Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

harvest

New member
No własnie, o to mi chodziło... konkrety, a ty jest ich duzo. Co do TV to nie chodzi mi o przegladanie stron czy granie w gry... tylko i wyłącznie filmy... Karta nie jest nawyższych lotów, ale darmocha dla tego trzymam.
Inaczej... na jakiej karcie jest szansa uzyskać to co ma do zaoferowania TV?
 

fantattoo

Member
Tutaj masz przykład stosunkowo niedrogiej karty z wyjściami HDMI, D-sub i DVI. Myślę, że całkowicie spełni Twoje oczekiwania. Tak jak napisał sławeks81, przy filmach i grach czytelność czcionek jest ok. Jakość obrazu również ok. Ja mam zintegrowaną ATI Radeon 9100, czyli zabytek pierwszej klasy, a jednak jakoś sobie radzi. Podłączenie mam przez przejściówkę DVI-HDMI. Niestety nie sprawdzałem jeszcze filmów HD, ale w najbliższym czasie się za to wezmę.
Jak znajdę chwilę to zrobię zdjęcia i wstawię w celach poglądowych. Może się komuś przydadzą.

P.S.
Moja plazma obsługuje przez DVI jedynie rozdzielczości 800x600 i 1024x720. 800x600 to porażka, więc całkowicie odpada. Przy 1024x720 obraz jest trochę poobcinany (na karcie jest rozdzielczość 1024x768. Kasuje lekko boki, górę obrazu i praktycznie cały dolny pasek zadań windowsa. Podobno Nvidia radzi sobie dużo lepiej z dopasowywaniem do ekranu przy wykorzystaniu dedykowanego oprogramowania. Oprogramowanie ATI nie daje żadnych możliwości regulacji.
 
Ostatnia edycja:

slaweks81

New member
tylko i wylacznie filmy...
zatem sprawa sie upraszcza. filmy dvd rip w formacie divx, xvid, rmvb?
jezeli tak to standardowa rozdzielczosc filmow dvd to chyba 480 lini. zatem program odtwarzajacy i tak bedzie je interpoowal do rozdzilelczosci pulpitu. nie znam szczegolow algorytmow takich programow i telewizorow ale chyba nie ma znaczenia po ktorej stronie dojdzie do interpolacji.
zatem mozesz zapomniec o full hd i spokojnie jechac po d-sub w 1024x768

zresztą... jak juz po pewnym czeasie ochloniesz po zakupie tv/zestawu audio to przestaną Cie podniecac walory technicze obrazu/dzwieku i znowu zaczniesz zwracac uwage po prostu na to czy film jest dobry czy slaby (cokolwiek by to nie znaczylo;)
 

harvest

New member
fantattoo napisał:
Tutaj masz przykład stosunkowo niedrogiej karty z wyjściami HDMI, D-sub i DVI. Myślę, że całkowicie spełni Twoje oczekiwania. Tak jak napisał sławeks81, przy filmach i grach czytelność czcionek jest ok. Jakość obrazu również ok. Ja mam zintegrowaną ATI Radeon 9100, czyli zabytek pierwszej klasy, a jednak jakoś sobie radzi. Podłączenie mam przez przejściówkę DVI-HDMI. Niestety nie sprawdzałem jeszcze filmów HD, ale w najbliższym czasie się za to wezmę.
Jak znajdę chwilę to zrobię zdjęcia i wstawię w celach poglądowych. Może się komuś przydadzą.

P.S.
Moja plazma obsługuje przez DVI jedynie rozdzielczości 800x600 i 1024x720. 800x600 to porażka, więc całkowicie odpada. Przy 1024x720 obraz jest trochę poobcinany (na karcie jest rozdzielczość 1024x768. Kasuje lekko boki, górę obrazu i praktycznie cały dolny pasek zadań windowsa. Podobno Nvidia radzi sobie dużo lepiej z dopasowywaniem do ekranu przy wykorzystaniu dedykowanego oprogramowania. Oprogramowanie ATI nie daje żadnych możliwości regulacji.

No ale jeśli karta ma wyjście DVI to przy zastowoswaniu odpowiedniej przejsciówki DVI-HDMI i tak dostaniemy sygnał ktory nas interesuje, przeciez DVI jest w pełni kompatybilne z HDMI, mówie o samym sygnale video.
Wracając do tematu, powiedzmy ze karta da rade wygenerować rozdzielczosc 1920 x 1080 to dla czego TV nie powinien wyświetlić tego poprawnie?
 
Ostatnia edycja:

yyeti

New member
TH-42PV700 a HDMI

no a mój TH-42PV700 na obecną chwilę nie bedzie współpracował z dekoderem cyfrowym Multimedii łączem HDMI,fachowcy z Multimedii są bezsilni panowie z Panasonic Polska też,a ja klient mały żuczek cóż ja mogę,ogladać po DVI.Tak że forumowicze mający w planie zakup w/w telewizora i posiadajacy dekoder cyfrowy Multimedii dwa razy sie zastanówcie,prawdopodobnie wasz zestaw też nie będzie działał po HDMI
pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Mam pytanie, czy to prawda, że w tych tv nie ma takiej funkcji jak powrót do kanału? Ja bardzo często korzystam z takiego guziczka w moim crt i trudno mi sobie wyobrazić, ze mogło by czegoś takiego nie być :hmm:
Chodzi mi np o przeskakiwanie między dwoma oglądanymi kanałami ....?
 

Eskulap

New member
DVI jest w pełni kompatybilne z HDMI...

