Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

lukasm1

New member
Witam,
Ustawienia podane prze użytkownika zibirz, tak jak jest to zaznaczone w linku, dotyczą modelu E5, natomiast dla modelu ET5 można je znaleźć bezpośrednio pod adresem:
http://hdportal.hr/recenzije/wp-con...libracijske-postavke-Panasonic-TX-L47ET5E.pdf

Jest to fajna chorwacka strona "portal hd" z wieloma recenzjami i kalibracją dla wielu marek tv. Wydaje się, że w zaproponowanych ustawieniach jest jeden błąd. A mianowicie Colour:default, co daje obraz czarno-biały. Osobiście ten parametr ustawiłem na 30, a pozostałe wg. zaleceń. Wg mnie, jak do tej pory są to najlepsze ustawienia dla modelu ET5.
Trzeba przyznać, że Jasmin Custovic - autor kalibracji - zna się na rzeczy.
Pozdrawiam

Witam, czy ma ktoś lokalnie na dysku te ustawienia, bo strona hdportal już nie działa, i mógłby je tu wrzucić?
 

rexo

New member
banding

Co do bandingu lub innych problemów to gdzieś przeczytałem, że często reset TV (czyli wyłączenie na kilka sekund z prądu i podłączenie) pomaga.

Ja nawet nie resetowałem, a wczoraj oglądałem nowego Spidermana 1080p 3D, oglądałem wiadomości i bawiłem się w menu amplitunera bo mi nowy przyszedł - i nie zauważyłem bandingu!
Niestety nie miałem jeszcze czasu podłączyć PC i puścić sygnały testowe.

Tak czy inaczej jeśli jest banding u mnie to tylko przy bardzo jasnych kolorach, wczoraj przy regularnym oglądaniu TV i fimu nie dostrzegłem już bandingu.
Aczkolwiek podejrzewam, że jak puszczę pod PC to wam wtedy będę mógł pokazać mój test i fotki.
 

fazo

New member
Viewing mode: Cinema
Contrast: 42
Brightness: default
Colour: default
Sharpness: 3
Vivid Colour: Off
P-NR: Off
White Balance:
R-Gain: -1
G-Gain: -6
B-Gain: 5
R-Cutoff: 0
G-Cutoff: -2
B- Cutoff: 2
Gamma 2.2
Intelligent Frame Creation: Min
24p Smooth Film (BD): Off
16:9 Overscan: Off

3D Settings
Viewing mode: Dinamic
Contrast: Maksimalan
Brightness: default
Colour: default
Sharpness: po želji
Vivid Colour: Off
P-NR etc: Off
White Balance:
R-Gain: -7
G-Gain: -1
B-Gain: 3
R-Cutoff: 0
G-Cutoff: -2
B- Cutoff: 4
Gamma 2.2
Intelligent Frame Creation: Off
24p Smooth Film (BD): Off
16:9 Overscan: Off
 

electro69

New member
Ja nawet nie resetowałem, a wczoraj oglądałem nowego Spidermana 1080p 3D, oglądałem wiadomości i bawiłem się w menu amplitunera bo mi nowy przyszedł - i nie zauważyłem bandingu!
Niestety nie miałem jeszcze czasu podłączyć PC i puścić sygnały testowe.

Tak czy inaczej jeśli jest banding u mnie to tylko przy bardzo jasnych kolorach, wczoraj przy regularnym oglądaniu TV i fimu nie dostrzegłem już bandingu.
Aczkolwiek podejrzewam, że jak puszczę pod PC to wam wtedy będę mógł pokazać mój test i fotki.
Oglądnij sobie jakiś mecz piłki nożnej :smile: i przypatrz się zielonej murawie jak podczas meczu nic nie zobaczysz to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć że jesteś szczęśliwym posiadaczem TV bez tej "wady".
Co do resetowania TV raczej nie ma co liczyć że to coś pomoże na banding ... po prostu to jest taka niestety specyfika technologii LCD i chyba nie da się nic z tym zrobić (chyba że może jakoś próbować choć trochę zniwelować ten defekt) ale na razie nigdzie nie widziałem jakiegoś skutecznego sposobu który mógłby to zrobić.
Pozdrawiam
 

