Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

pejton

New member
Działa na TV z 2009 roku od modelu G15 w górę czyli V10 tym bardziej.
Przyczyną może być wybranie w menu kraju innego niż Polska
Faktycznie to było powodem braku Iplexa. Dziękuję za podpowiedź.
Miałem wybrany kraj Niemcy z tego powodu, że do TV mam podłączoną satelitę oraz analogową i cyfrową kablówkę osiedlową.
Teraz po przestawieniu na kraj Polska mam inny problem, brak możliwości korzystania z tunerów DVB-S i DVB-C. Zależy mi na kablówce cyfrowej, ale nie jestem w stanie jej przeskanować, brak DVB-C w menu.
Wg instrukcji DVB-C pojawia się przy DVB-S i DVB-T. Przy wybraniu kraju na Polska w menu nie ma DVB-S, a ja nie mam anteny, żeby mieć DVB-T.
Da się jakoś ustawić TV aby chodziło wszystko razem, tzn. Iplex DVB-S i DVB-C?
 

marfer

New member
Faktycznie to było powodem braku Iplexa. Dziękuję za podpowiedź.
Miałem wybrany kraj Niemcy z tego powodu, że do TV mam podłączoną satelitę oraz analogową i cyfrową kablówkę osiedlową.
Teraz po przestawieniu na kraj Polska mam inny problem, brak możliwości korzystania z tunerów DVB-S i DVB-C. Zależy mi na kablówce cyfrowej, ale nie jestem w stanie jej przeskanować, brak DVB-C w menu.
Wg instrukcji DVB-C pojawia się przy DVB-S i DVB-T. Przy wybraniu kraju na Polska w menu nie ma DVB-S, a ja nie mam anteny, żeby mieć DVB-T.
Da się jakoś ustawić TV aby chodziło wszystko razem, tzn. Iplex DVB-S i DVB-C?
Spróbuj tego:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/56413-vieracast-i-ipla-absurd-3.html
U mnie na V20 wszystko pięknie śmiga.
 

faral

New member
Panowie proszę o pomoc Jak mam podłączyć internet IPLUSA który mam podłączony do laptopa przez USB a chcę podłączyć do plazmy panasonica 42v10e?Pytam bo jestem zielony w te klocki i nie wiem czy wystarczy tylko kabel ehternet tj. połączyć laptopa z plazma tym kablem czy musze mieć ruter z wyjściem na usb i wtedy dopiero ruter by to rozdzielał na laptopa i na plazmę.I jak to wszystko skonfigurować.Dzięki za pomocne odpowiedzi.
 

pejton

New member
Panowie proszę o pomoc Jak mam podłączyć internet IPLUSA który mam podłączony do laptopa przez USB a chcę podłączyć do plazmy panasonica 42v10e?Pytam bo jestem zielony w te klocki i nie wiem czy wystarczy tylko kabel ehternet tj. połączyć laptopa z plazma tym kablem czy musze mieć ruter z wyjściem na usb i wtedy dopiero ruter by to rozdzielał na laptopa i na plazmę.I jak to wszystko skonfigurować.Dzięki za pomocne odpowiedzi.



Nie wiem jak to wygląda z IPLUSEM, ale ja kiedyś bawiłem się z internetem z Orange: telefon miałem połączony z laptopem po USB i laptop z TV ethernetem (tylko nie pamiętam czy to był kabel prosty czy krosowany). W połączeniu z Orange włączyłem "udostępnianie połączenia dla innych komputerów" czy coś podobnego, w każdym razie należy udostępnić to połączenie innym hostom.

W TV w ustawieniach sieci ustawiasz adres i maskę (adres musi być z tej samej podsieci co adres karty sieciowej laptopa), jako bramę podajesz adres swojej karty sieciowej laptopa.

Dla sprawdzenia czy laptop widzi TV po IP to należy zapingować adres TV, jak odpowie, tzn. że masz dobrze ustawione adresy.

Następnie w TV wykonujesz połączenie z siecią, po jakimś czasie powinieneś uzyskać komunikat: "połączone z siecią". Pamiętaj, żeby przy uzyskiwaniu połączenia TV-laptop wyłączyć wszystkie firewalle, bo one mogą Ci blokować połączenie. Po nawiązaniu połączenia możesz ponownie włączyć te firewalle. Podłączenie TV do sieci masz w instrukcji na stronie 52 i 53.

Nie pamiętam tylko czy trzeba ustawiać DNSy w TV.

Ja po takich zabiegach miałem dostęp od Viera Cast.

Nie wiem jaką osiągasz prędkość po tym IPLUSie, ja miałem ok 1,5 Mb/s i niektóre serwisy typu IPLEX czy Eurosport w Viera Cast nie chodziły, a inne chodziły ale z przycięciami.
 

LEVISS

Member
witam koledzy jaki macie bieżącą wersje oprogramowania .bo u mnie od dłuzszego już czasu jest.bieżąca wrsja oprogramowania-2.013 .a nowe oprogramowanie-2.011.czy też macie te same wersje?
 

Sikorrr

New member
witam koledzy jaki macie bieżącą wersje oprogramowania .bo u mnie od dłuzszego już czasu jest.bieżąca wrsja oprogramowania-2.013 .a nowe oprogramowanie-2.011.czy też macie te same wersje?
Witam, ja mam wersję 2.011 i zawsze kiedy próbuję ją zaktualizować (bo przecież jest chyba nowsza - 2.013) to dostaję info od TV, że posiadam wersję aktualną.
I co o tym sądzić ?
 

airon

New member
Witam, ja mam wersję 2.011 i zawsze kiedy próbuję ją zaktualizować (bo przecież jest chyba nowsza - 2.013) to dostaję info od TV, że posiadam wersję aktualną.
I co o tym sądzić ?

I to właśnie dziwna jest sprawa z softem 2.013. Przez ostatnie ( około pół roku ), egzemplarze v10 wychodziły już z tym oprogramowaniem, podczas gdy na stronie panasa ostatnia wersja do ściągnięcia jak była to 2.012.
 

gebolek

Banned
Jest tak jak napisał airon.
Może ma to związek z utratą czerni w modelach z 2009 roku. Po awanturze wywołanej przez użytkowników panasonic wypuszczał końcówkę serii z nowszym softem, który minimalizował i upłynniał ten efekt, tak jak w serii z 2010 roku.
 

plaman

New member
Witam Was wszystkich.

Zainteresował mnie problem związany z aktualizacją SW w modelu TX-P42V10E. Jest tak jak pisaliście. Przez długi czas nie mogłem zaktualizować posiadanej wersji SW 2.012 do wyższej np. do 2.013. Próbowałem to wielokrotnie, ale bez powodzenia. Postanowiłem poszukać jeszcze raz wpisując wyższe numery SW np. 2.014 itd. Zgadnijcie, co znalazłem... Mam teraz wersję 2.016 :-D. Tak, to nie błąd! Mam teraz wersję 2.016. Co prawda jeszcze nie zauważyłem zmian w porównaniu do posiadanej wcześniej wersji 2.012, ale jest i działa. Nowa wersja SW 2.016 została opublikowana w październiku ubiegłego roku wraz z SW do innych modeli Panasonic'ów (nie tylko plazmowych) na czeskiej stronie skylink. Niestety z powodów regulaminowych (liczba postów mniejsza niz 5), nie mogę dołączać linków do tego postu :-(

Jest jednak na to sposób. Sprawdźcie sami.

Na czeskiej stronie internetowej 'skylink' trzeba wejść w zakładkę 'Novinky', a następnie wybrać na dole zakładkę '16-20' i na niej wpis z datą 14.10.2010 'TV Panasonic - update software'.

Przyznam się, że sam nie wierzyłem i trochę z duszą na ramieniu zaeksperymentowałem i zainstalowałem na swoim telewizorze nowy SW. Teraz po aktualizacji wyświetla się:

"Bieżąca wersja oprogramowania 2.016
Nowe oprogramowanie 2.011
Bieżąca wersja oprogramowania jest aktualna.
Najnowsza wersja software jest już zainstalowana!"

Jeżeli ktoś również odważy się zainstalować nowy SW, to proszę o podzielenie się swoimi wrażeniami.
 
Ostatnia edycja:

Sikorrr

New member
Nie wiem czy to dobry pomysł.
Na tej stronce (skylink) jest link do czeskiej strony Panasonica a tam opisana jest geneza powstania tego softu. Jeśli dobrze zrozumiałem (tłumaczył google) to nastąpiła jakaś zmiana parametrów nadawania satelitarnego dla Czech i Słowacji co spowodowało kłopoty z odbiorem programów przez te plazmy wyprodukowane w 2009. Nie wiem jak jest u nas bo Sat odbieram za pośrednictwem zewnętrznego dekodera.
Ale kilka miesięcy temu miałem moduł Polsatu i problem z odbiorem kilku programów nadawanych w HD - więc może jednak warto zmienić ten soft ?
Sam już nie wiem :)
 

dereck68

New member
Brak TVN na module Polsatu

Witam. Czy ktoś ma problem z kanałami :tvn, tvn7,tvn24,tvn turbo (wyświetlany monit - kanał zakodowany). Tv 50v10e ma moduł polsatu . Mam soft 2013 i ustawienie kraju na -Niemcy. Problem jest już od jesieni 2010r. W obsłudze klienta cyfrowego polsatu nie wiedzą jak to rozwiązać (ponowienie sygnału nic nie dało). Wszystkie pozostałe programy "familijnego" działają. Zmieniłem moduł i na nowym module sytuacja jest taka sama. Pytanie - czy ktoś ma podobny problem ?
 

plaman

New member
Nie sprawdzałem jeszcze po aktualizacji bezpośredniego połączenia z anteną satelitarną. Aktualnie korzystam z TV kablowej, ale tylko czasami eksperymentalnie podłączam antenę satelitarną. Aktualizując SW do wersji 2.016 założyłem, że zawiera ona poprawki zawarte we wcześniejszych wersjach i że poprawki polepszają, a nie pogarszają pracę telewizora. Póki co nie pomyliłem się w tym założeniu. Czas pokaże czy miałem rację. Zresztą lubię być z tymi zmianami na bieżąco. Zawsze coś nowego wniosą. Dziwi mnie natomiast to, że trzeba tę aktualizację wykonywać taką okrężną drogą i że nie jest ona dostępna bezpośrednio z telewizora.
 
Ostatnia edycja:

enti

New member
witam moze mi ktos pomoc bo za cholere nie moge ogarnac tego i nie wiem czy jest taka opcja jak ustawic w Tv zeby automatycznie po wlaczeniu TV wlaczal sie na zrodle HDMI4 bo mam dekoder N`ki i podlaczony komputer pod hdmi 1 i zawsze mi odpala na hdmi 1
 

pejton

New member
witam moze mi ktos pomoc bo za cholere nie moge ogarnac tego i nie wiem czy jest taka opcja jak ustawic w Tv zeby automatycznie po wlaczeniu TV wlaczal sie na zrodle HDMI4 bo mam dekoder N`ki i podlaczony komputer pod hdmi 1 i zawsze mi odpala na hdmi 1

Podobno można to zmienić w trybie hotelowym
Było już na ten temat w poście 657 i 658 tego wątku
Pozdrawiam
 
Do góry