Panasonic TX-P50VT30E

Alcatraz

New member
Dużo wiecej kolesi jest na tym forum co mają się za pseudo właścicieli tych że tv ( sprzedawcy z najemu)a jest ich tu wielu... i sieją propagandę jakie mają wady-niepolecają, i ci z drugiej strony jakie mają zalety itd...
Ropuszek... a może by tak po polsku!?
 

artoneq

New member
Dyskusja o zużyciu energii elektrycznej przez VT30 jest jak rozmowa o zużyciu paliwa przez Ferrari - bez sensu. Nawet jeśli ktoś ogląda TV 6h dziennie przez 30 dni/m-c przy założeniu, że posiada 65 cali i siedzi przed białym ekranem to i tak zapłaci za energię elektryczną około 45zł miesięcznie. Jak komuś za drogo to niech zmieni taryfę, a jest ich kilka, i ogląda po godz. np. 22:00 w dni robocze gdzie kWh kosztuje 24 grosze a nie 55. Prosta sprawa.

Wieczorem na VT30 filmy 3D z opcją ECO wył. w okularach 3D ogląda się idealnie. Jeśli komuś za ciemno to niech sobie skalibruje lub rozjaśni albo lepiej niech idzie zbadać wzrok. Dodam, że rozjaśnić obraz można bardzo, nawet bardzo mocno jak ktoś lubi.

Denerwują mnie opinie ludzi wypowiadających się o serii VT30 a jedyną styczność jaką mieli z tą serią to lizanie szyby w MM.
 

Alcatraz

New member
Dyskusja o zużyciu energii elektrycznej przez VT30 jest jak rozmowa o zużyciu paliwa przez Ferrari
Hahaa, ale teraz dowaliłeś - normalnie masz mistrzostwo świata w podlizywaniu sie miłośnikom VT30!:lol::grin: Jednak niestety kolego miły trafiłeś przysłowiową kulą w płot, bo Ferrari to legenda, która Ciągle konkuruje z Bugatti, McLarenem, Astonem Martinem, Lotusem i innymi natomiast Panasonic VT30 to zwykły telewizor, którego konkurencją w klasie jest najwyżej Samsung bo nikt inny plazm nie produkuje. W takiej "konkurencji" naprawdę bardzo łatwo być liderem... więc przeproś Ferrari.
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
Dużo wiecej kolesi jest na tym forum co mają się za pseudo właścicieli tych że tv ( sprzedawcy z najemu)a jest ich tu wielu... i sieją propagandę jakie mają wady-niepolecają, i ci z drugiej strony jakie mają zalety itd...

A jak przyjdzie co do czego to nie potrafią pomóc w prostych sprawach, bo zwyczajnie ich nie mają :???:

A co do rachunków to jak ktoś kupuję tv za 8 tys czy 65 cali o wiele droższy to będzie się martwił czy mu starczy do końca miesiąca z wypłaty? i powie żoneczko od dzisiaj ogladamy tylko 0.5 godziny bo przyjdzie komornik i zabierze tv?

to tak jakbym mieszkał w PRLowskim wieżowcu a na parkingu strzeżonym trzymał swojego Hammera.

przerost formy nad treścią...

Czy ktoś jest rozpieszczonym synalkiem, córeczką czy osobą która kupuję ten tv bo mu się podoba i ją na to stać, co za różnica czy tatuś bądź bezpośrednio właściciel zapłaci 20 zł więcej za energie czy nawet 100.
sorry kolego,ale jakoś nie kumam o co kaman.do czego zmierzasz,ale tak po naszemu,krótko i w temacie.
 

artoneq

New member
Hahaa, ale teraz dowaliłeś - normalnie masz mistrzostwo świata w podlizywaniu sie miłośnikom VT30!:lol::grin: Jednak niestety kolego miły trafiłeś przysłowiową kulą w płot, bo Ferrari to legenda, która Ciągle konkuruje z Bugatti, McLarenem, Astonem Martinem, Lotusem i innymi natomiast Panasonic VT30 to zwykły telewizor, którego konkurencją w klasie jest najwyżej Samsung bo nikt inny plazm nie produkuje. W takiej "konkurencji" naprawdę bardzo łatwo być liderem... więc przeproś Ferrari.

