Panasonic TX-P50VT30E

ARobert

New member
Skoro ktoś poruszył kwestię przewożenia TV to dzisiaj transportowałem 55VT30. Karton całkiem spory a do tego jego waga... na opakowaniu napisane 52kg. LCD-eki to przy nim pestki. Do furgonu Peugeot Partner na długość ledwo wchodzi. Opakowanie jednak bardzo przemyślane i w celu wyjęcia TV zdejmuje się całą górę kartonu. Nie był to niestety mój TV tylko znajomego ale robię poważne przymiary do wersji 42 cale. Chciałem brać VT20 póki można kupić w tak dobrej cenie ale chyba poczekam aż ceny 42VT30 zejdą w okolice 4 tys.
 

Dżon Bondżoe

New member
samsungi tez mają takie kartony. TV ciężki jak diabli to prawda. Z Tym kartonem to radze uważać, żeby tych plastykowych zatrzasków nie pogubić, bo potem karton do wyrzucenia albo taśmą trzeba kleić , żeby dołem TV nie wypadł.

Nie wiem jak w Panasie ale w Samsungu w serwisie nie ma szans żeby takie zatrzaski dostać, więc lepiej uważać.

P.S. zbadałem kwestię "rwania" na nce - pobadam jeszcze i opiszę
 
D

Deleted member 121090

Guest
samsungi tez mają takie kartony. TV ciężki jak diabli to prawda. Z Tym kartonem to radze uważać, żeby tych plastykowych zatrzasków nie pogubić, bo potem karton do wyrzucenia albo taśmą trzeba kleić , żeby dołem TV nie wypadł.

Nie wiem jak w Panasie ale w Samsungu w serwisie nie ma szans żeby takie zatrzaski dostać, więc lepiej uważać.

P.S. zbadałem kwestię "rwania" na nce - pobadam jeszcze i opiszę
To rwanie to nie jest jakieś uciążliwe bo bardzo rzadko zauważalne ale daj znać co Ci się udało obadać. Spróbuj tak jak pisałem z Iplexa film Czekając na Joe. Tam to widać.
 
pomoc

Witam,jutro jadę kupić mój pierwszy 3Dtv,mam nadzieje,ze w koncu sie uda.Mam na mysli panasonic 55vt30.W zwiazku z tym mam pytanie,na co zwrocic uwage przy sprawdzaniu tv,mam material fhd na dysku przenosnym 2,5'',miedzy innymi avatar 3D,jakies filmy testowe samsunga 3D.Podobno panasonic slabo sobie radzi z napisami,wiec co proponujecie dokupic zeby ten problem wyeliminowac?Od jutra w saturnie promocja bez vatu,ale ciezko u nich znalezc ten model,a szkoda,bo poszedlby gdzies za 8000 pln.Moze ktos zna dobre sklepy w okolicy Lodzi jakby mi nie wyszlo tam gdzie jade?Pozdrawiam.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie myśl sobie że jak jest dzien bez vatu to telewizory tanieją o 23%. Jakimś tajemniczym sposobem w nocy drożeją o 20% żeby rano stanieć o ten vat :D
 

ARobert

New member
Według oferty specjalnej z możliwością rezerwacji on-line w Gdańsku "bez vat-u" 55VT30 jest za 8535,77. Cena bardzo fajna i równie dobre ceny są na 46G30 za 2722,76 i 42ST30 za 2503,25. Nie wiem jednak czy to nie jest jakaś podpucha bo ceny wyraźnie niższe niż w sklepach internetowych a cudów to raczej nie ma. Ja przymierzam się do 42VT30 ale za 2500 to tego 42ST30 chyba bym wziął....
 

Dżon Bondżoe

New member
słuchajcie. badałem filowałem - jak astronom ze słynnej jakoby bajki Fredry "Królewna P....." i wybadałem. Hesus Maryja - tak macie rację: jest rwanie!!! :) hahha tylko ile mi to zajęło, żeby to wybadać. Na Samsungu widać to było zawsze przy ruchu. Tutaj musiałem się ostro namęczyć. Wyłączyłem polepszacze i na nce zobaczyłem w jednym filmie wanie. To było o faszystach skazany w Norymberdze. Podczas ruchu postaci wreszcie ujrzałem rwanie :) Wybadałem dziada. Mało tego - jak już to zobaczyłem, to znów powłączałem te polepszacze. Oczywiście rwanie zniknęło. Ale pojawił się jakże zanny z Samsunga problem "poświaty" gdy judder motion cancleller był włączony. I znów!!! Tutaj jest to widoczne w skali miliard razy mniejszej :) Nie dość że poświata jest z 6-8 razy węższa (prawie niewidoczna) - to widac ją zwykle na jakichś kratach - albo tej wspomnianej siatce od bramki (co już o tym pisałem) Tak samo litery " skaczą" na kratowanym obrazie. Ale uwierzcie mi! Jest to mało widoczne. Trzeba się ostro wślepić. Osobiście to mi nie przeszkadza. O ile W samsungu musiałem wyłączyć motion judder canceller - o tyle tutaj nie zamierzam wyłączać tego inteligent frame creatora. Jeden osioł jak to zwią - to te herce przecie. Z tym że w Panasie to się sprawdza i nie przeszkadza. Nawet bym tego do wad nie dał a do zalet - obraz wygląda lepiej z polepszaczami panasonika
 
zakup

W końcu zakupiłem 55vt30 po tylu miesiącach czatowania,w poniedziałek dowiozą mi go gratis do domu(prawie 50 km).Teraz jeszcze tylko zamówić N-ke i szał ciał :smile:.Macie jakieś namiary na kalibrację czy tak jak na forum parę stron wcześniej?Czy N-ke lepiej zamówić przez neta czy w salonie?
 

plejak

Banned
No i proszę nawet dumny i sympatyczny ślązak w końcu przyznał mi rację że jest rwanie w panasonicach vt 30.Te kilka wpisów po moim brutalnym wtargnięciu na forum umocniło moją pozycję.Całkiem niemało jest wpisów o wadach vt 30.Dziękuję i pozdrawiam
 

c43

Member
Ten telewizor pokazuje jak beznadziejna jest sygnał z n-ki skompresowany na maksa, jedynie czasami w TVP HD widać że jest w HD
 

krempla

Member
W końcu zakupiłem 55vt30 po tylu miesiącach czatowania,w poniedziałek dowiozą mi go gratis do domu(prawie 50 km).Teraz jeszcze tylko zamówić N-ke i szał ciał :smile:.Macie jakieś namiary na kalibrację czy tak jak na forum parę stron wcześniej?Czy N-ke lepiej zamówić przez neta czy w salonie?

to bardzo fajnie. cieszę się, że się cieszysz tylko, czy aby nie za wcześnie. były już kolega zakupił 55vt30, cieszył się a ja razem z nim. do czasu...wypalił się znaczek bariery wiekowej c liczbą "12". Nie byłoby, to niczym szczególnym, ale po telefonie do Panasonic PL dowiedział się, że to k...wa dopuszczalne. Mówię na to "awesome".
 
...

Wydawało mi się,że to forum jest po to,żeby sobie pomagać.Jak na razie tylko ciągle ktoś mi obrzydza,strofuje,a odpowiedzi na pytania nie udziela.Dziękuję za taką ,,pomoc''.
 

asior12

New member
polecam

Wydawało mi się,że to forum jest po to,żeby sobie pomagać.Jak na razie tylko ciągle ktoś mi obrzydza,strofuje,a odpowiedzi na pytania nie udziela.Dziękuję za taką ,,pomoc''.

Powiem tak od około miesiąca jestem posiadaczem tv 55VT30. Śledziłem od roku fora, sprawdzałem wiele TV w sklepie i u innych. Jak ktoś ma te 9tys. niech się nie zastanawia. Naprawdę nic lepszego w tej cenie nie ma. Wielu tu pisało o brzęczeniach itd. To chore. W fotografii nazywa się to "onanizmem sprzętowym". Trzeba oglądać programy, filmy, a nie analizować każdy detal do przesady. Osobiście jestem grafikiem od wielu, wielu lat i coś na temat obrazu wiem. Szarości są doskonałe prawie EIZO. Ten telewizor bez kalibracji jest świetny, a co dopiero z nią. Mam osobiście kalibrator do swoich monitorów i przymierzam się w wolnej chwili go wykorzystać do tego TV - zobaczymy jak mi to wyjdzie. Dam znać. I jak ktoś z Rzeszowa będzie potrzebował to oczywiście udostępniam.
Jedyny problem to sygnał z naszych kablówek - to dramat. Ale i tak ten TV z nim daje rade lepiej niż inne, więc niema co tylko brać.
 
