Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

zaz

Member
dansop1 napisał:
Witam!
Jaka jest różnica, między: TX-P42V10, TX-P42V10b i TX-P42V10e?

b - model dla wielkiej brytanii
e - model dla europy
bez litery - chyba sprzedawcy nie chcało się wpisać "b" lub "e"

O różnicy między modelami wspomniano w teście http://www.hdtvtest.co.uk/ , gdzie na samym początku jest "Przeglądowi był poddany model Panasonic TX-P42V10B (co oznacza 3-pinowy wtyk- w brytyjskiej wersji)" - jeżeli dobrze zrozumiałem (słabo znam angielski).
 

bojki

Member
v10

JEST PANOWIE, NARESZCZIE:)

Design - brak slow - piekny mebel (42')
Obraz - na componencie z DVD i dzwiek coax - odlot (H/K)
(wybuch na "Deja vu" - co tu duzo pisac:))

Cyfra+ - jeszcze musze zakupic kabel hdmi:)

Internet podlacze jak zmienie predkosc w netii na szybsza.

Pozdrawiam
Piotr
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Dajcie człowiekowi się nacieszyć! ;)
Mnie interesuje gdzie kupiłeś, za ile i czy firma solidna /szybko, bezpiecznie i bezstresowo/.
 

bojki

Member
v10

Witam,

MM Pń raty 30 - 6999 - dostali 2 szt. w piatek, z czego kupilem pierwsza. Obsluga OK, nie marudzilem, przyszedlem i wiedzialem co chce. Jedyne co, to ponad 30 min oczekwania w kolejce do rat. Magazyn - podwiezli, doradzili jak sie obchodzic w domu - bylem mile zaskoczony. Widac, wiedzieli, co to za sprzet:)

Wczoraj podlaczylem C+ po HDMI oraz Coaxialu. Obraz ustawilem wg. zalecen, ktore znalazlem na forum G10 dot. wygrzewania.
Tak czy inaczej obraz rewelacja.

Programy HD - b.wyrazne, super kolory, czern - b.głeboka (tak to nazwe)
inne programy na C+ - rowniez rewelacja
TVP HD na antenie - zapiera dech
SD na antenie - nie ogladam i raczej nie bede, chyba, ze polsat F1.

DVD - jak juz pisalem wczesniej - rewelacja

Menu TV - bardzo przyjazne i intuicyjne

Dzis pobawie sie ogladaniem zdjec, jednak po poludniu, bo piekna pogoda w koncu!!!!!!!!:)

Oglolne wrazenie - rewelacja
Piekny mebel w mieszkaniu jak rowniez bardzo dobrze sie oglada

Polecam zakup:)

no i fotka - na razie jako mebel
IMG_4703.JPG



Pozdrawiam
Piotr

ps.
Zapraszam na www.fajnemiejsca.pl :)
 
Ostatnia edycja:

Coolmac

Member
v10

bojki
Gratuluję ładnego mebelka ;) i proszę o sprawdzenie:
1. czy wieczorem gdy jest cicho słychać słynne z G10 i S10 bzyczenie ?
2. jak głośne są wentylatory (4 szt.)?
Pozdrawiam.
 

pawel-t1

New member
judder w v

Witam,

Czy macie jakieś informacje o występowaniu judder'a w serii v? Przymierzam się do zakupu 42" lub 46" ale elementem decydującym jest dla mnie występowanie judder'a. Teraz mam lcd 40" samsunga le40a656, głownie oglądam na nim BRripy z avi ale brak płynności i zrywanie obrazu tak mnie irytują, że nie zdecyduje się na zakup kolejnego tv nie mając pewności, że seria v ma to już za sobą. Zastanawia mnie tylko, że gdy oglądam TV z pvr'a na moim lcd np. tvnHD czy inne kanały sd nie ma ani śladu judder'a.

Pozdr,
PT
 

dansop1

New member
Cena

Czegoś tu nie rozumiem. W ofertach sklepów internetowych, ceny TX P42V10E, ze wszystkimi gwarancjami, zaczynają się od 5500zł w górę. Z z recenzji klientów, można ocenić wiarygodność sklepu. Można, samemu pofatygować się po odbiór. Po co przepłacać. Coś przeoczyłem? Proszę o komentarze.
 

bojki

Member
v10

Witam ,
Zdjęcia z karty SD:
- ostrość: bdb
- prędkość odczytu: w mig
- pasy: nie zwróciłem uwagi :)

BR na PS3 za 2 miesiące.