DVI jest w pełni kompatybilne z HDMI, lecz prawdopodobnie nie można wyświetlić przez nie rozdzielczości 1920x1080 na telewizorze, bo nie obsługuje HDCP. Dla znanych firm jednym z najważniejszych elementów jest ochrona praw autorskich. Drugą możliwą przyczyną jest to, że w rozdzielczości 1080p jest tylko 25 klatek na sekundę (30 klatek w wersji amyrykańskiej), a granie z takim framerate'em jest koszmarne.

Byłoby fajnie, gdyby telewizor mógł wyświetlać rozdzielczość 1080p50. Przy HDMI 1.3 powinno być już to dostępne, ale nie wiem czy te Panasoniki je wyświetlają...
 

harvest

New member
Wiec, kupiłem, podlłączyłem do kompa przez DVI-HDMI i sru :)
Działa jak ma działać... 1080p rewelka, filmy full HD kładą na kolana...
Nawet 720p sprawi ze otorzy się oczy ze zdziwienia.

Pozdrawiam.
 

yyeti

New member
a mam jeszcze jedno pytanko do posiadaczy TH-42PV700,czy telewizor ustawiony na format obrazu AUTO przełancza sie przy odtwarzaniu nagrań z nagrywarki ewentualnie flmów DVD,divix na pełny ekran poprzez złacze HDMI(dzieje sie tak poprzez SCARTA)?
 

34one

New member
Sansei6 napisał:
Mam pytanie, czy to prawda, że w tych tv nie ma takiej funkcji jak powrót do kanału? Ja bardzo często korzystam z takiego guziczka w moim crt i trudno mi sobie wyobrazić, ze mogło by czegoś takiego nie być :hmm:
Chodzi mi np o przeskakiwanie między dwoma oglądanymi kanałami ....?

niestety brak takiej funkcji, miałem Sony CRT i boli brak tej funkcji
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Dzięki, kurcze to lipa, a ciekawe jak to jest w Pioneerach........ ale o to zapyałem gdzie indziej ;)
 

szwajcar

New member
34one napisał:
niestety brak takiej funkcji, miałem Sony CRT i boli brak tej funkcji
Też mnie to bolało, zwłaszcza że jest na pilocie klawisz [return].
Nie mogę zrozumieć jak mogli go nie oprogramować.
Teraz boli mnie trochę mniej, bo większość TV oglądam przez n-kę. A tam taka funkcja jest :) .
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No tak ArtS007 to wiemy ale myślę, że Szwajcarowi chodziło, że np jeżeli nie jesteśmy w menu, to mógłby służyć do czegoś innego np właśnie do powrotu do kanału ;) A tak, moim zdaniem to dość niewykożystany przycisk, jeżeli ukrywa tylk jedną funkcję, przecież wyjście menu mozna było rozwiązać w inny sposób, a taką funkcję "zrobić" ;)
 

szwajcar

New member
Dokładnie. Poza menu to martwy przycisk.
BTW.
W dekoderze n przycisk [back] funkcjonuje w menu jak [return] w Panasonicu.
Poza menu - wraca do poprzedniego kanału. Można? Okazuje się, że tak.
 

slaweks81

New member
co prawda nie znam sie na programowaniu niczego poza virtualnymi maszynami javy, ale kobieca;) intuicja podpowiada mi, ze nie jest to zaden problem aby dodac nową funkcję do przycisku. zatem jest to pewnie przeoczenie...
byc moze pojawi sie ona w nowym firmware telewizore. orientujecie sie czy takie cos jak uaktualnienia firmware tv istnieją i czy jest to jakis problem aby sobie je zaladowac?
 

krzychuf7

New member
Witam,mam pytanko,ktory tv wybrac TH 42 pv700 czy TH 42 py70 full hd?Czy oplaca sie doplacic 300zl i miec full hd,i czy jest duza roznica miedzy tymi plazmami?
 

Aieilah

New member
poswiata w py70pa

Witam
na poczatek przepraszam bo jestem "nowy" i nie wiem gdzie podpiac ten watek
a mianowicie chodzi mi o to ze na moim tv widac mocno jak ja to nazwalem "poswiaty" takie otoczki lub cienie postaci zlaszcza mocno widoczne na wszelkiego rodzaju napisach
czy to wina zlego ustawienia tv zlego sygnalu czy moze wada tv?
czy ktos to moze wytlumaczyc ?
dodam ze odbieram sygnal sd ale to samo dzieje sie na podlaczonym pc-cie
 

daroda

Klub HDTV.com.pl
VIP
PV700 a gradacja

Pytanie do właścicieli PV700 albo znawców przedmiotu:
Jedyną rzeczą, która mi przeszladza w obrazie 42PV700 (oczywiście, czerń mogłaby być lepsza, ale za tę cenę...) jest tęczowy efekt, jaki pojawia się od czasu do czasu w momencie, kiedy na ekranie jest płynne przejscie koloru(waloru) od jasnego do ciemniejszego.
Efent ten np. nieco widać np. na planszy z logiem tvn (na całym ekranie), a jeszcze wyraźniej - w scenach przy płynnnie zmienianej ostrości obrazu na pierwszym planie, albo np. kiedy na ekranie unosi się dym... (myślę, że wiecie, o co mi chodzi). W miękkich przejściach tonalnych pojawiają się wtedy placki, koła... i obraz traci na głębi.
Pytania:
- czy to przypadłość mojego telewizora (kupiony 5 mies. temu w Euro-Agd za 3999!!!!)
- czy to kwestia sygnału (SD z tunera Cyfry po Euro)
- czy tak już musi być, bo ten sprzęt tak ma

Fachowcy w sklepie pewnej bardzo znanej sieci stwierdzili, że ten telewizor nie powinien pokazywać takiego efektu.
Czyżby gradacja odcieni - ponad 3 tys. to za mało? (nowe modele Panasa mają ponad 4 tys.).
 
Do góry