Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

mole

New member
WiFi

Czy w zestawie z polskiej dystrybucji znajduje się Wireless LAN Adaptor (na USB) ?
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
To nie jest tak źle z tą prądożernością jak niektórzy straszą :hihi: Rozumiem, że również i plazmę trzeba kalibrować?


Power Consumption
  • Default [Normal] mode - 139 watts
  • Calibrated [Professional1] mode - 160 watts
  • Standby - 1 watt
I to właśnie jest ten kompromis, o którym wspominałem.
 

arturos1970

New member
Bez reklam
Jeszcze odnośnie wielkości, powtórzę to, co już wielokrotnie było napisane, ale tym razem już z autopsji.
Na początku myślałem wyłącznie o 42", potem 46, bo 50" wydawała się dla mnie ogromna. Teraz po powieszeniu i po kilku dniach stwierdzam: to wcale nie jest za duże. Oglądam głównie z odległości 3 m i mniej.
Po drugie model G20 też był dla mnie "wystarczający", ale ten wygląd i kolor...
Śmieszne ale prawdziwe.

do Arturos1970 - gdy oglądam na spokojnie (bez nerwów), to nic takiego nie widzę, ale gdy już dokładnie obserwuję i wpatruję się w ten ekran szukając wad to... tego nie wykluczam. Ogólnie tv zachowuje się bardzo dobrze - pod jednym warunkiem... nie szukamy w nim na siłę technologii idealnej.Myślę dlatego, że tu każdy musi sam zobaczyć i ocenić, przeszkadza mi to, czy nie.

a tak ku rozweseleniu, byli u mnie wczoraj znajomi, którzy niedawno kupili plazmę panasonica ale jakiś model w promocji za 3000 zł.. Stwierdzili tylko: dokładnie taki sam jak nasz....
A później: mogliśmy kupić 2...:cool:
dzieki za odpowiedz,jednak malo z niej wynika,judder jesli jest to go widac bez specjalnego szukania,ja pytalem ze wzgledu na to,ze bardzo sie przyzwyczailem do ogladania filmow pozbawionych tego efektu i szukam nastepcy mojego starego tv jednak warunkiem jest dobra plynnosc wyswietlania materialu kreconego w 24fps,a wiem z opisu,ze ten panas ma takowa funkcje pod nazwa smooth film,jednak czy i jak ona dziala?
 

hcl4

New member
andre1305 - powiedz mi jeszcze czy oglądając normalne programy tv, zauważasz ten irytujący efekt, który jest przy wiekszości lcd tzn. takie "rozmycie" przy ruchu kamery? Wiesz o co mi chodzi :) bo napewno czasami (może u kogoś) widziałeś coś takiego. I jeszcze jedno pytanie - czy jeśli są napisy np. na tvp info, te które są na dole ekranu albo loga programów - czy one są wyraźne (w sensie kontrastu itd.)? Bo również często mnie to wkurzało w lcd :) - nie wiem jak to jest w le820, bo to już tv z wyższej półki, więc nie powinno to być widoczne.
 

Bodziokrakow

New member
Kilka zdjęć

Gdyby ktoś nie widział na żywo, a zdjęcia katalogowe go nie satysfakcjonowały, to przedstawiam kilka fotek. Przepraszam za jakość, zdjęcia wykonane aparatem w telefonie, poza tym ciężko zrobić dobre zdjęcie pod okiem sprzedawców i ochrony niechętnie raczej patrzących na takie działania;)
Na górnej krawędzi telewizora niestety odbija się oświetlenie, w TV nie ma tam niczego świecącego ;).
Plansza reklamowa Panasonic, na ostatnim zdjęciu, w rzeczywistości wygląda dużo lepiej, wręcz idealnie.
Zdjęcia mają służyć przybliżeniu wyglądu samego TV, a nie ocenie jakości obrazu.
 

