Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

sorenson

New member
Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy v20 czy używa ktoś modułu CI do odbioru cyfry lub polsatu, jeżeli tak to czy jest tak jak w v 10 że trzeba wybrać kraj instalacji jako niemcy czy normalnie Polske?

Mam go od 2 godzin wybiera sie nornmalnie kraj Polska i jezyk polski i cyfra na module astona smiga
 

robiegan

New member
Jeszcze jedno pytanie do posiadaczy v20 czy używa ktoś modułu CI do odbioru cyfry lub polsatu, jeżeli tak to czy jest tak jak w v 10 że trzeba wybrać kraj instalacji jako niemcy czy normalnie Polske?

WITAJ
Kilka stron temu zadałem podobne pytanie i bez odpowiedzi. Czasami tu na forum odchodzą od tematu, ale do rzeczy.
Też miałem podobny problem. Poszedłem do salonu Cyfry kupiłem u nich moduł CAM (179zł). Włożyłem do V20 i ...
Moja radość nie miała końca. Główną obawą było to, że może mieć problemy z programami HD (podobno były w V10), a tu wszystko Super OK!.
Przechodzisz przez proces instalacji - jest instynktowny i wszystkie informacje w języku polskim wystarczają. W razie co w dodatkowej instrukcji wszystko przeprowadzi Ciebie za rączkę.
Trwa to parę minut ponieważ programuje wszystkie dostępne programy z wybranego satelity (ok 1800 wraz z radiowymi).
Potem pozostaje tylko poukładać swoje ulubione i dostępne programy. Wiele z programów powtarza się, jest to spowodowane tym, że różni operatorzy mają różne pasma (Polsat, N, C+) np. programów DISCOVERY jest kilka - a w danej platformie dział tylko jeden itd.
Radość korzystania z jednego pilota - bezcenna.

Teraz przymierzam się do dysku zewnętrznego. I jak wszystko będzie OK to odniosę do CYfry dekoder i 10 zł/mc w kieszeni.
Jak by ktoś miał jakieś doświadczenie z podłączonym HDD to niech opisze jak to działa. Może jakieś sugestie co do wyboru. z góry dzięki.
 

sorenson

New member
WITAJ
Kilka stron temu zadałem podobne pytanie i bez odpowiedzi. Czasami tu na forum odchodzą od tematu, ale do rzeczy.
Też miałem podobny problem. Poszedłem do salonu Cyfry kupiłem u nich moduł CAM (179zł). Włożyłem do V20 i ...
Moja radość nie miała końca. Główną obawą było to, że może mieć problemy z programami HD (podobno były w V10), a tu wszystko Super OK!.
Przechodzisz przez proces instalacji - jest instynktowny i wszystkie informacje w języku polskim wystarczają. W razie co w dodatkowej instrukcji wszystko przeprowadzi Ciebie za rączkę.
Trwa to parę minut ponieważ programuje wszystkie dostępne programy z wybranego satelity (ok 1800 wraz z radiowymi).
Potem pozostaje tylko poukładać swoje ulubione i dostępne programy. Wiele z programów powtarza się, jest to spowodowane tym, że różni operatorzy mają różne pasma (Polsat, N, C+) np. programów DISCOVERY jest kilka - a w danej platformie dział tylko jeden itd.
Radość korzystania z jednego pilota - bezcenna.

Teraz przymierzam się do dysku zewnętrznego. I jak wszystko będzie OK to odniosę do CYfry dekoder i 10 zł/mc w kieszeni.
Jak by ktoś miał jakieś doświadczenie z podłączonym HDD to niech opisze jak to działa. Może jakieś sugestie co do wyboru. z góry dzięki.
To ja mam pytanie do Ciebie jak działa Ci EPG czy polskie znaki są poprawnie wyświetlane? Bo u mnie niestey nie i nie wiem czy to wina Panasonika czy ustawień w nim bo na tunerze zewnetrznym jest OK. Dysku nie mam to nie pomogę.
 

don111

Banned
dziwne, z tego testu wynika, że VT20 różni się nie tylko dodatkiem 3d w stosunku do v20, któremu to bliżej do G20 - trochę lepsza czerń, kontrast, ten sam fosfor, choć v20 ma lepszą powłokę do oglądania w dzień
 

bastek888

New member
przeciez od poczatku bylo wiadomo ze nie rozna sie TYLKO OPCJA 3D ..... ale np. obudowa czy szybsza reakcja fosforu oraz deko lepszym obrazem 2D
 

motobartcompany

New member
Testów flatpanels nie brał bym za pewniaka. Wystarczy poczytać, AVForums i hdtv revievs aby zobaczyć, że czerń w TV20 i V20 jest identyczna.


przeciez od poczatku bylo wiadomo ze nie rozna sie TYLKO OPCJA 3D ..... ale np. obudowa czy szybsza reakcja fosforu oraz deko lepszym obrazem 2D

bastek888 nie wiem o co ci chodzi z tą obudową bo jest taka sama w obu modelach- różni się kolorem i tym, że z tylu VT ma 4 wentyle natomiast V20- 3.

Tak samo wygląd i filtry zastosowane w matrycy, Są takie same.

Na Av forums masz gości którzy mają oba modele. Z wypowiedzi wynika też że V20 i VT20 lączą też te same wady. Największa to banding colour.

Tryb THX w V jest lepiej skalibrowany względem VT20.
 

robiegan

New member
To ja mam pytanie do Ciebie jak działa Ci EPG czy polskie znaki są poprawnie wyświetlane? Bo u mnie niestey nie i nie wiem czy to wina Panasonika czy ustawień w nim bo na tunerze zewnetrznym jest OK. Dysku nie mam to nie pomogę.

U minie też są problemy z polską czcionką, ale o dziwo np. na programie TVN 24 czyta idealnie polskie znaki ż,ź,ć itd na innych ma problem. Muszę sprawdzić czy to jest reguła czy nie. Może faktycznie trzeba coś przestawić.

Dziś wstawiłem Twardy Dysk 250. I teraz idę oddać Dekoder do C+.
Nagrywa na bieżąco, programuje i nagrywa z funkcji Guide, można cofać oglądany bieżący obraz itd. Jedyne co to brak funkcji VOD - chyba, że jest gdzieś na satelicie, ale nie korzystam z tej funkcji.
Polecam taką opcję - bardzo wygodnie. Ach jeszcze. Nagrywałem sygnał SD i HD i jest OK.
 

bastek888

New member
Testów flatpanels nie brał bym za pewniaka. Wystarczy poczytać, AVForums i hdtv revievs aby zobaczyć, że czerń w TV20 i V20 jest identyczna.




bastek888 nie wiem o co ci chodzi z tą obudową bo jest taka sama w obu modelach- różni się kolorem i tym, że z tylu VT ma 4 wentyle natomiast V20- 3.

Tak samo wygląd i filtry zastosowane w matrycy, Są takie same.

Na Av forums masz gości którzy mają oba modele. Z wypowiedzi wynika też że V20 i VT20 lączą też te same wady. Największa to banding colour.

Tryb THX w V jest lepiej skalibrowany względem VT20.

1) czyli jednak obudowa inna
2) wyglad i filtry i matryce sa prawdopobnie te same ale jest inny sposob sterowania wyswietlania obrazu na panelu i uzyskano w ten sposob inny czas rekacji fosforu szczegolnie zielonego i czerwonego bo niebieski w plazmach wyrabia czasowo o czym bylo juz o tym na tym forum i na innych sajtach
3) banding colour pojawia sie w niektorych scenach to fakt ale nie jest to jakas znaczaca wada


Tak przy okazji bede mogl jutro porownac w domu 3 rozne TV:
1) samsung plazma
2) panas 50S20
3) panas 50VT20

Ma ktos jakies propozycje do testow :) ?
 

marfer

New member
1) czyli jednak obudowa inna
2) wyglad i filtry i matryce sa prawdopobnie te same ale jest inny sposob sterowania wyswietlania obrazu na panelu i uzyskano w ten sposob inny czas rekacji fosforu szczegolnie zielonego i czerwonego bo niebieski w plazmach wyrabia czasowo o czym bylo juz o tym na tym forum i na innych sajtach
3) banding colour pojawia sie w niektorych scenach to fakt ale nie jest to jakas znaczaca wada


Tak przy okazji bede mogl jutro porownac w domu 3 rozne TV:
1) samsung plazma
2) panas 50S20
3) panas 50VT20

Ma ktos jakies propozycje do testow :) ?
A jaki model samsunga będziesz testował? Proponuję samsunga ps50c7000.
 

Wojtekz

New member
Testów flatpanels nie brał bym za pewniaka. Wystarczy poczytać, AVForums i hdtv revievs aby zobaczyć, że czerń w TV20 i V20 jest identyczna.




Jest różnica pomiędzy V20 a VT 20 , największa jeśli chodzi o niewyrabianie się telewizorków przy szybkich panoramach, efekt nazywany na większości forów Green Ghost, jest widoczny przy V20,
przy VT20 mniej, i nawet porównując moje 42 V20 ze sklepowym 52Vt20, jest to niuans, naprawdę, ale widać róznicę
> jak zobaczyć ? <
proponuję np. szybko przesuwający się jednolity biały element na czarnym tle zaanimować, zapisać w mpg-4 i z pendrive'a obejrzeć w sklepie ... jesli chodzi o kontraast , porównując g20 i V20 to niebo a ziemia,
 

motobartcompany

New member
Moja 50V20 już podłączona i powieszona. Wszystko mam tak zrobione, że nawet za szafką nie mam widocznych przewodów.





Jakość obrazu na V20 mnie satysfakcjonuje. Jestem bardziej zadowolony niż z 5080XD czy też philipsa 9664.

Zbieram teraz kasę na jakieś dobre nagłośnienie, dźwięk jest równie ważny jak obraz:). Po długiej przerwie prawie wszystkiego się pozbyłem. No i oczywiście zmieniam pilot na logitecha bo oryginalny to porażka. W PV700 był zdecydowanie lepiej wykonany.
 
Ostatnia edycja:

Wojtekz

New member
. No i oczywiście zmieniam pilot na logitecha bo oryginalny to porażka. W PV700 był zdecydowanie lepiej wykonany


mam logitecha harmony 650 , kupiłem go z racji , że zastępuję: tv, n, amplituner i dunę i można jednym przyciskiem "uruchamiać dowolne oglądanie " . jest jeden problem logitech czasami tak dziwnie wyłacza Tv , że po jakimś czasie, ten włącza się znowu, może nie umiem dobrze skonfigurować pilota w każdym razie coś nie do końca dobrze działa z 42v20...
 

osip

New member
Cena rzeczywiscie super nawet jak na nich [El-Sat Gizycko], moze sie pomylili, i zamiast 4 na poczatku , jest 3 :).
Chyba, ze szukaja jelenia do przekretu.
 

hcl4

New member
Albo się pomylili w cenie (co malo możliwe) albo ... tv lewy i to na 100%. Ja mam od tygodnia i powiem, że po 1 mam od oficjalnego dystrybutora panasonic'a a po 2 cena sporo wyższa. Zakładam, że dlatego nie słyszę jakiegoś brzęczenia, nie widzę zielonych duchów i jakiegoś "judera". Ktoś kto myśli, to wie że cena ma "przełożenie" na jakość i nie tylko materialną ale i później psychiczną jeśli chodzi np o egzekwowanie gwarancji itd.
 
Do góry