Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

VAT

Banned
to znaczy że masz słaby sygnał. Bardzo pomaga wymiana kabla antenowego . Wiem bo tak miałem.

Kabel mam raczej dobry. Nie marketowy. Płaciłem 4zł20gr za metr i widać gołym okiem, że jest to porządny kabel. Parametry też o tym świadczą. Sygnał też raczej dobry. Posiadam trzy różne dekodery i na każdym z nich siła i jakość powyżej 85%. Przy słabym sygnale zjada llitery. Myślę, że to raczej wina N-dekodera.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałem dobry kabel, siła była dobra tylko jakość słaba. Po zmianie telewizor odżył i błysnął radością kolorów i dynamiki.A też myślałem że to nie możliwe bo przecież mam dobry kabel.
 

Marchec

New member
Ja używam takiego modułu w tym tv z softem 2.23 i kartą od splitera smal III nie mam żadnej pixelozy, jedyny minus krzaki w epg ale to podobno wina cyfry bo oni używają jakieś dziwnej strony kodowej.

Sorenson, czy prawidłowo odbierają Ci wszystkie kanały Cyfry? Mam duży problem z częstotliwością 10719 - w szczególności HBO2 i HBO Comedy - pojawia się napis "Kanał zakodowany", pomimo poziomu i jakości sygnału prawie na max. Inne częstotliwości dekodowane są bez problemu, łącznie z HD.

Gdyby ktoś był zainteresowany - porównując jakość obrazu z Philipsem 6021 (dekoder HD od Cyfry) minimalnie lepiej w SD wypada Philips, minimalnie lepiej w HD wypada z kolei wbudowany tuner - to moje subiektywne odczucia.

Udało mi się także rozgryźć problem z napisami do filmów - wbudowany tuner ma problem z ich wyświetlaniem, gdy stacja nadaje równolegle napisy w formacie DVB i TXT - wtedy trzeba włączyć napisy poprzez teletext (strona 777 lub 778) i wszystko jest OK. Gdy stacja nadaje tylko napisy w DVB wyświetlane są one w miarę prawidłowo.

Ogólnie wbudowany tuner pozytywnie zaskakuje jakością obsługi, niestety problem jest z częst. 10719 - może ktoś zna jego rozwiązanie?

I jeszcze jedno - dlaczego tuner DVB-S pokazuje częstotliwości z przesunięciem o 1 Mhz? Np. powinno być 10719, a pokazywane jest 10718? Czy u Was też tak jest?
 

VAT

Banned
Miałem dobry kabel, siła była dobra tylko jakość słaba. Po zmianie telewizor odżył i błysnął radością kolorów i dynamiki.A też myślałem że to nie możliwe bo przecież mam dobry kabel.

Nie rozumie. Co sugerujesz? Mam słaby kabel czy marny TV? Kabla wziąłem dla testu kawałek z opisem i poszedłem do sklepu. Poprosiłem o dwa metry lepszego. Usłyszałem od sprzedawcy, że ten kabel jest bardzo dobry i lepszego u niego nie kupię. TV chyba też ok. I dodam. Na 3 różnych podłączonych dekoderach siła i jakość minimum 85%.
 

sorenson

New member
Sorenson, czy prawidłowo odbierają Ci wszystkie kanały Cyfry? Mam duży problem z częstotliwością 10719 - w szczególności HBO2 i HBO Comedy - pojawia się napis "Kanał zakodowany", pomimo poziomu i jakości sygnału prawie na max. Inne częstotliwości dekodowane są bez problemu, łącznie z HD.

Gdyby ktoś był zainteresowany - porównując jakość obrazu z Philipsem 6021 (dekoder HD od Cyfry) minimalnie lepiej w SD wypada Philips, minimalnie lepiej w HD wypada z kolei wbudowany tuner - to moje subiektywne odczucia.

Udało mi się także rozgryźć problem z napisami do filmów - wbudowany tuner ma problem z ich wyświetlaniem, gdy stacja nadaje równolegle napisy w formacie DVB i TXT - wtedy trzeba włączyć napisy poprzez teletext (strona 777 lub 778) i wszystko jest OK. Gdy stacja nadaje tylko napisy w DVB wyświetlane są one w miarę prawidłowo.

Ogólnie wbudowany tuner pozytywnie zaskakuje jakością obsługi, niestety problem jest z częst. 10719 - może ktoś zna jego rozwiązanie?

I jeszcze jedno - dlaczego tuner DVB-S pokazuje częstotliwości z przesunięciem o 1 Mhz? Np. powinno być 10719, a pokazywane jest 10718? Czy u Was też tak jest?

Niestety nie ma tych kanałów w moim pakiecie więc nie pomogę. Ale z tego transpondera leci u mnie często Mini mini i na nim nie mam żadnych problemów tak samo jak z 4 fun TV. Czasami wyskakuje mi kanał zakodowany na polsacie i na tvn ale wtedy kanał do tyłu i z powrotem i jest OK.
 
