Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Adax01

Member
Dzięki za wypowiedź, liczy się każde zdanie.
W cyfrze bez problemu można co miesiąc zmieniać pakiety
Widzę, że w CP można może nie zmieniać, ale na mies. wziąć coś dodatkowo...

Polsat nadaje programy w najgorszej jakości więc jeśli masz dobry tv i zależy ci na dobrym obrazie to odradzam polsat
No właśnie, prawda czy mit? Czytam w necie różne wypowiedzi na ten temat.

Oj, nie wiem jak ten link rozpracować... :)

mam telewizje hd w upc z tym calym dekoderem mamy chyba 5 kanalow hd z czego 2-3 to jakeis badziewia pozatym cyfrowa a analogowa telewizja prawie niczym sie nei rozni ogolnie to zaluje ze to mam.
Właśnie mam UPC analog i po raz któryś słyszę, że UPC analog i UPC SD to niewielka różnica, więc cieszę się, że już z nimi kończę.
 

Adax01

Member
Chociaż to spory OT, to ogólnie zgodzę się z krisu, poza tym stwierdzeniem o słabej jakości kanałów z CP. Znajomi mają i cyfry i n-ki i stanowczo stwierdzam, że jakość kanałów z CP absolutnie od tego poziomu nie odstaje.
Dla mnie najważniejszym powodem wyboru CP były najlepsze kanały sportowe i ogólnie cały pakiet polsatowski, którego nie ma u konkurencji.
Cieszę się z takich wypowiedzi, bo programowo właśnie podchodzi mi CP. o czym wcześniej wspomniałem.
... Ja wybrałem to, co chciałem, trochę powalczyłem tylko o DiscoveryHD (kilka miesięcy ;) ) i teraz jest OK.
Czy tzn. że można coś niestandardowego wziąć pod siebie w promocji, czy tylko to co oferują? Bo jeśli można byłoby do pakietu familijnego wynegocjować jeszcze coś pod siebie to byłoby extra.
 

sssivy

New member
powidoki sprawdzamy na ciemnym tle najlepiej włączyć nieaktywne wejście np.HDMI i stanąć pod ostrym kątem do ekranu około 70-90 stopni
plazma to delikatny temat przez jakieś 300 godzin
pozdrawiam

hehe no i najlepiej jeszcze żeby była pełnia - generalnie po co ta panika skoro widać to w takich warunkach:)
 

Krisu.

New member
Dzięki za wypowiedź, liczy się każde zdanie.

Widzę, że w CP można może nie zmieniać, ale na mies. wziąć coś dodatkowo...


No właśnie, prawda czy mit? Czytam w necie różne wypowiedzi na ten temat.


Oj, nie wiem jak ten link rozpracować... :)


Właśnie mam UPC analog i po raz któryś słyszę, że UPC analog i UPC SD to niewielka różnica, więc cieszę się, że już z nimi kończę.


Teraz powinno być OK !!!!

http://**********.com/index.php?showtopic=17965&st=0&p=175144&#entry175144

a jednak nie :(:(:(:(:(:(:(
pozmieniały się linki do tematów oj przykro :(:(:(:(:(
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
hehe no i najlepiej jeszcze żeby była pełnia - generalnie po co ta panika skoro widać to w takich warunkach:)
Panika - nie raczej rozmowa na temat,
a teraz popuśćmy wodze fantazji
Masz TV on ma powidoki i tu i tam olewasz to a pewnie
jak myślisz ? będzie to miało wpływ na czystość wyświetlanego obrazu ?
Ja myślę że tak inaczej nikt by tego nie poruszał
wypalony luminofor inaczej świeci
Ja kupuję TV na więcej niż 1 rok więc będę dbał o brak powidoków :D:D:D:D
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Czy tzn. że można coś niestandardowego wziąć pod siebie w promocji, czy tylko to co oferują? Bo jeśli można byłoby do pakietu familijnego wynegocjować jeszcze coś pod siebie to byłoby extra.

Nie można. To dotyczyło tylko jednego kanału HD, bo kanały HD dokładasz sobie pojedynczo i za każdy płacisz z osobna. Po prostu promocja na Discovery za free skończyła się z 30.06.2009r. i od trzeciego lipca walczyłem z polsatem o aneks na kanał DiscoveryHD za dodatkowe 6zł. Innych kanałów -poza HD- tzn. oferowanych w różnych pakietach z tychże pakietów nie wyłuskasz.
 

Markonelli

New member
No i jest :) ........... P42X10Y (przesiadka z dobrego CRT 29")
Na razie jestem zachwycony - nie ważne skąd i jaki sygnał - jest bardzo dobrze lub rewelacyjnie...... oraz SD baaaardzo dobry, divx'y super, materiał HD rewelacja.........
Mam bezpośrednie porównanie z LCD LG 37" FullHD (model z 2007r. - kosztujący na starcie 7000zł :)) - LCD jest do bani! :)
Po prostu przyjemność oglądania telewizji, lub innego materiału jest ogromna....
Podejżewałem, że zdjęcia na panelu 1024x768 mogą wyglądać słabo - nieprawda! są piękne
Oglądam z 2,5-3m
Zdążyłem się załapać na gwarancję 5-letnią ;)
Z całego serca polecam ten model (jeżeli chodzi o jakość obrazu/cena to nie widzę konkurencji)
 

uzielone

New member
Ja mam swojego 37X10Y już 1,5 miesiąca i zauważyłem, że obraz stał się jakby lepszy ;) Może to kwestia przyzwyczajenia:) Co do porównania z LCD to również takie posiadam i różnica jest zdecydowanie na korzyść plazmy! LCD to sztucznie wyostrzony obraz z nienaturalnymi kolorami, które sprawiają wrażenie oglądania teatru. Z mojej plazmy jestem bardzo zadowolony. :)
 

Krisu.

New member
Ja mam swojego 37X10Y już 1,5 miesiąca i zauważyłem, że obraz stał się jakby lepszy ;) Może to kwestia przyzwyczajenia:) Co do porównania z LCD to również takie posiadam i różnica jest zdecydowanie na korzyść plazmy! LCD to sztucznie wyostrzony obraz z nienaturalnymi kolorami, które sprawiają wrażenie oglądania teatru. Z mojej plazmy jestem bardzo zadowolony. :)

Plazmę się dociera około 300 godzin u Ciebie mogło trwać to 1,5 miesiąca
Po dotarciu obraz jest bardziej wyraźisty i kolory są żywsze
Nowi "PLAZMOWICZE " czytać o docieraniu TV ważne
 

mazee

New member
No i jest :) ........... P42X10Y (przesiadka z dobrego CRT 29")
Na razie jestem zachwycony - nie ważne skąd i jaki sygnał - jest bardzo dobrze lub rewelacyjnie...... oraz SD baaaardzo dobry, divx'y super, materiał HD rewelacja.........
Mam bezpośrednie porównanie z LCD LG 37" FullHD (model z 2007r. - kosztujący na starcie 7000zł :)) - LCD jest do bani! :)
Po prostu przyjemność oglądania telewizji, lub innego materiału jest ogromna....
Podejżewałem, że zdjęcia na panelu 1024x768 mogą wyglądać słabo - nieprawda! są piękne
Oglądam z 2,5-3m
Zdążyłem się załapać na gwarancję 5-letnią ;)
Z całego serca polecam ten model (jeżeli chodzi o jakość obrazu/cena to nie widzę konkurencji)


Widziałes gdzies jakies testy tego TV i jakies fajne prezentacje, ktore pokazują jak fajnie ustawić obraz ?
 

Krisu.

New member
DVI-D : Nie
HDMI : Tak
VGA (RGB) : Tak
S-video/TV-out : Nie
AV-in (Tuner TV) : Nie

Najlepiej po HDMI kabel hmmm nie za drogi nie za tani.

RMS.pl - Test kabli HDMI (Profigold PGV10001, Ultralink HDMIPROMKII-1.3-1M, Lindy HDMI 1,3b 41171, No-name)

Sklep internetowy MIKAM, sprzęt / akcesoria AUDIO, VIDEO, SAT, RTV, Komputerowe, Foto. Szybka realizacja, niskie ceny. HDHD/15-13-N


NA WSZELKI WYPADEK
Przed podłączeniem HDMI z komputera radzę wziąć woltomierz prądu zmiennego i zmierzyć czy występuje jakieś napięcie między masą gniazda HDMI a masą komputera. W przypadku jeśli tak jest, to trzeba to wyjaśnić. Przyczyną może być korzystanie do zasilania gniazdek podłączonych do różnych faz lub uszkodzenie izolacji kabli przedłużacza. U mnie zdarzyło się tak, że napięcie przekraczało ~80V! Pomogło dopiero wyrzucenie przedłużacza, który pracował klka lat i do głowy mi nigdy nie przyszło, że może coś takiego zaistnieć. Jeśli podłączy się takie dwa urządzenia, to jest jeszcze nadzieja, że przy wkładaniu wtyku HDMI poiskrzy trochę między głównym ekranem kabla, a masą gniazda i potencjały wyrównają się (prądy wyrównawcze popłyną przez masy główne, czytaj nie przez obwody ekranów wejść cyfrowych). Ale może być gorzej jeśli to wyrównanie nie nastąpi przed połączeniem styków ekranów sygnałów cyfrowych, a pewna tragedia jeśli wasz kabel HDMI nie ma połączonej masy głównej, czyli gdy brak połączenia między metalowymi (najbardziej zewnetrznymi) elementami obu wtyków kabla. Niestety takie kable spotyka się dość często np. na allegro. W takim przypadku nawet kilkuwoltowe napięcie między masami telewizora i komputera (ale może to dotyczyć też np. nagrywarki zasilanej kablem sieciowym bez bolca uziemiającego, a podączonego do kablówki!) wasze wejście HDMI odchodzi na zawsze ( Dotyczy to to nie tylko telewizorów Panasonica, ale wszystkich z HDMI. Serwisy Panasonica wykazują dobrą wolę i nie czepiają, pewnie dlatego że sprawa jest trochę dyskusyjna... Klient może powiedziec że gniazda powinny byc zabezpieczone. Ale z drugiej strony powinno sie uzywać dobrych kabli i mieć prawidłową instalacje zasilającą. Niemniej zwracam uwagę, że w instrukcji nie pisze się nic o podłączaniu do komputera przez HDMI, a wręcz zaleca się uzywanie gniazda VGA. To nie jest chyba przypadek, bo jest to rozwiązanie bezpieczniejsze, ale też prostsze bo nie ma żadnych problemów z konfiguracją. Korzystam głównie z gniazda VGA do oglądania HD i jest to dość wygodne, a jakość super dla 720p (oczywiście przy 1080p troche się traci...).

Ato taka ciekawostka
W serwisie w Warszawie powiedziano mi, że do HDMI nie należy podłączać ani kompa, ani konsoli ponieważ występuje różnica napięć na którą plazmy Panasonica nie są zabezpieczone i po paru dniach zwykle padają te złącza.

Kable firm
PROFIGOLD ++++++
BRIDGE ++
Techlink +++
Lindy+
To moje zdanie
Istotne w kablu to :

  • Solidnie i precyzyjnie wykonanie
  • pozłacane 24 karatowym złotem końcówki
  • wysokiej jakości przewodnik: OFC 99.96%
  • ekranowany
 

apollo

New member
Ja właśnie kupiłem sobie taki kabel DVI-HDMI w fizycznym sklepie, znalezionym przez allegro. Kabel opisany był właśnie tak jak podałeś czyli ekranowany, złote końcówki (nota bene to nie wiem czy rzeczywiście są pozłacane bo nie umiem tego ocenić na oko) itd. Za 2 metry zapłaciłem 15zł, dostałem go w zwykłym foliowym worku. "Ordynarniej" już się kupić nie dało ;)
Podpiąłem go na stałe do tv i kompa. Tak jest już z miesiąc i nic się nie dzieje, wszystko działa. Mam szczęście czy to o czym piszesz to jakieś kazuistyczne przypadki? Czy może mam się obawiać że prędzej czy później port HDMI w tv pójdzie z dymem?

PS. Jak sprawdzić czy końcówki na prawdę są pozłacane?
 
Do góry