Dansop1:
Zakładałem zakup na raty, a nie za gotówkę (30 rat to 230 zł miesięcznie)

Kilka fotek w załączniku

Pozdrawiam
 

Attachments

  • IMG_4707.JPG
    IMG_4707.JPG
    643,1 KB · Wyś: 182
  • IMG_4706.JPG
    IMG_4706.JPG
    663,6 KB · Wyś: 122
  • IMG_4744.JPG
    IMG_4744.JPG
    606,4 KB · Wyś: 144

Iron John

New member
zainteresowania mam podobne dlatego pytam o zdjęcia tak dokładnie. A o pasy pytałem w jakim są kolorze gdy zdjęcie jest w pionie. Czy z dvd zdjęcia prezentowane są inaczej?
Thx
 

Hartson

New member
Bez reklam
W W-wie w MM na ul. Ostrobramskiej mają podłączoną wersję 42" chyba do platformy cyfrowej - dziwne , że tylko ten jeden TV (mimo wszystko w żadnym innym MM i Saturnie w W-wie nie spotkałem się aby tv był lub były podłączone do jakiejkolwiek platformy cyfrowej). Masa programów zagranicznych w dobrej jakości, na których można sprawdzić jak plazma radzi sobie z sygnałem SD. A wg mnie radzi sobie dobrze, dobrze skaluje, dobrze odzwierciedla kolory, formatowaniu obrazu też nic nie można zarzucić, tzw. "zelonych duszków" nie zaobserwowałem. Co do czerni, to nie oceniam, bo to można zrobić tylko w zaciemnionym pomieszczeniu a takowego w MM nie uświadczę.
Generalnie może to nie jest kuro LX5090 (temu raczej nic nie dorówna), ale cenowo stanowi dobrą alternatywę dla Pioneera.
 

BoDeX

New member
pawel-t1 napisał:
Witam,

Czy macie jakieś informacje o występowaniu judder'a w serii v? Zastanawia mnie tylko, że gdy oglądam TV z pvr'a na moim lcd np. tvnHD czy inne kanały sd nie ma ani śladu judder'a.

Judder to ciekawe zjawisko :) i dotyczy tylko FILMÓW odtwarzanych jako 24p ( podobno Panas to wyeliminował poprzez generowanie klatek
pośrednich - 96 Hz ) W przypadku PVR i materiału PAL (ew. koncertów z BD zjawisko to jest niedokuczliwe )
 

pawel-t1

New member
judder

BoDeX - Cieżko jest mi w tym wszystkim dojść to wniosku, że to akurat telewizor jest przyczyną braku płynności. Bo skoro piszesz, że przy sygnale z pvr'a lub BD judder nie występuje lub jest nie zauważalny (czytaj: nie drażniący) to nasuwa się myśl że, to odtwarzacz sygnału (DVD) jest przyczyną. Ale z tego co przeczytałem na forum dotyczącym WD HD TV playerze (Sierżant Harris) to judder powstaje gdy pomiędzy TV a odtwarzaczem brak jest synchronizacji w odtwarzaniu obrazu. Strasznie to wszystko zawiłe dla laika ale dochodzę do wniosku, że technologia, mam na myśli ogół (TV, odtwarzacze) jest/była (o ile panas to rzeczywiście rozwiązał bez efektów ubocznych jak np .efekt teatru) zbyt słabo rozwinięta.

Jak, ktoś ma jakieś newsy potwierdzające, że judder w v10 nie występuje to pędze jutro do sklepu, bo może jestem przeczulony ale mi ten efekt odbiera całą radość oglądania i zamiast koncentrować się na teści tylko wypatruję kiedy nastąpi kolejne #*$%ne przycięcie.

Pozdrawiam,
PT
 

BoDeX

New member
Była wielka dyskusja o judderze - poszukaj na Forum, będzie Ci łatwiej zrozumieć .

GENERALNIE musisz wiedzieć, że ...

Judder to zjawisko, które towarzyszy filmom kinowym, kręconym w 24
klatkach - jest to zaszłość i kompatybilność ze starym sytemem rejestracji
gdzie nośnikiem jest taśma filmowa - tak, pomiędzy każdą klatką tworzy
się 1/48 sekunday "bezruchu", który tworzy (jeśli obiekt się przesunie)
efekt szarpania i braku płynności . Ten Panas generuje klatki pośrednie
i podaje na ekran 96 klatki na sekundę - cokolwiek tam zawierają to
efekt juddera niwelują ( wg. poważnych recenzentów )

Pzdr.
 

pew

New member
odnośnie media servera..

Co do mojego wcześniejszego posta odnośnie media servera. Kupiłem ps3 i postawiłem na stacjonarmym server tversity. Okazało się, że konfiguracja jest jednak całkiem nietrudna. Po odpowiednim ustawieniu udało się odtwarzać pliki xvid oraz mkv, natomiast nie doszedłem już jak wkomponować napisy. Aktualnie używam ps3 media server, ale to już inna bajka.
V10 zamówiłem dzisiaj, do końca tygodnia powinienem mieć swój egzemplarz to zdam relację jak to się zachowuje wraz z ps3 i upc.
 
Do góry