Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

juras5

New member
wczoraj bawiłem się w sklepie:
LG 47LA620S,
Panasonic 47ET60
Pansonic 50E6

LG odrzucam, nie odpowiada mi menu i pare innych rzeczy - kwestia gustu.

Stawiam na Panasonica. Ale teraz mam dylemat nie zależy mi na 3D i chciałem brać E6 ale wycztałem, że Matryca jest 50 Hz. Jak to jest z matrycami i jakością w tych dwóch modelach.


Będę wdzięczny za konkretną odpowiedź bo chce zamówić w ten weekend.

pozdrawiam,
 

erde_kce

New member
No nie do końca on taki cudowny. Mam go od dwóch tyg. i do jego zalet mogę zaliczyć tylko dobre kąty, ładny obraz cyfrowy (analog z kablówki to dno) również 3D i wygląd zewnętrzny. Aplikacja smart powiedzmy że jest całkiem w porządku ale jej obsługa dołączonym pilotem woła o pomstę do nieba. Youtube systematycznie się zacina, przy próbie oglądania filmów skompresowanych mkv z napisami zewnętrznymi zawiesza się odtwarzanie, moduł na karty CI+ nie działa w telewizji kablowej UPC gdzie niby Panasonic wspiera certyfikację modułów CI w upc. Dźwięk jest bardzo głośny ale płaski (słabo odtwarza basy), matryca lusterko - obija wszystko w pokoju, a powłoka antyrefleksyjna działa w ten sposób że na ekranie nie odbija się światło lecz widać wzdłuż krawędzi jasne przebarwienie. Podsumowując: telewizor jest ŁADNY i ma dobre kąty i tylko to go odróżnia od konkurencji.

Dementuje.
Moduł CI+ z UPC działa bez problemu.
Wszystkie kanały wykryte. Polskie znaki w opisach są.
Przełączanie kanałów trochę wolne ale coś za coś.
 

r_p_r

New member
A porownywales z pfl6008?

- widzialem wczoraj w euroRTVagd i prezentowal sie interesujaco, a cena tylko nieznacznie inna.

Tez mam mega zagwostke.
 

mich83

New member
Raczej zdecydowałem sie na tego panasonica w 47 calach ale mam kilka pytań:

- Na co zwrucić uwage odbierając ten TV w sklepie ? Czy ten model moze miec jakies wady które nalezy sprawdzić ?
-Rozumiem ze występuje on tylko w kolorze srebrnym ?
-W sklepie był puszczony na nim materiał dobrej jakości , obraz wygladał bardzo fajnie gdyby nie to ze bardzo rzucało sie w oczy to ze obraz był skokowy czym to jest spowodowane ?
-da sie go kupic taniej niz 3590zł w warszawie ?
 

telanis

New member
Ad1. ???
Ad2. Tak, występuje tylko w kolorze srebrnym.
Ad3. Co do skokowego obrazu to na 99% telewizor był uruchomiony w tzw. trybie "Sklep". W tym trybie na obraz są nakładane dodatkowe informacje odnośnie tego modelu jak jego funkcje, niektóre parametry itd. Zauważyłem, że w tym właśnie trybie obraz jest dużo gorszy i charakteryzuje się właśnie takimi skokami - po prostu ewidentnie brak mu płynności.
Ad 4. Myślę, że 3590,- to w tej chwili normalna cena. Jeden jedyny raz ten model był w Mediaexpert za 3108,- ale tylko przez jedną noc. Poza tym wszędzie kosztuje podobnie.
 

Buttdozer

New member
Ad3. Co do skokowego obrazu to na 99% telewizor był uruchomiony w tzw. trybie "Sklep". W tym trybie na obraz są nakładane dodatkowe informacje odnośnie tego modelu jak jego funkcje, niektóre parametry itd. Zauważyłem, że w tym właśnie trybie obraz jest dużo gorszy i charakteryzuje się właśnie takimi skokami - po prostu ewidentnie brak mu płynności.