kkinoman

New member
Tx-l47et5e

Witam wszystkich, od tygodnia jestem posiadaczem Panasonica TX-L47ET5E, postanowiłem się zarejestrować i dodać swoją opinię na temat tego tv. Wcześniej przed zakupem spędziłem setki godzin na poszukiwaniu i czytaniu wszystkich opinii,teraz może i moja komuś się przyda. Zacznę od obudowy która może się podobać, ale przezroczysta obwódka do okoła jest po prostu kiczowata, podstawa natomiast jest ładna i się nie błyszczy, napis panasonic jest na obudowie malowany ( co w starych tv było nie do pomyślenia, był np metalowy ) Ale wygląd to kwestia gustu i o tym się nie dyskutuje, ogólnie tv w skali od -10 do +10 dla mnie wypada na 4. Zacznę od plusów :) WiFi działa ładnie jak i wszystkie multimedia w niego wbudowane ( DLNA ) super. Odtwarza wszystkie moje pliki multimedialne tu ocena 10. Posiada pełną przeglądarkę ale bez dodatków pozwalających na odtwarzanie filmów na stronach, ładnie współpracuje z klawiaturą na kablu jak i radiową do szczęścia brakuje tylko aby myszkę można było wykorzystać do poruszania się po otwartej stronie. Teraz menu odbiornika które jest proste i mało skomplikowane nie pozwala na zbyt zaawansowaną kontrolę na ustawieniami tego tv, moja ocena 3 ( w LG jest o wiele więcej opcji). Obraz 3D jest rewelacyjny o ile mamy do czynienia z materiałem nagranym w 3D, konwersja z 2D do 3D porażka i szkoda sobie wzrok psuć, aby w pełni się cieszyć z 3D materiał musi być w 3D moja ocena 10. Obraz z tunera satelitarnego ( programy w jakości SD) są ok nie ma wielkich pikseli itd. W jakości HD jest super. I to chyba było by tyle zalet. Teraz wady.
Jeśli chodzi o ustawienia obrazu kontrast, jasność, kolor ostrość. Zakres tych regulacji jest tragiczny !!! kontrast jest taki sobie nie powala na nogi, jasność i ostrość kolorów wypadają najlepiej, najgorzej regulacja ostrości której tak naprawdę nie widać. Kolor biały jest tak naprawdę kremowy i nie pomaga tu regulacja balansem bieli, i żadne regulacje w trybie zaawansowanym moja ocena -3. Jeśli chodzi o poziom czerni jest mierny no ale to LCD, podświetlenie matrycy nie jest równomierne w moim modelu w prawym górnym rogu jest większe niż w pozostałej części matrycy (ale kto ogląda czarny ekran nocą:) ) Moje odczucia po zakupie tego tv są mieszane oczekiwałem o wiele więcej rozważałem zakup plazmy panasonica i LG LM660S teraz już wiem, że wybrałbym coś innego może tragedii nie ma, ale zachwytu też nie. Jeśli macie jakieś pytania to z chęcią odpowiem.
 

mystaloba

New member
kkinoman a powiedz mi jak z input lagiem na x360 lub ps3 ? Do tego czy mógłbyś cyknąć fotkę tego niby białego koloru a w zasadzie kremowego ? I jeszcze jedno pytanie, czy przy oglądaniu meczu piłki nożnej albo koszykówki widujesz, tzw. "efekt teatru" lub przy szybszych jakichś ruchach ?
 
Ostatnia edycja:

manipulator

New member
Viewing mode: Cinema
Contrast: 42
Brightness: default
Colour: default
Sharpness: 3
Vivid Colour: Off
P-NR: Off
White Balance:
R-Gain: -1
G-Gain: -6
B-Gain: 5
R-Cutoff: 0
G-Cutoff: -2
B- Cutoff: 2
Gamma 2.2
Intelligent Frame Creation: Min
24p Smooth Film (BD): Off
16:9 Overscan: Off
[...]