Ostatnia edycja:

codaco

New member
Sorenson, czy prawidłowo odbierają Ci wszystkie kanały Cyfry? Mam duży problem z częstotliwością 10719 - w szczególności HBO2 i HBO Comedy - pojawia się napis "Kanał zakodowany", pomimo poziomu i jakości sygnału prawie na max. Inne częstotliwości dekodowane są bez problemu, łącznie z HD.

Korzystam z modułu C+ i nie mam żadnych problemów z kanałami HBO, z HBO HD włącznie.
 

zbik1967

New member
Witam wszystkich!
Jestem nowym użytkownikiem tego forum (chociaż czytam od kilku m-cy), a od wczoraj jestem posiadaczem telewizora jak temacie (P50V20). I od razu mam pytanie, czy ktoś z posiadaczy tego telewizora używa modułu TNK HD? Chodzi mi o to czy tuner w telewizorze współpracuje z tym modułem dostępu? Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz za wszystkie inne, które pozwoliły mi podjąć decyzje o zakupie tego telewizora.
 
Ostatnia edycja:

wott

New member
Zastanawiam się nad tym tv. Mam parę pytań do posiadaczy :
- tv nie ma problemu z odtwarzaniem divx i mkv ?
- czy odczytuje również napisy do odtwarzanych filmów ?
- czy filmy można odtworzyć tylko z pendrive'a czy ewentualnie podłączony hdd też zadziała ?
- czy jest możliwość nagrywania obrazu wideo na pen/hdd ?
 

Samur_aj

New member
1) DIV'X tak, MKV nie
2) Tak ale w odpowiednim formacie
3) Z pena i z dysku mniejszego jak 160GB
4) Tylko na dysk większy jak 160GB i będzie można to oglądać tylko i wyłącznie na tym TV, na komputerze już nie.

zbik1967 Moduł TnkHD współpracuje bez problemu, wszystkie kanały chodzą łącznie z HD.
 
Ostatnia edycja:

zbik1967

New member
Moduł TnkHD współpracuje bez problemu, wszystkie kanały chodzą łącznie z HD.
Dziękuję! Zamówiłem moduł razem z kartą na 3 m-ce - ma być jutro w cenie dziwnie małej bo za 99 pln, podczas gdy na pewnym portalu aukcyjnym ceny nie schodzą za taki zestaw poniżej 200 pln. Telewizor dotarł do mnie kurierem wczoraj, tyle że z powodu nawału obowiązków nie miałem nawet czasu zająć się jego uruchomieniem, ale dzięki temu wciąż czuję ten miły dreszczyk emocji:)
 

VAT

Banned
Kiki czy mógłbyś sprawdzić czy jeśli podłączymy do V20 dekoder satelitarny kablem HDMI a TV optykiem do ampli to będzie puszczał dźwiek przestrzenny na ampli? W niektórych TV z optyka puszcza tylko dźwięk z wbudowanego tunera a z urządzeń zewnętrznych nie.
 

wott

New member
A ja mam jeszcze pytanie do osób użytkujących ten tv od już dłuższego czasu. Czy pojawiające się na niektórych forach opinie o wypalaniu i spadku jakości wyświetlanego obrazu się potwierdzają czy są to tylko pojedyńcze przypadki ?
Jestem praktycznie zdecydowany na ten model, natomiast nie ukrywam, dochodzące mnie głosy o spadku jakości obrazu po pewnym okresie użytkowania w plazmach z neopdp sprawiają że zaczynam się wahać...
 

hcl4

New member
A ja mam jeszcze pytanie do osób użytkujących ten tv od już dłuższego czasu. Czy pojawiające się na niektórych forach opinie o wypalaniu i spadku jakości wyświetlanego obrazu się potwierdzają czy są to tylko pojedyńcze przypadki ?
Jestem praktycznie zdecydowany na ten model, natomiast nie ukrywam, dochodzące mnie głosy o spadku jakości obrazu po pewnym okresie użytkowania w plazmach z neopdp sprawiają że zaczynam się wahać...
Nie sugerował bym się tymi pojedynczym przypadkami, a po 2 każda plazma ma takie same szanse - nie tylko v20. Ja mam v20 od lipca i powiem Ci że śmiał bym twierdzić że obraz jest nawet lepszy niż na początku. Myślę że może tak być z conajmniej 2 powodów: po 1 oko się przyzwyczaiło do plazmy a po 2 może tak jak z kolumnami potrzebuje czasu na "wygrzanie" (cokolwiek miałoby to znaczyć, bo różnie jest to definiowane i tłumaczone) - nie wiem, ale nie widzę pogorszenia jakości odbioru tv.
 

zbik1967

New member
Witam ponownie!
Czy wie ktoś w jaki sposób usuwa się pojedyncze kanały z listy kanałów? Jakoś przeglądając menu nie natrafiłem na opcję USUŃ, a przydałoby się niektóre pousuwać (dziecko 9 latek w domu). Sorry za może głupie pytanie...
 
Do góry