Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

bojki

Member
KALIBRACJA V10

Witam uzytkownikow V10 - czy ktos kalibrowal juz obraz?
Jestem uzytkownikiem juz ponad rok - obraz rewelacja:) chcialbym jednak porownac ustawienia - kto wie, moze bedzie lepiej:)

Jakie macie ustawienia obrazu?

Pozdrawiam
Piotr
 

Husky_HD

New member
1. Na stronie twonkyvision dostępna jest nowsza wersja TwonkyMediaServer (6.0). Z nową wersją działa ten sam klucz licenjcyjny Panasonica, jaki był dostarczony w dokumentacji V10.
2. Mam pytanie dotyczące aktualizacji firmware. Kilka miesięcy telewizor zaktualizował mi się poprzez internet do wersji 2011. Kiedy tereaz próbuję pobrać nowszy soft pokazuje mi się komunikat, że mam najnowszą wersję oprogramowania. Z informacji na forum wynika, że jest dostępna (?) wersja 2013. Proszę o informację skąd można pobrać plik aktualizacyjny.
 
Ostatnia edycja:

Piotrek !

New member
Firmware ?

Czy ktoś ma plik lub link do pliku z jak najnowszym firmwarem żeby ściągnąć i wgrać przez kartę SD ?
(niestety nie mam jak podłączyć telewizora bezpośrednio do internetu a Panasonic Polska nie nie chce nic dać).
 

pejton

New member
To jest mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich:)
Jestem użytkownikiem 42V10. Od samego początku mam problem ze stabilizacją obrazu, im więcej oglądam tym bardziej to widzę i zaczyna mi to przeszkadzać.
Problemem jest drżenie obrazu (to nie jest migotanie), przy wyłączonym IFC drży cały obraz, a na THX nie da się praktycznie oglądać - każdy komu włączałem TV potwierdzał, że faktycznie obraz drży, więc to nie jest tylko subiektywna ocena. Drżenie jest przy poruszaniu się kamery (nawet bardzo wolnym), poruszaniu się obiektów i podczas końcowych napisów.
Przy włączonym IFC drżenie jest znikome, choć nadal występuje ale wtedy pojawia się inny defekt w postaci zniekształconego obrazu za obiektami które się poruszają. Jest taka obwódka za obiektem poruszającym się lub jak są wyświetlane napisy z pliku zewnętrznego to wokół i w środku tych napisów też jest taka obwódka. Wygląda to tak: obiekt się przesuwa, a w tym miejscu w obrazie zostaje dziura i TV przez pewien czas nie wie co ma tam wyświetlić, lub wyświetla jakieś dziwności. Jak wyłączę IFC to nie zauważyłem nigdzie takiej obwódki, ale powraca drżenie obrazu.
Te problemy z obrazem mam niezależnie od źródła (kabli) i niezależnie od materiału. Występuje to praktycznie zawsze.
Dodatkowo występuje jeszcze klatkowanie obrazu, ale nie wiem czy to wina TV czy materiału źródłowego, ale przypuszczam, że TV, bo klatkowanie jest na materiale z fps: 23,976, 24, 25, 29,976 oraz na obrazie z satelity i kablówki cyfrowej
Te wszystkie problemy występują niezależnie od ustawień TV i niezależnie od źródła (kablówka analogowa, kablówka cyfrowa, satelita, karta SD, DVD i popcorn A200).
Przypuszczam, że probem jest w procesorze obrazu, lub jakiejś innej elektronice, ale zanim zgłoszę to do serwisu, chciałbym dowiedzieć się, czy inni użytkownicy V10 mają stabilny obraz i czy przy włączonym IFC nie mają takiej obwódki za poruszającymi się obiektami.
Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam
 

airon

New member
Przy włączonym IFC drżenie jest znikome, choć nadal występuje ale wtedy pojawia się inny defekt w postaci zniekształconego obrazu za obiektami które się poruszają. Jest taka obwódka za obiektem poruszającym się lub jak są wyświetlane napisy z pliku zewnętrznego to wokół i w środku tych napisów też jest taka obwódka. Wygląda to tak: obiekt się przesuwa, a w tym miejscu w obrazie zostaje dziura i TV przez pewien czas nie wie co ma tam wyświetlić, lub wyświetla jakieś dziwności. Jak wyłączę IFC to nie zauważyłem nigdzie takiej obwódki, ale powraca drżenie obrazu.
Te problemy z obrazem mam niezależnie od źródła (kabli) i niezależnie od materiału. Występuje to praktycznie zawsze.


Pozdrawiam

Nic takiego nie zaobserwowałem u siebie, a IFC mam włączone praktycznie na stałe.
 

Piotrek !

New member
Żółty THX

Informacja dla wszystkich którzy mieli tryb THX bardzo przeżółcony (lub zielony). Sam nie mogłem w tym trybie oglądać bo było za dużo żółtego a za mało czerwieni. Kolory się wyrównały dopiero przy zmianie oprogramowania z 2004 na 2012. Czyli to prawda że w którymś updacie poprawili magente w THX. Oczywiście tryb THX i tak jest minimalnie mniej czerwony niż inne tryby ale teraz to jest naturalne a nie po prostu żółte. Tak że jak ktoś ma takie problemy jak ja miałem to polecam sprawdzić i unowocześnić firmware. U mnie to rozwiązało problem.
 
Ostatnia edycja:

kater

New member
Spróbuj zaktualizować wersję oprogramowania. Mój telewizor posiada:
- bieżącą wersję oprogramowania: 2.013
- nowe oprogramowanie: 2.011

Bieżąca wersja oprogramowania jest aktualna.
Najnowsza wersja software jest już zainstalowana.

Dlaczego nie zaktualizowałeś wersji oprogramowania do najnowszej?
Pozdrawiam :)
 

pejton

New member
Witam ponownie.
Dziękuję za odpowiedzi do mojego wątku.
Też myślałem o aktualizacji softu, jednak tak jak napisał kater, próbując aktualizować soft przez internet znajduje wersję starszą niż ja mam w TV (mam 2.012 a w sieci znajduje 2.011)
Ktoś już pytał w jaki sposób można znaleźć nowszy soft, ale jak pamiętam, na forum nie padła żadna odpowiedź.
Ani na polskiej ani na czeskiej stronie Panasonica nie udało mi się znaleźć żadnego softu, są tylko instrukcje.
Byłbym wdzięczny jakby ktoś podał jak można zdobyć najnowszy soft.
Dodatkowo ostatnio kilkukrotnie zauważyłem (wcześniej tego nie widziałem), że przy włączonym IFC jak jest ruch kamerą to na chwilkę przycina się obraz i za chwilę jest lekki skok, wygląda to tak, jakby obraz na TV się zatrzymał a później TV próbował nadgonić do normalnego wyświetlania i robi to w dwóch trzech skokach, ale na tyle dużych, że jest to zauważalne, dalej już idzie w miarę płynnie i po jakimś czasie znów potrafi się przyciąć.
Dziękuję za zainteresowanie
Pozdrawiam
 

Piotrek !

New member
Chodzi o to że nie mam jak podłączyć telewizora do internetu bo w domu mam tylko blueconnect przez GSM Ery. Jedynie kiedyś ściągnąłem firmware 2012 z czeskiej strony Panasonica. Do Panasonic Polska pisałem wiele razy ale oni odpisują mi jak roboty - że ich sprzęt jest idealny, że nic nie trzeba aktualizować a jak mi cos nie pasuje to mam to zgłosić jako reklamacje. Tak że od nich nie byłem w stanie wyciągnąć firmware w formie pliku.
 

kater

New member
Dziwna sprawa z tym softem. Ja kupiłem już TV z taką dziwaczną wersją oprogramowania :) co jakiś czas sprawdzam czy jest nowsza wersja ale sytuacja niezmiennie jest taka jak piszę wyżej.
Pozdrawiam :)
 

pejton

New member
Witam ponownie.
Wczoraj był u mnie pan z serwisu i po zaprezentowaniu mu problemów jakie mam z obrazem stwierdził, że jedynie co może zrobić to wymienić płytę odpowiadającą za obróbkę obrazu i jeśli to nie pomoże, tzn że ten TV tak już ma. Wymiana płyty niestety nic nie dała (jest na niej nowszy soft 2.013), w wyświetlanym obrazie nadal występuje drżenie i zniekształcenia przy włączonym IFC.
Co do softu to ten pan był ździwiony, że w sieci jest starsza wersja softu niż miałem w TV i twierdzi, że nie wie skąd wziąć nową wersję softu.
Pozostaje mi pogodzić się z tymi defektami obrazu.
Pozdrawiam
 

dżinksu

New member
Witam,

czy ktoś zna może szczegóły kalibracji, ustawień do optymalnie najlepszego obrazy w TX-P42V10E? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 

pejton

New member
Czy ma ktoś Iplexa w Viera Cast na V10?
Ja mam 21 różnych serwisów, ale Iplexa nie ma a podobno jest i działa od połowy grudnia
 
Do góry