Zastosowałem te ustawienia u siebie i muszę powiedzieć że jakość kolorów (w sensie intensywność i wierność) zbliżyła się do "samsungowych" czyli na plus.
Do tego te ustawienia dobrze tuszują vertical banding na jasnych scenach, co dziwne to w niektórych programach HD na wspomnianych powiększonych twarzach - ciemniejsze sceny - to niestety go widać - ale jak mam być uczciwy to jest go o 50-60% mniej.

Bardzo dziękuje fazo !

Została tylko jedna (po)ważniejsza wada w postaci braku płynności/ostrości w szybkich scenach - nie wymagam bóg_wie_czego ale do starego samsunga "bez polepszaczy" to mu brakuje sporo. Może to uda się wyeliminować nowym w nowym firmwarze ? Zawsze można się połudzić ;)

Chociaż, jak sobie tak pomyślę, to w materiałach z dlna czyli 720/1080 skoki nie są tak rażące...

Dziwny ten telewizor :/
 

bombola

New member
A ja ponawiam pytanie o sprawdzenie czasu pracy tego modelu w menu serwisowym. Na pewno ktoś wie jak to zrobić ;) Jak wejść do menu serwisowego wiem, ale nie chcę tam nic namieszać, więc gdyby ktoś był tak miły i napisał co wcisnąć po wejściu tam, byłbym bardzo wdzięczny :)

Jeżeli jeszcze nie wiadomo to:
Pewnie tak samo jak w WT, czyli jak jest się w menu serwisowym naciska sie "2"(do przodu) lub "1"(do tyłu) i gdy zobaczymy "SRV-TOOL" wciskamy "OK"zjeżdżamy w dół na "PTCT:00.00.00.00.00" potem w prawo na puste pole wciskamy "mute" na około 3 sekundy i powinien nam się pojawić czas pracy i ilość włączeń, a wyjście z menu to przycisk powrotu na kilka sekund
Oczywiście robimy to na własne ryzyko
 
Ostatnia edycja:

andi76

New member
Panasonic tx-l47et5e

Witam ponownie :)
MKV działa, po prostu jestem niecierpliwy, a ten TV doczytuje miniaturki (wyłączyłem to). Poza tym jak jest film wrzucony prosto na USB - to PANAS i tak wrzuci go w wirtualny folder z taką "/" kreską :)
co do obrazu - cóż, ... u mnie w SD dupy nie urywa (VECTRA), ale HD bajeczne, kąty boczne REWELACYJNE !!! konwersja 2D-->3D fajna ale tylko przyrodnicze i w Full HD - w innych nie ma to sensu.
Co do szarych pasów - są, widać na meczach na murawie jak szybko kamera przejedzie, na szczęście mecze oglądam sporadycznie, ale jakbym był zagorzałym kibicem to bym się wku.... ;)
Teraz mam problem z WI-FI.
Przełączyłem "niechcący" z bezprzewodowej na przewodową, potem wróciłem na bezprzewodową i już ŻADNEJ sieci nie widzi... tak jakby się karta nie włączyła. Myk z USB też robiłem. Jeszcze nie próbowałem ustawien fabrycznych, już trochę ustawiłem TV i mi szkoda. :( Ech jak nie urok...to....
generalnie oceniłbym ten TV w skali od 1-10 na zasłużone pełne 8 pkt.

Ps. Polecam "sport champions 2" na PS3 w 3D - :) BOKS i TENIS wymiatają !!!
 

speed18

New member
Jeżeli jeszcze nie wiadomo to:
Pewnie tak samo jak w WT, czyli jak jest się w menu serwisowym naciska sie "2"(do przodu) lub "1"(do tyłu) i gdy zobaczymy "SRV-TOOL" wciskamy "OK"zjeżdżamy w dół na "PTCT:00.00.00.00.00" potem w prawo na puste pole wciskamy "mute" na około 3 sekundy i powinien nam się pojawić czas pracy i ilość włączeń, a wyjście z menu to przycisk powrotu na kilka sekund
Oczywiście robimy to na własne ryzyko
Dzięki wielkie :) Długo czekałem aż ktoś pomoże :) Opis działa i nawet udało mi się nic nie popsuć :D
 

