Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

cukiernik

New member
mtbiker napisał:
Dajcie spokój... Ja to się ratuję tylko myślą, że kupując przez net, będziemy obydwoje mieli te ustawowe 10 dni na stwierdzenie, czy wielkość jest ok czy nie. Wtedy w razie czego się odda i weźmie 42" :)
Pytanie o Toshibę z mojego poprzedniego posta aktualne.
I przy okazji - wszyscy na początku docieraliście swoje X10?

Profilaktyczne to docierałem.
 

xin9985

New member
slimak napisał:
X10B = DVB-T mpeg2 oraz Pal I
X10E = DVB-T mpeg2/4 oraz Pal BG/DK.
Masz problem :-( Dźwięk BG/DK może serwis jakoś przerobi? O DVB-T mpeg4 raczej zapomnij.

o co wtym chodzi??? jestem zielony w tych sprawach wiec prosze o bardziej szczegółowe wyjaśnienia
 

xin9985

New member
slimak napisał:
Twój TV nie odbiera fonii w standardzie DK. Musisz (serwis) jakoś przestroić tuner.

Posiedziałem przed TV trochę i udało mi się złapać dźwięk ... tzn. mówią już po polsku ale znowu nie ma obrazu, i dźwięk jest przerywany....
Jeżeli mam obraz to nie mam dźwięku, a jeżeli mam dźwięk to bez obrazu i mi pzrerywa na dodatek..... tak jest tylko na polskich stacjach....
Niemiecki i Czeskie odbierają bez problemu....

A na to masz jakąś rade ???
 

yacek _b

New member
Ja nie docierałem !
Ustawiłem obraz tak jaki mi najbardziej odpowiada ( normalny z małymi korektami ) . Żadnych zoomów , obraz na dekoderze 16 : 9 a na TV -rozszerzony , może tylko trochę mniej ( krócej ) oglądałem kanałów AXN z oczojebnym logiem . Tyla .
 

yacek _b

New member
xin9985 napisał:
Posiedziałem przed TV trochę i udało mi się złapać dźwięk ... tzn. mówią już po polsku ale znowu nie ma obrazu, i dźwięk jest przerywany....
Jeżeli mam obraz to nie mam dźwięku, a jeżeli mam dźwięk to bez obrazu i mi pzrerywa na dodatek..... tak jest tylko na polskich stacjach....
Niemiecki i Czeskie odbierają bez problemu....

A na to masz jakąś rade ???

Powiedz mi ile jesteś zarobiony kupując tv na wyspie ? bo prawdę powiedziawszy czytając o twoich problemach za cholerę bym nie chciał tych paru setek w kieszeni . Może się mylę ..
 

xin9985

New member
yacek _b napisał:
Powiedz mi ile jesteś zarobiony kupując tv na wyspie ? bo prawdę powiedziawszy czytając o twoich problemach za cholerę bym nie chciał tych paru setek w kieszeni . Może się mylę ..

Sam nie chce się z nim męczyć .... ale go dostałem za darmo... więc czemu nie korzystać :)
A na wyspach kosztował on jakieś 600 funtów :)
 

slimak

New member
Bez reklam
xin9985 napisał:
Posiedziałem przed TV trochę i udało mi się złapać dźwięk ... tzn. mówią już po polsku ale znowu nie ma obrazu, i dźwięk jest przerywany....
Jeżeli mam obraz to nie mam dźwięku, a jeżeli mam dźwięk to bez obrazu i mi pzrerywa na dodatek..... tak jest tylko na polskich stacjach....
Niemiecki i Czeskie odbierają bez problemu....

A na to masz jakąś rade ???


:) Twój TV nie odbiera fonii w standardzie DK. Musisz (serwis) jakoś przestroić tuner. :)

Ręcznie odstrajając się od obrazu dostrajasz się do dźwięku i na odwrót. Bez zmiany nośnej dźwięku z 5,5MHz B/G na 6,5MHz D/K nie dostroisz się jednocześnie do dźwięku i obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Woyty

Member
mtbiker napisał:
Dajcie spokój... Ja to się ratuję tylko myślą, że kupując przez net, będziemy obydwoje mieli te ustawowe 10 dni na stwierdzenie, czy wielkość jest ok czy nie. Wtedy w razie czego się odda i weźmie 42" :)
Pytanie o Toshibę z mojego poprzedniego posta aktualne.
I przy okazji - wszyscy na początku docieraliście swoje X10?



ja swojego panasa docieralem
 

mtbiker

New member
yacek _b napisał:
Ja nie docierałem !
Ustawiłem obraz tak jaki mi najbardziej odpowiada ( normalny z małymi korektami ) . Żadnych zoomów , obraz na dekoderze 16 : 9 a na TV -rozszerzony , może tylko trochę mniej ( krócej ) oglądałem kanałów AXN z oczojebnym logiem . Tyla .

Czy Ty albo Twój TV czujecie się z tego powodu gorsi od tych, co docierali? ;)
 

pokonek

New member
mtbiker napisał:
Dajcie spokój... Ja to się ratuję tylko myślą, że kupując przez net, będziemy obydwoje mieli te ustawowe 10 dni na stwierdzenie, czy wielkość jest ok czy nie. Wtedy w razie czego się odda i weźmie 42" :)
Pytanie o Toshibę z mojego poprzedniego posta aktualne.
I przy okazji - wszyscy na początku docieraliście swoje X10?

Jeśli na forum się nie przekonasz to odsyłam do AV Płaskie Ekrany 11. 2009. Tam znajdziesz odpowiedż na swoje pytanie (Panasonic-Toshiba). Wielkość - oczywiście 42",docieranie (w tym przypadku obce mi słowo).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

BARTEK W.

New member
Witam serdecznie, jestem nowy na tym forum, choć odwiedzam go juz od dawna.
Jak w temacie, zakupiłem kilka dni temu ten model Panasa-X10Y 42', choć w zamiarach był LG PQ300- z racji przywiązania do marki. Wypowiedzi na forum i "zabawa w sklepie" skusiły mnie do zakupu Panasa, myslę że nie będę żałował tej decyzji.
Po tych kilku dni uzytkowana jestem ogólnie zadowolony, sygnał mam z
Cyfrowego Polsatu SD, fakt, że nie jest to jakość tak dobra jak na starszym modelu LG CRT 29' ale o niebo lepsza niz na LCD'ku 32' Samsunga(model chyba A431) rodziców.
Jest kilka rzeczy, których jednak mi brakuje w tym modelu a mianowicie:
-automatycznego poziomu głośności
- zegarka
-czasowego włączania odboirnika
Najbardziej jednak brakuje mi tej pierwszej funkcji.
Ogólnie odbiornik jest naprawdę dobry, porównywałem go wcześniej z modelem Full HD S10 oraz LG pq 2000, na programach HD z CP różnica miedzy panasami dla mnie niezauważalna, no może z odległości około 30-50 cm, na S10 obraz bardziej wygładzony.
Co do LG(design lepszy niż Panasy) to obraz był trochę za bardzo "żarówiasty", fakt biel super, ale trochę za mocno bijąca po oczach, na białej koszuli w LG nie widać załamań materiału(biała plama) co innego na Panasoniku, choć niepowiem biel trochę szara, jednak w domu jest ona biała- nie wiem jak to się dzieje:D No i powłoka antyrefleksyjna, w LG odbija się wszystko jak w szybie z okna, w panasach tych refleksów jest dużo mniej, choć napewno są. Podstawa w Panasach jest bardziej stabilna. Zdjęcia prez slot SD -rewelacja(jak dla mnie)
Mam nagrywarkę Dvd Lg lecz nie jest ona niestety kopatybilna z telewizorkiem, ale o tym wiedziałem. To narazie wszystko tak pokrótce o moich pierwszych spostrzeżeniach na temat tego modelu plazmy.
Pozdrawiam
 

zakuj

New member
slimak dzięki, faktycznie - podałem z dvd sygnał ntsc i opcja "odcień" się pojawiła, ale regulacja tylko dla dvd. Jak zbiorę się na odwagę to pogrzebię w menu serwisowym.
Czy fakt wejścia do menu serwisowego telewizor gdzieś zapisuje?
podpinam się pod w/w pytanie czy wejście do menu serwisowego jest zapamiętywane przez TV? jeżeli tak to czy przy ewentualnej awarii telewizora serwis może to stwierdzić i na tej podstawie nie uznać gwarancji?
 

slimak

New member
Bez reklam
Od co najmniej czterech lat użytkownicy wchodzą w menu serwisowe Panasoniców i nie słyszałem nigdy o odmowie naprawy z tego powodu. Natomiast jak ktoś wpisze/zrobi coś dziwnego i zablokuje tv, a serwis podczas naprawy to zauważy, to o naprawie gwarancyjnej raczej na pewno możemy zapomnieć.
 

yacek _b

New member
BARTEK W. napisał:
Witam serdecznie, jestem nowy na tym forum, choć odwiedzam go juz od dawna.
Jak w temacie, zakupiłem kilka dni temu ten model Panasa-X10Y 42', choć w zamiarach był LG PQ300- z racji przywiązania do marki. Wypowiedzi na forum i "zabawa w sklepie" skusiły mnie do zakupu Panasa, myslę że nie będę żałował tej decyzji.
Po tych kilku dni uzytkowana jestem ogólnie zadowolony, sygnał mam z
Cyfrowego Polsatu SD, fakt, że nie jest to jakość tak dobra jak na starszym modelu LG CRT 29' ale o niebo lepsza niz na LCD'ku 32' Samsunga(model chyba A431) rodziców.
Jest kilka rzeczy, których jednak mi brakuje w tym modelu a mianowicie:
-automatycznego poziomu głośności
- zegarka
-czasowego włączania odboirnika
Najbardziej jednak brakuje mi tej pierwszej funkcji.
Ogólnie odbiornik jest naprawdę dobry, porównywałem go wcześniej z modelem Full HD S10 oraz LG pq 2000, na programach HD z CP różnica miedzy panasami dla mnie niezauważalna, no może z odległości około 30-50 cm, na S10 obraz bardziej wygładzony.
Co do LG(design lepszy niż Panasy) to obraz był trochę za bardzo "żarówiasty", fakt biel super, ale trochę za mocno bijąca po oczach, na białej koszuli w LG nie widać załamań materiału(biała plama) co innego na Panasoniku, choć niepowiem biel trochę szara, jednak w domu jest ona biała- nie wiem jak to się dzieje:D No i powłoka antyrefleksyjna, w LG odbija się wszystko jak w szybie z okna, w panasach tych refleksów jest dużo mniej, choć napewno są. Podstawa w Panasach jest bardziej stabilna. Zdjęcia prez slot SD -rewelacja(jak dla mnie)
Mam nagrywarkę Dvd Lg lecz nie jest ona niestety kopatybilna z telewizorkiem, ale o tym wiedziałem. To narazie wszystko tak pokrótce o moich pierwszych spostrzeżeniach na temat tego modelu plazmy.
Pozdrawiam

to prawda , automatyczny pozom głośności by się przydał , ale jak pamietam w ostatnim moim TV CTR Panasa też nie było i trzeba było ustawiać osobno na każdy kanał , zegarka też jak pamietam nie było .
Co do jakości obrazu to niestety przy słabej jakości materiału obraz na CTR był trochę ostrzejszy , troche to boli...
:(
 
Do góry