Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Mojej zabawy z tv ciąg dalszy ;D (nie ma to jak fascynacja tv i ciągłe zmienianie :). Dziwnym zbiegiem okoliczności w czasie gdy kupiłem v20 mój znajomy również kupił tv, był to 810le, ten sam model nad którym się zastanawiałem przed v20 !!! :). Byłem pod takim szokiem perfekcji obrazu (na prezentacji u niego w domu) że v20 został szybko odsprzedany:D, kupiony 810e i to co widzę z BR po prostu zabijka. Właściwie nie ma teraz aspektu obrazu na którym bym narzekał:krol:, kolory pełne i w szerokim spektrum odcieni, jasność super plus brak wycieku jasności jak to w normalnych lcd bywa. Bałem sie troche o input lag ale wystarczyło wyłączyć układ 100Hz i rzeczy jak teatr czy input lag znikają(dowiedziałem sie o tym dzieki flatpanels HD, super recki maja, najlepsze). To pierwszy raz jak jestem tak zadowolony z TV, to jest szok co się porobiło z tymi lcd, obraz HD w porównaniu do tego v20 to jest jednak inna bajka:krol:. Słuchajcie, to co che powiedzieć to moje spostrzeżenie że jedynie OBRAZ w warunkach domowych jest w stanie pokazać prawdziwe zalety tv. Po tym moim doświadczeniu widzę ze kupno tv po ocenie sklepowej ma więcej wspólnego ze strzelaniem niż z rzetelnym wyborem:)
Życzę wszystkim równie udanego wyboru tv, zadowolenia z obrazu :)

BTW Nawet filmy dvd po skalowaniu to bajka... to już jednak szczegół:krol:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Widzę , że wróciłeś do telewizora , który pracuje w technice LCD. Wydaje się , że dokonałeś dobrego wyboru , bo ten Sharp LE810e po kalibracji prezentuje rzeczywiście bardzo dobry obraz ,jest energooszczędny ale najważniejsze że jesteś z zakupu Kapralu Hicks
zadowolony.:kom::kom:

Pozdrawiam , :)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzięki, nie to że byłem z v20 niezadowolony.. ale po prostu 810 to jest to :krol: Swoją drogą 810 to rarytasowy LCD aż chyba nawet nazwa LCD tu nie pasuje:razz:. Zakończę już opis wrażeń w tutejszym wątku, z opisej 810 lepiej będzie jak przeniose sie do dedykowanego w dziale sharp:evil:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Bez przesady. Mialem w domu oba i 810 mnie osobiscie nie powalil. Srednie katy boczne, szara czern, dziwne kolory - choc byl bez kalibracji, w trybie movie i nieidealne usuwanie przeplotu to najwieksze wady. V20 zmiotl 810-tke katami bocznym, czernia przy malym oswietleniu i ogolnie pojeta plastycznoscia obrazu. W HD wypadly na remis.

Najwazniejsze jednak, aby kazdy widzial przez pryzmat zalet jednej, ktore przewazaja nad wadami drugiej technologii / modelu.

Recenzje na Flatpanels? Coz, 810/820 zostal mocno przemaglowany przez konkurencyjne portale i dosyc ostro skrytykowany. V20 dostaje dla odmiany nagrody praktycznie na wszystkich site'ach testujacych TV. Cos w tym jednak jest... ;)
 

gadi

New member
Te ustawienia kalibracji były podane do modelu VT20 , czy będą pasowały do V20 ?
A jak ustawić KOLOR i OSTROŚĆ i REDUKCJA SZUMÓW ?

"Potwierdzam iż w obu gazetach są podane identyczne parametry do kalibracji tego telewizora dla obrazu 2D (mam oba czasopisma). Może podam dla tych co nie mają dostępu do ww. czasopism. Podaje ustawienia dla oglądania w ciemnym pomieszczeniu do kina domowego. Zaczynamy od zmiany trybu na profesional1 (podaje to co jest zmienione):
Tryb profesjonalny
1.Kontrast 39
2.Jasność +2
3.Gamma 2,6
4.Balans bieli podaje ile razy trzeba przesunąć kwadracik ze środka w daną stronę:
-R wzmocnienie: 1 w lewo
-G wzmocnienie: 2 w lewo
-B wzmocnienie: bez zmian
-R custoff: 4 w lewo
-G custoff: 6 w lewo
-B custoff: 1 w prawo
5. Zarządzanie kolorami (przesunięcie kwadracika w daną stronę):
- R odcień: 1 w prawo
- G odcień: 1 w prawo
- B odcień: 2 w prawo
- R nasycenie: 1 w lewo
- G nasycenie: bez zmian
- B nasycenie: 1 w prawo
Te ustawienia podałem dla TV oglądanego przy zaciemnionym pokoju (ja tak mam). W przypadku kiedy oglądamy w jasnym pomieszczeniu to:
-gamma 2,4
-jasność 0
Reszta bez zmian. Mam nadzieję że się komuś to przyda pozdr"
 

gadi

New member
Jak ustawić optymalnie

1.Tryb obrazu
2.Kontrast
3.Jasność
4.Kolor
5.Ostrość
6.Redukcja szumów
7.Balans bieli
R wzmocnienie
G wzmocnienie
B wzmocnienie
R custoff
G custoff
B custoff
8. Zarządzanie kolorami
R odcień
G odcień
B odcień
R nasycenie
G nasycenie
B nasycenie
9.gamma
 

marfer

New member
Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy 50V20 ma podobny problem? Jak widać na zdjęciu chodzi o gradację kolorów, która u mnie czasami jest znaczna. Zdarza się, że na sygnale HD dobrej jakości nie ma łagodnych przejść tonalnych tylko widać wyraźne granice.
Czy to może być kwestia oprogramowania? Zaraz po pierwszym uruchomieniu tv podłączyłem do netu i zainstalowałem aktualizację firmware'u, więc nie wiem jak by było na starszym oprogramowaniu.
Czy u kogoś jest podobnie i czy udało się komuś jakoś z tym poradzić?
 

Attachments

  • DSCF1948_resize.JPG
    DSCF1948_resize.JPG
    172,2 KB · Wyś: 134

WuMike

New member
Bez reklam
Nie usuniesz tego zmiana firmware'u. To jest przypadlosc technologii, nie tylko widoczna u Panasonica. Color banding zawsze bedzie widoczny.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
marfer - to zdjęcie wcale nie musi oznaczać dobrego sygnału.
Chcesz sprawdzić przejścia tonalne to trzeba podać coś z dobrego BD 1080p i przyzwoitym strumieniu. ;)
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy 50V20 ma podobny problem? Jak widać na zdjęciu chodzi o gradację kolorów, która u mnie czasami jest znaczna. Zdarza się, że na sygnale HD dobrej jakości nie ma łagodnych przejść tonalnych tylko widać wyraźne granice.
Czy to może być kwestia oprogramowania? Zaraz po pierwszym uruchomieniu tv podłączyłem do netu i zainstalowałem aktualizację firmware'u, więc nie wiem jak by było na starszym oprogramowaniu.
Czy u kogoś jest podobnie i czy udało się komuś jakoś z tym poradzić?

Nie wiem czy da się to oprogramowaniem przejsć :niewiem: ale niech ci WU MIKE nie wciska bajery ze ka _F-Br_dtekst-grade_1259562g.jpg (6.8 KB)żde szkiełko ma problem z przejsciami totalnymi:grin: oto przykład kuro po lewej PANEK po prawej G20
 
Ostatnia edycja:

marfer

New member
Nie wiem czy da się to oprogramowaniem przejsć :niewiem: ale niech ci WU MIKE nie wciska bajery ze ka _F-Br_dtekst-grade_1259562g.jpg (6.8 KB)żde szkiełko ma problem z przejsciami totalnymi:grin: oto przykład kuro po lewej PANEK po prawej G20
Gdzie mozna znalezc te fotke w necie? Ciekawy jestem czy roznica miedzy V20 i G20 jest duza bo do Kuro to pewnie Panasom jeszcze daleko ;)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Często na forach fałsz powtarzany wielokrotnie urasta do rangi "prawdy".
(a prawdą nie jest).

Jedyna możliwość sprawdzenia przejść tonalnych to rzetelny test na odpowiednim materiale.

Do tego większość osób nie zwraca uwagi na materiały producentów , które powinny być podstawą do uczciwej dyskusji.

Przykład na dole pokazuje co nawet poprawiono w tej kwestii, a co praktycznie nigdy nie poruszane było na tym forum:
 

Attachments

  • 8-10sub-gradacja.jpg
    8-10sub-gradacja.jpg
    33,5 KB · Wyś: 2042
Ostatnia edycja:
Do góry