Panasonic TX-P50VT30E

GORB

New member
problem wlasnie w tym poborze- dla przykladu moj Phil z wlaczonymi polepszaczami i kontrascie na 90% bierze nawet nie polowe tego.

A potrafisz to przeliczyc na konkretną kwotę? Bo ja nie potrafię, bo nie wiem ile płacę za kWh. Musiałbym zajrzeć do rachunków.

Twój Phil jak mniemam to LCD,a o jakiej przekątnej?

Różnica to 0,2 do 0,25 kWh. Oglądając 30 dni po 6 h dziennie mamy ok. 45 kWh. Wpisałem w kalkulator na stronie vattenfall jako zużycie miesięczne i cena wyszła 32,98 zł.
 

Ropuszek

New member
nie sądzę żeby kurier chciał czekać aż ty wszystko podłączysz,10min to nie wiele,a jak był by mróz -20 to też byś na biegu chciał podłączać,sprawdz tylko przy nim czy jest cała matryca pod światłem i czy niema uszkodzeń mechanicznych i wsio,chyba że odpalisz mu na butelkę to pewnie by ze 20min poczekał.
Nie nie,mam wykupioną opcje sprawdzania sprzętu nie tylko pod względem uszkodzeń mechanicznych, ale także podłączenia, skanowania i programowania programów tv, nie sądzę aby firma przechowywała sprzęt w nieogrzewanym magazynie i oferowała takie usługi, ale dzieki ogólnie za info :)

problem jest czy w trakcie oglądania zobaczę coś niepokojącego, w co wątpię... po samym oglądaniu programów ciężko coś dostrzec :???:

Niestety jestem skazany sam na siebie , z doświadczenia,umiejętności jakie mam pozostaje mi sprawdzić "łopatologicznie" ale myślę że efektywnie ten tv wrzucając pełne tła jpg o odpowiedniej rozdzielczości w gimpie, począwszy od czarnego skończywszy na białym - przeplatając je paletą standardowych kolorów.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
poprosilem dzisiaj zeby licznik pobieranej energi przelozyli z Sharpa do
55VT30 i... sami zobaczcie- nie jest wesolo.
IMG 0859 - YouTube


zaraz zaraz spokojnie :fool: to pomiar w sklepie w włączonym trybie sklepowym (kup mnie) i na "dynamiku" oraz z bankowo wyłączonym ECO w realu będziesz miał około połowe tego zużycia :eek:k:krawędziowy był... coś za coś ;) teraz jest G30 i nie oddam ;)

Tak na marginesie mój poprzedni TV SHARP 40LE820E na eco lub eco2 pobierał chyba 75W ale to LED krawędziowy jest.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
poprosilem dzisiaj zeby licznik pobieranej energi przelozyli z Sharpa do
55VT30 i... sami zobaczcie- nie jest wesolo.
IMG 0859 - YouTube
Wreszcie jakiś konkret. Ale od razu mam prośbę. Można tak jak kolega wyżej już zauważył włączyć ten TV w tryb dom i np. obraz normalny. To by dało nam realne wyobrażenie o poborze w warunkach domowych.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Na pewno tryb dynamiczny, jednak VT30 kupuję się dla jakości obrazu a nie oszczędzania energii.
dla jakości,to prawda,masz rację,ale jest tu dużo takich kolesi-za których mama,lub tata płacą rachunki-i tak się wożą,bo albo nie robią,albo się uczą jeszcze.a rachunki za energie rosną-oczywiście nie mówię że ty do nich należysz,i nie płacisz sam rachunków.;)
 

rpzem

New member
Pamiętajmy, że pobór energii w plazmie silnie zależy do jasności prezentowanych scen. Zupełnie inny będzie przy mrocznym horrorze niż np. programie przyrodniczym na Discovery.
Dlatego producent podaje tzw. średni pobór energii.
Ciężko to będzie wykazać krótkim pomiarem.
Ustawienia ekranu oczywiście też mają wpływ.
Dla mojego TX-P50VT30E znamionowy pobór mocy wg instrukcji to: 410W, ale już średni - zmierzony wg IEC-62087 ed.2 wynosi 190W.

LCD ma ten pobór stały, gdyż wynika on głównie z podświetlenia matrycy.
 
Ostatnia edycja:

diuczysko

New member
Bez reklam
dla jakości,to prawda,masz rację,ale jest tu dużo takich kolesi-za których mama,lub tata płacą rachunki-i tak się wożą,bo albo nie robią,albo się uczą jeszcze.a rachunki za energie rosną-oczywiście nie mówię że ty do nich należysz,i nie płacisz sam rachunków.;)

Uwierz mi sam opłacam wszystkie swoje rachunki, moja plazma również sporo pobiera, ale niestety jakość kosztuje. To tak jak jazda samochodem z dużym silnikiem - jest super dopóki nie podjedziesz pod dystrybutor :D Sam z chęcią wymienił bym swój tv na 55" VT30 niestety bieżący budżet domowy nie pozwala mi na takie szaleństwa. Każde hobby generuje koszty, jeżeli ktoś nie jest fanem jakości obrazu / dźwięku to polecam lcd z krawędziowym podśw. led. Podam prosty przykład, wstawiasz do mieszkania duże i efektowne akwarium - niestety rachunek za en. elektr. wzrośnie co najmniej ze 100 zł miesięcznie. Za przyjemności trzeba płacić.
 
