Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

Alcatraz

New member
belek nie dorosłeś do mojej odpowiedzi więc chociaż przyjmij uwagę, że w ilości słów kryje się niewiedza ludzka. Błądzisz ale mam nadzieję, że w końcu dowiesz się o co w tym wszystkim chodzi:))) Ustawianie obrazu pod cluding i brak powidoków na VT30 to najzabawniejsze rzeczy jakie słyszałem od miesięcy:) Pozdrawiam Cię i trzymam za Ciebie kciuki!
 
Ostatnia edycja:

taschoon

New member
U mnie w Tczewie szukając 50 calowca VT50 dostałem info od zaufanego sprzedawcy, że jest za 7700 jednak się spóźniłem i już wyszedł od jego dostawcy. Ceny idą w dół i to mnie cieszy, nawet się zastanawiam nad 55 calami ale zobaczę jak już poznam cenę. Co do plam o których wcześniej pisali inni użytkownicy to ogólnie reklamacja i wymiana jak nie to kasa, jeśli chodzi o zabranie wadliwego towaru to bym też walczył o zwrot za transport bo to nie jest mały towar i koszty są znaczne.
 

jarkop1972

New member
Witam.
Jestem zainteresowany tym tv 55vt50 ale widzę ze coraz więcej negatywnych wypowiedzi o tym modelu wiec nie wiem co robić.Widziałem 50vt 50 w MM w Rybniku za 8300 i powiem ze jest ok tylko ze jakiś obraz ciemny migotań nie zauważyłem czy może ktoś napisać coś o tym tv ktoś co go ma w domu i użytkuje
 

jarkop1972

New member
Ja mam w domu 47vt20 i jestem bardzo zadowolony nie zamienił bym go na żaden inny ale teraz chce kupić do drugiego pokoju i właśnie myślałem o 55vt50 ale po tym co czytam to nie wiem .Czy ktoś może konkretnie coś napisać o tym modelu.a jeżeli chodzi o cena to nie widziałem 50 za 6300zetanatomiast 55w mixie proponują mi za 9600 i to jak na razie najtaniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 65vt50 i 55vt50 wjechały wreszcie do Panasonica i będą dostępne za dwa dni.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Dzisiaj wreszcie ustaliłem z kierownikiem MM co dalej robimy z tymi telewiorkami . Grzecznie przeprosił za zaistniałą sytuacje i zaproponował mi dwie opcje wyjścia z tej przykrej sytuacji : Jedną jest oddanie kasy plus partycypowanie w kosztach transportu które poniosłem i druga bardziej mnie zadowalająca opcja to zaproponował mi w takim razie przez wzgląd na moje problemy z 50VT50E zakup 55VT50E za 9000 zł , na co przystałem :) Oczywiście już się tak umówiliśmy że udostępnią mi pokój ciemny żebym mógł na spokojnie w sklepie sobie pooglądać matryce tego 55VT50E żebym już był zadowolony . :) Czekam do piątku na dostawe tego 55 calowca . :) Jestem w sumie zadowolony bo jednak 50 cali to kruszynka przy 55 . Oczywiście czas pokaże czy dopełni się moja i jego wizja . Ale myśle że chyba przysłowie : '' Do trzech razy sztuka '' się wreszcie sprawdzi . :) Pozdrawiam
 

rawojc

New member
Witam.
Jestem zainteresowany tym tv 55vt50 ale widzę ze coraz więcej negatywnych wypowiedzi o tym modelu wiec nie wiem co robić.Widziałem 50vt 50 w MM w Rybniku za 8300 i powiem ze jest ok tylko ze jakiś obraz ciemny migotań nie zauważyłem czy może ktoś napisać coś o tym tv ktoś co go ma w domu i użytkuje

Dziś znów spędziłem sporo czasu oglądając różne materiały na VT50 i miałem do dyspozycji pilota. TV stał w miejscu dość ciemnym, z dala od światła jarzeniowego. Generalnie, jasne obszary migają zawsze, także w trybach THX, choć oczywiście z racji tego, że obraz jest ciemniejszy to nie rzuca się to tak w oczy. Najbardziej jednak, migotanie widać podczas wyświetlania zdjęć, przy jasnym statycznym obrazie. Natomiast, rzeczywiście przy filmach, gdy były także ciemniejsze sceny tego migotanie nie było tak bardzo widać. Oczywiście, że TV służy do oglądania obrazów ruchomych, ale na obrazach statycznych mogłem spokojnie przetestować różne ustawienia obrazu. Sprawdzałem różne tryby obrazu i wartości kontrastu, ale zjawisko wciąż występowało. Widocznie moje oczy są wyjątkowo czułe na migotanie. Mówię o tym co ja widzę, a wiele osób może nie być tak wyczulonych na migotanie, więc może go nie zauważać;-)

Chciałbym też podkreślić, że jakość obrazu, odwzorowanie barw, czerń, naturalność obrazu jest w VT50 na najwyższym poziomie. Oglądałem także różne LCD LED, ale niestety wszystkie miały obraz przejaskrawiony i sztuczny. Ale cóż z tego, jeżeli patrzenie na migającą matrycę VT50 powoduje u mnie dyskomfort i zmęczenie oczu. Kiedyś, w erze monitorów CRT powszechne było przekonanie, że praca na monitorach z częstotliwością poniżej 85 Hz szkodzi oczom. Nie wiem dlaczego teraz w tak nowoczesnych konstrukcjach TV producenci nie potrafią dostarczyć szybszego odświeżania niż te 50 Hz, pomimo tego, że w różnych folderach reklamowych pojawiają się liczby 600 i 2500 Hz, które jednak niewiele znaczą.

Z innych rzeczy, to podłączyłem pendrive sformatowany exFAT i NTFS. Został odczytany bez problemu. VT50 bez problemów odczytuje pliki video .MOV zapisane lustrzankami Canona i .MTS zapisane kompaktami Panasa. Bez problemu odtworzył też plik .M2TS zrzucony z kasetki nagranej kamerą HDV Canona. Zdjęcia wysokiej rozdzielczości wczytują się bardzo szybko.

Wciąż się waham czy zakupić VT50, czy jednak poświęcić jakość dla braku migotania.
 

Alcatraz

New member
Oglądałem także różne LCD LED, ale niestety wszystkie miały obraz przejaskrawiony i sztuczny.
To akurat nie jest argument, bo jak sam napisałeś pilota wziąłeś tylko do VT50. Zapewniam Cię, że po regulacji nie byłbys w stanie odróżnić od siebie plazmy i leda tej samej klasy - chyba, że po migotaniu:)
 

Soryu

New member
Bez reklam
Chciałbym też podkreślić, że jakość obrazu, odwzorowanie barw, czerń, naturalność obrazu jest w VT50 na najwyższym poziomie. Oglądałem także różne LCD LED, ale niestety wszystkie miały obraz przejaskrawiony i sztuczny. Ale cóż z tego, jeżeli patrzenie na migającą matrycę VT50 powoduje u mnie dyskomfort i zmęczenie oczu. Kiedyś, w erze monitorów CRT powszechne było przekonanie, że praca na monitorach z częstotliwością poniżej 85 Hz szkodzi oczom. Nie wiem dlaczego teraz w tak nowoczesnych konstrukcjach TV producenci nie potrafią dostarczyć szybszego odświeżania niż te 50 Hz, pomimo tego, że w różnych folderach reklamowych pojawiają się liczby 600 i 2500 Hz, które jednak niewiele znaczą.

Zdaje się, że był wklejany link do próby wyjaśnienia 600Hz i 2500Hz w plazmach Panasonica, i te herce nie mają nic wspólnego z odświeżaniem ekranu tylko z tworzeniem kolorów. Najwidoczniej przy jaśniejszych kolorach wolniej "miga na sekundę".
Poza tym PAL i tak jest w 50Hz, a filmy BD nawet w 24.
 

Dig Dug

New member
Ja zgadzam się z Petereka1000. Mam w domu Sony EX500 i EX720 - oba bardzo wychwalane i żaden z nich nie daje takiego obrazu jak plazmy brata, ojca czy kolegów. I nie ważne czy są to 1024/768 czy FullHD. W żadnym przypadku nie zauwazyłem wypaleń, a jestem na nie uczulony po tym forum.

Jedną cechę mają wspólną powłoki antyrefleksyjne, a raczej ich brak w stosunku do matowych/półmatowych LCD.
Zresztą to i buczenie G30 zadecydowało, że mam 2 LCD, a nie plazmę :( Zresztą po zakupie EX720 sam nie wiem co gorsze lustrzanka w plazmie, czy gówniane kąty i czerń, o cloudingu nie wspomne.

Czytając pozytywne opinie o VT50 i ST50 wróciła we mnie wiara w to, że kupie w końcu plazme.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Tym którzy się kompletnie nie orientują na obrazie wydaje się czasami że led świeci lepiej bo poprostu odpowiadają im barwy przekłamane , nienaturalne odcienie barw itd , głebia . Poprostu wolą obraz sztuczny od realnego . Dla takich ludzi może się wydawać że LED świeci lepiej . Ale weźmy np malarza co wie o co chodzi , czy jakiegoś estete któremu odpowiada realny świat jaki nas otacza , to wtedy nie znajdzie się ani jeden taki co powie że plazma gorzej świeci .

No dobrze, ale telewizja, a szczególnie kino (filmy) ma niewiele wspólnego z kolorami realnego świata, w tym sensie, że film jest formą sztuki i reżyser/operator wprowadza swój świat kolorów (mniej lub bardziej wirtualny), bo to jest jego dzieło i może je dowolnie wyrażać. Skąd wiadomo, że dany materiał bardziej realistycznie wygląda na plazmie a nie na lcd? A może twórca chciał, żeby "jego świat" wyglądał tak jak np. na lcd? Bo chyba nie ustawiasz "Szeregowca Ryana" czy "300" dokładnie tak, jaki masz świat za oknem? ;)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Takie głodne kawałki możesz wstawiać komu chcesz ale nie mnie . Mówiąc o kolorach naturalnych każdy normalny człowiek wie o co chodzi . A jak Ty nie wiesz Twoja sprawa . Zadzwoń do LUCASA i zapytaj się co dla niego oznacza tryb THX i dlaczego tylko plazma Panasonica go otrzymała dla obrazu 2D . :)
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Temat o lcd vs plazma jest w innym dziale. Jeśli ktoś chce nadal kontynuować jałową dyskusję otrzyma w nagrodę bana.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie wiem dlaczego teraz w tak nowoczesnych konstrukcjach TV producenci nie potrafią dostarczyć szybszego odświeżania niż te 50 Hz, pomimo tego, że w różnych folderach reklamowych pojawiają się liczby 600 i 2500 Hz, które jednak niewiele znaczą.
Te miganie to wyładowania plazmy, z tego co kiedyś artykuł o tym czytałem, żadna częstotliwość odświeżania tego nie zmniejszy, taka technologia i stąd też bolą niektórych oczy od tv plazmowych. Powiem tak, ja bardzo szybko się do tego przyzwyczaiłem i teraz to już ogólnie tego nie zauważam (bardziej to widać w sklepie powiedział bym, gdy stoją obok lcd).
No niestety na razie tak lcd i pdp mają wady zbyt duże wady by stanowczo stwierdzić ta jest tą preferowaną, chcecie ideału zbierajcie na oled.

PS Peterka... buuuu liczyłem że skusisz się na tego OLEDA i dostaniemy super recke tego tv, cóż nie sądziłem że tak szybko vt30 Ci się znudzi :)
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Bylem posiadaczem VT 20 i VT 30. Mam pytanie do posiadaczy VT 50 jak radzi sobie z filmami z dysku twardego czy nadal ma problemy z dts,em w filmach?.Zabieram sie do kupna nowego tv i nie wiem czy warto brac tego vt50?.
 

jarkop1972

New member
Witam
Panowie czy ktoś wie gdzie produkowana jest seria VT 50 czy na pewno MADE IN JAPAN ? Bo coś z tą jakością nie tak na tym forum.Ale tv naprawdę świetnie się prezentuje tylko cena jest straszna.O co chodzi z tym migotaniem i tymi plamami białymi i kiedy są widoczne
 

Ben32

New member
Czy ktoś już spotkał w sprzedaży 65-kę ?
U Kikiego mam zamówiony od dłuższego czasu i nic, a na Allegro Wrocław sprzedaje - kto tu ściemnia ?
 
Do góry