Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

kryptolog

New member
yyeti napisał:
no a mój TH-42PV700 na obecną chwilę nie bedzie współpracował z dekoderem cyfrowym Multimedii łączem HDMI,fachowcy z Multimedii są bezsilni panowie z Panasonic Polska też,a ja klient mały żuczek cóż ja mogę,ogladać po DVI.Tak że forumowicze mający w planie zakup w/w telewizora i posiadajacy dekoder cyfrowy Multimedii dwa razy sie zastanówcie,prawdopodobnie wasz zestaw też nie będzie działał po HDMI
pozdrawiam

Posiadam dekoder Multimedii i Panasonica th-42pv700p.
I wszystko mi dziala po HDMI.

Pozdrawiam
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Daroda, to kwestia kompresji sygnalu. Przetestuj na HD (np z komputera) i wtedy bedziesz mial poglad kompletny.
 

NUGGET

New member
Plazmy znikają...

Witam Was drodzy forumowicze. Standardowo powiem, że czytam Was już ponad pół roku. Liczę się z Waszą wiedzą i opiniami. Dlatego też postanowiłem zakupić 42PV700. Niestety od jakiegoś czasu - 3 tygodnie - owa plazemka zniknęła ze sklepów. Wysyłałem zapytania przez internet do sklepów w których cena kształtuje się koło 4300-4400. NI MA!! Czas oczekiwania 3-4 tygodnie czyli generalnie "czekaj czekaj a potem kup u nas - moze jeszcze bedziemy ja miec". Mam tez znajomego w hurtowni który twierdzi że ma się pojawić nowa dostawa pv700 w nieco lepszej cenie.

Ja zastanawiam sie czy w ogole pojawia się jeszcze nowe modele tego tv. Z racji że mamy tu do czynienia z gronem fachowców oraz samych sprzedawców... chciałbym abyście mnie pocieszyli i powiedzieli że się pojawią lub też dobili mówiąc .... nie nie bedzie już twojego telewizorka... dig yourself a grave :D

Pozdrawiam !!
 

NUGGET

New member
mirecore...

przegladam wszystko co sie tyczy panasków... nie ukrywam ze zalezy mi bardzo na pv700 ze wzgledu na antyodblask i glosniki. 80 ma tak samo slabe glosniki jak 70, a kosztuje narazie tyle co pv700. Ja nie mam mozliwosci zabawy w kino domowe - wole dolozyc do tych glosnikow - ceny px800 nie znam(y?)

Natomiast licze ze jednak ktos odpowie na moje pytanie: bedzie czy nie bedzie.... :)
 

pawel110

New member
przegladam wszystko co sie tyczy panasków... nie ukrywam ze zalezy mi bardzo na pv700 ze wzgledu na antyodblask i glosniki. 80 ma tak samo slabe glosniki jak 70, a kosztuje narazie tyle co pv700. Ja nie mam mozliwosci zabawy w kino domowe - wole dolozyc do tych glosnikow - ceny px800 nie znam(y?)

Natomiast licze ze jednak ktos odpowie na moje pytanie: bedzie czy nie bedzie.... :)[/quote]


Wejdź na swój priv (pocztę).
 

czytelnik

New member
Przyłączam się w całej rozciągłości do pytania o dostępność i przewidywane ceny PV 700 w najbliższym czasie

tym bardziej jest to interesujące, że jak oglądam wykres na skapcu to ceny na większy model 50 PV 700 spadły chyba w ostatnich kilku dniach o jakies 1500 zł. I co ciekawe sklepy chwalą się dostępnością tego modelu. Czy to jest wyoprzedaż resztek 50-tek, a 42 juz nie ma czy też generalna obniżka ceny przed wejściem nowego modelu bez zaprzestania dystrybcji starego przez jakiś czas. Czy są jakieś szanse że 42 PV 700 tez podobnie spadnie w dół i będą jeszcze dostępne w najbliższym czasie ????????
 
