Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

slimak

New member
Bez reklam
Niedawno kupiłem Tx P42 X10y i wszystko byłoby ok gdyby nie zielony obraz z DVD
Na starym telewizorze jest ok.Kable Euro 3 sztuki sprawne.Dvd podpiete go Av1 czy Av2 zawsze to samo-zieloniutki obraz.
Pomaga tylko wysunięcie wtyczki na tyle ,ze gdzieś traci styk ale najmniejszy ruch kablem i na ekranie pojawia się RGB i zieleń.
Magnetowid i na Av1 i Av2 -ok
:(

???
Podłącz DVD do AV2 i w wyświetlającym się pasku wyboru wejść AV przełącz kursorem na pilocie w prawo (RGB <-> S-Video).
 

rubin_1976

New member
Jestem tu nowy.
Pewnie temat był już poruszany, ale nie mam czasu na przeglądanie wszystkich stron.
Pierwsze pytanie dotyczy:
Raz na jakieś 5 minut pojawia mi się z prawej strony taka jakby instrukcja informująca jak działa opcja Viera Line, jak podłączyć kartę SD, jak działa Eco. Jest to wkurzające - czy wiadomo jak to wyłączyć, bo w sklepie nigdy nie widziałem takiego czegoś, czyli można to wyłączyć.
Drugie pytanie dotyczy:
Co jakiś czas wyskakuje mi na dole ekranu pasek "Eco Scale" z żółtymi kropkami. O co z tym chodzi?
 

Krisu.

New member
Jestem tu nowy.
Pewnie temat był już poruszany, ale nie mam czasu na przeglądanie wszystkich stron.
Pierwsze pytanie dotyczy:
Raz na jakieś 5 minut pojawia mi się z prawej strony taka jakby instrukcja informująca jak działa opcja Viera Line, jak podłączyć kartę SD, jak działa Eco. Jest to wkurzające - czy wiadomo jak to wyłączyć, bo w sklepie nigdy nie widziałem takiego czegoś, czyli można to wyłączyć.
Drugie pytanie dotyczy:
Co jakiś czas wyskakuje mi na dole ekranu pasek "Eco Scale" z żółtymi kropkami. O co z tym chodzi?

Telewizor ma dwa tryby pracy SKLEP i DOM.
Ustaw DOM i będzie OKI .
 

Forest27

New member
kupiłem S10 niestety okazało sie ze środek wraz z matrycą to X10, jeszcze nie wiem czy ktoś zrobił podmiankę po drodze czy to błąd producenta. Dlatego między innymi chciał bym was prosić o podanie informacji z systemu takich jak wersja softu itd jaki obecnie macie w X10
 

Sansei6

Member
Bez reklam
ponad 30, muzyka, tony niskie +9, wysokie +6

O bony jak tak podbiłeś to co się dziwisz, że ci buczy
:shock::hihi: To nie jest jakiś super sprzęt audio i audiofilskich głośniczków tez tam nie zamontowano. Jak masz potrzebę tak silnych "basów" to niestety podłącz sobie jakieś dobre kino czy jak....
A tu sprawdź czy faktycznie najlepsza opcją jest to ponad 30 cm, no i zmniejsz te ustawienia, zwłaszcza jak chcesz coś głośniej słuchać.
 

symt

New member
ponad 30, muzyka, tony niskie +9, wysokie +6

I jeszcze jedna sprawa - w instrukcji jest opcja pobierania aktualizacji oprogramowania przez tv (menu-ustawianie-system menu-aktualizacja systemu), tylko u mnie tej ostatniej zakładki nie ma. Czy coś u mnie nie tak?
A w 2 kwestii ktoś pomoże?
 

rubin_1976

New member
Telewizor ma dwa tryby pracy SKLEP i DOM.
Ustaw DOM i będzie OKI .



Dzieki wielkie.
jest OK.

A czy ustalane było tu już na forum najlepsze ustawienia parametrów w trybie normalnym? (Kontrast, jaskrawość, kolor, ostrość).
Byłbym wdzięczny za wskazówki od doświadczonych posiadaczy X10, bo ja mam go dopiero 3 dzień:D
 

MarcinL.