Attachments

  • DSC02090.JPG
    DSC02090.JPG
    881,4 KB · Wyś: 142
  • DSC02091.JPG
    DSC02091.JPG
    623,4 KB · Wyś: 111
  • DSC02092.JPG
    DSC02092.JPG
    855,8 KB · Wyś: 107
  • DSC02093.JPG
    DSC02093.JPG
    788,7 KB · Wyś: 94
  • DSC02094.JPG
    DSC02094.JPG
    824,9 KB · Wyś: 110
  • DSC02095.JPG
    DSC02095.JPG
    861,6 KB · Wyś: 115
  • DSC02096.JPG
    DSC02096.JPG
    804,8 KB · Wyś: 118

schirru

New member
Hej,
Mam pytanie do osób, które zakupiły 42V20. Jakie były powody zakupy V20 a nie G20? Śledzę ten wątek, czytam recenzje ale nie umiem wskazać tych różnic, które przemawiają za V20.
 

bastek888

New member
1) obudowa
2) cena
3) i .... najwazniejsza cecha filtr ekranu, ktory daje w dzien znacznie lepsza czern czy to wlaczony/wylaczony TV i lepsza powloke antyodblaskowa a wieczorem poprawia jeszcze deko czern w stosunku do G20
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mieliśmy kilka dni obok Sharpa LE, Toshiba SL, Panasonic S20
W dzień cienizna , lcd grały o niebo lepiej z sygnałów HD , dvd i SD.
Bez światła Panasonic extra - ale ostrość pozostaje po stronie LCD.
I teraz zależy kto ma jakie upodobania.
Tu może pomóc jedynie prezentacja.
Bo upodobania ciężko wyrazić w całości słowami.
 

andre1305

New member
andre1305 - powiedz jakie są wrażenia po kilku dniach ogladania :)

Najważniejsze co chyba mogę napisać, to to, że nie żałuję. Może trochę jest "przymały", ale... da się wytrzymać.
Może zostaje jakaś myśl, że wystarczyłby mi G20, może nawet LG 950, jednak jak spojrzę na ścianę i zobaczę to matowe klasyczne piękno, to już wszystko rozumiem.
Zapuściłem też już pierwszego BlueRay'a. Bez zarzutu.
Z internetem mam trochę kłopotów - czekam właśnie na większą antenę do mojego routera, gdyż ten USB-WIFI-Dongle jest słabiutki, jeśli chodzi o łapanie sygnału. Notebook mi chodzi bez problemu a to strasznie szarpie sygnał Zobaczyłem, że jest już jakaś aktualizacja telewizora, ale niestety nie byłem w stanie jej ściągnąć. Zdziwiłem się trochę, bo myślałem, że da się jakoś tę aktualizację zrobić przez USB - taka mała wada tego sprzętu.
No i cały czas, gdy się patrzę na biały to jest biały a czarny to czarny.
 

zaz

Member
mieliśmy kilka dni obok Sharpa LE, Toshiba SL, Panasonic S20
W dzień cienizna , lcd grały o niebo lepiej z sygnałów HD , dvd i SD.
Bez światła Panasonic extra - ale ostrość pozostaje po stronie LCD.
I teraz zależy kto ma jakie upodobania.
Tu może pomóc jedynie prezentacja.
Bo upodobania ciężko wyrazić w całości słowami.

Kiki, czy twoja opinia o ułomności S20 dotyczy także V20?
 

masloww

New member
Bez reklam
Kiki, czy twoja opinia o ułomności S20 dotyczy także V20?
dla kikiego nie ma żadnej różnicy, który to model;
jak miał okres pisania o szarej czerni w plazmach Panasonica to wklejał ten sam tekst i zdjęcia wszędzie gdzie popadło a potem tłumaczył że chodziło o zarysowanie problemu;
w tym przypadku pewnie jest to samo
 

bastek888

New member
mialem przyjemnosc widziec obok siebie S20, G20 i V20 ..... roznica w ostrosci obrazu: faktycznie S20 to porazka kazdy inny TV czy plazma czy LCD wygrywa z tym czyms :) G20 widoczna roznica dla kazdego kowalskiego ale juz miedzy G20 a V20 nie ma az takiej duzej roznicy w ostrosci czy szczegolowosci obrazu, oprocz czerni, ktora jest lepsza w V20 glownie w swietle (swiatlo dzienne lub swiatlo sztuczne) dzieki lepszemu filtrowi na V20.

Wracajac do porownania TV, ktore wymienil Kiki to zauwazyc mozna, ze LCD byly o klase wyzej to gorna polka LCD na ten sezon a S20 to dolna polka w kategorii plazma.
 
Ostatnia edycja:

Czarny1212

New member
Kiki

Muszę trochę stonować te napastliwości na Kiki'ego ;). Facio ma bardzo zwięzłe i rzeczowe opinie. Oczywiście można się z nimi nie zgadzać ale nie pamiętam abym czytał w nich jakieś sugestie co do konkretnego rozwiązania. Kolega Kiki jest aktywnym forumowiczem nie tylko z racji swoich pasii ale i profesji ( tak mi się wydaje ). Jak ktoś zarabia na handlu ( wybacz Kiki jeśli się mylę ) to jest mu naprawdę wszystko jedno co sprzedaje bo właściwe naprowadzenie klienta na jego preferencje to "zadowolony klient" i interes się kręci ... W wielu postach czytajcie, że proponuje tgz " prezentację" a więc coś czego my wszyscy tak intensywnie szukamy po sklepach, salonach i znajomych, śledząc do tego rozliczne dyskusje w necie. Wszystko to po to aby porównywać i wybierać czyż właśnie tym nie jest owa "prezentacja" ? Jeśli założymy, że w warunkach domowych możesz sam przekonać się o tych wszystkich parametrach technicznych z właściwą życzliwą oceną - to jak można myśleć o kimś takim, że jest tendencyjny :x ? Nie wiem co Was koledzy ugryzło, że Kiki tak Was wkurzył ale sądzę, że nie jest to warte tak dotkliwych ocen. Ostatecznie forum to otwarta przestrzeń dla każdego bez obaw o ciśnienie nieakceptacji. Nie zapominajmy, że każdy tu swobodnie może podzielić się swoimi opiniami ! Tylko taka zasada pozwala na prawdziwą polemikę ;) ! Dodam tylko, że nie znam Kikiego i nigdy nie miałem okazji poznać. Oceniam tylko jego posty pisane na forum i tyle ! Pozdrawiam Wszystkich :smile: !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zasada jest prosta żeby zrozumieć trzeba widzieć .
Zapraszam tych co chcą zobaczyć a nie tylko pogadać o .............
 

don111

Banned
mialem przyjemnosc widziec obok siebie S20, G20 i V20 ..... roznica w ostrosci obrazu: faktycznie S20 to porazka kazdy inny TV czy plazma czy LCD wygrywa z tym czyms :) G20 widoczna roznica dla kazdego kowalskiego ale juz miedzy G20 a V20 nie ma az takiej duzej roznicy w ostrosci czy szczegolowosci obrazu, oprocz czerni, ktora jest lepsza w V20 glownie w swietle (swiatlo dzienne lub swiatlo sztuczne) dzieki lepszemu filtrowi na V20.

Wracajac do porownania TV, ktore wymienil Kiki to zauwazyc mozna, ze LCD byly o klase wyzej to gorna polka LCD na ten sezon a S20 to dolna polka w kategorii plazma.
a widziałeś ustawienia każdego z tych tv czy po prostu stały sobie w rządku w sklepie ?

G20 ma tylko ciemny filtr i ot cała różnica w stosunku do S20, to ta sama matryca
co daje ciemniejszy obraz ? w Panasonicach wystarczy porównać stosunkowo jasny tryb kinowy z np trybem dynamicznym lub normalnym... kinowy - stonowany obraz (czasem jakby lekko zamglony), więcej odcieni widocznych, inne tryby bardziej uwypuklają dominujące kolory, zwiększają kontrast między nimi i mamy wrażenie dużo ostrzejszego obrazu mimo że ostrość konturów jest dokładnie taka sama
 

motobartcompany

New member
W końcu zamówiłem Panasonica 50V20. Bez Telewizora jestem już jakieś 9 miesięcy. Nie licząc zakupionego w grudniu 47 calowego philipsa 9664 który jak dla mnie był wielkim rozczarowaniem w porównaniu do starego Kuro 5080XD. Jakoś nie miałem co kupić, i cały czas czekałem na Serię V20.

Widziałem na żywo wersję VT20 i naprawdę ten TV zrobił na mnie wrażenie. Czytając opinie jak i testy Seria V ma identyczną czerń jak VT. Do tego taką samą ostrość obrazu która przypomina tą z LCD. Oczywiście na stałych obrazach bo w ruchu każda plazma jest ostrzejsza niż konkurencyjna technologia.

Jutro lub w piątek napisze czy faktycznie ten TV jest wart tych 6900 zł.
 
Do góry