Ostatnia edycja:

caesar

New member
TH50PY vs. PS50Q91H

Zamierzam w tym miesiącu kupić plazmę, jednak ostatnio już głupieję. Byłem zdecydowany na Samsunga PS50Q91, ale oczywiście mnie cały czas korciło, aby analizować temat. Po wielu przeczytanych artykułach, postach, recenzjach wydawało mi się, że jest to rozsądny kompromis pomiędzy ceną i jakością. Sporo dobrego można przeczytać na temat tego telewizora, chociaż jak każdy inny ma swoje wady.

Jednak po ostatniej obniżce Panasonica przechylam się w stronę TH50PY.

W kilku słowach różnice:


Panasonic

zalety: Full HD, przyzwoity obraz, 24p
wady: 2 HDMI, drobne zastrzeżenia do czerni i reprodukcji zieleni, brak zapamiętywania ostatniego źródła, ubogie ustawienia

Samsung
zalety: niewiele już ale jednak tańszy, niezły obraz, mechanizm pixel shift, więcej ustawień parametrów obrazu, 3 HDMI
wady: HD ready, brak 24p, kiepska obsługa pilotem, drobne zastrzeżenia do mrowienia ciemnych obrazów

Moje środowisko AV:
oświetlenie w pełni regulowane
źródła: C+ HD, HTPC, niedługo konsola i może BR
dźwięk: oddzielnie przez ampli

Będę wdzięczny za rady i rekomendacje.
 

NUGGET

New member
dostepnosc

Z racji ze mialem dzisiaj chwilke czasu w pracy... podzwonilem popytac sie o dostepnosc 42pv700... lipa... w pierwszej 15stce ceneo "Nie ma i nie będzie, nie wiadomo o żadnych dostawach". Było też dwóch takich co mnie namawiali do dzwonienia tweirdzac ze ma byc jeszcze "ostatni rzut" hehe :D

Jesli ktos ma jakies lepsze wiesci - prosze o info!
 

Ethan

New member
W tym tygodniu zamierzam nabyc panasa 42PY70. Pojawil sie ostatni prog do przeskoczenia czyli cena.
W ten weekend sprawdzilem ceny w Katowicach i ku mojemu zaskoczeniu cena tego modelu waha sie od 5199 PLN do 6499 PLN.
Czy powinienem oprocz ceny sugerowac sie takze sklepem?
Aktualnie rozpatruje oferty z RTV EURO AGD (6499), Avans (5399 z opcja zejscia na 5199 przy zakupie gotowka) oraz RTV mix AGD (5699 z mozliwoscia negocjacji).
Moze ktos zna jeszcze jakis inny sklep w regionie Katowic gdzie bylaby ciekawa oferta na tego panasa ?
 

walszyn

New member
Ethan napisał:
W tym tygodniu zamierzam nabyc panasa 42PY70. Pojawil sie ostatni prog do przeskoczenia czyli cena.
W ten weekend sprawdzilem ceny w Katowicach i ku mojemu zaskoczeniu cena tego modelu waha sie od 5199 PLN do 6499 PLN.
Czy powinienem oprocz ceny sugerowac sie takze sklepem?
Aktualnie rozpatruje oferty z RTV EURO AGD (6499), Avans (5399 z opcja zejscia na 5199 przy zakupie gotowka) oraz RTV mix AGD (5699 z mozliwoscia negocjacji).
Moze ktos zna jeszcze jakis inny sklep w regionie Katowic gdzie bylaby ciekawa oferta na tego panasa ?


Zobacz na stronie http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/228979_cena_/
ceny w sklepach internetowych od 4749zł, sprawdź czy są dostępne,
podany adres dotyczy tylko sklepów z okolic Katowic
powodzenia
 

turek61

New member
Witam...w sklepie zamówiłem 42PY70P a dostałem z literą A na końcu czyli 42PY70PA.Czy ktoś mógłby mi wyjaśnic co to oznacza ?
Ta plazma jest super ;) Jestem heepy :grin:

P.S.
Właśnie otrzymalem maila od Panasonic Polska:
Witamy!
Uprzejmie informujemy, że firma Panasonic Polska dystrybuowała modele z oznaczeniem TH-42PY70PA i TH-42PY70P. Różnią się one jedynie oznaczeniem
handlowym, w specyfikacji technicznej nie ma żadnych różnic.

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska
 
Ostatnia edycja:

nexi

New member
Ethan napisał:
Moze ktos zna jeszcze jakis inny sklep w regionie Katowic gdzie bylaby ciekawa oferta na tego panasa ?
jest na agito za 4688,00 zł:
http://www.agito.pl/telewizory_plazmowe/panasonic_42_viera_th42py70p.804.325534.html


wczesniej kupilem juz u nich 32LX70 i bylem bardzo zadowolony - firma z Wawy ale magazyn mają w Katowicach, kurier kosztował cos kolo 70PLN

Obserwuję cenę py70 od dłuższego czasu ale teraz to juz sie zdecyduje na py85 tyle ze na agito jeszcze go nie oferują :(

Pozdro NexI
 

Ethan

New member
Dzieki za informacje NexI, ja juz wczoraj odebralem moj TV z Euro RTV AGD. W sumie udalo mi sie go nabyc za 5400.
Dzisiaj podlaczam kino domowe, konsole i rozpoczynam weekendowe testy :)

Panowie czy mozecie doradzic jak najlepiej ustawic plazme w pierwszych dniach/tygodniach eksploatacji.
 
Ostatnia edycja:

turek61

New member
Ethan napisał:
Dzieki za informacje NexI, ja juz wczoraj odebralem moj TV z Euro RTV AGD. W sumie udalo mi sie go nabyc za 5400.
:shock: a dlaczego tak drogo ?
Chyba lubisz przepłacać....:roll:
Ja mam ustawione prawie wszystko w AUTO tylko wszystkie parametry obrazu na 50%
 

Ethan

New member
Turek nie uwazam abym specjalnie przeplacil. Srednia cena w poszczegolnych sieciach RTV EURO AGD, Mix electronics czy tez Avansie oscylowala w granicach 5800 PLN. Z tego co sie zorientowalem w RTV EURO AGD cena wrocila do 6000 PLN.
Taniej moglem nabyc przez Internet, jednak na taka forme zakupu sie nie zdecydowalem.

Z zakupu jestem cholernie zadowolony, obecnie testowalem TV ogladajac filmy poprzez DVD Marantza oraz divx na wiwie.
Prawdziwy pazur telewizor pokazal przy grach konsolowych. Call of Duty 4 i Battlefield Bad Company graficznie miazdza.
W przyszly weekend podpinam cyfrowy polsat i zobaczymy jak TV poradzi sobie z poszczegolnymi programami.
 

walszyn

New member
Ethan napisał:
Turek nie uwazam abym specjalnie przeplacil. Srednia cena w poszczegolnych sieciach RTV EURO AGD, Mix electronics czy tez Avansie oscylowala w granicach 5800 PLN. Z tego co sie zorientowalem w RTV EURO AGD cena wrocila do 6000 PLN.
Taniej moglem nabyc przez Internet, jednak na taka forme zakupu sie nie zdecydowalem.


Myślę,że przepłaciłeś na "maxa".Ponad 20 sklepów internetowych sprzedaje
42PY70 poniżej 4800,wszystkie sprzedają na raty,dostawa 24h
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/228979
poniżej 6000zł można już kupić 50PY70 w 26 sklepach internetowych
http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/205597
Sam kupiłem 50PY70 w sklepie internetowym,300 kilometrów przebył w 24h
i przez 6 miesięcy gra elegancko.Pół roku temu zapłaciłem 8200 zł, a wymienione przez Ciebie sklepy sprzedawały po 9999zł.
Sklepy RTV EURO to "Provident" sprzedaży detalicznej, sprwdź czy Twoja
plazma nie grała w sklepie przez ostatnie kilka miesięcy.
Ale jak jesteś "cholernie zadowolony" to najważniejsze.
Powodzenia.
 
Do góry