D

Deleted member 121090

Guest
W końcu zakupiłem 55vt30 po tylu miesiącach czatowania,w poniedziałek dowiozą mi go gratis do domu(prawie 50 km).Teraz jeszcze tylko zamówić N-ke i szał ciał :smile:.Macie jakieś namiary na kalibrację czy tak jak na forum parę stron wcześniej?Czy N-ke lepiej zamówić przez neta czy w salonie?

Gratuluję zakupu. Nie będziesz żałował. Co do N-ki to raczej zawsze lepszą ofertę uzyskiwałem od konsultanta z netu. Ale próbuj negocjować dla siebie lepsze warunki. Zawsze coś się udaje od nich wyciągnąć.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Powiem tak od około miesiąca jestem posiadaczem tv 55VT30. Śledziłem od roku fora, sprawdzałem wiele TV w sklepie i u innych. Jak ktoś ma te 9tys. niech się nie zastanawia. Naprawdę nic lepszego w tej cenie nie ma. Wielu tu pisało o brzęczeniach itd. To chore. W fotografii nazywa się to "onanizmem sprzętowym". Trzeba oglądać programy, filmy, a nie analizować każdy detal do przesady. Osobiście jestem grafikiem od wielu, wielu lat i coś na temat obrazu wiem. Szarości są doskonałe prawie EIZO. Ten telewizor bez kalibracji jest świetny, a co dopiero z nią. Mam osobiście kalibrator do swoich monitorów i przymierzam się w wolnej chwili go wykorzystać do tego TV - zobaczymy jak mi to wyjdzie. Dam znać. I jak ktoś z Rzeszowa będzie potrzebował to oczywiście udostępniam.
Jedyny problem to sygnał z naszych kablówek - to dramat. Ale i tak ten TV z nim daje rade lepiej niż inne, więc niema co tylko brać.
Podpisuję się pod tym jako posiadacz 55VT30 bez zastrzeżeń. Jak już przeprowadzisz kalibrację to podziel się ustawieniami. Dzięki
 

plejak

Banned
pomoc

Wydawało mi się,że to forum jest po to,żeby sobie pomagać.Jak na razie tylko ciągle ktoś mi obrzydza,strofuje,a odpowiedzi na pytania nie udziela.Dziękuję za taką ,,pomoc''.
Andrzej nie gniewaj się ,ale jak piszemy o wadach to też pomagamy przyszłym użytkownikom w podjęciu decyzji o zakupie lub odstąpieniu od niego.:bober:
 
D

Deleted member 121090

Guest
Andrzej nie gniewaj się ,ale jak piszemy o wadach to też pomagamy przyszłym użytkownikom w podjęciu decyzji o zakupie lub odstąpieniu od niego.:bober:

Dokładnie tak jest. Jako jedyny na tym forum stanąłem w Twojej obronie bo faktycznie zauważyłem w VT30 rwanie. Ale żeby była jasność nie traktuję tego jako wady. To by było za mocno powiedziane. Bardzo rzadko jest to zauważalne. To tak gwoli wytłumaczenia bo bardzo nie chciałbym kogoś odstraszyć od zakupu tego TV. Wręcz przeciwnie każdego zachęcam. Jak ktoś z okolic Bielska-Cieszyna naocznie go zobaczyć w akcji to zapraszam.
 
Andrzej nie gniewaj się ,ale jak piszemy o wadach to też pomagamy przyszłym użytkownikom w podjęciu decyzji o zakupie lub odstąpieniu od niego.:bober:
To rozumiem,ale nie rozumiem jak ktoś nie ma tego tv i pisze o nim tak,jakby go znał na wylot,bo widział u kolegi albo w sklepie.Zmieniłem zdanie o sklepie MM,faktycznie to sklep nie dla idiotów,jak dobrze zagadasz to dostaniesz najlepszą ofertę na rynku.Co sądzicie o odtwarzaniu mkv,jak jakość?W sklepie podłączyłem swój materiał i wydaje mi się,że jest duża różnica między mkv 10gb a br 40gb.Jakie macie z tym doświadczenia?
 
Ostatnia edycja:
Do góry