Panasonic TX-P50VT30E

Pe.te

New member
Tak a'propos problemów z matrycami.

Czy to nie jest tak, że problem dotyczy modelu 55 cali? Bo jakoś nie kojarzę aby ktoś skarżył się na podobny problem w modelu 50 cali...
Poza tym na rynku jednak jest dużo więcej nabywców wersji 50 - więc statystycznie i skarg na matryce w modelu 50 cali powinno być dużo... a jakoś nie ma...
 

redlum

New member
Bez reklam
być może model 55'' jest większy i cięższy, a zabezpieczenia matrycy są podobne jak w 50'' i temu częściej coś w nich pada w czasie transportu, a być może to była jakaś feralna seria - temu 55'' jest tak mało na rynku.
 

Zulus

Member
Ja kupilem plazmę vt30 42' przez internet w gliwickim oddziele Panasonica. Do mnie przyjechała plazma zapakowana w karton i na palecie, na stojąco. Kurier myślał, że wiezie szkło i obchodził się z moja plazmą jak ze szkłem :) Dopiero w domu powiedziałem mu co to jest hehe :) Był zszokowany tak zapakowanym tv :p Ostatnio widziałem jak obchodza się z nowym sprzetem w Media Expert. Kartony z telewizorami fruwaly po sklepie. Brak szacunku dla telewizorów wrrr...
 
Witam posiadaczy panasoniców serii vt30.Mam pytanie odnośnie tego tv,mianowicie jak to jest faktycznie z odtwarzaniem filmów w formacie mkv i napisów?Czy problem jest tylko wtedy gdy odtwarza się przez usb np. z dysku?Czy można to jakoś ominąć np.używając jakichś urządzeń itp?Mam pokażny zasób materialu w jakości fullhd i zależy mi żeby móc to bezproblemowo oglądać.
 

pedro1

New member
Witam, byłem już prawie na 100% przekonany do zakupu plazmy serii vt30, jednak po wizycie w sklepie, gdzie akurat stały obok siebie plazma vt30 i Sony HX920, zapuszczony kanał Polsat sport hd i jakiś meczyk w tym czasie leciał, zauważyłem na plazmie przy załączonej na max funkcji Intelligent Frame Creation, że obraz czasami rwał, były widoczne szarpania i co najdziwniejsze nie występowało to na całym obrazie, ale miało się wrażenie, że obraz tylko w niektórych miejscach się jakby rozdzielał i tam następowało szarpanie, brak płynności. Na Sonym w żadnym momencie tego zjawiska nie uświadczyłem, obraz płynny aż do bólu.
Kieruję pytanko do posiadaczy w/w modelu, czy u was to też występuje, szczególnie na meczach, gdzie kamera z różnymi prędkościami przesuwa się i w niektórych momentach, tak jakby elektronika w panasie nie wyrabiała, na scenach mniej dynamicznych czy niektórych filmach pewnie tego problemu się nie uświadczy.
Czy też to u siebie zauważyliście, jestem szczególnie wrażliwy na brak płynności i stąd moje pytanie.
ps
Do pozostałych aspektów obrazu nie miałem zastrzeżeń, kolorki nawet na nie skalibrowanym bez względu na rodzaj ustawienia, kino, dynamiczny ...zawsze górowały moim zdaniem nad sonym, acz muszę przyznać, że soniak odwalił kawał dobrej roboty i jak na lcd świeci całkiem nieźle, ba nawet bardzo dobrze.
Jednak nadal kierowałbym się ku plazmie ze względu na to, ze lubię oglądać wieczorami przy wygaszonym świetle i na dodatek z różnych kątów i tutaj pod tym względem przewaga plazmy jest bezdyskusyjna., tylko mnie martwi w/w problem, który dostrzegłem.

Pozdro:smile:
 

codaco

New member
Problemem, który zauważyłeś był właśnie "Intelligent Frame Creation". Powoduje on efekt "teatru" i dodatkowo właśnie czasami widoczne skoki. Najlepiej go w ogóle wyłączyć i wtedy oceniać jakość obrazu.
 

Jerry88

New member
Dzisiaj powiesiłem TV na ścianie i nagle zaczął bzyczeć :( Wcześniej stał na ziemi jakieś 1m od ściany. Może to było przyczyną, a może to że wcześniej nie zwróciłem uwagi na to. Dzisiaj podłączałem laptopa i usłyszałem bzyczenie na ekranie bez głosu. Dodam jeszcze, że bzyczenie nie jest uciążliwe i naprawdę ciche. Trochę nawet zagłuszały je samochody z drogi którą mam 500m od domku.

PS Wiatraków nie słyszę - jak zacząłem wsłuchiwać się w odgłosy świstu wiatraków (które słyszałem) to trop doprowadził mnie do lodówki a nie do TV :)

Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że został przysunięty do ściany a ściana odbija dźwięk i z tego się to bierze.
 

pedro1

New member
Problemem, który zauważyłeś był właśnie "Intelligent Frame Creation". Powoduje on efekt "teatru" i dodatkowo właśnie czasami widoczne skoki. Najlepiej go w ogóle wyłączyć i wtedy oceniać jakość obrazu.

