Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

manipulator

New member
Dzieki za konkretna odpowiedz ;-)
Zastanawia mnie w takim razie czemu kiki strone wczesniej napisal ze clouding i banding to historia, oraz ze nie ma zadnych problemow z napisami ?
[...]
No bo (być może) kiki jako właściciel sklepu i firmy dostał egzemplarz typu selected sample :D od panasonica pozbawiony bandingu i cloudingu :) Albo testował inny model - sami widzicie na zdjęciach z testu że nawet pilot się nie zgadza;)

Oczywiście żartuje :)

[...]
A w takim wypadku zmiana tv podyktowanaby byla tylko checia przejscia na 3D, ktorego w obecnym tv niestety nie mam. Tylko ze sam nie wiem czy mi to potrzebne :fool:

Po fascynacji 3D przez 5 dni, okulary leżą w szufladzie pod TV. Żeby to miało sens panas musiałby obsługiwać napisy w trybie 3D czego (chyba) nie robi. A ile można paczać na trawkę, żabki, rybki i inne pokazówki :) Jedyne co to jakieś animowane dubbingi wchodzą w grę, bo filmy z lektorem w 3D ... czy ja wiem ;)
 

Rumko

New member
Witam.
Podjąłem decyzję, jutro idę po Panasa, czy ktoś mógłby podpowiedzieć co i jak sprawdzić przed zakupem? Sprzedawca miły powiedział, że w razie czego otworzymy ile trzeba , ale jak już wezmę to zostaje mi serwis. Z góry dzięki.
 

sirmike1

New member
ETW5 jest do kupienia np. w Łodzi w sklepie internetowym
Panasonic TX-L47ETW5E - Ceneo.pl

Co do odplatnosci za dekoder np. w Toya to polecam np. Cyfre+ gdzie mozna miec PVR za zero.

Sam to przerabialem kilka miesiecy temu.

Ja osobiscie polecam 47ET5 w tej cenie ciezko kupic cos lepszego wedlug mnie.

Wiesz, co do modelu 42 cale ET5 to ten model wybralismy dla mojej mamy - mama zachwycona ale sama pierwsza zauwazyła jak to ujęła "szare pionowe brudne pasy" ;)
Ponieważ ma nagrywarkę HDD ale wiadomo z tunerem analogowym...to nagrywa sobie różne programy z taka właśnie jakością a potem to odtwarza na 42 calach. Wg mnie masakra. Stąd właśnie mój wątek o pvr.

Rozumiem że muszę miec z Cyfrą + umowę na jakiś abonament i wtedy daja dekoder z HDD. Tez to mamie podpowiadałem ale mama nie chciała miec własnego talerza i dodatkowo nie chciała płacić za multiroomy - a w Toya na dodatkowe tv chociaż analog jest i ileś tam programów. Po drugie umowę juz podpisała na 12 m-cy więc lipa. A po trzecie teraz sam się zastanawiam czy warto byłoby wchodzić w cyfrę+ jak ma się łączyć z telewizją "n" ??

No my z żoną przez pierwsze 2-3 tygodnie też byliśmy pod wielkim wrażeniem tego Panasonica (et5) i sami się juz prawie zdecydowaliśmy na niego do naszego mieszkania.....ale najpierw okazało się że ten pvr bardziej by się nam przydał niż myśleliśmy a potem obejrzałem jakiś mecz u mamy w domu :/

Ale teraz jak jest ETW5 to w sumie jeden minus odpada :) Ale rozumiem że ten model jest przeznaczony na rynek zachodnioeuropejski? Bo na polskiej stronie Panasonica go nie ma. Co z gwarancją w takim razie i czy te tv sa z polskiej dystrybucji czy może kupowane np w Niemczech w MM i sprzedawane przez polskie sklpey w necie :/ ????
 

martys

New member
Tez slyszalem, ze ETW5 jest na rynki zachodnioeuropejskie.
To co Ci podaslem jest to legalnie dzialajcy sklep w Łodzi, kupujesz dostajesz paragon i nic nie powinno Cie interesowac przynajmnej wedlyg mnie.

Ja tez mialem u nich kupic Tv ale byla akurat okazja w MM bez vat wiec kupilem jeszcze taniej.

A jeszcze jedno ETW5 jest czarny a nie grafitowy jak ET5. Sam chcialem czarny do reszty sprzetu ale wyszedl grafit i tez jest OK.

Co do Cyfr+ to multiroom mozna tez wynegocjowac za 0 zl.
Sam przeszedlem z TV Toya wiec wiem (Toya doila mnie prawie 160 zl)a teraz mam wypas za 50zl C+, HBO, PVR....
 

eliksyr

New member
Witajcie,

byłem niemal zdecydowany na Panasonica 42ET5E, ale niesamowicie mnie ostrasza widmo tego bandingu. JEŚLI bym coś takiego zauważył i dodatkowo nie było możliwości wymiany, chyba bym się pochlastał, taki już jestem :)

Powiedzcie, czy to domena tych panasoniców ten banding? Czy w LG660S na przykład czy Phillipsie 42PFL 6007 będzie lepiej? Nie po to kupuje się nowy tv żeby później użerać się z jakimiś pasami innego niż obraz koloru.
 

Ramaj

New member
Witajcie,

byłem niemal zdecydowany na Panasonica 42ET5E, ale niesamowicie mnie ostrasza widmo tego bandingu. JEŚLI bym coś takiego zauważył i dodatkowo nie było możliwości wymiany, chyba bym się pochlastał, taki już jestem :)

Powiedzcie, czy to domena tych panasoniców ten banding? Czy w LG660S na przykład czy Phillipsie 42PFL 6007 będzie lepiej? Nie po to kupuje się nowy tv żeby później użerać się z jakimiś pasami innego niż obraz koloru.

Powiem tak.Mam ten 42ET5E od miesiąca.Kupiłem bo w 4 letnim Samsungu LE 40A656 padła matryca i nadaje sie tylko na garbeć.Przekląłem tego samsunga i kupiłem w/w.Obraz w Panasie nie umywa sie do Samsunga i to pomimo rożnych regulacji ,owszem jest poprawny nawet ładny (nie mam żadnego bandingu),ale daleko mu do poprzednika.Z drugiej strony ma juz te bajery ,których tamten nie miał : DLNA (fajna rzecz),net (bez uciechy z korzystania ale jest),port USB przez który można wszystko odtwarzać.W sumie przejechałem sie na Samsungu bo oprócz gownianego TV (4 lata nazad to była najwyżasza półka) to wdepłem równiez w kino tej marki HT-X810R (a to jest dopiero badziewie).
Czyli nie ma idealnego sprzętu,każdy ma jakieś wady i zalety.Zobaczymy jak bedzie sie sprawował Panas,kiedyś kupilem za 600 USD to chodził 15 lat i wydałem na wioskę- dalej chodzi..
 

eliksyr

New member
Ale poza tym, że obraz lepszy w poprzednim, to nie miałeś z Panasem żadnych problemów? 3D wyświetla, napisy czyta, net działa, a o to mi chodzi. Nabajdziej to teraz boję się tego bandingu, o którym wszyscy mówią, bo bym nie zdzierżył chyba. A może w modelu niżej, 42E5E (bez 3D i bez wifi) nie występuje?
 

eliksyr

New member
W teście kiki napisał, że nie ma otwartej przeglądarki, gdzie indziej wyczytałem, że jest. jak to jest z tą przeglądarką? Da się normalnie przeglądać zasoby sieci?
 

sirmike1

New member
W teście kiki napisał, że nie ma otwartej przeglądarki, gdzie indziej wyczytałem, że jest. jak to jest z tą przeglądarką? Da się normalnie przeglądać zasoby sieci?

Przeglądarka jest. Jak wejdziesz w "INTERNET" (taki klawisz na pilocie) to chyba na 2 czy 3 zakładce jest WEB BROWSER. To jest ta otwarta przeglądarka. Na tyle na ile sie nią bawiłem to nie obsługuje flasha, więc na wielu stronach w miejscu flasha jest tylko pusty kwadrat. Ponieważ tv nie współpracuje z żadną myszką komputerową samo poruszanie się po takiej przeglądarce jest utrudnione. W małym stopniu ułatwieniem jest podpięcie klawiatury.
Oczywiście aby poczytac jakieś informacje z onetu czy wp jak najbardziej mozna ale żeby serfowac jak np na komputerze to nie. Taka moja opinia.
 

eliksyr

New member
Czyli w tym przypadku LG z jego 'magic pilotem' jest wygodniejszym rozwiązaniem, choć oczywiście tv służy przede wszystkim do tv a nie do netu :) A Ty, sirmike miałeś problemy z bandingiem?
 

sirmike1

New member
Czyli w tym przypadku LG z jego 'magic pilotem' jest wygodniejszym rozwiązaniem, choć oczywiście tv służy przede wszystkim do tv a nie do netu :) A Ty, sirmike miałeś problemy z bandingiem?

Nie wiem czy mnie kojarzysz ze wcześniejszych postów. Ale tv wybierałem dla mamy z myślą taką że jak będzie faktycznie dobry to my również z żona sobie go kupimy. Na początku bylismy nim oczarowani. Wg mnie kolory były od samego początku super. Dobre nasycenie ale naturalne barwy. Po drugie po podłączeniu programów HD czy to z dvb-t (tvp 1 czy tvp2) jak równiez od dostawcy kablówki - jakośc HD wg mnie super. Między czasie czytałem na tym forum rózne opinie również o bandingu. I im dłużej o tym czytałem tym dłużej się wpatrywałem w ekran i faktycznie w końcu zauważylem banding ale tylko w trakcie meczu jestem w stanie zuważyc.
Obecnie teraz mogę stwierdzic banding jest. Clouding jesli jest to minimalny. Z tego co zauważyłem również jest jedna sprawa....tonalne przejścia między kolorami. Nie ma płynnych przejśc tak jakby tv miał małą paletę bitową ....coś tak jak w kompie np 8 bitów, 16 bitów. Ale sie na tym dobrze nie znam więc nie wiem od czego to zależy. Poporstu cos takiego zuważyłem więc o tym mówię. W teście o tym nie było mowy.

Oprócz tego bandingu i braku pvr jak dla mnie tv naprawde godny polecenia w tej cenie. Ma jakieś drobne jeszcze minusy ale dla mnie nieistotne. Po drugie do tematu wg mnie trzeba podejśc tak: nie ma idealnego tv. Nawet za cenę wyższą niż ten Panasonic będą tv z innymi "minusami". Zawsze się coś znajdzie.

Jeśli chodzi o pilot Magic Remote - bawiłem się nim w sklepie - faktycznie BAJKA ! Ale ja nie byłem nigdy zwolennikiem LG. Co prawda Panasonic tez ma matyrce LG ale jednak to nie cały tv ;-)
 

matek451

New member
Potwierdzam o ile brak flasha można przeżyć to brak współpracy z myszką lub touchpadem jest sporym utrudnieniem. Może poprawią to w kolejnym sofcie. Lepiej rozwiązał to LG gdzie oprócz możliwości korzystania z myszki jest jeszcze pilot ruchowy Magic co ułatwia nawigacje po necie ( poza tym ma flasha ).
 

eliksyr

New member
Tak, pamiętam trochę twoje posty :) Ja pierwsze Panasonica, którego wybierałem, wybierałem dla teściowej, był bez wifi adaptera (ready) i 3D ale go bardzo chwali. Nie zauważyłem sam żadnego bandingu w nim, ale dla siebie wolę wziąć coś na wszelki wypadek z 3D i siecią, ale nie wiem czy nie wdepnę przez to w coś, czego później będę żałował. Cholernie obawiam się tego bandingu, i to szczególnie podczas meczów, bo moim zdaniem na sprzęcie tej klasy mecze powinny być czyste i płynne. Ale dziękuję za Twoją opinię, przeszukam ten TV, jeśli oczywiście go znajdę w sklepie stacjonarnym, z każdej strony. Mam nadzieję, że wybiorę dobrze.
 

matek451

New member
Tylko sam możesz dokonać wyboru . Najlepiej sprawdź sam w realu jak gra ten TV. Posiadasz już wiedzę z tego forum i skonfrontuji ją w sklepie poprzez rzetelny test.Ja tak zrobiłem ze swoim LG47LM660 -dwie godziny spędzone na testach w SATURNIE , po którym dokonałem wyboru , a ewentualne pretensje i żale mogę mieć tylko do siebie. Notabene drugi TV z pasywnym 3D dla rodziców wybrałem 55ET5E. Tak dla porównania .Żadnego z tych wyborów nie żałuję.To najlepsza metoda na przemyślany zakup i późniejsze zadowolenie.
 

sirmike1

New member
......... bo moim zdaniem na sprzęcie tej klasy mecze powinny być czyste i płynne.......

Co do płynności podczas meczy temu tv akurat nie mam nic do zarzucenia.

Jeszcze mam jedną taką swoją refleksję.... Każdy sam powinien podjąc decyzję - oczywiście powiinismy się nawet posiłkowac róznymi testami i opiniami - ale to każdy z nas będzie używac tv i każdy z nas sam wie co go bardziej będzie drażniło lub mniej w nowym zakupie.

U mnie sprawa wygląda tak....mama z tv zadowolona bardzo. Ja jak czasem przyjde i cos obejrzę to równiez mam więcej pozytywnych doznań niz negatywnych.

Ale dla mnie z zona tv jeszcze nie kupiłem.... trochę się miotamy....
 

Ramaj

New member
Ale poza tym, że obraz lepszy w poprzednim, to nie miałeś z Panasem żadnych problemów? 3D wyświetla, napisy czyta, net działa, a o to mi chodzi. Nabajdziej to teraz boję się tego bandingu, o którym wszyscy mówią, bo bym nie zdzierżył chyba. A może w modelu niżej, 42E5E (bez 3D i bez wifi) nie występuje?

Jak na razie bez problemów.Oryginalnego 3D nie oglądałem bo nie mam odtwarzacza BluRay i filmów,próbowałem konwersji 2D/3D - ot taka zabawa ale chodzi ,jak się wpatrzysz to jakiś tam efekt jest.Net działa ( u mnie przez WiFi,ruter za dwiema ścianami i jakieś 6 m)ale jak pisałem i ktoś po mnie ,uciechy nie ma bo obsługa dosyć uciążliwa - ale jest i można wyczytać jak ktoś nie ma pod ręką kompa.Filmy czyta i z napisami też (trochę zabawy z ustawieniem).Sprytna sprawa z tym DLNA - co na kompie masz bezprzewodowo też na TV tylko trzeba zainstalować odpowiedni program np.Serviio- u mnie działa b.dobrze.Można też odtwarzać pliki video,zdjęcia ,muzykę ze smartfona - w moim przypadku Samsung Galaxy S2 - bajera.Jak pisałem u mnie nie zauważam żadnego bandingu.
 

martys

New member
Potwierdzam o ile brak flasha można przeżyć to brak współpracy z myszką lub touchpadem jest sporym utrudnieniem. Może poprawią to w kolejnym sofcie. Lepiej rozwiązał to LG gdzie oprócz możliwości korzystania z myszki jest jeszcze pilot ruchowy Magic co ułatwia nawigacje po necie ( poza tym ma flasha ).


Z tego co kojarze to zaden TV za "rozsadne" pieniadze nie odtwarza flasha. LG- iki tez nie!!!!
 

kkinoman

New member
Tx-l47et5e

Im dłużej mam TX-L47ET5E tym bardziej żałuję jego zakupu, co prawda nie widzę żadnych pasów podczas oglądania meczu, ale podczas gdy na ekranie jest ciemna scena świeci jak latarnia :( poziom regulacji kontrastu i ostrości katastrofa. Dla ludzi którzy nie mieli do czynienia z technologią led może się wydawać fantastyczny. Ja porównuje go do 32 calowego LG 32LV570S gdzie kontrast, odcień bieli, nasycenie jest fantastyczne a pomyśleć że kiedyś nie chciałem słyszeć i takiej firmie jak LG będąc zwolennikiem właśnie firmy panasonic.Podczas czyszczenia matrycy ugina się jak wata, obudowa tandetna jak w chińskich zabawkach jedyne co fajne to podstawa. Zaleta to fantastyczne 3D, DLNA, Wifi co pisałem wcześniej.Przed zakupem proponuję się zastanowić 1000 razy ja zastanawiałem się 500 razy teraz tego żałuję.
 
Do góry