D

Deleted member 121090

Guest
dla jakości,to prawda,masz rację,ale jest tu dużo takich kolesi-za których mama,lub tata płacą rachunki-i tak się wożą,bo albo nie robią,albo się uczą jeszcze.a rachunki za energie rosną-oczywiście nie mówię że ty do nich należysz,i nie płacisz sam rachunków.;)
No Panowie bądźmy tu poważni. Koleś będący na garnuszku rodziców kupuje sobie TV za 9kzł. Dobre. Chyba że garnuszek rodziców jest na tyle duży że on się o nic nie musi martwić. No ale w tym przypadku to o parę złotych na prąd tez chyba nie musi.
Diauczysko

Na pewno tryb dynamiczny, jednak VT30 kupuję się dla jakości obrazu a nie oszczędzania energii.
Dla jakości jak najbardziej i dlatego nie znam osoby która by wybrała tryb dynamiczny.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
No Panowie bądźmy tu poważni. Koleś będący na garnuszku rodziców kupuje sobie TV za 9kzł. Dobre. Chyba że garnuszek rodziców jest na tyle duży że on się o nic nie musi martwić. No ale w tym przypadku to o parę złotych na prąd tez chyba nie musi.
Diauczysko

Na pewno tryb dynamiczny, jednak VT30 kupuję się dla jakości obrazu a nie oszczędzania energii.
Dla jakości jak najbardziej i dlatego nie znam osoby która by wybrała tryb dynamiczny.

Oczywiście nie miałem na myśli powiązania jakości obrazu z trybem dynamicznym, w którym trzeba oglądać w okularach przeciwsłonecznych, lecz odniosłem się do pomiaru wklejonego wcześniej.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
No Panowie bądźmy tu poważni. Koleś będący na garnuszku rodziców kupuje sobie TV za 9kzł. Dobre. Chyba że garnuszek rodziców jest na tyle duży że on się o nic nie musi martwić. No ale w tym przypadku to o parę złotych na prąd tez chyba nie musi.
Diauczysko

Na pewno tryb dynamiczny, jednak VT30 kupuję się dla jakości obrazu a nie oszczędzania energii.
Dla jakości jak najbardziej i dlatego nie znam osoby która by wybrała tryb dynamiczny.
żle zrozumiałeś,rodzice kupują tv do domu,a koleś się wozi na forum że co to jest w miesiącu 20pln więcej do zapłaty za prąd -bo i tacy są.
 

Alcatraz

New member
LCD ma ten pobór stały, gdyż wynika on głównie z podświetlenia matrycy.
Nie dotyczy LED LCD z wygaszaniem strefowym.

Oczywiście nie miałem na myśli powiązania jakości obrazu z trybem dynamicznym, w którym trzeba oglądać w okularach przeciwsłonecznych
Nie trzeba... wystarczy w okularach 3D... to wystarczająco przyciemnia.
 

Ropuszek

New member
dla jakości,to prawda,masz rację,ale jest tu dużo takich kolesi-za których mama,lub tata płacą rachunki-i tak się wożą,bo albo nie robią,albo się uczą jeszcze.a rachunki za energie rosną-oczywiście nie mówię że ty do nich należysz,i nie płacisz sam rachunków.;)

Dużo wiecej kolesi jest na tym forum co mają się za pseudo właścicieli tych że tv ( sprzedawcy z najemu)a jest ich tu wielu... i sieją propagandę jakie mają wady-niepolecają, i ci z drugiej strony jakie mają zalety itd...

A jak przyjdzie co do czego to nie potrafią pomóc w prostych sprawach, bo zwyczajnie ich nie mają :???:

A co do rachunków to jak ktoś kupuję tv za 8 tys czy 65 cali o wiele droższy to będzie się martwił czy mu starczy do końca miesiąca z wypłaty? i powie żoneczko od dzisiaj ogladamy tylko 0.5 godziny bo przyjdzie komornik i zabierze tv?

to tak jakbym mieszkał w PRLowskim wieżowcu a na parkingu strzeżonym trzymał swojego Hammera.

przerost formy nad treścią...

Czy ktoś jest rozpieszczonym synalkiem, córeczką czy osobą która kupuję ten tv bo mu się podoba i ją na to stać, co za różnica czy tatuś bądź bezpośrednio właściciel zapłaci 20 zł więcej za energie czy nawet 100.
 
Ostatnia edycja:
Do góry