Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

centur

New member
kodi1985 napisał:
Ja odebralem dzis p50x10. Postawiłem na szafce, ale moja ukochana sie go boi.... mowi ze jest za duzy. Odleglosc 3,6 metra od ekranu. Teraz siedzi i sie przyzyczaja :p
tez sie przyczajam ale trochę sie boję ze obraz z osiedlowej kablówki moze kiepsko wyglądać z 3,5 metra na 50 calach
 

kodi1985

New member
Sansei6 napisał:
Góra 2 tygodnie i przywyknie ;)

Miejmy nadzieje, ale na prawde robi pioronujące wrażenie. Musze go jak najszybciej powiesic, na pewno bedzie wygladal wtedy lepiej.

Jakie mocowania polecacie, zeby trzymal sie solidnie ??


centur napisał:
tez sie przyczajam ale trochę sie boję ze obraz z osiedlowej kablówki moze kiepsko wyglądać z 3,5 metra na 50 calach
Jutro powiem Ci jak wyglada obraz dokladnie, musze sam sie troche przyzyczaic, bo przesiadlem sie z "banki" 21 cale :D Ale wyglada kapitalnie, tyle na razie moge powiedziec.


Macie już moze jakies ustawinia optymalne ? Podobno przez pierwsze 100 godzin nie powinno sie wyswietlac czarnych paskow, tylko ogladac TV w trybie zoom.

---------------------------------
Facecie to jednak zawsze dzieci, tylko ze zabawki co raz droższe maja :p
 
Ostatnia edycja:

Mariusz Łódź

New member
Michalx19 napisał:
Ktoś wie jak na to odpowiedzieć? ,Ciekawi mnie to bardzo. chodzi mi o model TX-P37X10Y. Bo jeśli nie potrafi to kupuje 10xE poco przepłacać skoro i tak trzeba będzie dokupować "modulator"
Tak w instrukcji do X10Y jest pokazane, ze na pasku informacyjnym moze wyswietlic format dzwiekowego bitstream: "Dolby Digital" lub "Dolby Digital Plus". Opis znajdziesz na angielskiej wikipedi hasło "Dolby_Digital_Plus"
Ciekawe jest to ze nie moze byc przesylany przez starsze HDMI niz ver. 1.3.

Jezeli chcesz sie dowiedziec czy to Dolby moze byc emulowane najlepiej wejdz na forum goldeninterstar i tam spytaj sie czy zewnetrzne moduly neovision stosowane w tunerach TV naziemnej maja wbudowana emulacje tego formatu. Te karty dzialaja ludziom wiec chyba dekoduja ten format bitstreamu - na pewno serwis goldena dokladnie odpowie.
 

kwo

New member
X10Y nie czyta kart SD z AVCHD (h.264)

"Uprzejmie informujemy, że poniższy model telewizora nie posiada możliwości odtwarzania plików w formacie AVCHD poprzez gniazdo kart SD" - Panasonic znów się nie popisał. Błędy na stronie internetowej to u nich normalka - indolecja totalna. Napisałem im jakie proponują rozwiązanie problemu i jestem ciekawy czy wyjdą z tego jakoś z twarzą.
Poza tym 37X10Y:
+ wspaniała interpolacja z SD (LCD wymiękają).
+ wspaniałe filtrowanie szumów i zakłóceń z mojej ciankiej kablówki (LCD wymiękają)
+ DVD (przez HDMI interpolowane do 720p) jak Blueray.
+ wydajny tryb ECO
- brak odtwarznia AVCHD pomimo opisu na www że odtwarza
- powinni opatentować tworzywo z obudowy - ściąga kurz z całej galaktyki
- brak PIP

Edit:
Odpowiedź Panasonica i nauczka dla mnie:
"Zgodnie z warunkami korzystania z serwisu internetowego Panasonic Polska Sp. z o.o. \"Panasonic Polska Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmian lub aktualizacji informacji umieszczonych w ww. serwisie internetowym. Przed dokonaniem zakupu produktu Panasonic proszę sprawdzić ze sprzedawcą lub konsultantem Infolinii, czy informacje podane w serwisie internetowym są zgodne ze stanem faktycznym.\"
 
Ostatnia edycja:

Hoaxx

New member
Prosze o rade:

1. Moze mi ktos powiedziec, jak ustawic rozdzielczosc na Laptopie podlaczonym do 50X10 przez Dsub/VGA?
Niby panel ma rozdzielczosc 1366x768 (tak przynajmniej czytalem), ale przelaczajac na kanal "PC" wyswietla mi info "1024x768/60Hz".
Jednak mimo takiego ustawienia caly czas mam uczucie jakby obraz byl nieco rozciagniety w poziomie. Przy 1366x768 obraz natomiast robi sie czarny, brak wspomagania takiej rozdzielczosci.

2. Ma ktos pomysl jak pozbyc sie czarnych pasow w divxach (ze wzgl. na docieranie)?
Na laczu PC mam tylko opcje 4:3 i 16:9 - brak natomiast Zoom.

3. Jak odczytac licznik godzin w service menu (PV, VOL-, 3x0) - ktora wartosc to wskazuje?



midel napisał:
zapomniałem dodać wśród sama b451, panasa g10 ,x10 ,pz80 - Lg był najlepszy kontrast i wyrazistość .

Pytanie tylko czy te telewizorki graly na podobnych ustawieniach? Pomiedzy Dynamic Full Contrast a Normal +Eco Mode roznice w dziedzinie kontrast i wyrazistość sa ogromne.
 

Wojcio8

New member
centur napisał:
tez sie przyczajam ale trochę sie boję ze obraz z osiedlowej kablówki moze kiepsko wyglądać z 3,5 metra na 50 calach

I pewnie tak bedzie. Ja mam 42X10Y i z 2,5m cięzko sie kablówkę ogląda. Z ok 3-3,5m juz jest nieźle choć zależy to oczywiście od nadawanego programu (TVP 1 i 2 najgorzej). Dlatego zakupiłem wczoraj Słoneczko i świat wydał sie piękny;) Totalna różnica. Nawet kanały które w miarę dobrze odbierały na kablówie, typu TVN czy POLSAT, przez dekoder stawały sie po prostu ostre.
Ale po kolei jak już zacząłem pisać.
Panasa kupiłem 16 kwietnia o 18:00 w NEO24 a 18 kwietnia w południe stał u mnie w domu.
Ustawienia docierania faktycznie wystarczają do codziennego oglądania (kwestia gustu)
Funkcja ECO sprawdza sie i faktycznie po liczniku prądu widać jak tarcza zwalnia po włączeniu tego trybu;) Działa to np w ten sposób że wieczorem po zapaleniu światła obraz sie rozjaśnia a po zgaszeniu ściemnia (żebyście widzieli moją żonkę jak oglądała i zgasiłem światło a ona oczy zaczęła pocierać bo myślała że to jej w oczach sie ściemnia :grin: ) Miernikiem nie mierzyłem wiec prosze nie pytać ile ciągnie bo nie wiem. Zakładam że tyle co komp a temu zdarza sie chodzic cały dzień i jakoś wydalam na prąd wiec i tu pewnie jakoś dam rade;)
Powiem szczerze że zaraz po włączeniu miałem mocno mieszane odczucia bo z opisów na różnych forach wynikało że plazma sobie radzi z sygnałem SD. Nie wiem pewnie to zależy tez od jakości takiego sygnału. Ja miałem w każdym razie taki sygnał z kablówki Mutlimedia i jak dla mnie w ogromnej większości kanałów nie do przyjęcia. Szumy i jeszcze raz szumy. A do tego jeszcze trzeba bylo oczywiście powiększać obraz żeby pasów i loga stacji nie było (docieranie), wiec obraz stawał sie czasami karykaturalny: pikseloza jak cholera.
Dochodziło jeszcze to że (niech ktoś napisze czy tez tak ma/miał) biel strasznie wyłaziła z ekranu a najgorzej czerwień np Logo AXN. Cała jego czerwień jakby przesuwała sie w lewo i wyłaziła z ramki otaczającej logo stacji. Podobnie np sędzia na boisku w czerwonej koszulce ale tylko on, bo juz jak czerwonego było więcej np. cała stajnia Ferrari na F1 (wszyscy na czerwono) to już czerwień "trzymała sie w ryzach" i "nie wyłaziła" poza obrys postaci. Z całą stanowczością założyłem że to kwestia sygnału i wiele sie nie pomyliłem ale o tym za chwile.
NA PEWNO nie można sie przyczepić do czerni. Jest głęboka i daje niesamowity kontrast - nawet na słabym sygnale. Po przesiadce ze starej bańki która zachodziła juz "mlekiem" tutaj wydawało mi sie ze coś jest nie tak ale to ze starym było bardzo nie tak:grin:
No wiec skoro założyłem ze to kwestia sygnału to pożyczyłem tuner Polsatu (stary Ferguson przez Scart) i okazało sie że jest o wiele lepiej. Dlatego wczoraj zakupiłem Polsat z Samsungiem HD podpiąłem przez HDMI (kupiłem juz 1,3 z pozłacanymi końcówkami) Jak sie bawić to sie bawić.
Po trzech godzinach czekania (aktywacja karty) Słońce zaświeciło:grin:
Sygnał sporo jeszcze lepszy od pożyczonego Ferdka. Ale z łopotaniem serca włączyłem Discovey HD :D :D :D - tak mniej wiecej wyglądałem jak zobaczyłem ekran. Moi kochani!! Właśnie o to tutaj chodzi!! Obraz REWELKA. Pewnie wielu z Was juz to ma ale dla mnie to nowość. Ale żeby było mało mam do końca miesiąca HBO HD za free, więc sobie wczoraj obejrzałem Sztandar Chwały Clinta Eastwood'a w HD:grin: Zajebioza!! I własnie dlatego warto bylo kupić ten telewizor. Dodam że HD można spokojnie oglądać na nim juz nawet z 1m wiec nie bardzo wiem jak może być lepiej na Full HD??!! Juz z 2m trudno ogarnąc cały ekran:p.
Generalnie polecam choć to mój pierwszy kontak z tą technologią ale to lepiej bo nie jestem skażony i zmanierowany Pionkami wszelkiej maści za 8 tysięcy. Mam co mam za 3000 zł a 5000 mam na inne zachcianki.
Proszę tylko o pomoc w podaniu sposobu odczytania na tym TV czasu i ilości uruchomień. Do menu serwisowego wchodze ale za żadną cholere nic tam takiego nie widze.
Z góry serdzecznie dziękuję za pomoc i życzę równie udanych zakupów.
P.S. Sorki że sie tak rozpisałem. Jak ktoś dobrnął do końca to ma uścisk mej dłoni:D
P.S.2 Pozdrowienia dla KIKIEGO na którego test ostatecznie sie nie doczekałem (test ukazał sie po moim zakupie) a którego złoiłem na tym forum za opóźnienia :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

Hoaxx

New member
kodi1985 napisał:
Włącz opcje PANSCAN W opcjach na komputerze.

Czy ta opcja jest dostepna w jakims playerze (Windows Media Center, WMedia Player, DivX Player itd.) czy to cos z ustawien karty graficznej (nie spotkalem sie dotad z czyms takim)?

A jak ustawic rozdzielczosc na kompie do wspolpracy z 50X10 po Dsub? 1024x768/60Hz to poprawne?
 

kodi1985

New member
Podobno nie przekazuje wiekszej przez D-SUB

Tak to opcja dostępna w wiekszosci playerow. Rozciaga wtedy obraz na pelen ekran (nie wyglada zbyt ciekawie), ale przez pierwsze 100-200 godzin musisz przeżyć
 

midel

New member
ellah napisał:
A jak wg Ciebie X10 sie ma do Sama B451?

obraz sd bardzo podobny z lekką przewagą na panasonika ale to moje odczucie
hd brak znacznych różnic tyle ,że sam jest już 600hz tak było napisane mpeg-4 i dolby digital
 

Mariusz Łódź

New member
kwo napisał:
"Uprzejmie informujemy, że ... model telewizora nie posiada ... AVCHD...
Nie wiem czy beda chcieli zmieniac cos w juz wypuszczonym modelu.
Moze wszyscy zglosimy to w skapcu, cokupic i jeszcze gdzies.

Docieranie plazmy i sprawdzanie czasu pracy jest tutaj [ www avforums com forums plasma-televisions 941379-panasonic-tx-p42x10-tx-p37x10-owners-thread-part-1-a html ] (kropki i znaki lamane pominalem, w razie potrzeby Google przetlumaczy ;) ). Ciekawe chyba mialem na liczniku 0. Tez wlaczylem na docieranie zoom3.
 
Ostatnia edycja:

kodi1985

New member
Ja tez docieram moja plazme, teraz pytanie jakie macie ustawienia ?

Czytalem zeby na docieraniu nie uzywac tryby dynamicznego ani normal, tylko wskazany jest tryb kinowy.

podajcie jaki macie:
kontrast:
jaskarowosc:
kolor:
ostrosc:
balans bieli: ?
 

kodi1985

New member
wiem ze mogę, dlatego prośba o podanie parametrow dla docierania ?

Jaki ustawic:
kontrast:
jaskarowosc:
kolor:
ostrosc:
balans bieli: ?

Czy jeszcze jakies czynniki maja znaczenie ?
 

joshua

New member
kodi1985 napisał:
Dostałem odpowiedz od Panasonic Polska

134 cm x 29 cm x 88 cm

Rzeczywiscie ogromne, ale mam nadzieje ze do mazdy 6 kombi wejdzie :)

Właśnie, jak to jest z przewożeniem plazmy?
Gdzieś przeczytałem że plazmę wolno przewozić WYŁĄCZNIE w pozycji pionowej... oczywiście przeczytałem to już po tym jak swojego 42x10 przewiozłem w pozycji leżącej ;) Na szczęście nic się nie stało, ale... wytłumaczy mi ktoś o co chodzi?

Pozdrawiam,
--
Jacek
 

kodi1985

New member
Chodzi o mieszanie sie gazów. Nawet na opakowaniu masz napisane ze przewozic wylaczenie pionowo. Ja tez swojego przewozilem w pozycje pozimej, jednak zanim wlaczylem to odstal 24h w pozycje pionowej i dopiero wlaczylem.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
To raczej pomyliło się z lodówką, względnie z klimatyzatorem ;)
W przypadku plazmy chodzi o naprężenia szklanej matrycy ekranu.

Pozdrowienia!
 

Wilbeer

New member
No i stało sie kupiłem 50".
Wczoraj powiesiłem na ścianie i pierwsze wrażenia na razie bardzo dobre.
Mam mozliwość oceny tylko sygnału SD (cyfra+) i ten mnie bardzo zaskoczył na plus - spodziewałem się gorszego zwłaszcza na TVP1, TVP2 itp.
Z HD musi być tylko lepiej wiec sie o to nie martwie.... (kabel HDMI w drodze z allegro).

Dzis rano stało się dla mnie jasne ze z oknem naprzeciw TV nie ma wogole o czym mowic - nie da sie w dzien ogladac.... także obowiazkowo rolety w dol.... ale tego sie spodziewalem, z każdym innym TV pewnie byłoby podobnie.

Kilka pytań do użytkujących ten TV dłużej:
1) docieranie: ustawilem glowne parammetry na 50%, zoomuje aby nie bylo paskow itp....... ale co zrobic a trybem ECO właczyc czy wyłączyc bo raz piszą tak a raz siak... i juz sam nie wiem

2) po dotarciu chciałbym zmienic kolor pasków (np. tych przy 4:3) z szarego na czarny... kiedys ktos na tym forum pisal ze mozna ale nie napisal jak to zrobic.

3) jest jakis sposob aby uzywac dolnej czesci pilota do obslugi podlaczonego do TV tunera sat. ???

4) gdzie sprawdzić ile TV ma godzin pracy za sobą (łopatologicznie prosze) :)

5) zamówiłem juz kabel DVi-HDMI zeby podlaczyc komputer do tego TV ale co z dzwiekiem ? jakis dodatkowy kabel trza czy jak ?

Z góry dzieki za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry