Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

hcl4

New member
Jak macie jakieś pytania co do TV to walcie śmiało. mogę zrobić fotki:smile:
:) Czy da radę takie ujęcie zrobić, które ukzuje "zielonego ducha" ;)? Czy to widać, bo wiesz że jest? Już kilka "dostałem" :)blagam:andre1305 - dzięki jeszcze raz) ale zdjęć nigdy za wiele :). A swoją drogą - zaintrygował mnie jeszcze ten sharp le822??
Acha - ja mam linksysa WRT54GL już pół roku i właściwie jest bezobsługowy, zasięg mam w całym mieszkaniu (chociaz zależy jak duże masz), jedyną "wadą" jest brak "n'ki" chociaż działa super i do niczego mi nie jest potrzebna. Ostatnio kupiłem jakiegoś taniego dlinka (chyba dir 300) - niby działa ale to nie jest to, pomijam fakt że linsys ma 2 antenki - dlink 1.
 
Ostatnia edycja:

Marcin1978

New member
Witam wszystkich:smile:.
Mam pewien problem. Otóż jestem już prawie zdecydowany na kupno Panasonica p42v20, ale jak zobaczyłem filmiki na You Tube z "zielonymi duszkami", to strasznie się zawiodłem:-(.
Dodam tylko, że do tej pory mam CRT Panasonica tx-32px10p i z obrazu jestem zadowolony, a mój wzrok zdecydowanie wyłapuje takie niedoskonałości.
Napiszcie proszę jak ta sprawa wygląda w p42v20.
Czy też jest tak źle jak na filmikach? A jeśli lepiej to czy jest szansa, że mój wyczulony wzrok efektu "zielonych duszków" nie zauważy?
Już myślałem, że znalazłem wymarzony TV i oglądnę w nim finał MŚ w piłce nożnej, a tu taki problem:-(.
Jak to możliwe, że w TV za taką cenę taki problem występuje?
Jestem rozczarowany. Nie wiem co teraz zrobić. Bardzo proszę doradźcie coś. Z góry dzięki. Pozdrawiam.
 

don111

Banned
radzę sprawdzić na żywo, kamera często wyłapuje to czego ludzkie oko nie zauważy
to byłoby niedorzeczne aby na żywo widać było taki koszmarny green ghosting jak na na niektórych filmikach
 

Marcin1978

New member
radzę sprawdzić na żywo, kamera często wyłapuje to czego ludzkie oko nie zauważy
to byłoby niedorzeczne aby na żywo widać było taki koszmarny green ghosting jak na na niektórych filmikach

Wiem, że najlepiej sprawdzić na żywo, ale jest problem z dostępnością v20, a jak już znajdziesz to z reguły sprzedawca się krzywi jak chcesz trochę przetestować tv.
 

Bodziokrakow

New member
Wiem, że najlepiej sprawdzić na żywo, ale jest problem z dostępnością v20, a jak już znajdziesz to z reguły sprzedawca się krzywi jak chcesz trochę przetestować tv.
Napisz skąd jesteś, może ktoś Ci podpowie, gdzie najbliżej zobaczysz ten TV. W Krakowie widziałem w MM (M1) oraz w kilku MixElectronics. Poza tym, jeśli będziesz miał problem z oglądnięciem go na żywo, to może warto się zastanowić nad propozycją prezentacji w domu (pytaj Kikiego).
Ps. podaj proszę link do konkretnego filmiku, bo jest ich sporo, chciałbym zobaczyć dokładnie ten, o którym mówisz.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
radzę sprawdzić na żywo, kamera często wyłapuje to czego ludzkie oko nie zauważy
to byłoby niedorzeczne aby na żywo widać było taki koszmarny green ghosting jak na na niektórych filmikach


To wszystko zależy od nas samych. Moja druga połówka nigdy nie mogła zobaczyć zielonych duchów.
Druga sprawa to materiał. Na meczu piłki nożnej raczej trudno cokolwiek dostrzec, a przykładowo w grze Gears Of War widać to jak na dłoni. Podobnie w filmie miasto grzechu który jest w czerni i bieli.
Jak znajde chwile to zrobię taką fote tylko nie wiem czy jest sens.

w tym momencie nie ma lepszego tv za taką kase.
 
Ostatnia edycja:

Bodziokrakow

New member
To wszystko zależy od nas samych. Moja druga połówka nigdy nie mogła zobaczyć zielonych duchów.
Druga sprawa to materiał. Na meczu piłki nożnej raczej trudno cokolwiek dostrzec, a przykładowo w grze Gears Of War widać to jak na dłoni. Podobnie w filmie miasto grzechu który jest w czerni i bieli.
Jak znajde chwile to zrobię taką fote tylko nie wiem czy jest sens.

w tym momencie nie ma lepszego tv za taką kase.
Jeśli możesz, to zrób zdjęcie, będę wdzięczny. Zgadzam się z tym co napisałeś, to wszystko zależy, poza tym zdjęcie, czy filmik nie pokażą dokładnie jak jest, nie mniej zawsze to dodatkowe informacje.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Miałem na myśli V20.

Największym plusem V20 jest nie prawdopodobny kontrast. Biel jaką oferuje ten TV jest oszałamiająca jak na plazmę. Jest praktycznie taka jak na LCD. W słoneczny dzień ten TV można normalnie oglądać.
O czerni pisałem wcześniej, wydaje się lepsza niż w 5080XD. W porównaniu z PV80 i starszymi plazmami panasonica jest naprawdę rewelacyjna.

Zielone duchy mi nie przeszkadzają bo bylem na to przygotowany.

Fajna sprawa z trybem THX. Jak dla mnie TV prawie idealnie skalibrowany. Wszystko jest naturalne bez przebarwień.
Wie może ktoś jaki najlepiej Router kupić pod bezprzewodową sieć? mam 2 laptopy i ten TV. Mój d-link ma chyba za słaby sygnał bo w TV mam zasięg 1-2 kreski i czasami nie łączy z internetem. Kasy moge wydać do 250 zł. sygnał 2MB z Dialogu.

Jak macie jakieś pytania co do TV to walcie śmiało. mogę zrobić fotki:smile:

NO to prosimy o photosy w dzień i pociemku w THX i trybie naturalnym w sd i hd:p
 

Marcin1978

New member
Napisz skąd jesteś, może ktoś Ci podpowie, gdzie najbliżej zobaczysz ten TV. W Krakowie widziałem w MM (M1) oraz w kilku MixElectronics. Poza tym, jeśli będziesz miał problem z oglądnięciem go na żywo, to może warto się zastanowić nad propozycją prezentacji w domu (pytaj Kikiego).
Ps. podaj proszę link do konkretnego filmiku, bo jest ich sporo, chciałbym zobaczyć dokładnie ten, o którym mówisz.

Jestem z okolic Krakowa. Do Kikiego już napisałem i czekam na odpowiedź.
 

hcl4

New member
Dziękuję za linki. Faktycznie brzydkie, ale...to nie ten TV, tylko jakieś starsze modele. Mam nadzieję, że w V20 tak nie będzie:).
motobartcompany napisał, że ma v20 i też jest to widoczne, więc trochę dziwne to jest żeby tv tej klasy posiadał duszki :)
 
Ostatnia edycja:

Marcin1978

New member
Dziękuję za linki. Faktycznie brzydkie, ale...to nie ten TV, tylko jakieś starsze modele. Mam nadzieję, że w V20 tak nie będzie:).

A Ty też myślisz o kupnie tego modelu TV?
Kurcze już dojrzałem zdecydowanie na zakup plazmy, a tu taki problem. Co gorsze z tego co piszą inni na forum to"zielone duszki" dotyczą w mniejszym lub większym stopniu każdych modeli plazm.
Może jednak zakupić LCD???
Dzięki za dotychczasowe porady i proszę doradzajcie dalej:blagam:.
 

hcl4

New member
A Ty też myślisz o kupnie tego modelu TV?
Kurcze już dojrzałem zdecydowanie na zakup plazmy, a tu taki problem. Co gorsze z tego co piszą inni na forum to"zielone duszki" dotyczą w mniejszym lub większym stopniu każdych modeli plazm.
Może jednak zakupić LCD???
Dzięki za dotychczasowe porady i proszę doradzajcie dalej:blagam:.
Jestem w identycznej sytuacji :) - już wybrałem a tu zonk, ale może nie jest tak źle z tym green. Problem w tym, że mam wyczulony wzrok na wszelkie "złe obrazy" i jeśli jest ten efekt to zakładam, że go zauważę i będę się złościł że go kupiłem. A swoją drogą od czasu kiedy wyszedł model sharpa 822 to nad nim coraz mocniej się zastanawiam, oczywiście info o duszkach też się utrwaliło i zaczeło niepokoić. Zaraz ktoś się znajdzie kto powie że nie ma ideałów tylko sztuka kompromisu - ok ale świadomie wydawać pieniądze na coś co gorzej może irytować niż "lustro" w sharpie to też lipa :) wiec nadal śledzimy ...:) może kompromis lustra jest lepszy niż "wada" obrazu z duchem??
 

Marcin1978

New member
Jestem w identycznej sytuacji :) - już wybrałem a tu zonk, ale może nie jest tak źle z tym green. Problem w tym, że mam wyczulony wzrok na wszelkie "złe obrazy" i jeśli jest ten efekt to zakładam, że go zauważę i będę się złościł że go kupiłem. A swoją drogą od czasu kiedy wyszedł model sharpa 822 to nad nim coraz mocniej się zastanawiam, oczywiście info o duszkach też się utrwaliło i zaczeło niepokoić. Zaraz ktoś się znajdzie kto powie że nie ma ideałów tylko sztuka kompromisu - ok ale świadomie wydawać pieniądze na coś co gorzej może irytować niż "lustro" w sharpie to też lipa :) wiec nadal śledzimy ...:) może kompromis lustra jest lepszy niż "wada" obrazu z duchem??

Powiem Ci, że gdyby CRT miały możliwość posiadania większej przekątnej ekranu, mniej ważyły,nie miały takiej dużej pupy z tyłu i były dalej dostępne to bym się nie wahał i zostałbym przy CRT.
W każdym razie życzę nam zadowolenia z dokonanego zakupu wymarzonego telewizorka:smile:.
 

Bodziokrakow

New member
A Ty też myślisz o kupnie tego modelu TV?
Kurcze już dojrzałem zdecydowanie na zakup plazmy, a tu taki problem. Co gorsze z tego co piszą inni na forum to"zielone duszki" dotyczą w mniejszym lub większym stopniu każdych modeli plazm.
Może jednak zakupić LCD???
Dzięki za dotychczasowe porady i proszę doradzajcie dalej:blagam:.
Tak, myślę o nim. Chcę zmienić TV już od jakichś 3-4 lat, bo poprzedni zaczął się psuć, parę razy naprawiałem, tak odkładałem zakup nowego, aż w końcu stary całkiem odmówił współpracy:). Liczyłem na OLED, ale to na razie pieśń przyszłości. Za dużego wyboru nie ma, więc jeśli duszki nie będą zbyt uciążliwe, to chyba się zdecyduje na niego. Często pada informacja o duszkach w grach, co mnie akurat zupełnie nie interesuje, gorzej, gdyby to było widoczne przy normalnej TV, bądź przy oglądaniu filmów.
 

bastek888

New member
Na tych filmikach widzicie inne modele TV na ktorych ten efekt byl w pelni widoczny. Obecnie na plazmach czy to Samsunga, LG czy Panasonica to tak nie wyglada jest znacznie lepiej a na modelu VT20, ktory ma najszybszy fosfor jest juz praktycznie niewidoczne.
 

Wojtekz

New member
Jestem w identycznej sytuacji :) - już wybrałem a tu zonk, ale może nie jest tak źle z tym green. Problem w tym, że mam wyczulony wzrok na wszelkie "złe obrazy" i jeśli jest ten efekt to zakładam, że go zauważę i będę się złościł że go kupiłem. A swoją drogą od czasu kiedy wyszedł model sharpa 822 to nad nim coraz mocniej się zastanawiam, oczywiście info o duszkach też się utrwaliło i zaczeło niepokoić. Zaraz ktoś się znajdzie kto powie że nie ma ideałów tylko sztuka kompromisu - ok ale świadomie wydawać pieniądze na coś co gorzej może irytować niż "lustro" w sharpie to też lipa :) wiec nadal śledzimy ...:) może kompromis lustra jest lepszy niż "wada" obrazu z duchem??


Mam ten Tv (42 V 20 ) od piątku,
tu nie ma mowy o żadnych duszkach a jeśli chodzi o jakość, wszystkie LCD łacznie z LEDowymi odpadają, przed kupnem zrobiłem bardzo dokładny rekonesans,
nie masz co się zastanawiać , kupuj ten telewizor będziesz bardzo zadowolony , nie wiem na który model polujesz , ale tytanowy v20 jest świetny ! chętnie odpowiem na wszystkie pytania dot tego TV
 

Hartson

New member
Bez reklam
Jestem w identycznej sytuacji :) - już wybrałem a tu zonk, ale może nie jest tak źle z tym green. Problem w tym, że mam wyczulony wzrok na wszelkie "złe obrazy" i jeśli jest ten efekt to zakładam, że go zauważę i będę się złościł że go kupiłem. A swoją drogą od czasu kiedy wyszedł model sharpa 822 to nad nim coraz mocniej się zastanawiam, oczywiście info o duszkach też się utrwaliło i zaczeło niepokoić. Zaraz ktoś się znajdzie kto powie że nie ma ideałów tylko sztuka kompromisu - ok ale świadomie wydawać pieniądze na coś co gorzej może irytować niż "lustro" w sharpie to też lipa :) wiec nadal śledzimy ...:) może kompromis lustra jest lepszy niż "wada" obrazu z duchem??

Idź do MM czy Saturna, zapodaj jakiś film Blu-ray (tylko musisz kupić na miejscu lub wziąść ze sobą bo sprzedawcy prawdopodobnie jakieś odgórne zakazy mają, aby nie puszczać filmów u nich dostępnych) i będziesz lub nie widział green goshing.
 

robiegan

New member
Witam
Czy ktoś używa V20 z sygnałem C+? Chodzi mi o tuner DVB-S. Słyszałem, że trzeba mieć dodatkowo moduł Cam (czy CI). Jestem laikiem i nie wiem o co chodzi. Jeśli tak to jaki kupić? Dobre rady mile widziane.
 
Do góry