New member
Moze jest jakis nowy firmware do serii X wlaczajacy funkcjonalnosc DVB-C na polske?
Po przeczytaniu zagranicznych forów zdecydowałem się wrzucić firmware fw.1215 (dedykowany do G10) do mojego X10Y (a dokładnie p42x10y). Okazało się że wszystko poszło bez problemów. :)

Zauważone zmiany w stosunku do 1206:
- BRAK :(

Niestety nadal nie ma DVB-C na Polskę :( (tak jak wcześniej Finlandia działa najlepiej i znajduje kanały HD) oraz nadal są krzaczki zamiast polskich liter w EPG :( (przynajmniej u mojego dostawcy)
 

Krisu.

New member
Dzieki wielkie.
jest OK.

A czy ustalane było tu już na forum najlepsze ustawienia parametrów w trybie normalnym? (Kontrast, jaskrawość, kolor, ostrość).
Byłbym wdzięczny za wskazówki od doświadczonych posiadaczy X10, bo ja mam go dopiero 3 dzień:D


3 dni ups a docieranie tv kolega robi ?

cytaty :

Na początku docierania powinno się NA 3 GODZINKI ustawić -
na TV bez kabla antenowego i zostawiĆ na mrówkach(muchach) -- ale to pewnie mamy za sobą :D:D

Przez pierwsze 200~300h:
Unikaj czarnych pasów (czasem nie wystarczy zoom1 )
Ja osobiście unikałem też loga programów ( z tym się wiąże zoom 3 )
Tryb kinowy nastawy na 50% (trochę szaro i mdło lecz czego się nie robi dla "Viery" )
"eco" wyłączony.
Ja już jestem po 300 h , Włączyłem tryb "Normal" i ciut podkręciłem kolor 38 kontrast 39, i obraz żyletka ( a zwykła kablówka)


Panasonic TX-C10Y(X10Y)- najlepsze ustawienia obrazu?? - HDforum


jeśli docieranie to 330 godzin.
I korzystaj z przeformatowywania obrazu - będzie znacznie szybciej i łatwiej.
jeśli przesiadujesz kilka godzin na tym samym programie - to włącz co jakiś czas inny format obrazu. Wówczas stałe elementy znajdą się każdorazowo w innym miejscu - co uchroni Cię od jakichkolwiek powidoków.

1. Upewnij się, że proporcje wyświetlanego obrazu całkowicie wypełniają ekran telewizora. ...
2. Zmniejsz kontrast obrazu do 50% (w środku) lub mniej.
3. Dla obrazu wyświetlanego w trybie 4:3 włącz ustawienie bocznych pasków na "Mid" lub "Bright" ...
4. Zawsze staraj się ustawiać taki tryb wyświetlania, w którym obraz wypełnia cały ekran (takich jak Just, Zoom, Full, H-FILL Pełny lub 4:3).
Uwaga:
Dla modeli z trybem pracy "H-FILL" or "4:3 Full ", zobacz opis "Q5. ...
5. Należy unikać statycznych obrazów (gry wideo, obrazy komputerowe, ekrany DVD tytuł, itp.) w ciągu pierwszych 100 godzin.


no i tyle

miłego docierania
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to sprawdź na jasnym tle czy nie ma powidoków. Jeśli ktoś dobrze docierał to kłopot masz z głowy - ale raczej na sklepie to nie możliwe. :(
 

Adax01

Member
Cyfrowy Polsat -ma Ktoś?

Witam po długiej przerwie. Mam prośbę do doświadczonych z TV cyfrową z satelity. Otóż 2 mies. temu zakupiłem TX-50X10 i do końca lutego mam umowę na UPC analog. Chce od nich uciec (cyfra u nich droga) i szukałem dla siebie odp. platformy.

Wiem, że króluje Nka, ale ja wcale nie stawiam na HD, wystrczy dobra SD... Wymagania: Polsat Sport, TVN, filmow nie ogladam, jakieś discovery, animal planet... Widzę, że tylko Cyfrowy Polsat jest w stanie połączyć programy Polsatu i TVNu, a może się mylę?

Pakiet familijny (38zl) kusi i do tego można dokupić np. tylko na 1 mc inne pakiety -spodobało mi sie to rozwiązanie.
Ale z drugiej strony b. źle rzeczy czytam o CP. Może Ktoś z Was pomoże w rzetelnej ocenie CP i ew. przedstawi plusy i minusy. Poza tym, czy brać od nich antenę, czy zakupić samemu z duo-blokiem? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.
 

Krisu.

New member
to sprawdź na jasnym tle czy nie ma powidoków. Jeśli ktoś dobrze docierał to kłopot masz z głowy - ale raczej na sklepie to nie możliwe. :(
Popieram Kikiego dla uściślenia tematu to:

powidoki sprawdzamy na ciemnym tle najlepiej włączyć nieaktywne wejście np.HDMI i stanąć pod ostrym kątem do ekranu około 70-90 stopni
plazma to delikatny temat przez jakieś 300 godzin

pozdrawiam
 

Krisu.

New member
Witam po długiej przerwie. Mam prośbę do doświadczonych z TV cyfrową z satelity. Otóż 2 mies. temu zakupiłem TX-50X10 i do końca lutego mam umowę na UPC analog. Chce od nich uciec (cyfra u nich droga) i szukałem dla siebie odp. platformy.

Wiem, że króluje Nka, ale ja wcale nie stawiam na HD, wystrczy dobra SD... Wymagania: Polsat Sport, TVN, filmow nie ogladam, jakieś discovery, animal planet... Widzę, że tylko Cyfrowy Polsat jest w stanie połączyć programy Polsatu i TVNu, a może się mylę?

Pakiet familijny (38zl) kusi i do tego można dokupić np. tylko na 1 mc inne pakiety -spodobało mi sie to rozwiązanie.
Ale z drugiej strony b. źle rzeczy czytam o CP. Może Ktoś z Was pomoże w rzetelnej ocenie CP i ew. przedstawi plusy i minusy. Poza tym, czy brać od nich antenę, czy zakupić samemu z duo-blokiem? Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

Moje zdanie :

Plusy :

Cyfra+ - umowa tylko na 15 miesięcy
Cyfrowy Polsat - Polsat, Polsat Sport
N - Kanały HD

Minusy :

Cyfra+ - dekodery Strong 6860 i 6880
Cyfrowy Polsat - problemy z reklamacjami
N - trochę drogo wychodzi przy większej ilości pakietów

cytaty :

W cyfrze bez problemu można co miesiąc zmieniać pakiety

Polsat nadaje programy w najgorszej jakości więc jeśli masz dobry tv i zależy ci na dobrym obrazie to odradzam polsat


http://**********.com/index.php?showtopic=17965&st=0&p=175144&#entry175144

cyfra najlepsza ale jezeli chodzi filmy to N wymiata bo ma opcje nagrywania i VOD czyli wszystkie najnowsze filmy mozesz ogladac w domu a nie w kinie. Koszt jednego filmu to chyba 6zl

Osobiście posiadam N, i ją polecam w wersji z nboxem, ale gdyby do cyfrowego polsatu dołożyli kanał Comedy Central, to bym sie z automatu do nich przesiadł. N-ka ma tą wade że jest taka mało elastyczna, np jak chcesz miec cartoon network musisz odrazu wykupic pakiet 10 kanałów z kreskówkami, brakuje w niej czegos takiego jak pakiet familijny w polsacie czyli wszystkiego po trochu.




UPC

mam telewizje hd w upc z tym calym dekoderem mamy chyba 5 kanalow hd z czego 2-3 to jakeis badziewia pozatym cyfrowa a analogowa telewizja prawie niczym sie nei rozni ogolnie to zaluje ze to mam.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Polsat nadaje programy w najgorszej jakości więc jeśli masz dobry tv i zależy ci na dobrym obrazie to odradzam polsat

Chociaż to spory OT, to ogólnie zgodzę się z krisu, poza tym stwierdzeniem o słabej jakości kanałów z CP. Znajomi mają i cyfry i n-ki i stanowczo stwierdzam, że jakość kanałów z CP absolutnie od tego poziomu nie odstaje.

Dla mnie najważniejszym powodem wyboru CP były najlepsze kanały sportowe i ogólnie cały pakiet polsatowski, którego nie ma u konkurencji.

Ja w sumie nie mam praktycznie żadnych problemów z CP i śmiało mogę go polecić. Jedynym problemem z Polsatem jest to, że jak się dobrze nie zastanowisz na początku co wziąć w promocji, to później możesz zapomnieć o jakichkolwiekj zmianach i współpracy z polsatem, bo ich icok i infolinia ma klienta w baaardzo głębokim poważaniu. Ja wybrałem to, co chciałem, trochę powalczyłem tylko o DiscoveryHD (kilka miesięcy ;) ) i teraz jest OK.
 
Do góry