Po pierwsze, jestem szczęśliwym posiadaczem VT30, po drugie uważam że jest to bardzo dobry wybór pod kątem mojego użytkowania (oglądania w 99% filmów). Po trzecie jak nie masz VT30 to masz blade pojęcie o tym co można mieć za te pieniądze. Obecnie nie ma na rynku w moim przekonaniu jak i moich znajomych - znających się coś niecoś na sprzęcie, nic lepszego od VT30 w tej cenie w jakiej jest on obecnie.

Chyba sam przyznasz że VT30 jest towarem raczej luksusowym. Zresztą proponuję, jeśli masz kogoś znajomego z VT30 65", abyś zabrał ze sobą BR filmu Tron Legacy i sobie obejrzał z 5.1 na czymś pokroju chociażby onkyo z paradigmami, z włączonym ISF i wtedy możemy zacząć rozmawiać o wrażeniach.
 

Alcatraz

New member
Po trzecie jak nie masz VT30 to masz blade pojęcie o tym co można mieć za te pieniądze.
Czyli ty jesteś z tych co uważają, że aby znać się na AIDS trzeba je samemu mieć? Szczerze gratuluję intelektu... zapewniam, VT30 oglądałem z wielu stron a to, że go nie posiadam właśnie o czymś świadczy. O czymś zupełnie przeciwnym od tego co napisałeś. Dlatego może niech każdy zostanie przy swoim "luksusowym" zdaniu bo widzę, że miły kolega naładowany jest frazesami jak wieloryb planktonem...
 

don111

Banned
jakiś zazdrosny posiadacz drogiego LEDa co jakiś czas wpadnie tutaj i zarzuci jakiegoś śmiesznego linka, to o czymś świadczy :)
kto ma plazmę ten wie że pobór prądu nijak ma się do wartości znamionowych
przykład - moja stara plazma 46', pobór znamionowy 470W
pobór w szczycie - tryb dynamiczny, kontrast 100% ok 460-510W
średni pobór mocy w dzień (kontrast ~40-50%) - 170-220W, średni pobór w nocy (kontrast ok 20%) - 150-170W
łatwo sobie policzyć ile analogicznie weźmie VT30, szkoda nawet komentować, różnica miesięcznie między LED to cena za duża butelkę coca coli jak ktoś to kiedyś ładnie określił (ewentualnie za dwie, jeśli oglądamy cały dzień) ;)
 

maniekn274

New member
Bez reklam
jakiś zazdrosny posiadacz drogiego LEDa co jakiś czas wpadnie tutaj i zarzuci jakiegoś śmiesznego linka, to o czymś świadczy :)
kto ma plazmę ten wie że pobór prądu nijak ma się do wartości znamionowych
przykład - moja stara plazma 46', pobór znamionowy 470W
pobór w szczycie - tryb dynamiczny, kontrast 100% ok 460-510W
średni pobór mocy w dzień (kontrast ~40-50%) - 170-220W, średni pobór w nocy (kontrast ok 20%) - 150-170W
łatwo sobie policzyć ile analogicznie weźmie VT30, szkoda nawet komentować, różnica miesięcznie między LED to cena za duża butelkę coca coli jak ktoś to kiedyś ładnie określił (ewentualnie za dwie, jeśli oglądamy cały dzień) ;)
zgadzam się w 100%,u mnie tv zapidala czasem i 14h ja przy kompie a tv gra.i po zmianie z crt28cali na obecny,przy min 8-10h dziennie to może 30max pln na 2 miesiące wychodzi więcej ,ja płacę co 2 miechy za prąd.czyli 15 pln max na miesiąc więcej,i przy takiej ilości godz użytkowania.
 

brun

Member
Hahaa, ale teraz dowaliłeś - normalnie masz mistrzostwo świata w podlizywaniu sie miłośnikom VT30!:lol::grin: Jednak niestety kolego miły trafiłeś przysłowiową kulą w płot, bo Ferrari to legenda, która Ciągle konkuruje z Bugatti, McLarenem, Astonem Martinem, Lotusem i innymi natomiast Panasonic VT30 to zwykły telewizor, którego konkurencją w klasie jest najwyżej Samsung bo nikt inny plazm nie produkuje. W takiej "konkurencji" naprawdę bardzo łatwo być liderem... więc przeproś Ferrari.


zdaje się że mamy do czynienia z dysonansem po zakupowym, kolega kupił drogiego ładnego leda i się w domu okazało, że obraz rozczarowuje...

jeśli VT30 to zwykły tv, to led samunga d8000 to zwykły monitor, nie telewizor
 

Alcatraz

New member
No niestety brun, "kolega" niczego jeszcze nie kupił ale wiele już widział i sprawdzał, stąd szczery i soczysty śmiech z wypowiedzi, którą cytowałem!
 

brun

Member
a to ciekawe, krytykujesz jakiś tv wydając osąd na podstawie tego co sprawdziłeś i widziałeś?>

moja uwaga dotyczy właśnie twojego soczystego śmiechu, twoje porównanie pasuje tu jak pięść do nosa
 

Alcatraz

New member
a to ciekawe, krytykujesz jakiś tv wydając osąd na podstawie tego co sprawdziłeś i widziałeś?>
A mam oceniać na podstawie tego czego nie widziałem i nie sprawdziłem... no następny Agent:lol: Tak w ogóle to oceniam i mam do tego prawo, nawet jeśli Tobie sie to nie podoba Miły Panie. A jeszcze badziej szczegółowo to śmiałem się z porównanie a nie z telewizora. A więc strzelasz kolego samymi ślepakami!

moja uwaga dotyczy właśnie twojego soczystego śmiechu, twoje porównanie pasuje tu jak pięść do nosa
Tylko, że to nie porównywałem VT30 do Ferrari obrażając oczywiście Ferrari więc ochłoń Młody Kawalerze...

A może zabolało, że VT30 to zwykły TV? No cóż... bywa. Do miana Ekstraligii to może aspirować model VX300 (chociażby ze względu na cenę i bardzo zaawansowane możliwości regulacji parametrów). Chociaż wg Twojego rozumowania to pewnie "tylko monitor" bo nie ma nawer tunerów tv i głośników! A kosztuje 35.000 zł.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
uznawany za jeden z najlepszych telewizorów kosztuje 6 tys. w wersji 50 calowej
a jaki LED należy do tej ekstraligi, jakiś w cenie dla przeciętnego śmiertelnika się znajdzie ?
 
ja miesiac temu chcialem kupic telewizor i na prawde bralem mocno pod uwage 50VT30
jednak po kilku "wizjach lokalnych" dalem sobie spokoj ze tym modelem i ta technologia...
Wybralem to co mam w podpisie i jestem zadowolony,
a test z poborem energi tylko mnie w tym utwierdza.
 

don111

Banned
jakie znaczenia ma pobór prądu w momencie gdy telewizor który pobiera mniej, kosztuje dużo więcej ? wiesz w ogóle jakie są ceny energii i ile zaoszczędzisz oraz po ilu latach się to zwróci ?

i niby co takiego w tej wizji lokalnej zauważyłeś ?
obraz plazmy docenia się może nie od razu, bo nie zrobi takiego wrażenia jak LED patrząc na statyczne jaskrawe ujęcia, ale z czasem nienaturalność obrazu zaczyna razić
ja mam podobnej klasy telewizor LED i chętnie wrócę do plazmy, już jedną miałem i widzę że tu są największe różnice - w naturalności obrazu

Philips 46PFL9706K
Znaleziono w 3 sklepach 0 0 w cenie od 8949,00 zł do 9533,70 zł.

za tyle to wolałbym tego 55VT30, patrząc na różnicę poboru prądu, w gratisie 5 lat darmowego oglądania
 

brun

Member
A mam oceniać na podstawie tego czego nie widziałem i nie sprawdziłem...

jeśli twoje sprawdzanie polegało na postaniu w sklepie to możesz sobie włożyć swoje wrażenia między bajki.
wypowiedzi użytkowników 1 telewizora i ich opinie nie znaczą nic z wielu powodów.
tak się składa że od wielu lat pracuję w branży w jednej z największych sieci rtv agd w polsce, uwierz widziałem dużo więcej od Ciebie, i pozwól że uznam że po prostu bredzisz, ja rozumiem że są osoby których nie stać na ten tv i dlatego grymaszą, lub panicznie boją się wzrostu cen za energię elektryczną, to bezsens ale prywatna sprawa każdego.

jeśli kupujemy tv i chcemy maksymalnej możliwej jakości obrazu to wybór jest bardzo prosty i nie jest to tv ledowy - lcdek, zrozum to wreszcie
 

robertos80

New member
ja miesiac temu chcialem kupic telewizor i na prawde bralem mocno pod uwage 50VT30
jednak po kilku "wizjach lokalnych" dalem sobie spokoj ze tym modelem i ta technologia...
Wybralem to co mam w podpisie i jestem zadowolony,
a test z poborem energi tylko mnie w tym utwierdza.

na ceneo Twoj Philips 46PFL9706K/02 kosztuje najmniej 9409, p50vt30 5917 więc chyba jest znaczna róznica w cenie (pomijając fakt, że dopłacamy za mniejszą przekątną)
 

Alcatraz

New member
brun, zachowujesz się jak mały piesek, który nie mogąc ugryźć chce chociaż obsikać:lol:
Biedaku, ochłoń bo to się może odbić na Twoim zdrowiu a tego bym nie chciał. Co Ty za bzdury wypisujesz??? Czytałeś to w ogóle? Ty "sprzedawco jednej z najwiekszych sieci"?? Moje sprawdzanie nie polegało na staniu w sklepie ale Twoje jako pracownika "jednej z największych sieci w Polsce" na pewno tak:lol: Bo wielkie sieci to przede wszystkim wyśmiewane w kółko MM i Saturn oraz EuroAGD czyli "sprzedawcy chleba" jak sami siebie określają, ludzie nie wiedzący co to kalibracja telewizora. Poczytaj Forum, zrozumiesz. Dla mnie zresztą możesz pracowac nawet w piekarni, ja szanuję zdanie każdego ale mam także swoje (pozwolisz?)
i pozwól że uznam że po prostu bredzisz, ja rozumiem że są osoby których nie stać na ten tv i dlatego grymaszą
Ty "nowobogacki" ściągnij ten kilogramowy, złoty łańcuch bo odcina Ci dopływ powietrza!
jeśli kupujemy tv i chcemy maksymalnej możliwej jakości obrazu to wybór jest bardzo prosty i nie jest to tv ledowy - lcdek, zrozum to wreszcie
A co Ty jesteś, autorytet jakiś? O VX300 nawet nie wspomniałeś bo pewnie nie wiesz co to jest! W Twojej wielkiej sieci nie sprzedają... Maksymalna możliwa jakość obrazu to dla jednego będzie tylko i wyłącznie sala kinowa, dla innego plazma a dla jeszcze innego, topowy LED lub projektor. Mówiłem ochłoń, idź zrób siku i nie spiesz sie z powrotem!
 

GORB

New member
ja miesiac temu chcialem kupic telewizor i na prawde bralem mocno pod uwage 50VT30
jednak po kilku "wizjach lokalnych" dalem sobie spokoj ze tym modelem i ta technologia...
Wybralem to co mam w podpisie i jestem zadowolony,
a test z poborem energi tylko mnie w tym utwierdza.

Trzeba było wogóle nie kupować, to pobór energii miałbyś jeszcze mniejszy! :D
 
Do góry