Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

slowikpl

New member
Czy ktoś już spotkał w sprzedaży 65-kę ?
U Kikiego mam zamówiony od dłuższego czasu i nic, a na Allegro Wrocław sprzedaje - kto tu ściemnia ?

Mam nadzieje ze jeszcze jutro lub pojutrze dostane moj TV p65vt50. Tak mnie zapewnial saturn jeszcze dzisiaj poprzez tel. Zamelduje sie jak bede mial lub jak nie sprostaja zadania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 65VT50 jutro wjeżdżają podobnie jak 55vt50 i też jedne i drugie w ilości jak na lekarstwo.
Większe ilości są zamówione i wjadą za kilka dni.
 

otan

New member
Bez reklam
Witam serdecznie "Miłośników Panasoników(ców)" - jak kto woli.

Zastanawiam się nad kupnem 3 już TV Panasonica. Pierwszy model jak w stopce. Drugi to 50 serii 20e
Czy jest jakaś istotna dla oka różnica pomiędzy 50 a 55 ? Pomiędzy 42 a 50 różnica jest widoczna.
42 mam w sypialni a 50 w salonie (nie sklepowym). Mówiąc krótko czy warto dopłacić 2k za 5 cali?
Czy warto wydać ponad 2k więcej do nowego nodelu VT50 czy kupić model 2011 czyli VT30 ?
Jestem nie wymagającym użytkownikiem TV do celów standartowych - ogladanie programów TV w rozdzielczości HD - kablówka UPC z dekoderem HD i nagrywarką 320MB. Pokaz zdjęć z cyfrówki. Filmów z odtwarzaczy nie oglądam. Z gier nie korzystam. Laptopa nie podłączam pod TV.
Przy okazji stwierdzam że powidoków ani duszków ani zielenienia nigdy nie stwierdziłem.
TV dziennie włączony jest przez 5-6h. Docierałem obie plazmy przez około 500h na średnich nastawach 50%. Obraz po przeszło 500 h docierania był zdecydowanie lepszy niż zaraz po wyjęciu z kartonów. Czekam na Wasze jak zawsze cenne porady i wszelkie sugestie.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Jak Cię stać to bierz 55 cali. Sam gdybym miał tylko flotę to poszedłbym w większy bo po tygodniu od kupna się skurczył. A przesiadłem się z 37 :) Ja już z ponad 1000h jadę praktycznie cały czas na normalu i niskich nastawach. Obraz jest ładniejszy niż po wyjęciu z kartonu. Teraz bym chciał zrobić kalibrację, ale nie ma fachowców w okolicy.
 

szybkiepytan

New member
Ja się podłącze do tematu, bo też nie planuje kupna VT50, tylko 55VT30 i gdy prawie byłem gotów przeczytałem, że tegoroczny ST50 minimalnie, ale bije VT30 z tamtego roku. Wypowie się ktoś coś więcej?
Aha, dodam, że i cena mniejsza o 1500pln na korzyść ST50 :)
 
Ostatnia edycja:

taschoon

New member
No i też zastanawiam się nad większym, jestem /byłem bardziej powiem/ zdecydowany na 50 cali a teraz we łbie mnie kręci bo myślę o 55 calach tylko jak żonie wytłumaczyć HEHE. W sumie to poczekam może ktoś wypowie się na temat tych modeli ST, choć szukając do 10 000 to już widziałem 55 Vt-eka. Jak pisałem jakoś do Lipca /chyba/ musze poczekać więc może jeszcze coś się ruszy.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Dzisiaj byłem w MM i okazało się niestety że większość telewizorków 50VT50 w innych MM ma wadę czyli plamy na matrycy . Czuje że będzie chryja . Przeprosili mnie , nawet sam dyrektor się pofatygował . Ciekaw jestem ile egzemplarzy jest 50 calowych wadliwych , czy liczy się je na setki czy tysiące w całej Polsce i Europie . Mnie to już nie dotyczy bo stoi u mnie piękny Panasonic 55VT50E . Jakość wykonania zdaje się jednak lepsza od 50 calówki . No i co najważniejsze panel plazmowy jest na 100 % nie made in China tylko Made in Japan . Więc Alcatraz Twoje gdybanią są tylko gdybaniami . Co się rzuca w oczy i to nie przesadzam wcale ale model 55 calowy ma lepszą czerń nawet na pierwszy rzut oka oraz z deka lepszą ostrość . Sam nie wiem z czego to wynika , czy poprostu jednak sprawdza się w plaźmie że im większa jednak lepsza czy to przypadek związany z tymi plamami na matrycy . Czas pokaże . Narazie plazma coś pięknego . :) Gęba sama się cieszy . Postawili mi w MM obok Sony 55HX850 . Bez zbędnego komentarza . Jakość obrazu z Panasa to bajka przy miernocie HX . Więc jak ktoś ma wątpliwości co jest najlepszym telewizorkiem obecnie na rynku ma odpowiedz prostą że VT50 . Mieli też łądnego Samsunga 64ES8000 , gra też przepięknie , jedynei niestety zabezpieczenei powidoków ma gorsze od Panasa . Ale obie te plazmy nie mają sobie równych wśród telewizorków .Pozdrawiam P.S A i byłbym zapomniał ale niby tylko te 5 cali różnicy ale jednak byłęm w błędzie że można się przesiadać z 55 cali na 50 to jednak nie możliwe . :)
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Mieli mi dać za 9000 zł ale dali za 9400 zł . W sumie nie wielka różnica ale się bałęm że zostane na ME bez telewizorka , a to by była tragedia . :)
 

otan

New member
Bez reklam
Gratuluje wreszcie trafionego egzemplarza i to z grubej rury 55 VT50. Poza oczywiscie wyglądem zewnętrznym (srebna ramka) dostrzegasz istotne różnice podczas oglądania programów telewizyjnych w stosunku do do modelu 55VT30 ? Nie pisz o znanych różnicach z opisów technicznych, ale o Twoich własnych spostrzeżeniach zwiazanych z oglądania obrazu.
Podstawa pod ten TV jest obrotowa czy stała. Pilot podswietlany?
Napisz cos więcej o obrazie oglądanym w dzień i wieczorem. Jak działa net?
Czekamy na Twoje cenne spostrzeżenia i porównania z poprzednim modelem.
 

Alcatraz

New member
No i co najważniejsze panel plazmowy jest na 100 % nie made in China tylko Made in Japan . Więc Alcatraz Twoje gdybanią są tylko gdybaniami .
A co rozbierałes już go??:) To nie sa moje gdybania tylko doniesienia Panasonica z ubiegłego roku kolego Peterka. Ja tylko cytuję producenta.
Sam nie wiem z czego to wynika , czy poprostu jednak sprawdza się w plaźmie że im większa jednak lepsza
To wynika z wielkości pojedynczej komórki.

Postawili mi w MM obok Sony 55HX850 . Bez zbędnego komentarza . Jakość obrazu z Panasa to bajka przy miernocie HX
Większego idiotyzmu w życiu nie słyszałem:) Postawili mu w MM coś obok czegoś i wyciągnął wnioski.. Napisz jeszcze coś zabawnego, to się pośmiejemy Peterka:):p:hihi:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Rozumiem, że się cieszysz i ja gratuluję zakupu ale to jeszcze nie powód, żeby wyłączało się myślenie... Mamy już w Polsce kilku specjalistów od wmawiania ludziom głupot, chcesz być kolejnym? Ostatnio miałem oba piloty w ręku (VT50 i HX850) godzina ustawiania i bez problemu można ustawić tak, że są do siebie łudząco podobne. Oczywiście zdradzają je wady obu technologii oraz lepsza płynność obrazu na HX. Tym razem to Pansa przesadził i ma teatr:) Poczytaj sobie testy - wiesz co to judder? No chyba nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

brutalus

Member
Mieli też łądnego Samsunga 64ES8000 , gra też przepięknie , jedynei niestety zabezpieczenei powidoków ma gorsze od Panasa . Ale obie te plazmy nie mają sobie równych wśród telewizorków
Jeśli plazma to E8000, bo ES8000 to LED ;)
 

kriswas

Member
Bez reklam
A co rozbierałes już go??:) To nie sa moje gdybania tylko doniesienia Panasonica z ubiegłego roku kolego Peterka. Ja tylko cytuję producenta.
To wynika z wielkości pojedynczej komórki.

Większego idiotyzmu w życiu nie słyszałem:) Postawili mu w MM coś obok czegoś i wyciągnął wnioski.. Napisz jeszcze coś zabawnego, to się pośmiejemy Peterka:):p:hihi:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Rozumiem, że się cieszysz i ja gratuluję zakupu ale to jeszcze nie powód, żeby wyłączało się myślenie... Mamy już w Polsce kilku specjalistów od wmawiania ludziom głupot, chcesz być kolejnym? Ostatnio miałem oba piloty w ręku (VT50 i HX850) godzina ustawiania i bez problemu można ustawić tak, że są do siebie łudząco podobne. Oczywiście zdradzają je wady obu technologii oraz lepsza płynność obrazu na HX. Tym razem to Pansa przesadził i ma teatr:) Poczytaj sobie testy - wiesz co to judder? No chyba nie.

Chyba masz rację w swoich ocenach. Mam niemiłe reminiscencje sprzed 2,5-3 lat :sad:. Najpierw G10, potem V10 - tych wszystkich ochów i achów w testach i na forach, nie wyłączając naszego hdtv.com.pl, już z czystego współczucia dla firmy i technologii nie będę cytował. A co najlepsze, to mam na co dzień potwierdzenie słuszności wyboru zakupu, ponieważ oba Panasoniki pozostały w rodzinie i wkurzają innych, nie mnie :hihi:. Mam nadzieję, że szwagry tego nie przeczytają :p. Napewno kol.peterka jak ochłonie i powróci do realu, to zacznie zauważać to, co jest warte zauważenia. A tak BTW, Panasonic 55VT50 to naprawdę kawałek dobrego panelu, tylko ja już go nie kupię, ale to tylko moja, subiektywna decyzja.
 

tomdvd72

New member
Na konkurencyjnym forum piszą recenzenci ze VT50 to straszny mu judder, ze plynnosc duzo lepsza w HX850, ze ogolnie te VT50 slabo swiecą i Sony lekko wygrywa. Jest tam taki test HX,ST i ES Samsunga i LG. ST/VT w/g nich lezy i kwiczy tylko ponoc nocą ma nieco lepszą czerń. No ale tam każdy Sony wygrywa ze wszystkim, nawet pewnie z OLED by wygrał bo to Sony. Tam tylko enka i sony, reszta nie istnieje hehe
 
Do góry