Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

staniakos

New member
Witam,

Też chciałem bardzo, nawet bardzo kupić ten TV. Zdecydowałem się na prezentację w domu. Dla mnie zdecydowanie poległ w porównaniu z Toshibą wl753, sharpem le820. Kąty w panasu super, ale biel moim zdaniem kompletnie nie akceptowalna jeśli porównamy go do Toshiby i Sharpa. I tez czerń wydawała mi się lepsza w Toshibie i Sharpie.
Ogólnie obraz mnie rozczarował.
 

gebolek

Banned
Witam,

Też chciałem bardzo, nawet bardzo kupić ten TV. Zdecydowałem się na prezentację w domu. Dla mnie zdecydowanie poległ w porównaniu z Toshibą wl753, sharpem le820. Kąty w panasu super, ale biel moim zdaniem kompletnie nie akceptowalna jeśli porównamy go do Toshiby i Sharpa. I tez czerń wydawała mi się lepsza w Toshibie i Sharpie.
Ogólnie obraz mnie rozczarował.



???????????????????????
Czerń?
W jakich warunkach, co było wyświetlane i z jakiego źródła dokonywałeś oceny?
 

staniakos

New member
Warunki domowe, dzień, sobota, godzina około 11.
Telewizory ustawione obok siebie.
Sygnał z cyfry + hd.
kanały testowane:
- sportowy - Eurosport HD- były akurat sporty zimowe
- TVN24 - SD
- bajki - SD
- Nat Geo Wild HD
- TVP1 - SD

Telewizory parowane:
Najpierw Toshiba i Panasonic,
Później Toshiba i Sharp,
Później Toshiba i Samsung C8000.

Czerń w Panasonicu wydawała mi się trochę szarawa.
Ale nie o czerń tak dokłądnie chodzi. Po prostu dla mnie, zwyczajnego użytkownika TV obraz zdecydowanie i na całej linii przegrał z Toshibą, która później wygrała też z Sharpem i przegrała z Samsungiem.
No i biel - jakaś taka szara....Kontrast też słaby.

I jeszcze raz powtarzam - naprawdę chciałem kupić Panasonica. Chciałem żeby przywieźli mi i 46 i 50 " do wyboru wielkości. Nie mieli 46" i dlatego testowaliśmy 4 różne marki a nie 3.
 

slimak

New member
Bez reklam
Witam,

ale biel moim zdaniem kompletnie nie akceptowalna jeśli porównamy go do Toshiby i Sharpa. I tez czerń wydawała mi się lepsza w Toshibie i Sharpie.

Jak wyznacznikiem, jakości jest porównanie bieli Plazmy do podróbki bieli w LCD, zamiast do oryginału np. śniegu za oknem, to potem są takie spostrzeżenia.

Szkoda, że nie porównywałeś drugi raz w nocy lepszą czerń pokazałaby Plazma.


P.S. Nie krytykuje Twojego wyboru, podkreślam tylko, że każdemu może się podobać co innego. W tym przypadku: ładny bajeczny obraz kontra naturalny, czasami brzydki, ale dający wrażenie patrzenia się przez otwarte okno.
 

staniakos

New member
Sorry, ale wydaje mi się, że śnieg za oknem jest i był też w sobotę biały a nie szary.... I porównywałem do sniegu za oknem. Jak patrzyłem w panasonica to nie miałem wrażenia że patrzę przez otwarte okno.

Oczywiście każdy kupuje to co chce i to co podoba mi się. Napisałem po prostu moje spostrzeżenia po prezentacji w domu. I nie chcę się z nikim kłócić.

pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
... I porównywałem do sniegu za oknem.

Z tego wynika, że w Twoim pomieszczeniu było za jasno, oraz że dobrze zrobiłeś wybierając LCD.



--------------------------------------------------------------------------
Porównywanie dwóch TV jednocześnie może doprowadzić do „wojny” na ustawienia w menu obrazu. Z takiej „wojny” zazwyczaj wychodzi zwycięsko TV, w którym producent umożliwi szerszy zakres (w absurdalnym zakresie) regulacji. Dlatego bezpieczniej jest porównywać TV po kolei, ze światem za oknem lub z odbiciem twarzy w lustrze (barwa nasycenie ilość szczegółów itp.).
 

turzol

Member
dziwi mnie to ,że wybrałeś C8000. Dla mnie w porównaniu do VT20 nie miał szans ze względu na bardzo kiepskie kąty, da się go właściwie oglądać tylko na wprost. Każde ochylenie w bok powoduje degradację kolorów..Do tego ten clouding ...Dla mnie wybór był oczywisty i wybrałem VT20
 

staniakos

New member
No to gratuluję wyboru - najważaniejsze, żeby być z niego zadowlonym.
Kąty w C8000 mi nie przeszkadzają i mogę oglądać też trochę z boku.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Mam kupe uwag do Panasonica VT , ale akurat nie za bardzo rozumiem problemów z bielą na tej plaźmie . Też miałem odczucie że biały nie jest biały tylko tzw brudna biel . Zniwelowałem to bardzo prostym sposobem , wchodząc w ustawienia obrazu i zapodając w '' Balansie Bieli na " ZIMNY . Od tej pory biel jest tak biała jak oryginalny śnieg za oknem. Może właśnie tym zabiegiem minn dopókałem tej plaźmie że się mi powidoki porobiły :) . Ale sprzedałem już tego Panasa i kupuje raz jeszcze ten sam model , bo jednak po porównaniach ze wszystkim innym co jest na rynku czyli : Philips 9705 , Sony HX 900 czy Samsungiem C8000 , Samsungiem LE C750 , LG LX9500 ,czy nawet SONY Z5500 ( który uważam za najleszy tv LCD jaki do tej pory się pojawił , no może oprócz Toshiby SV 685 ) . Z pełną odpowiedzialnością moge stwierdzić , że wszystkie obecne tv LCD LED to jeden wielki szajs , wyprodukowany tylko po to żeby firmy kasę kosiły na tych właśnie modelach . Łapią naiwniaków na lep 3D , który się wogóle nie nadaje do oglądania w tej technologii i na lep cienkości ekranu . Owszem w parze z cienkością ekranu idzie cienkość w jakości obrazu . A im większa przekątna , tym większa porażka . Modele na rok 2009 były o klase lepsze i nie ma co się okłamywać że tak nie jest . Dzisiaj byłem w sklepie RTV AGD i stał tam jeszcze Sony KDL - 52Z4500 . Na tle tych wszystkich płaskich gówien , wyróżniał się w jakości obrazu niesamowicie . Gość który przyszełd kupić przed świetami jakiś tv , właśnie wziął ten model . Zrezygnował na całe swoje szczęście z płaszczaków , które się nadają tylko do wyświetlania dema które jest dla nich przygotowane i do puszczania kaczek na wodzie :) . W domowym zaciszu wyłazi szydło z worka. Więc pomimo wady z wypalaniem powidoków daje szanse raz jeszcze PANASONICOWI 50VT20E bo nie ma jednak na niego bata co to jakości obrazu na dzień dzisiejszy w 2D SD czy 3D HD nie wspomne bo tutaj to miażdży konkurencje na całej lini , jedynie na polu 2D HD jakikolwiek LCD może się z nim porównywać . Pozdrawiam
 

Grisza011

New member
Warunki domowe, dzień, sobota, godzina około 11.
Telewizory ustawione obok siebie.
Sygnał z cyfry + hd.
kanały testowane:
- sportowy - Eurosport HD- były akurat sporty zimowe
- TVN24 - SD
- bajki - SD
- Nat Geo Wild HD
- TVP1 - SD

Telewizory parowane:
Najpierw Toshiba i Panasonic,
Później Toshiba i Sharp,
Później Toshiba i Samsung C8000.

Czerń w Panasonicu wydawała mi się trochę szarawa.
Ale nie o czerń tak dokłądnie chodzi. Po prostu dla mnie, zwyczajnego użytkownika TV obraz zdecydowanie i na całej linii przegrał z Toshibą, która później wygrała też z Sharpem i przegrała z Samsungiem.
No i biel - jakaś taka szara....Kontrast też słaby.

I jeszcze raz powtarzam - naprawdę chciałem kupić Panasonica. Chciałem żeby przywieźli mi i 46 i 50 " do wyboru wielkości. Nie mieli 46" i dlatego testowaliśmy 4 różne marki a nie 3.

Morał z tego taki, że każy powinien sam określic' co mu się najbardziej podoba i to najlepiej w warunkach domowych, bo nie ma najlepszego telewizora dla wszystkich.

Ja na podobnej prezentacji, też w dzień, około g. 10 tej wbrałem 50VT20 , porównując z Sharpem 46 LE925 i Sharpem 52 LE822 -kablówka UPC TVP HD, bajki SD, przyrodnicze SD, Eurosport SD.
O dziwo moja żona też jednoznacznie wskazała na obraz z Panasa jako najlepszy. Może napisz jeszcze jak u Ciebie padało dzienne oświetlenie , bo u mnie od wschodu i południa, a TV na ścianie północnej. W Sharpach było większe odbicie światła słonecznego, i kolory nie były tak naturalne jak w Panasie - w Sharpach czerń jakby lekko wpadała w fiolet -widac' to było dopiero jak się wyświetlało obok siebie obraz z Panasa i Sharpa. Mimo że w Sharpach obraz ostrzejszy to jednak kosztem szczegółów drugoplanowych. Ja osobiście nie widziałem dużej różnicy w obrazie 3D z Sharpa i Panasa (przy świetle dziennym test) ale nie jestem znawcą.
 

Antałek

New member
Mam kupe uwag do Panasonica VT , ale akurat nie za bardzo rozumiem problemów z bielą na tej plaźmie . Też miałem odczucie że biały nie jest biały tylko tzw brudna biel . Zniwelowałem to bardzo prostym sposobem , wchodząc w ustawienia obrazu i zapodając w '' Balansie Bieli na " ZIMNY . Od tej pory biel jest tak biała jak oryginalny śnieg za oknem. Może właśnie tym zabiegiem minn dopókałem tej plaźmie że się mi powidoki porobiły :) . Ale sprzedałem już tego Panasa i kupuje raz jeszcze ten sam model , bo jednak po porównaniach ze wszystkim innym co jest na rynku czyli : Philips 9705 , Sony HX 900 czy Samsungiem C8000 , Samsungiem LE C750 , LG LX9500 ,czy nawet SONY Z5500 ( który uważam za najleszy tv LCD jaki do tej pory się pojawił , no może oprócz Toshiby SV 685 ) . Z pełną odpowiedzialnością moge stwierdzić , że wszystkie obecne tv LCD LED to jeden wielki szajs , wyprodukowany tylko po to żeby firmy kasę kosiły na tych właśnie modelach . Łapią naiwniaków na lep 3D , który się wogóle nie nadaje do oglądania w tej technologii i na lep cienkości ekranu . Owszem w parze z cienkością ekranu idzie cienkość w jakości obrazu . A im większa przekątna , tym większa porażka . Modele na rok 2009 były o klase lepsze i nie ma co się okłamywać że tak nie jest . Dzisiaj byłem w sklepie RTV AGD i stał tam jeszcze Sony KDL - 52Z4500 . Na tle tych wszystkich płaskich gówien , wyróżniał się w jakości obrazu niesamowicie . Gość który przyszełd kupić przed świetami jakiś tv , właśnie wziął ten model . Zrezygnował na całe swoje szczęście z płaszczaków , które się nadają tylko do wyświetlania dema które jest dla nich przygotowane i do puszczania kaczek na wodzie :) . W domowym zaciszu wyłazi szydło z worka. Więc pomimo wady z wypalaniem powidoków daje szanse raz jeszcze PANASONICOWI 50VT20E bo nie ma jednak na niego bata co to jakości obrazu na dzień dzisiejszy w 2D SD czy 3D HD nie wspomne bo tutaj to miażdży konkurencje na całej lini , jedynie na polu 2D HD jakikolwiek LCD może się z nim porównywać . Pozdrawiam

Witaj peterka synu marnotrawny na naszym forum. Wróciłeś. Pozdrawiam
 

gebolek

Banned
Mam kupe uwag do Panasonica VT , ale akurat nie za bardzo rozumiem problemów z bielą na tej plaźmie . Też miałem odczucie że biały nie jest biały tylko tzw brudna biel . Zniwelowałem to bardzo prostym sposobem , wchodząc w ustawienia obrazu i zapodając w '' Balansie Bieli na " ZIMNY . Od tej pory biel jest tak biała jak oryginalny śnieg za oknem. Może właśnie tym zabiegiem minn dopókałem tej plaźmie że się mi powidoki porobiły :) . Ale sprzedałem już tego Panasa i kupuje raz jeszcze ten sam model , bo jednak po porównaniach ze wszystkim innym co jest na rynku czyli : Philips 9705 , Sony HX 900 czy Samsungiem C8000 , Samsungiem LE C750 , LG LX9500 ,czy nawet SONY Z5500 ( który uważam za najleszy tv LCD jaki do tej pory się pojawił , no może oprócz Toshiby SV 685 ) . Z pełną odpowiedzialnością moge stwierdzić , że wszystkie obecne tv LCD LED to jeden wielki szajs , wyprodukowany tylko po to żeby firmy kasę kosiły na tych właśnie modelach . Łapią naiwniaków na lep 3D , który się wogóle nie nadaje do oglądania w tej technologii i na lep cienkości ekranu . Owszem w parze z cienkością ekranu idzie cienkość w jakości obrazu . A im większa przekątna , tym większa porażka . Modele na rok 2009 były o klase lepsze i nie ma co się okłamywać że tak nie jest . Dzisiaj byłem w sklepie RTV AGD i stał tam jeszcze Sony KDL - 52Z4500 . Na tle tych wszystkich płaskich gówien , wyróżniał się w jakości obrazu niesamowicie . Gość który przyszełd kupić przed świetami jakiś tv , właśnie wziął ten model . Zrezygnował na całe swoje szczęście z płaszczaków , które się nadają tylko do wyświetlania dema które jest dla nich przygotowane i do puszczania kaczek na wodzie :) . W domowym zaciszu wyłazi szydło z worka. Więc pomimo wady z wypalaniem powidoków daje szanse raz jeszcze PANASONICOWI 50VT20E bo nie ma jednak na niego bata co to jakości obrazu na dzień dzisiejszy w 2D SD czy 3D HD nie wspomne bo tutaj to miażdży konkurencje na całej lini , jedynie na polu 2D HD jakikolwiek LCD może się z nim porównywać . Pozdrawiam



widzę, że poszedłeś jednak po rozum do głowy.
Ciesze się, sam doszedłeś do takiego wniosku, pomimo naszych wcześniejszych utarczek na temat tej plazmy.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego do końca nie zmieniłem zdania na temat wad tego tv , tylko z tego co widze to konkurencja czyli LCD mają ich o wiele więcej . Pozatym nie wiem czy to moje odczucie ale fakt faktem , że to zjawisko rozmywania się obrazu jakie mnie denerwowało zmniejszyło się ( nie wiem ale może ono zależy od dotarcia plazmy , bo wcześniej jako nowa całkowice o wile gorzej to uwydatniała ) . Co do powidoków , dam jej szanse na następnym nowym tv , poprostu powyłączam to ECO i poustawiam wszystko z tzw ręki . Będe unikał takich kanałów jak TVN 24 ( pomimo tego że to żenada aby takie ograniczenia występowały na tv za taką kase ) do momentu " Dotarcia " się tej plazmy . Przeważyło jednak to że mam moduł TNK HD i jak by nie patrzeć to 3D w tym telewizorku powala na kolana swoją jakością , a właśnie na nowym kanale N-Show 3D który posiadam będzie jeszcze w tym roku leciał właśnei w 3D koncert Jeana Michaela Jaare , więc zaowiada się niezła jazda . Pozatym jak zapowiada wielu expertów , to rok 2011 będzie wysypem filmów czy kanałów satelitarnych 3D i jak by na to nie patrzeć to szkoda by było nie mieć takiej możliwości tego pooglądać . A pozatym to polubiłem już tego Panasa zwłaszcza po porównaniu z tzw Topowymi LCD-kami , które mają się do niego jak pięść do nosa . Na dzień dzisiejszy nie ma czego się czepić , więc wole dojechać sobie na spokojnie na tym telewizorku do czasów pojawienia się OLED TV lub bardziej dopracowanej plazmy opartej może na słynnym Kuro , a nawet przebijającej go . Pozdrawiam
 

darekguma

New member
Bez reklam
Mam kupe uwag do Panasonica VT , ale akurat nie za bardzo rozumiem problemów z bielą na tej plaźmie . Też miałem odczucie że biały nie jest biały tylko tzw brudna biel . Zniwelowałem to bardzo prostym sposobem , wchodząc w ustawienia obrazu i zapodając w '' Balansie Bieli na " ZIMNY . Od tej pory biel jest tak biała jak oryginalny śnieg za oknem. Może właśnie tym zabiegiem minn dopókałem tej plaźmie że się mi powidoki porobiły :) . Ale sprzedałem już tego Panasa i kupuje raz jeszcze ten sam model , bo jednak po porównaniach ze wszystkim innym co jest na rynku czyli : Philips 9705 , Sony HX 900 czy Samsungiem C8000 , Samsungiem LE C750 , LG LX9500 ,czy nawet SONY Z5500 ( który uważam za najleszy tv LCD jaki do tej pory się pojawił , no może oprócz Toshiby SV 685 ) . Z pełną odpowiedzialnością moge stwierdzić , że wszystkie obecne tv LCD LED to jeden wielki szajs , wyprodukowany tylko po to żeby firmy kasę kosiły na tych właśnie modelach . Łapią naiwniaków na lep 3D , który się wogóle nie nadaje do oglądania w tej technologii i na lep cienkości ekranu . Owszem w parze z cienkością ekranu idzie cienkość w jakości obrazu . A im większa przekątna , tym większa porażka . Modele na rok 2009 były o klase lepsze i nie ma co się okłamywać że tak nie jest . Dzisiaj byłem w sklepie RTV AGD i stał tam jeszcze Sony KDL - 52Z4500 . Na tle tych wszystkich płaskich gówien , wyróżniał się w jakości obrazu niesamowicie . Gość który przyszełd kupić przed świetami jakiś tv , właśnie wziął ten model . Zrezygnował na całe swoje szczęście z płaszczaków , które się nadają tylko do wyświetlania dema które jest dla nich przygotowane i do puszczania kaczek na wodzie :) . W domowym zaciszu wyłazi szydło z worka. Więc pomimo wady z wypalaniem powidoków daje szanse raz jeszcze PANASONICOWI 50VT20E bo nie ma jednak na niego bata co to jakości obrazu na dzień dzisiejszy w 2D SD czy 3D HD nie wspomne bo tutaj to miażdży konkurencje na całej lini , jedynie na polu 2D HD jakikolwiek LCD może się z nim porównywać . Pozdrawiam
Zyczę samych pozytywnych wrażeń z użytkowania tego modelu. Mój panas ma przeszło rok i 4000 godzin przepracowane i powidoki oczywiscie są, lecz tak jak się szybko pojawiaja tak szybko znikaja i z czasem nie zwracam już na to uwagi co nie zmienia faktu że gdzies w głowie zakodowało sie to że jest to problem plazm. Darek.
 

JOHNNY-JOHNS

New member
WITAM
A czy w tym Panasonicu nie ma czegos takiego jak mialem w plazmie SAMSUNGa że ustawiało się przesuniecie ekranu o 2-4 pixeli i robił to TV automatycznie co 1-2 min (do ustawienia w opcjach) co miało wlasnie zapobieać utrwalaniu sie powidoków?
 

kriswas

Member
Bez reklam
@peterka1000, wiesz, dawno już mnie nikt tak nie ubawił swoimi wywodami jak Ty, tymi na temat wyższości LCD nad plazmami, a później odwrotnie ;). Czy aby coś z Twoją równowagą emocjonalną jest nie tak. Dobra rada, zanim może zaczniesz dzielić się swoimi uwagami na temat TV na forum, jego zaletami i wadami, wypij szklankę gorącego naparu ziołowego, polecam Nervosan, uspokaja rozkołatane nerwy. A tak na marginesie, mam całkowicie odwrotne zdanie na temat, o którym wyrażasz się, że cyt.

A pozatym to polubiłem już tego Panasa zwłaszcza po porównaniu z tzw Topowymi LCD-kami , które mają się do niego jak pięść do nosa .

Ale, że z gustami się nie dyskutuje, to nie twierdzę, że to ja mam rację, choć pozostanę przy swoim...guście oczywiście i zdaniu.
 

Antałek

New member
Zamiast unikać, używaj na zmianę zoom1/ zoom2. Po dotarciu też ta rób.

Co wy znowu z tym "docieraniem".

Może mi ktoś wyjaśni jak dociera się gaz w celach plazmy.

Czy ten gaz jak dotrzesz robi się inny.

Od kiedy gaz musi być dotarty.

Dotarty czyli bardziej ślizga się bo powierzchni i jest gładszy to znaczy co, że gaz dotarty robi się bardziej śliski, czy gściejszy, rzadszy - słyszał kto o śliskim gazie, o gęstym gazie, czy rzadkim>.

Czyli gaz po dotarciu jest lepszy niż niedotarty. Gdzie jest napisane jak docierać gazy? Czy ktoż fizyków słyszał o dotartym gazie?

Sprawa następna - luminfor

Powiem tak - jak częściej pada światło na ekran (czytaj luminofor) to rozumiem, że on jasniej świeci.

Znaczy się jak się poświeci żarówką w sufit (ekran) to sufit zacznie świecić lepiej. Będzie czarniej świecił, czy będzie bielszy?
Tak samo jak z luminoforem, będzie lepszy ze śliskim- dotartym gazem.

Chętnie posłucham. Bo jak mówił Kargól "Mądrego to i milo posłuchać"

Może być coś kolega peterka coś od siebie dodał, bo ten to bardzo dużo wie o plazmach i LCD-kach, jak długo gaz się dociera aby był dobrze dotarty.
Jakie znaki daje dotarty gaz, że jest dotarty. Jak zmienia się struktura molekularna w dotartym gazie. Trzeba coś widzieć, aby dotzreć dobrze, to co ma być dotarte.
 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member
WITAM
A czy w tym Panasonicu nie ma czegos takiego jak mialem w plazmie SAMSUNGa że ustawiało się przesuniecie ekranu o 2-4 pixeli i robił to TV automatycznie co 1-2 min (do ustawienia w opcjach) co miało wlasnie zapobieać utrwalaniu sie powidoków?

Panasonic ma także ochronę przed wypaleniami. Przyjmij do wiadomości, że z plazm najlepszy jest w tym zakresie. Jaż używam tego panasonicka i nie widziałem żadych powidowków. A już powinny być, bo czesto ogładam zdjęcia.
 
Do góry