Panasonic TX-P42U10E

zibi_pl

New member
esh wieszanie czegoś za TV nic nie daje, przykrywanie go też (tzn pomaga ale tylko nieznacznie)
Tv stoi na komodzie - odsuwanie bądź podsuwanie do ściany także nic nie daje.
 

maxoff

New member
Możesz zgłosić to na infolinię Panasonica. Przyjmą zgłoszenie i przyślą do Ciebie serwis. Ten oznajmi, że to naturalna charakterystyka pracy plazm i że nic się nie da zrobić. Jak się będziesz upierał, to może uda się ich namówić na wymianę zasilacza. Komuś tu na Forum wymienili na miejscu, w domu, ale dopiero po 2 tygodniowym oczekiwaniu na części. Tylko troszeczkę pomogło... A w ogóle to mogą zabrać TV do serwisu. Postoi tam jakiś czas i też pewnie nic nie zrobią.
Sam noszę się z zamiarem takiego zgłoszenia, ale niezbyt mi odpowiada oddawanie TV do serwisu i późniejsze jego wożenie...

Nie wiem od czego zależy te bzyczenie... Chyba od konkretnego egzemplarza i wrażliwości właściciela. Moja plazma bzyczy i ja to doskonale słyszę z odległości 3 m, a niektórzy tu piszą, że słychać to tylko po przyłożeniu ucha do obudowy. Na początku niesamowicie mnie to denerwowało i wręcz żałowałem, że kupiłem tego Panasa. Teraz się przyzwyczaiłem i mogę normalnie oglądać. Przy głośności +15 jest OK, a to wcale nie jest jakoś bardzo głośno. Najgorzej jest przy jasnych scenach.

Dlaczego niby serwis ma z tym nic nie zrobić ?!?
Czemu mają tego nie kwalifikować do naprawy - skoro jeden TV (nawet tego samego modelu i producenta) "buczy i bzyczy", a drugi nie i jest cisza jak makiem zasiał (nawet przy zupełnym wyłączeniu głośników) !
Także odpowiedź pana z serwisu że jest to naturalna charakterystyka prac plazm - JEST TOTALNĄ BZDURĄ ! Owszem jest to niby usterka małego pokroju - ale dla osób które mają wyczulony słuch i oglądają telewizję późną nocą (przy minimalnym natężeniu dźwięku) - jest to mało komfortowe!
Gdybym ja miał tak w swoim TV z pewnością nie odpuścił bym serwisowi i musieli by usunąć usterkę bez dwóch zdań, jeśli by sie opierali kazał bym im sprawdzić inne telewizory z tej seri i udowodnił bym że nie w każdym to występuje, a drugą sprawą to pokazał bym panom instrukcję obługi i zapyał sie gdzie jest napisane że PODCZAS PRACY PLAZMY TELEWIZOR EMITUJE DONOŚNY DŹWIĘK TYPU (buczenie czy pisk) !
Panowie z serwisu poprostu zbywają ludzi takimi bezsensownymi gadkami (ze niby tak musi być) - BO POPROSTU NIE CHCE IM SIĘ ROBIĆ I TYLE (to są uroki autoryzowanych serwisów w polsce że serwis dopiero reaguje jak telewizor nie będzie wyświetlał już zupełnie obrazu, a inne mniejsze usterki mają głęboko w xxxx ) !
Jednak jak dla mnie (i pewnie dla większości was) jest to usterka uniemożliwiająca komfortowe użytkowanie telewizora późną porą (przecież nie będę o godz. 24tej podgłaśniał go do poziomu +15 by nie słyszeć pisków czy buczenia - bo pobudził bym innych domowników), a wieszanie za TV jakiś koców czy mat wygłuszajacych też jest dla mnie śmieszne - przecież kupiłem telewizor i z jego powodu (niedociagnięc czy usterek producenta) nie będę przebudowywał mieszkania i zmieniał jego wystroju...!
Kiedyś miałem podobne przejście z dyskiem do komputera. Emitował on dosyć donośny pisk (elektroniki) co mnie bardzo denerwowało (gdyż komputer stał obok i był to bardzo donośny dźwięk - zwłaszcza nocą). Serwis także przy pierwszej rozmowie mnie olał (że niby to normalny objaw pracy niektórych dysków ale gdy kazałem im podłączyć inny taki sam model i sprawdzić czy oby na pewno - wtedy rozmowa potoczyła się już innym torem).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wampir1979

New member
Witam jestem nowy i to moj pierwszy post.Posiadam Panasa TXP42U10E zalapalem sie na gwarancje 5 letnia i na konkurs jak ugryzc 100% rabatu.Zajestrowalem sie i przyszedl miesiac temu mail ze wygralem zwrot 10% wartosci telewizora trzeba bylo wyslac kopie dowodu zakupu i kopie 5 letniej gwarancji .Wyslalem na adres jaki podano dostalem potwierdzenie ze wszystko ok . czekam na kase i nic .Mam zatem pytanko czy ktos dostal kase lub tez wygral ???????????
 

Mr. Blue

New member
Swojego Panasonica TX-P42U10E mam podłączonego poprzez HDMI do Laptopa HPg70 z kartą GF 9200GE; system Windows Vista. Niestety, ustawiając rozdzielczość na natywną 1920 na 1080, ekran telewizora nie pokrywa całego pulpitu. (Czyli np. jest zakryty pasek Start) Sterowniki pozwalają na ręczną modyfikacje wielkości pulpitu, co jednak drastycznie przekłada się na jakość obrazu.
Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje? Dodam, że uruchamiając gry komputerowe w rozdzielczości Full HD, wszystko jest w jak najlepszym porządku.
 

MOVAMAX

New member
Swojego Panasonica TX-P42U10E mam podłączonego poprzez HDMI do Laptopa HPg70 z kartą GF 9200GE; system Windows Vista. Niestety, ustawiając rozdzielczość na natywną 1920 na 1080, ekran telewizora nie pokrywa całego pulpitu. (Czyli np. jest zakryty pasek Start) Sterowniki pozwalają na ręczną modyfikacje wielkości pulpitu, co jednak drastycznie przekłada się na jakość obrazu.
Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje? Dodam, że uruchamiając gry komputerowe w rozdzielczości Full HD, wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Witam
Wyłącz powierzchnię obrazu w ustawieniach tv.
 

BitTornado

New member
Dzis widzialem tego panasa u znajomych,prosze mi powiedziec dlaczego obraz jest taki niewyrazny,brak ostrosci,i nic nie idzie stym zrobic,zadne ustawienia niepomagaja,ja obecnie posiadam model Th37PV71 i pomiedzy moim tv a tym TX-P42U10E
jest ogromna przepasc w jakosci obrazu na korzysc mojego Pv71,ludzie co jest grane z tym tv,mi sie wydaje ze panasonic z swoimi plasmami cowa sie w czasie.
 
Ostatnia edycja:

MOVAMAX

New member
Dzis widzialem tego panasa u znajomych,prosze mi powiedziec dlaczego obraz jest taki niewyrazny,brak ostrosci,i nic nie idzie stym zrobic,zadne ustawienia niepomagaja,ja obecnie posiadam model Th37PV71 i pomiedzy moim tv a tym Th42u10 jest ogromna przepasc w jakosci obrazu na korzysc mojego Pv71,ludzie co jest grane z tym tv,mi sie wydaje ze panasonic z swoimi plasmami cowa sie w czasie.

Th42u10 - skąd ten tv?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Ja nie zauważyłem żadnych problemów z utratą czerni ani z brakiem ostrości przez tą matrycę, posiadam ją już 6 m-cy i czerń jaka była taka jest nie lepsza nie gorsza. Nie jest to mój pierwszy TV i mam z czym porównywać, jakość ostrości i czerni jest bardzo dobra, nie odbiega od innych plazm.
Za tą kasę jestem z niej zadowolony.
 

BitTornado

New member
Ja nie zauważyłem żadnych problemów z utratą czerni ani z brakiem ostrości przez tą matrycę, posiadam ją już 6 m-cy i czerń jaka była taka jest nie lepsza nie gorsza. Nie jest to mój pierwszy TV i mam z czym porównywać, jakość ostrości i czerni jest bardzo dobra, nie odbiega od innych plazm.
Za tą kasę jestem z niej zadowolony.

no dziwne ja ma plasme Panasa th42pv71 i TX-P42U10E wysiada w porownaniu z Pv71
 

sebos17

New member
Kupiłem ostatnio P46U20, nie mam porównania do U10, ale można chyba przyjąć, że tendencja w różnicach między modelami została zachowana tak jak przy innych seriach X S G itd.

W trakcie użytkowania zrodziło się pytanie, jako że nie ma wejścia w telewizorze S-VIDEO musiałem podłączyć sygnał z lapa przez złącze Euro ze stosowną przejściówką. Dźwięk podłączyłem przez Chinch w do TV Audio In i lipa. W LCD smamunga 42 jaki miałem do tej pory wszystko działało, a tutaj mam wybór albo AV albo CONPONENT więc mam albo dźwięk albo obraz... czy można to jakoś pogodzić aby oglądając film był również dźwięk z TV?
 

atomp

New member
czy udało się komuś zsynchronizować pilota od UPC(czarnego lub szarego) z tym TV?

jak w temacie...
z góry dzięki za odpowiedź, ja się bawiłem trochę ale postępując według instrukcji nie udało mi się tego zrobić...
może ktoś pomoże?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
mam pyt czy firmware PX-10E-1216 nadaje się do tego modelu co w temacie ? a jeżeli tak to co ono wnosi nowego?
mam od początku v1.215
 

penar

New member
Witam.
2 dn temu nabyłem TX-P50U10E w rtveuroagd za 2999 ;) telewizor z ekspozycji troszkę porysowana stopka - u mnie wsi na ścianie. Ma przepracowane 2950h i 325 włączeń. Nie słyszę żadnego brzęczenia itp. dźwięk trzeba w menu odpowiednio ustawić i jest do przyjęcia. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z przesiadki tx-32LE7P, który wylądował u dzieci... obaz HD z komputera po komponencie żyleta, z cyfrą - pionek 1430 to już nie jest tak "różowo" ;)
Właśnie przerabiam AVCHD i podzielę się spostrzeżeniami.
 
Do góry