A właśnie mi zależy na płynności, a przy wyłączonej tej funkcji obraz już nie jest tak płynny.
Co ciekawe, Sony nie ma pod tym względem żadnych problemów, przynajmniej ja nie zauważyłem.
 

Pe.te

New member
A właśnie mi zależy na płynności, a przy wyłączonej tej funkcji obraz już nie jest tak płynny.

IFC ma trzy ustawienia: wyłączony, pośrednie oraz maksimum.
Poproś sprzedawcę o pilota - z menu można zmieniać tryb IFC.

P.S.
Ja oglądając VT30 w sklepie (MM, Saturn) zawsze byłem zniesmaczony jakością obrazu. Po pierwsze "standy" modelu VT30 (czyli firmowe miejsce z okularami 3D na "słupku" do prezentacji) ustawione w tych sklepach są z reguły fatalne (np. mocne górne oświetlenie padające centralnie na ekran), po drugie ustawienia TV są najczęściej rozregulowane.
Dziwi mnie, że Panasonic jakoś nie kontroluje tych standów - wszak to powinno być w ich interesie.

Poza tym jedną ciekawą sentencję powiedział mi kiedyś jeden ze sprzedawców w MM: "Klient, który przychodzi do sklepu aby kupić sobie jakiś telewizor, Panasonic'a praktycznie nigdy nie wybiera. Telewizory tej marki są kupowane przez osoby, które przychodzą do sklepu konkretnie w celu zakupu Panasonic".
 

Dżon Bondżoe

New member
1. jak można porównywać LCD do plazmy w sklepie?
2. jak już m[pisałem, tez jestem cięty na rwanie obrazu - VT30 tego nie ma! nie ma nie ma i kropka. mam powłączane ulepszacze i zero rwania, tak jak zero powidoków. Nie ma nie ma nie ma :) Samsungi się rwały ostro czasami.
3. ten sony ładnie wygląda w świetle, tylko zobacz jakie on ma kolory, jak wygląda śnieg, inne kolory i ile kosztuje :) Ja też w MM zekscytowałem się ładniutkim Samsungiem, a w salonie Sony we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim byłem w szoku z czarnego na LCD. Ale nawet w sklepie kąty tego soniacza był śmiesznie niskie - to co dopiero w domu.

Nie bój się VT30, bo żadnych rwań tu nie ma - obraz jest płynny i koniec kropka :p

a co do zdjęć - to ja na pewno nie dam, bo mam aparat tylko w telefonie i co niby te zdjęcia mają pokazać? jeśli powierzenie, że rzeczywiscie mam ten TV to spoko mogę dać:p

wg mnie na prawdę warto w domu zobaczyć i porównać z LCD - vt30 wygra i jestem tego pewien. Jeszcze nie widziałem LCD z lepszym obrazem od vt30. Jedynie Philips 9705 mógłby stanąc do walki, ale i tak by przegrał. W mojej skromnej opini tak wygląda szereg najlepszych TV: VT30, Philips 9705, LG lx9500, a potem przepaść :) no al ja zwracam uwagę na inne rzeczy, więc pewnie wielu by jakiegoś soniacza dało :) gdyby wszystkim vt30 się podobało, to by SzamSzung zbankrutował :p a tak ma 30% rynku LCD.

Ludzie i tak kupią Sama, bo jest ładniutki i milutki :p a potem plamy im wyłażą :p

dobra plazma to dobra plazma i tyle.
 

cactusek

New member
Bez reklam
to prawda że stereotypy o LCD i plazmach ciągle są mocno żywe i 90% przychodzących do sklepu, wstępnie niezdecydowanych kupi LCD.
Ale ja zauważyłem w ostatnim roku zmianę tendencji, w sklepach coraz więcej jest plazm, i sprzedawcy coraz częściej je promują, stoją w promowanych miejscach i ogólnie jest o wiele większy wybór.
Jeszcze rok czy dwa lata temu w sklepie plazma stała daleko w kącie, miała puszczony najgorszej jakości sygnał i ogólnie było ze dwa modele do wyboru i kilkadziesiąt LCD na przeciw.
 

pedro1

New member
...............jak już m[pisałem, tez jestem cięty na rwanie obrazu - VT30 tego nie ma! nie ma nie ma i kropka.........

Widzisz, ty piszesz, że nie ma, a ja to widziałem i mnie strasznie drażniło, funkcja ifc była na max załączona (i wtym momencie ten efekt powinna zniwelować, bo od tego w końcu to jest) , na wyłączonej było jeszcze gorzej. Przy załączonej czasami było poprawnie, ale to wynikało tylko z wolniejszego ruchu kamery, przy zmiennej prędkości, a szczególnie szybkich i długich ruchach kamery algorytmy panasonica nie wyrabiały i miały z tym najwyraźniej problem, natomiast sony ze swoim motionflow nie miał żadnych problemów pod tym względem.
Wszystko zależy od materiału testowego i od tego na czym skupia się wzrok, bo jeśli na pierwszym planie, to wszystko może wydawać się ok , skup uwagę na drugi plan i obserwuj poruszające się obiekty, wtedy powinieneś dostrzec to co ja widziałem. Pozostałe aspekty obrazu, kolorki, nasycenie wyżej oceniłem na Panasonicu i tu moim zdaniem Sony nieznacznie ustępowało. Dziwi mnie jedno, że to topowy model i nie potrafiono zastosować skutecznego upłynniania ruchu. Jedni tego nie dostrzegają lub nie chcą dostrzec, znów inni piszą , że efekt taki ma miejsce.
 