W trybie "dom" przecież jest dokładnie to samo.
 

telanis

New member
Faktycznie może się trochę zapędziłem. Zdaje się, że w trybie SKLEP obraz skacze bo IFC jest ustawione na minimum lub całkiem wyłączone - nie jestem pewny. A obraz płynny, o którym piszę jest z włączonym IFC na max co jednak powoduje czasami problemy innego rodzaju (efekt teatru).
Pozdrawiam.
 

wojuwoju

New member
Witam
Wasze forum pomogło mi w decyzji o zakupie L47ET60E i rozgryzam do od tygodnia. Jest jedna rzecz z która sobie nie mogę poradzić:
Pendrive podłączony do usb z filmem 3D łączy podwójny obraz i odtwarza 3D bardzo dobrze.
Twardy dysk podłączony do odtwarzacza oplay asusa a ten przez hdmi do TV z tym samym filmem ni jak nie łączy podwójnego obrazu i nie daje możliwości oglądania 3D. Próbował wszelakich możliwości i nie dałem rady, może ktoś nakieruje mnie na odpowiednią drogę albo rozwieje moje nadzieje pisząc ze nie ma możliwości oglądania 3D przez HDMI
Pozdrawiam, witając się pierwszym postem.
 

kaziulysy

New member
Witam jakies 2 miesiace temu kupilem 47 et60 pomimo tego ze obraz jest bardzo ladny mi jednak czegos w nim brakuje nie ma takiej plynnosci jaka mial moj stary telewizor crt sony dlatego zmowllem dzisiaj plazme 50 st60 i sprawdze czy ta technologia bardziej przypadnie mi do gustu jesli tak bedzie et60 prawie nie uzywane zainteresowanej osobie bede mogl taniej odsprzedac
 

lefff

New member
Witam
Wasze forum pomogło mi w decyzji o zakupie L47ET60E i rozgryzam do od tygodnia. Jest jedna rzecz z która sobie nie mogę poradzić:
Pendrive podłączony do usb z filmem 3D łączy podwójny obraz i odtwarza 3D bardzo dobrze.
Twardy dysk podłączony do odtwarzacza oplay asusa a ten przez hdmi do TV z tym samym filmem ni jak nie łączy podwójnego obrazu i nie daje możliwości oglądania 3D. Próbował wszelakich możliwości i nie dałem rady, może ktoś nakieruje mnie na odpowiednią drogę albo rozwieje moje nadzieje pisząc ze nie ma możliwości oglądania 3D przez HDMI
Pozdrawiam, witając się pierwszym postem.

:) Tydzień to na ten TV za mało. Po miesiącu wraz z wertowaniem pełnej instrukcji obsługi (strona panasonica) będziesz już trochę więcej wiedział :)

Co do twojego przypadku z 3D:
Jeżeli podłączasz dysk do odtwarzacza to on (a nie TV) jest odpowiedzialny za dekodowanie materiału i przesyłanie obrazu przez HDMI. Widocznie twój odtwarzacz dekodując film z dysku pomija (nie czyta/nie umie) informacji w dekodowanym materiale o tym że film jest w 3D i przesyła go jako zwykły.

W takim przypadku jak widzisz na TV oddzielne ramki to po naciśnięciu na pilocie TV przycisku 3D wciśnij "czerwony" i wybierz ręcznie tryb 3D (SBS -obok siebie lub OU - góra dół)
 
Ostatnia edycja:

wojuwoju

New member
Dziękuję Lefff za szybką podpowiedź, ktoś mi podpowiedział,ze może to być wina kabla HDMI, który nie przesyła 3D, ale zanim wymienię kabelek to sprawdzę Twoją podpowiedź jak wrócę z pracy. Korzystając z tego że jesteś po jak sądzę dogłębnej analizie instrukcji to może podpowiesz co pokombinować w ustawieniach przy oglądaniu np meczu piłki nożnej, bo meczyk który mi się trafił ( Polsat sport Hd ) to prawie nie do oglądania : trawa bardzo zblurowana, postacie delikatnie mówiąc mało wyraźne.
 
Do góry