Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

luigi

New member
Poniosło mnie trochę a była to tylko 37" :( w eldomie w Białym (lub jak kto woli w necie jako torres), 42" tylko 300 zł więcej...sorry my fault.
Nie zmienia to swoistego paradoksu, że cena PV80 idzie szybko do góry a X10 w dół.
Będzie śmiesznie jak cenowo się zrównają a ludzie będą bardziej skłonni do zakupu PV80 :confused:
 

alex2006

New member
Tylko dlaczego tak się dzieje?Przecież nowy model powinien być lepszy!Może test kikiego coś nam powie?Swoją drogą jak coś jest sprawdzone i polecane to ludzie wolą stare i boją się nowego.
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
Kiedyś tam będzie... Kiki chyba chce bardzo neutralnie przedstawić, bo tyle dni zwleka. Jestem przekonany, że X10 nie jest gorszy od PV80.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Dokładnie to jest już za 2808zł za 42", co do obrazu to hm... ciężko powiedzieć czy lepszy bo na pierwszy rzut oka co obok stał PV8 to PV8 lepiej grał jaśniejszy obraz (biel) i jak by ostrzejszy, co prawda PV8 miał ok. 1340h :roll:. Wydaje mi się że raczej gorszy tv to nie będzie może to kwestia wypracowanych godzin.
Co do testu Kikiego to raczej nie oczekuję rewelacji bo po przejrzeniu testu G10 to raczej na X10 nie będzie przychylny i nie zostawi na nim suchej nitki tym bardziej że na rynku tuż tuż mają się pojawić plazmy z konkurencyjnych stajni, które mają być lepiej wyposażone i myślę że dlatego jest te zwlekanie.
Ciekawe czy moje obawy się spełnią, a co do oceny Kikiego to ja stawiam że da mu 7 lub 8 bo niby to nowość ale chyba tylko w obudowie i może elektronice(tylko w tym widzę nadzieje że będzie lepiej) bo w obrazie to mi się wydaje że to ta sama matryca co PV80 a może i nawet PV8 ??? kto to wie może matryce z PV8 im nie zeszły i odgrzali kotleta może dlatego cena taka atrakcyjna jak na nowy model.
 

szachu_pl

New member
luigi, to już nie Eldom, tylko Partner AGD :) Ale powiem szczerze, sieć tych sklepów jest naprawdę godna polecenia (nie pracuję w tej sieci). Ostatnio mają też niezłą politykę cenową, kiedyś porównywałem z Neonetem (na kożyść Neo), teraz wygrywa Partner AGD.
 

centur

New member
krasnalek napisał:
Najniższa cena wg. skąpca to 2850 zł. Kurde, było pv80 za 2200 to mogłem brać, a teraz... :\
najdalej za 2 miechy będzie kosztował 2500-2600, konkurencja nie śpi i koreańczycy kontratakują, debiut pq od lg i 450 od samsunga tylko przyśpieszy spadek cen, tym bardziej, kiedy, jak wieść gminna niesie, pod koniec kwietnia bedzie dostępna wersja x10y z mpeg4
 

krasnalek

New member
Jakby nie patrzeć trochę denerwujące jest to czekanie ;D. Gdyby ten x10 był naprawdę konkretny ( czyt. widocznie lepszy od pv ) to wybór byłby prosty ale przepłacać za to samo w innym opakowaniu to mi się nie śpieszy. Cóż, mam tylko nadzieję kupić tv do lata :D.

pzdr
 

centur

New member
krasnalek napisał:
Jakby nie patrzeć trochę denerwujące jest to czekanie ;D. Gdyby ten x10 był naprawdę konkretny ( czyt. widocznie lepszy od pv ) to wybór byłby prosty ale przepłacać za to samo w innym opakowaniu to mi się nie śpieszy. Cóż, mam tylko nadzieję kupić tv do lata :D.

pzdr
w sklepach jest jeszcze full panasów G11, do wybory do koloru :-D
 

booolo

New member
decyzja

wciągnęła mnie dyskusja w temacie Panasonica... X10, kolejna strona tego forum jest goryczą w oczekiwaniu na opinię Kikiego, Koledzy wszystkie informacje na ten temat są dostępne na Google i to w kilku językach - sam nie znam biegle żadnego ! ale już dzisiaj wiem co napisze Kiki bo skorzystałem z kolejnej strony Google-tłumacz i wszystko jest jasne, teraz to decyzja należy do każdego z nas , idziemy do sklepu i kupujemy plazmę !!! bo już wykluczyliśmy LCD !!! wybieramy najlepsze warynki gwarancja , cena, podstawowe parametry obrazu i inne dla każdego ważne, aczkolwiek przecież różne mozliwości tejświecącej tafli szkła i niech nam gra i świeci kilka lat do następnej nowości rynkowej , Kiki tu nic nie pomoże, kasa należy do kupującego, a jego wzrok ocenia jakość oglądanego obrazu ! Ta sytuacja przypomina mi zakup samochodu przez większość Polaków, kupują niemieckie marki, chociaż wiadomo, że na rynku są inne trwalsze , lepsze ,ekonomiczniejsze, decyzja zakupu wynikła z przyzwyczajenia nabytego w PRL-u. Ja tak jak wcześniej wspomniałem chcę kupić Tv do którego chcę podłączyć peryferie oraz satelitę i niech ma dobry obraz marka nie gra roli przecież jak sami tu piszecie odbiorniki TV zmienimy szybciej niż te , które obecnie nam grają, w kolejce oczekują nowe technologie, a to o czym dyskutujemy juz jest technologicznym zabytkiem. Sądzę , żę firma P...C chce przewietrzyć magazyny i oferuje nam TV po tuningu, w przeciwieństwie do konkurencji która wprowadza rzeczywiete nowości, ale niestety trochę droższe. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
plazma się "wygrzewa" - żeby nie było wątpliwości że nie ma 100 godzin i szara czerń jest szara tylko dlatego że się nie wygrzał.
Bo dziś zdjąłem plazmę Pioneera i zestawiałem obok plazmę Samsunga który lepiej pokazuje czerń , biel i skaluje obraz obraz .
Ale do werdyktu się wstrzymam aż się plazma PX 10 "wygrzeje".
Jeszcze dwa, trzy dni.
Zapraszam na prezentację.
 

motobartcompany

New member
Wczoraj widziałem 42x10

Pierwsze co zauważyłem to bardzo tandetnie wykonana obudowa.
Do tego ten koszmarny design, wiem że to kwestia gustu, ale jak dla mnie ten panas jest brzydki. Obok stał py85 i wyglądał jak mercedes przy oplu;)

Co do jaokości obrazu to na pewno występują zielone krawędzie.
Materiał kiepskiej jakości był puszczony na obok stojących pv80 i py85. Wyglądał mniej wiecej tak samo jak na x10.

Dla mnie na razie krok wstecz. Jeżeli miał bym wybierać to wolał bym pv80. Jest zdecydowanie ładniejszy. Chociaż też nie grzeszy wyglądem:)
 

centur

New member
motobartcompany napisał:
Wczoraj widziałem 42x10

Pierwsze co zauważyłem to bardzo tandetnie wykonana obudowa.
Do tego ten koszmarny design, wiem że to kwestia gustu, ale jak dla mnie ten panas jest brzydki. Obok stał py85 i wyglądał jak mercedes przy oplu;)
no nie wiem czy to dobre porównanie, porównaj wygląd opla insignii i nowej klasy e
 

momot

New member
Jak można sprawdzić, ile godzin pracy ma P50X10?
Wchodzę do menu serwisowego i niestety nie mogę znaleźć potrzebnej mi informacji.
Przy okazji, nie czekając na test Kikiego.......mam P50X10 i jestem super zadowolony. Wg mnie ma dobre skalowanie w SD i bardzo dobre w HD. Kolorystyka.....bajeczna. Oglądam na ustawieniach kinowych i jest super. Ustawienia dynamiczne są zbyt jaskrawe. Obraz w HD można oglądać z odl. 2-3 m, SD w zależności od jakości (najlepszą na n-ce ma TVN) mozna oglądać juz od odl. 3 m. Co do czerni i bieli...nie mam punktu odniesienia.
Pozdrawiam:)
 

motobartcompany

New member
momot

Jak nie masz punktu odniesienia?

Najlepiej sprawdzać czerń i biel w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. Dajesz białą i czarną planszę i widzisz jaka jest biel i czerń.


 
Do góry