plejak

Banned
Widzisz, ty piszesz, że nie ma, a ja to widziałem i mnie strasznie drażniło, funkcja ifc była na max załączona (i wtym momencie ten efekt powinna zniwelować, bo od tego w końcu to jest) , na wyłączonej było jeszcze gorzej. Przy załączonej czasami było poprawnie, ale to wynikało tylko z wolniejszego ruchu kamery, przy zmiennej prędkości, a szczególnie szybkich i długich ruchach kamery algorytmy panasonica nie wyrabiały i miały z tym najwyraźniej problem, natomiast sony ze swoim motionflow nie miał żadnych problemów pod tym względem.
Wszystko zależy od materiału testowego i od tego na czym skupia się wzrok, bo jeśli na pierwszym planie, to wszystko może wydawać się ok , skup uwagę na drugi plan i obserwuj poruszające się obiekty, wtedy powinieneś dostrzec to co ja widziałem. Pozostałe aspekty obrazu, kolorki, nasycenie wyżej oceniłem na Panasonicu i tu moim zdaniem Sony nieznacznie ustępowało. Dziwi mnie jedno, że to topowy model i nie potrafiono zastosować skutecznego upłynniania ruchu. Jedni tego nie dostrzegają lub nie chcą dostrzec, znów inni piszą , że efekt taki ma miejsce.
2. jak już m[pisałem, tez jestem cięty na rwanie obrazu - VT30 tego nie ma! nie ma nie ma i kropka
to cytat postu od kolegi Dżon Bondżoe

ZGADZAM się, efekt który wymieniasz występuje w vt30 co dyskwalifikuje ten tv do kupna.Sam zauważyłem to samo- ale niektórzy są zaślepieni - bo prawda boli.Sony w szybkości płynnych ruchów go miażdży....Pozdrawiam:lol:
 
D

Deleted member 121090

Guest
A wracając do merytorycznej dyskusji.
Mam 55VT30 i miałem Sony 52Z5500 z motionflow200. I mogę powiedzieć że faktycznie czasami udaje mi się zauważyć rwanie obrazu w VT. Zależy to chyba od jakości dostarczonego sygnału. Oglądałem film Czekając na Joe(o ile nie pomyliłem tytułu) z Iplexa i tam to było mocno widoczne. Zwłaszcza w scenach jak kamera przesuwała się poziomo dosyć szybko po zaśnieżonych szczytach górskich. Sami sprawdzie u siebie na tym filmie może to wina moich ustawień. Ciekawy jestem czy też to u Was występuje? Plejak trochę ma rację w tym punkcie moim zdaniem. Reszty jego wpisów nie oceniam bo nie lubię w pyskówkach uczestniczyć. W Motionflow200HZ żadnego rwania nie da się zauważyć. Ale oczywiście inne większe wady są. Rozmycie, większy efekt teatru. Jeden koleś z Allegro sprzedaje HX920, który dostał od Sony jako wymianę gwarancyjną, bo na nim dla odmiany nie da się grać. Za duży input lag. A wcześniej miał X4500 i było O.K.Woli Szajsunga za 3000zł.

Co do porównania 55VT30 do 55HX920 to jest trochę nie na miejscu. VT30 kupiłem za 8700 z dostawą, wniesieniem, wieszakiem, montażem i uruchomieniem. Za HX920 trzeba dać minimum 12000zł. To prawie 50% więcej. To tak jakby HX920 do nowej Toshiby 55ZL1 porównać. Za 8700 to w Sony można co najwyżej 55NX720 nabyć. Spróbujcie teraz te modele o równorzędnej wartości ocenić.
 

Dżon Bondżoe

New member
mam włączone te polepszacze i nie rwie (turbo rekorder n i z PC też nie). Na Samsungu c7000 rwało - dlatego włączałem judder canceler ale wtedy pojawiały się "duszki" wokół poruszających się postaci i rzeczy - dlatego to była kicha. Tym bardziej jestem w szoku, ze teraz na VT30 nie tnie. Wyłączę te polepszacze i wtedy powiem czy jest róznica
 

c43

Member
Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem TX-P42VT30E, kupiłem go za 3700zł kupiłem go ze wzgledu na pozytywne recenzje z FlatpanelsHD - Your guide to flat panel monitors and TVs i innych stron a także ze względu na wygląd zewnętrzny najpiękniejsza plazma panasonica. Na razie go testuje zero jakiekolwiek brzęczenia czy bzyczenia, obraz z n-ki widać jaki sygnał nadaje prawdziwe HD jest tylko na TVP-HD
 
Do góry