica 50VT50?Ps.Stawiam przede wszystkim na jakość.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Wszystko zależy od preferencji i do czego chcesz używać tego telewizora . Ale jak przedewszystkim zależy Ci na jakości samego obrazu to tylko plazma . A z tymi wadami to dalekie stwierdzenie . To raczej wada polegajaca na plamach na tej plexi co jest ten filtr nałożony wzmacniajacy efekt czerni . Więc Panasonic wcześniej czy później się do tego ustosunkuje i albo powymienia te telewizorki na sprawne albo naprawi te przypadłości . Więc zakładam iż mimo wszystko więcej będzie jednak tych w pełni sprawnych telewizorków aniżeli tych z plamami . Więc poprostu szukaj 50 calówki , tylko poproś o szczegółowe poogladanie w warunkach przypominających domowe . Żeby swiatło nie padało na matryce tylko był półmrok i wtedy dokładnie posprawdzaj sobie czy są te plamy czy nie . Pozdrawiam
 

kaukaz

New member
Bez reklam
A mnie pomimo tego iż uważam że Panasonic VT50 to najlepszy tv na rynku , już ręce opadają bo na mojej 55 też są plamy na matrycy . :) Już zgłosiłem sprawe i czekam na wymiane albo zwrot kasy . Paranoja . Dwie małe na samym środku telewizorka . Rozmawiałem z kumplem z Wawy i dzwonił do kilku sklepów i podobno to samo , tez są plamy na 50 calówkach . Więc chyba jednak Panas może mieć problemy z wymianami .

Mogłbyś cyknąć fotkę tych plamistych wad:roll: w ramach przestrogi dla innych aby bacznie zwracali uwagę na ten problem:roll: coś trefne te top modele:(
 

Alcatraz

New member
No miło poczytać Kolegów na forum, nawet jeśli próbują w prostych słowach kogoś obrazić. Wybaczam, bo nie wiedzą co czynią:) To oczywiście do Kolegi Peterka. Dla Twojej wiadomości - dzisiaj stałem się posiadaczem HX850:) I to w pełni świadomym, nie ulegającym "opiniom" plazmowych fanatyków, którzy dostają wzwodu na samo słowo plazma. Tez bawiłem się ustawieniami (praktycznie, nie teoretycznie jak byłeś miły napisac) i wybrałem - zdecydowanie Sony. Kilku moich znajomych (tak, tak, nie tylko Ty ich masz...) również wybrało obraz Sony -m.in. za płynność i naturalność. Tak wiec jak widzisz, każdy ma tu swoje racje i żadna racja nie jest wazniejsza (mimo, że Ty tak bardzo lansujesz swoją). A pisze to właśnie dlatego, żeby pomóc innym w zakupie, żeby mięli szerszy pogląd na sprawę a nie tylko "wizję oszołomów". Kupiłem HX850 ale nie musze się dowartościowywać obrażając Ciebie, Peterka lub Twoją plazmę. Szanuję Twój wybór oraz Panasonica VT50 (który uważam, za fajny telewizor i wcale go nie skreślam chociaż niedociągnięć ma sporo) ale świadomie wybrałe Sony, bo uważam że jest wyborem lepszym. To tyle tytułem podsumowania wątku pobocznego i zakończenia śmiesznych waśni, które przy Twoim ogromnym udziale Peterka swoim poziomem sięgnęły dna! Pozdrawiam wszystkich Kolegów (bez podziałó na posiadane telewizory) i wbrew pozorom pozdrawiam (szczerze) także Ciebie Peterka, licząc (może niepotrzebnie) że moja wypowiedź dotrze do Ciebie i wywoła właściwą reakcję.

Na szczęście coraz więcej osób dostrzega ,, obiektywizm'' tego konkurencyjnego forum
Do kolegi HQ... Drogi HQ nie powtarzaj bzdur, stać Cię chyba na własną opinię - zauważ, że na tamtym Forum nie ma sprzedawców więc nie ma potrzeby lansowania jakiegoś produktu:) Wystarczy trochę pomyśleć... No ale plazmoludki wybierają te kąty, w których im ciepło - krytyka jest bee:))) A szkoda ponieważ parafrazując: prawdziwa sztuka (za jaką macie plazmy Panasonica) krytyk się nie boi! Podobno...
 
Ostatnia edycja:

andrju75

New member
Czytając o tych wadach sam nie wiem czy raczej nie odpuścić sobie tego modelu 50VT50.To był jeden z 3 modeli który miałem na oku.Pozostałe to LCD Philipsa PFL8007 oraz PFL 9607 lub PFL 9707(na te trzeba jeszcze poczekać).Myślę ,że jakość topowych modeli Philipsa będzie na poziomie tej plazmy.Jeżeli będą dalej posłuchy o wadach topowca Panasa to go wykreśle z mojej listy zakupów.Na razie poczekam na topowce Philipsa-oby było na co czekać.Ps.peterka1000 masz jakiegoś pecha z tym modelem.Pozdrawiam.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Coś mi się zdaje że nie tylko ja , bo 3 telewizory z rzędu to już nie pech tylko cała seria jest spierdzielona . Z tego może być faktycznie chryja . A szkoda bo tak jak świeci ten telewizor to szczęka opada . Naprawde coś pięknego . Ale myśle że wreszcie mi dadzą bez plam i spawa będzie zamknięta .
 

krazy777

Member
Bez reklam
Podziwiam cierpliwość kurde. Ja po pierwszym TV bym już zawału dostał, a co dopiero przy trzecim który nadal ma plamy. A przy tym jeszcze łajf by mi pewnie głowę zmyła co za szajs się kupiło, że trzeba go co 3 dno wozić do sklepu na wymianę.
 
Do góry