mlody45

New member
Witam,

Chciałbym, aby po włączeniu telewizora od razu włączał się on w trybie HDMI2, bo pod ten port mam podłączoną telewizję N, natomiast on zawsze włącza się na DVB-T, chociaż nawet nie ma anteny podłączonej i muszę po włączeniu przełączać go na HDMI2 za każdym razem. Przejrzałem chyba wszystkie opcje, powyłączłem inne źródła w opcjach ( w tym TV oraz DVB-T ), ale nic z tego. Cały czas się włącza na DVB-T i pokazuje, żeby wyszukiwać programy ( oczywiście wyszukanie też nic nie daje :( )
 

kkinoman

New member
Tx-l47et5e

Myślę, że fotka nie odda rzeczywistego koloru, po prostu ten biały jest jakiś inny. Jeśli chodzi o input lang to niczego takiego nie zauważyłem. Efekt teatru można wyłączyć wchodząc menu/obraz/ustawienia zaawansowane/ inteligent frame creation
 

mystaloba

New member
Co do szarych pasów - są, widać na meczach na murawie jak szybko kamera przejedzie, na szczęście mecze oglądam sporadycznie, ale jakbym był zagorzałym kibicem to bym się wku.... :wink:
~kkinoman moje ost. pyt. do Ciebie. Na swoim odbiorniku też widujesz "szare pasy" widoczne w meczu piłki nożnej ?
Poważnie tak prosto można wyeliminować tzw. "efekt teatru" ? Wtedy w ogóle nie widać zrywania obrazu ? Pytam się o ten fakt bo dużo użytkowników tego tv skarży się na ten problem. Dzięki za odpowiedzi.
 

mlody45

New member
Miałem ustawione AV. Dopiero po napisaniu tego postu zastanowiłem się, dlaczego mam to w porcie HDMI2, więc przełączyłem na HDMI1 i działa :D
 

Rumko

New member
Witam.
Proszę o wskazówkę , do wyboru sony hx750 ( subiektywnie obraz w sklepie najlepszy ) , Panas ET5 ( lepiej od LG 620 ale gorzej od sony, cenka lepsz :) czy Philips 6007 (jego jeszcze nie widzialem) wszystko 37-42 "
 

lukasm1

New member
Po kilku miesiącach poszukiwań nabyłem drogą kupna rzeczonego panasonica, w rozmiarze 37 cali. Wrażenia: ładne wykonanie, sieć wi-fi działa świetnie, nie przypuszczałem, że dlna to taki przydatny gadżet. Aplikacji internetowych nie testowałem, bo musiałbym wcześniej zaktualizować oprogramowanie, a nie chciałem tego robić. Dźwięk taki sobie, jak ktoś gdzieś tu napisał, jak w blaszanej puszce. A teraz meritum: obraz bardzo ładny, hd bajka, sd - zależy od kanału, ale też nie mogę narzekać. Oglądałem wczoraj na tvp1 program o wielorybach - to była bajka po prostu. Podświetlenie matrycy (na czarnym tle) - wg mnie bardzo dobre, obawiałem się tego, a w moim egzemplarzu jest (w porównaniu do tego, co widziałem w sieci) naprawdę w porządku, nie drażnią mnie żadne jasne poświaty. Mój egzemplarz ma niestety jedną WADĘ, która go dyskwalifikuje - na środku ekranu, gdzieś tak na 1/3 szerokości na białym tle wyłazi zielonkawo - żółta plama. Widoczne to jest na wszystkich białych planszach i przy oglądaniu zawodów na śniegu czy lodowisku. W ogóle na jasnej planszy matryca wygląda nieciekawie (domyślam się, że ledy tak mają) i te wszystkie "smugi" są trochę widoczne przy oglądaniu piłki, przy przesuwającej się po boisku kamerze (akurat to przeżyłbym, bo piłki nie oglądam). Niestety, z bólem serca (i głowy - co tu teraz wybrać) telewizor idzie do zwrotu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry