Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

krasnalek

New member
Zauważyliście jak szybko cena spada? Jeszcze nie dawno był za 3 koła, a teraz 42 idzie wyrwać od 2800,- ;).

Jeszcze z 3-4 stówki spadnie i kupie go :D.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Co ciekawe nawet na stronie Panasonica ceny tych modeli poobniżali, czyżby faktycznie ta seria byla ,aż tak badziewna, napewno na wartosci bedzie lecial z powodu braku tunera MPEG4, ale czy tylko na tym sie skończy?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Mi się wydaje że właśnie z tym Mpeg 2 sobie strzelili kulką w łeb. I dlatego taka cena, może jednak wprowadzą tego X10Y z tunerem Mpeg 4. Co za polityka aby na Polski kraj wpuszczać z Mpeg 2.
No nic czekamy cierpliwie na test Kikiego i zobaczymy, i tak na PV80 juz za późno.
 

krojcfeld

New member
jaro0508
Dobre podsumowanie :) Jednak w Polsce ruszają powoli testy DVB-T w niektórych dużych aglomeracjach jak Kraków czy Wawa kilka kanałów na początek już jest dostępnych. Z tego co wyczytałem nawet dwa kanały HD (TVP HD oraz Polsat Sport HD). Póki co niewiele tego ale zawsze coś.
hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38648

rychu
wczoraj miałem identyczną sytuację :) dwóch panów w średnim wieku stwierdziło że z taką szybą to nic dobrego nie będzie:) Co mnie zaciekawiło to fakt, że w Electro World 37x10 za 3599 a 42x10 za 3499:-D

krasnalek / kowal801 / broda1725
neo24 2903PLNów, maximedia 2807PLNów ceny rzeczywiście zniżkują. Pytanie do speców z Panasłoika czy to normalna obniżka po pierwszej fali sprzedaży czy realne ratowanie wyników sprzedaży? Przy mnie młoda parka porównując p42x10 i LG 42pQ6000 zdecydowała, że róznic w obrazie nie widzi i wzięli LG ze względu na tuner DVB-T i gniazdo USB. Wyposażenie jednak po stronie LG chociaż temp. barw dużo chłodniejsza w LG (nie mogłem zerknąć w ustawienia, demo to samo na obydwu plazmach). Ktoś miał okazję porównać modele w akcji w jakiś porównywalnych warunkach?
 

dembol

New member
witam zdecydowalem sie na x10 50 cali
obecnie mam pv7 42 cale ogladam tylko hdtv bluray i uwazam ze niema co przeplacac na full hd ojciec ma pionka 5090h ja puszcze film on ten sam i sporych roznic niema z odleglosci 50 cm a do dopiero jak ja ogladam z 3 metrow:))

takze wiec kupuje w tym tygodniu x10 50 cali wykorzystywany bedzie tylko i wylacznie do filmow bluray

ale jedno mnie martwi moze sie ktos znajdzie co jest uswiadomiony jak z uchwytem na scianie? czy bedzie pasowal ten sam standard co mam do pv7? niby jest on az do 63 cale i 100 kg ale czy aby panasonic nie zmienil jakis norm jesli chodzi o mocowanie ??

jak kupie tv ! a zamawiam go na ślepo to zdam relacje co do jakosci i obrazu jakis maly tescik
 

kodi1985

New member
dembol napisał:
witam zdecydowalem sie na x10 50 cali
obecnie mam pv7 42 cale ogladam tylko hdtv bluray i uwazam ze niema co przeplacac na full hd ojciec ma pionka 5090h ja puszcze film on ten sam i sporych roznic niema z odleglosci 50 cm a do dopiero jak ja ogladam z 3 metrow:))

takze wiec kupuje w tym tygodniu x10 50 cali wykorzystywany bedzie tylko i wylacznie do filmow bluray

ale jedno mnie martwi moze sie ktos znajdzie co jest uswiadomiony jak z uchwytem na scianie? czy bedzie pasowal ten sam standard co mam do pv7? niby jest on az do 63 cale i 100 kg ale czy aby panasonic nie zmienil jakis norm jesli chodzi o mocowanie ??

jak kupie tv ! a zamawiam go na ślepo to zdam relacje co do jakosci i obrazu jakis maly tescik

Jak bedizesz mial to napisz cos wiecej, ponieważ chce kupic dokładnie ten model, jedynie do BD i PS3. Napisz też gdzie i za ile kupiłeś, dzieki pozdrawiam
 

dembol

New member
ja bede kupowal w poznaniu w audioplazie mam zaufanie do tego sklepu od 3 lat tam sie zaopatrzam w najrozniejszy sprzet rtv ! zazwyczaj drogi sprzet i zadnych problemow zadnych kretactw wszystko tak jak powinno byc w renomowanym salonie

w przyszlym tyg jade do nich zamowic ten tv bede go transportowal sprinterem
pare dni temu wprowadzili go do oferty pisalem do nich unich niema problemu skoro jest w ofercie to przy zamowieniu max 2,3 dni i sprzet zalatwiony

pozdro
 

oli1975

New member
Podłaczenie kompa do X10

Witam, jak podłaczyc kompa do x10, nie mam w pc wyjscia HDMI tylko 2x DVI.Wiem ze sa kable DVI-HDMI.W tv jest inne wejscie oznaczone pc [chyba sie to nazywa D-SUB]. Wiec albo DVI-HDMI czy DVI- D-SUB.Co da lepszy obraz? Diekuje i pozdrawiam.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Rozumiem, że nie chciało Ci się przejrzeć setek tematów poświęconych przewodom i łączeniu DVI-HDMI, czy D-SUB?
Teoretycznie lepsza jakość powinna być przez DVI-HDMI, bo nie ma dodatkowej konwersji z sygnału cyfrowego na analog.
 

mackiewicz

New member
broda1725 napisał:
Mi się wydaje że właśnie z tym Mpeg 2 sobie strzelili kulką w łeb. I dlatego taka cena, może jednak wprowadzą tego X10Y z tunerem Mpeg 4. Co za polityka aby na Polski kraj wpuszczać z Mpeg 2.
No nic czekamy cierpliwie na test Kikiego i zobaczymy, i tak na PV80 juz za późno.

Znalazłem informację, że możliwa jest łatwa rozbudowa do MPEG 4 przy pomocy modułu podłączanego do Cammon Interface.
Czy ktoś orientuje się bardziej co to takiego i czy to faktycznie łatwa rozbudowa (czytaj tania :)

 

maczb

New member
mackiewicz napisał:
Znalazłem informację, że możliwa jest łatwa rozbudowa do MPEG 4 przy pomocy modułu podłączanego do Cammon Interface.
Czy ktoś orientuje się bardziej co to takiego i czy to faktycznie łatwa rozbudowa (czytaj tania :)

zapomnij
to nie pomoże w oglądaniu kanałów nadawanych w HD a jedynie tych z mniejszą rozdzielczością
 

kodi1985

New member
Dokładnie, karta dekodująca z mpeg4 na mpeg2 robi to tylko do SD nie otrzymasz jakosci HD ? ale w ogole po co CI mpeg4? zamierzasz ogladac tvp1, tvp2 i tvpHD, przeciez jak podlaczysz sobie obojetnie jaka kablówke to tuner jest Ci zbyteczny.


Dembol i kiki czekam na testy, jak mozecie to sprawdzcie tez pobor pradu, bo jestem ciekaw ile rzeczywiscie sie zmiejszyl pobor pradu w nowych modelach, a dane podane w specyfikacjach nie zawsze oddaja prawde.
 

cukiernik

New member
kodi1985 napisał:
Dokładnie, karta dekodująca z mpeg4 na mpeg2 robi to tylko do SD nie otrzymasz jakosci HD ? ale w ogole po co CI mpeg4? zamierzasz ogladac tvp1, tvp2 i tvpHD, przeciez jak podlaczysz sobie obojetnie jaka kablówke to tuner jest Ci zbyteczny.
...

Dokładnie. Brak mpeg2 nie powinno dyskredytować tego TV. Takim wyznacznikiem powinny być inne parametry. Na ich ocenę czekamy ... :(
 

jaro0508

Member
Kochani oczekujmy więc na testy,a tak naprawde obraz jego jakość, kolory to sprawa bardzo subiektywna ,kiedy ja widze np.jego niedoskonałości żona mi powtarza -A cóż Ty od tego chcesz!?- i odwrotnie..haha:)
 

macpiszczyk

New member
Ustawienia 42X10

Witam wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem Panasonica TX-P42X10. Jestem z niego zadowolony. Jednak mam jeden problem. Przy ustawieniu formatu obrazu na Auto często zdarza się że obraz nie mieści się na ekranie a postacie są nienaturalnie duże. Poza tym obraz ciągle zmienia format (inaczej na reklamach, inaczej na programie a przy zmianie kanału zdarza się że obcinane są poziome krawędzie. Proszę o podpowiedź jak ustawić format obrazu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry