Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

JOHNNY-JOHNS

New member
Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą, a mianowicie pisze się, że ta plazma ma swietną czerń. Niektórzy nawet wspominają iz organoleptycznie nie do odróżnienia od plazm KURO. Z tąd moje pytanie jak ta czerń faktycznie wyglada w nocy przy zupełnie zaciemnionym pokoju, bez jakiegokolwiek źródła swiatła, czy jest różnica po między włączonym a wyłaczonym TV, bo np w KURO nie było widać różnicy.
 

motobartcompany

New member
JOHNNY-JOHNS

Nie przesadzaj z tą czernią w kuro. Przy braku światła czyli w zupełnej ciemni telewizor emitował minimalne światło. Chyba tylko nowe oledy mają "czerń absolutną" Do tego w Pionku zarówno w serii 5080 jak i 5090 na czarnej planszy "brak sygnału" były takie fioletowe kropki"

Co do VT20 to świeci trochę więcej niż Pionek 5090. Z tym, że jednolitość ekranu jest idealna, nie ma tych mrówek co w Pionku.

W nocy ciemne sceny w filmach na VT20 wyglądają obłędnie.

Cytat z testu HX900

"
Porównując czerń poszedłem po całości i do testu zestawiłem Pioneera Kuro. A co! Skoro HX900 kosztuje naprawdę sporo to rywal będzie najlepszy pod względem czerni. I tutaj rozgraniczmy sobie dwie pory oglądania: w dzień i w nocy.

W dzień ten LCD pokona moim zdaniem każdą plazmę. Plazma w nasłonecznionym pokoju jest szara/zielona tzn. trudno mówić w ogóle o komfortowym oglądaniu. Nie ma opcji by w dzień docenić czerń plazmy. Tutaj HX900 wygrywa bez dwóch zdań. Zresztą mógłbym napisać technologia LCD... w dodatku w takiej postaci to już w ogóle.

Jednak gdy przyjdzie zmrok wszystko odmienia się o 180 stopni. Mimo, że to jeden z najlepszych LCD na rynku z jakim miałem do czynienia to jednak zdjęcia mówią wszystko:
Panasonic VT20 nie jest lepszy od Kuro pod względem czerni dlatego właśnie z tym drugim robię porównanie ale VT20 bardzo blisko do Kuraka zatem można się spodziewać jaki byłby wynik konfrontacji VT20 vs HX900. W dzień i w nocy. "


Tyle, że VT20 jest sporo jaśniejszy od kuraka. Wiec w dzień w nasłonecznionym pokoju nie ma problemu z oglądaniem.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam;CYT;
Może mi ktoś wyjaśni jak dociera się gaz w celach plazmy.

Czy ten gaz jak dotrzesz robi się inny.

AD.1.odkręcasz kurek
AD.2.klient robi się fioletowy
Kolego Antałek.
 

Antałek

New member
Witam;CYT;
Może mi ktoś wyjaśni jak dociera się gaz w celach plazmy.

Czy ten gaz jak dotrzesz robi się inny.

AD.1.odkręcasz kurek
AD.2.klient robi się fioletowy
Kolego Antałek.

OK! Jak coś wiesz na ten temat to napisz.

Bo ja nie zrozumiałem o co Tobie chodzi? Nie wiem czy coś masz do powiedzenia w tej sprawie xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kriswas

Member
Bez reklam
Co wy znowu z tym "docieraniem".

Może mi ktoś wyjaśni jak dociera się gaz w celach plazmy.

Czy ten gaz jak dotrzesz robi się inny.

Od kiedy gaz musi być dotarty.

Dotarty czyli bardziej ślizga się bo powierzchni i jest gładszy to znaczy co, że gaz dotarty robi się bardziej śliski, czy gściejszy, rzadszy - słyszał kto o śliskim gazie, o gęstym gazie, czy rzadkim>.

Czyli gaz po dotarciu jest lepszy niż niedotarty. Gdzie jest napisane jak docierać gazy? Czy ktoż fizyków słyszał o dotartym gazie?

Sprawa następna - luminfor

Powiem tak - jak częściej pada światło na ekran (czytaj luminofor) to rozumiem, że on jasniej świeci.

Znaczy się jak się poświeci żarówką w sufit (ekran) to sufit zacznie świecić lepiej. Będzie czarniej świecił, czy będzie bielszy?
Tak samo jak z luminoforem, będzie lepszy ze śliskim- dotartym gazem.

Chętnie posłucham. Bo jak mówił Kargól "Mądrego to i milo posłuchać"

Może być coś kolega peterka coś od siebie dodał, bo ten to bardzo dużo wie o plazmach i LCD-kach, jak długo gaz się dociera aby był dobrze dotarty.
Jakie znaki daje dotarty gaz, że jest dotarty. Jak zmienia się struktura molekularna w dotartym gazie. Trzeba coś widzieć, aby dotzreć dobrze, to co ma być dotarte.

Z tego co piszesz w swoich postach, to jedna pewna rzecz, z którą można się zgodzić, to to, że cyt. "używasz" ten TV. Reszta to sarkastyczny bełkot, z którego nic nie wynika. Nie widzisz powidoków które występują w tym modelu, bo to plazma. Wyrzucasz innym użytkownikom, że wymyślają coś o docieraniu, a to też wszyscy, którzy użytkowali plazmy, a ja do takich się zaliczam / Panasonic G10 i V10/, wiedzą, że z biegiem czasu parametry poszczególne obrazu ulegają zmianie. Co gorsza nie zawsze na lepsze, ale to też jest przypadłość plazm, w jednych modelach w mniejszy nasileniu, a w innych większym. Poza tym, radzę Tobie zastosuj do siebie uwagi ze swojego ostatniego postu, tylko zmień język, bo to co piszesz jest po prostu obraźliwe:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JOHNNY-JOHNS

New member
Chciałem się pochwalić iż właśnie złożyłem zamówienie na TX-P50VT20E i Blu-ray 3D PANASONIC DMP-BDT100EG + Gratis film AVATAR 3D. Przesyłka ma dojśc w ciągu 24h. Przyjedzie to przetestuje i wypowiem się.

Pytanie do osób które korzystały z darmowego montazu uchwytu na ściane od Panasonic. Jak bardzo odstaje TV na tym uchwycie od ściany, czy jest mozliwość obracania na tym tv tylki góra dół czy też na boki? Czy mógłbym dostać jakieś foto na priv?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
kriswas - zależy co rozumiesz pod pojęciem "docieranie".
(sporo różnych pojęć...).
Jeżeli chodzi o luminofor - to nie znajdziesz nigdzie testu porównania np 2 egzempalrzy TV, z których jeden np ustawiano na niską jasnosć i kontrast drugi normalnie - by wykazać że luminofor się inaczej zużywał i w którymś egzemplarzu np. wypalił na stałe.
Przyczyna jest prosta.
Brak logiki w takim teście.
Już od czasów CRT wiadomo ze luminofor się zużywa.
Używasz więcej ("mocniej") - zużycie większe.
Mniej = mniejsze.
Co ma do tego MIT o "docieraniu"?

Masz instrukcję obsługi (infolinię) i nie znajdziesz nic o "docieraniu".
(o zapobieganiu utrwaleniu się obrazu jest, ale to nie MITYCZNE docieranie).
Instrukcja chyba napisana nie dla wybitnie inteligentnych i każdy ją zrozumie (?). ;)
 

kriswas

Member
Bez reklam
hojlo1 - całkowicie zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania. Oczywiście pojęcie "docierania", które występuje zwyczajowo u użytkowników plazm, to różnego rodzaju sztuczki, właśnie związane z odpowiednimi nastawami, w celu zniwelowania zjawisk nieoczekiwanych w trakcie użytkowania. Sam kombinowałem z G10 i V10. Nawet, w przypadku V10 byłem świadkiem, po kilkutygodniowym użytkowaniu, znaczącej poprawy jakości wyświetlanego obrazu. Nie było to zjawisko incydentalne - kilku użytkowników w tamtym czasie potwierdzało moje spostrzeżenia.
 

Antałek

New member
Z tego co piszesz w swoich postach, to jedna pewna rzecz, z którą można się zgodzić, to to, że cyt. "używasz" ten TV. Reszta to sarkastyczny bełkot, z którego nic nie wynika. Nie widzisz powidoków które występują w tym modelu, bo to plazma. Wyrzucasz innym użytkownikom, że wymyślają coś o docieraniu, a to też wszyscy, którzy użytkowali plazmy, a ja do takich się zaliczam / Panasonic G10 i V10/, wiedzą, że z biegiem czasu parametry poszczególne obrazu ulegają zmianie. Co gorsza nie zawsze na lepsze, ale to też jest przypadłość plazm, w jednych modelach w mniejszy nasileniu, a w innych większym. Poza tym, radzę Tobie zastosuj do siebie uwagi ze swojego ostatniego postu, tylko zmień język, bo to co piszesz jest po prostu obraźliwe:

Koledzy, zacznijmy od tego że nie było moim zamiarem obrażanie kogokolowiek. Jak kogoś obraziłem to w sposób niezamierzony i za to przepraszam.

Ja tylko wyśmiewam "mity i zabobony" powtarzane na tym forum jak mantrę.
Mam, nieskromnie mówiąc pewne pojęcie o elektronice. I śmieszą mnie czasami jak z wielką powagą powtarzane są mówiąć delikatnie, nieprawdy.
No cóż sprawdzcie ile razy pisano o "docieraniu plazm" nawet na tym forum, a zdziwicie się.
Poza tym, zgadzam się z tobą że z czasem luminofor świeci gorzej, to oczywiste bo się utlenia, jak wszystko co jest w tym telewizorze, i z czasem traci swoje pierwotne właściwości na gorsze. Jeden elementy szybciej inne wolniej, ale czasem wszystko pracuje gorzej jak na początku. I tutaj, z taką tezą, o której mówisz, całkowicie się zgadzam (oprócz wina, które z czasem się polepsza, ale pod warunkiem że leżakuje w określonych warunka, także do czasu).
Wracając do plazm, to o docieraniu w instrukcji nic nie napisano, dlaczego.
 

slimak

New member
Bez reklam
Ja tylko wyśmiewam "mity i zabobony" powtarzane na tym forum jak mantrę.
Mam, nieskromnie mówiąc pewne pojęcie o elektronice.


SlawekR napisał:
Problem docierania paneli plazmowych, wbrew temu co podpowiada logika w pierwszej chwili, istnieje. I wcale nie jest to wyssane z palca.

Tu posłużę się przykładem. Pioneer za swoich dobrych czasów, już na poziomie produkcyjnym, stosował taką procedurę na matrycach w swoich telewizorach. Ciekawostka, zanim matryca wyszła z produkcji, była wygrzewana, czy jak kto woli docierana, przez tydzień ciągłej pracy, 24x7. I to była jedna z tajemnic i różnic w tych telewizorach, w stosunku do innych marek. Nie była to praktyka powszechna, z racji na stosunkowo duży koszt takiej operacji. A kłopot był w tym, że trudno było taką operację zareklamować marketingowo.

Poza tym docieranie plazmy, to nie tylko kwestia samej matrycy i jej uformowania. To także elektronika towarzysząca, a dokładniej kondensatory elektrolityczne występujące w niej w dużej ilości. Szczególnie w sekcji zasilania, w przetwornicach. Odbiornik plazmowy tym się różni od LCD, że zapotrzebowanie na energię elektryczną w nim, zależy od tego co jest na matrycy wyświetlane i jest to zjawisko szybko zmienne, można powiedzieć że pobór prądu podlega ciągłym fluktuacjom.

To jest bardzo niezdrowe zjawisko dla "surowych" kondensatorów. W skrajnym przypadku może nawet spowodować wylanie się z nich elektrolitu. Kondensatory przyzwyczajają się do określonych warunków pracy i nie lubią nagłych zmian tych warunków.

Zmniejszenie kontrastu i jasności, obniża amplitudę zmian i zmniejsza potencjalną możliwość gwałtownych uderzeń prądowych, którym poddawana jest niewygrzana elektronika. Oczywiście nie ma co popadać w przesadę, co nie znaczy, że przez kilka - kilkadziesiąt godzin, faktycznie nie można oszczędzić elektronice stresów prądowych. Na pewno jej to nie zaszkodzi.

W LCD nie ma tego problemu. Tam zasilanie jest praktycznie niezmienne w czasie, albo zmienia się bardzo powoli i w niewielkim zakresie. Plazma przy tym, to można powiedzieć że jest cały czas "szarpana przez burzę".

google -> TX-P42X20 - optymalne docieranie
Białe forum.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
slimak - nie wiem z jakiego powodu cytujesz forumowe wypowiedzi?
(jak chcesz konkretnego przekazać - cytuj inne źródła).

Powtarzanie informacji "wielokrotnie" nie czyni jej prawdziwą. ;)

Dla przykładu - plazma pracuje na max 200V (tyle wystarczy by sterować panelem) - prąd też mały.
Zasilacze mniejszej mocy niż gracze komputerowi w domowych PC mają.
Do tego dostaw np TV CRT , który na kineskopie miał np 20kV (i żadnej regulacji tego napięcia), a układ rozmegnesuwący potrafił aż maskownicę do dźwięku zmusić przy włączeniu.
Takie uderzenie prądowe było.
Opisz jak tam formowano.

Więc PDP to żaden "potwór mocowo", a coś żadnych MITÓw na temat CRT/PC nie widać.

Chcesz, to z powyższego cytatu - formuj każdego TV CRT/PC/konsolę do gier. :razz:
(ciekawe jak?).

Ps - czasami PDP "wygrzewane" ale np. w celu dokładnej kalibracji.
To znajdziesz na fachowych stronach. ;)

I jeszcze jedno - jest karta gwarancyjna i instrukcja obsługi TV.
Po coś ją klient dostaje (widocznie część klientów nie wie po co). :(
 
Ostatnia edycja:

Antałek

New member
Kolego >slimak< chcialeś coś udowodnić, ale upsss, jest problem. Mylisz "docieranie" z "wygrzewaniem" tzw, elementów dyskretnych. Wygrzewanie stosują wszystkie firmy. Niektóre montują od razu tzw. "wygrzane" czytaj "ustabilizowane" podzespoły o tzw. małej upływności.
Chodzi o to, że po tzw. wygrzaniu cały układ pracuje inaczej czasami nieprawidłowo i od nowa trzeba regulować bo poszczególne elementy zmieniają swoje parametry w stosunku do tych jakie miały w trakcie montażu. Czyli tak jakbyć zmontował telewizor z zupełnie przypadkowych elementów, nie takich jakie zaprojektował konstruktor. Chodzi o to aby parametry układu zmieniały się najmniej, inaczej nie ma sensu.
A plazmy "wygrzewa" każdy producent i panasonic także, bo to jest zarazem sprawdzenie czy wszystko dobrze zmontowano, taka jest technologia produkcji. Dzisiaj bubli się nie produkuje, czyba że gdzieś w chinach (chociaż teraz i tam robią coraz lepiej).
Natomiast wylewanie się elektrolitu z kondensatorów wynikało z czegoś zupełnie innego. W mniej więcej w 2000 roku firmy chińskie wykradły technologię m.in. dotyczącą produkcji kondensatorów elektrolitycznych z firm japońskich. Problem w tym, że niekompletną i ich kondensatory "gazowały" czyli pod obciążeniem tworzył się wodór (i czasami było bum, albo tylko wyciek). Nie do końca poznano tajemnicę tego elektrolitu. Problem wynikał nie z tego, że tak pracują kondensatory (jak ty sugerujesz), ale tylko dlatego, że tak pracują buble. Elektrolit nigdy nie wycieka z kondensatorów firmowych. Bo wtedy taki produkt jest niebezpieczny i nikt poważny go nie stosuje.
Jak chcesz mi dołożyć, poproszę bardziej się przyłożyć.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
I jeszcze jedno - jest karta gwarancyjna i instrukcja obsługi TV.
Po coś ją klient dostaje (widocznie część klientów nie wie po co). :(

Nie wszystkim „chwalą” się firmy w swoich broszurach.
Panasonic 11G/12G/13G black levels have seemingly doubled overnight? - AVS Forum


Kolego >slimak< chcialeś coś udowodnić, ale upsss, jest problem. Mylisz "docieranie" z "wygrzewaniem"

Jakbyś był dłużej na tym forum to byś wiedział, co mam na myśli pisząc o docieraniu Plazmy. Dla mnie docieranie oznacza zapewnienie warunków równomiernego zużycia wszystkich komórek w panelu. A można to uzyskać przez tryb formatu [Auto] i niewyśrubowane parametry obrazu. Szczególne znaczenie ma to w początkowej fazie użytkowania, kiedy fosfor zmienia swoje właściwości, firma Panasonic kilkukrotnie już informowała o tym zjawisku (wymuszone zmiany napięcia sterowania panelu).

Google Tłumacz

Byliśmy testów dwa modele 2010, TC-P50VT25 i TC-P50G20 , ponieważ otrzymaliśmy próbek recenzję Panasonic na początku tego roku i do teraz niemierzona do zwiększenia jasności "czarnych" (znany jak MLL, lub minimalnego poziomu luminancji).
Jednak po uruchomieniu, na jakie kwoty niewielką część ich przewidywanej długości życia, każda telewizja pokazuje MLL wzrost. "Black" na VT25 wzrosła z 0,004 do 0,007 footlamberts (FTL) po 1543 całkowita liczba godzin (odpowiednik 297 dni w średniej stopy codziennie 5,2 godziny), podczas gdy G20 wzrosła z 0,007 do 0,012 po 2411 całkowita liczba godzin (464 dni ).

Odpowiedź z Panasonic
Rozmawialiśmy Bill Schindler, konsultant i były wiceprezes firmy
"W zasadzie jestem zadowolony, numery są w dużej mierze zgodne z tym, co otrzymał od fabryki," Schindler powiedział. "Jesteś po prostu na koniec procesu na G20. Będzie jeszcze jeden malutki zmianami, które będą się w przyszłości, od 1000 do 2000 godzin później, po czym [MLL] ustabilizuje się na żywotność panelu. "



A plazmy "wygrzewa" każdy producent i panasonic także, bo to jest zarazem sprawdzenie czy wszystko dobrze zmontowano, taka jest technologia produkcji.


Filmik o produkcji Plazm. Jedna z faz produkcji to podłączanie sygnału na X godzin do każdego panelu (bez elektroniki!).
http://www.mzg.pl/pub/hdtv/plazma2.wmv -> ~4 minuta.

W filmie, co prawda wspominają tylko o szczelności, ale jeżeli tylko na sprawdzeniu szczelności im by zależało, to o wiele taniej i prościej byłoby przechowywanie paneli w podgrzanym pomieszczeniu niż nieefektywnie podgrzewać każdą plazmę przez podłączenie do prądu.


Jak chcesz mi dołożyć,

:fool:
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Znowu to drążysz - z półprawd nie zbudujesz prawdy.:idea:
Co to ma wspólnego z MITYCZNYM "docieraniem"?
Wiecej prawdy jest w tym docieraniu:
http://www.youtube.com/watch?v=BdvHKcqeBw8

Co ma instrukcja obsługi do cytatu?
Chcesz mierzyć/regulować poziom czerni zgodnie z instrukcją forum = zacznij od kupna laboratoryjnego oprzyrządowania?
(chyba najtańszy =kilkanaście tys zł)
Szczególnie że VT ma czerń na takim poziome że popularne "spidery" nie zmierzą tego dokładnie.:idea:
(ich pewny zakres to ok 0,2 = zobacz jakie Ty parametry podajesz)

Teraz kolego bzdury na temat powiązania równomierności luminoforu z stanem "RESET" występującym w PDP (bo o to tutaj chodzi).
Nie ma to żadnego zwiazku.
Czy "RESET" będzie większy, czy mniejszy jest on wspólny dla całego panelu.

Odkryłeś znowu że luminofor z czasem się zużywa (przecież tylko o tym piszesz).
(a Panasonic podbija poziom...)
Znane od lat (kineskopy).

Zaś niewyśrubowane parametry obrazu nie mają żadnego związku z "docieraniem" a np z tym:
Sens kalibracji, po co kalibrowac obraz, kalibracja telewizora
Jest prawie dokładnie o tym, co piszesz, ale jakoś to docieraniem nie nazywają (?)
Stosowane to było jeszcze zanim PDP weszło do sprzedaży.

slimak - proste pytanie.
Przytocz cytat (naukowy, nie sci-fi z forum) o zmianie właściwości luminoforu w początkowych godzinach.:?:
Dla ułatwienia Ci dodam ze znajdziesz w patentach USA np sprzed paru lat o opatentowaniu zimnej plazmy, cieplej, luminoforze itp.
To są patenty naukowców i konstruktorów - chętnie znajdę coś w drugą stronę (jak to się mylą).
Wszystko jest w internecie.

---------------------------

Powinni tutaj jakiś dział "Gusła i Zabobony" stworzyć i tam powinno lądować Sci-fi.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
slimak - proste pytanie.
Przytocz cytat (naukowy, nie sci-fi z forum) o zmianie właściwości luminoforu w początkowych godzinach.:?:


Problemy z czytaniem? ???...Nie szkodzi

"VT25 wzrosła z 0,004 do 0,007 footlamberts"

"Odpowiedź z Panasonic
Rozmawialiśmy Bill Schindler, konsultant i były wiceprezes firmy
"W zasadzie jestem zadowolony, numery są w dużej mierze zgodne z tym, co otrzymał od fabryki," Schindler powiedział. "Jesteś po prostu na koniec procesu na G20. Będzie jeszcze jeden malutki zmianami, które będą się w przyszłości, od 1000 do 2000 godzin później, po czym [MLL] ustabilizuje się na żywotność panelu. ""
 

turzol

Member
Dzisiaj odbieram w końcu zamówioną plazme VT20 w wersji 42cali.
Mam pytanie czy w kartonie znajdę kabelek HDMI?
Jeśli nie to czy ktoś może napisać opinie o oryginalnych kabelkach HDMI panasonica?
Znalazłem dzisiaj takowy w realu w Katowicach w cenie 59zł za 1,5m

oznaczenie kabla RP-CDHS15

Kabelek jest w specyfikacji HDMI v1.4 jeśli dobrze wyczytałem
 

hojlo1

New member
Bez reklam
slimak i to jest o docieraniu?
Ze elektronika po jakimś czasie napięcia zmieni?
Panasonic sobie wybrał taki model sterowania i Ty przekładasz to na docieranie?
Żywotność panelu , to jak żywotnosć kineskopu (pisałem).
----
Może w ten sposób (odpowiedź usłyszę):
Skąd pomysł żeby coś nazwać "docieraniem" i to stosować przez ileś godzin?
Jaki jest tego cel?
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
slimak i to jest o docieraniu?
Ze elektronika po jakimś czasie napięcia zmieni?
Panasonic sobie wybrał taki model sterowania i Ty przekładasz to na docieranie?

Problemy z czytaniem? ???...Nie szkodzi

Zmiana właściwości fosforu wymusza zmianę parametru "RESET" co przekłada się na pogorszenie czerni.
"VT25 wzrosła z 0,004 do 0,007 footlamberts"

Może w ten sposób (odpowiedź usłyszę):
Skąd pomysł żeby coś nazwać "docieraniem" i to stosować przez ileś godzin?
Jaki jest tego cel?

Cel -> Zapewnienie optymalnych zmian RESET dla całego ekranu, a nie dla jego fragmentu (4:3, 2,39:1, biały pasek na TVN24). Z czasem fosfor się stabilizuje, „skoki” RESET są coraz mniejsze i równomierność zużycia całego ekranu jest coraz łatwiej zachować.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
No to już znam sedno.
Dlaczego operacje na komórce plazmowej (stan RESET dotyczy wyłącznie gazu a nie luminoforu) , chcesz utożsamiać z niestabilnością luminoforu?
TO SĄ DWIE ODRĘBNE RZECZY.
Zacznij od podstaw, choćby tych:
http://books.google.pl/books?id=90G...t&resnum=6&ved=0CDQQ6AEwBQ#v=onepage&q&f=true (od początku polecam)
Na podstawie tego podręcznika będziesz wiedział że np Panasonic manipuluje gazem/plazmą (jego stabilnością) a nie luminoforem.

Jak już to zrozumiesz to napisz wreszcie co myślisz pod pojęciem "docieranie"?
(bo narazie opisujesz: kalibrację , luminofor itp.).

Zauważ "z logiki" - że jeżeli Panasonic coś podbija po czasie , to Ty raczej powinieneś po czasie obniżać (robicie przy "docieraniu" odwrotnie ) - trzymając się np od bzdurnej strony luminoforu.
Jednak stan RESET dotyczy stanu gazu i:
- nie macie na niego wpływu (bo to jest fabrycznie ustawianie i nie podlega regulacji)
- nie dotyczy luminoforu (tylko blokowania gazu by nie biegł szczątkowo w kierunku luminoforu, bo go wygasić nie można).

Wiec co "docierasz" w VT20? ;)
(oprócz fikcji)

Ps - oczywiście nie neguję Twoich ustawień (sam ustawiam podobnie klientom, bo tak zawodowcy zalecają), jednak ciekawi mnie zjawisko "docierania" (voodoo). ;)
 
Ostatnia edycja:

Pikus

New member
Mam pytanie do uzytkownikow VT20. Czy podczas codziennej eksploatacji telewizora dostrzegacie opisywany problem z wyswietlaniem sygnalu 50hz?

Pozdrawiam
 
Do góry