Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

rw_1

New member
tomeklena napisał:
Witam. Widzę, że miałeś podobny dylemat jak ja:)
Tylko ja oglądał będę z 3.4 do 3,9 m .
Który wtedy wybrać.
Jak mówisz , że 42"V10 oglądasz z 3 m i jest w sam raz to ja się skłaniam jednak do 46"G15 :) chyba.
Co wy na to ?

Pozdrawiam

Specjalnie siadłem dzisiaj w najdalszym kącie pokoju, żeby do tv mieć ok 4m i chyba faktycznie gdybym miał oglądać tak cały czas to 42" jest jakby ciut za mały
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
tomeklena napisał:
Tylko ja oglądał będę z 3.4 do 3,9 m .
Który wtedy wybrać.
Co wy na to ?
Pozdrawiam

Przy takiej odległości broń Boże nie schodź poniżej 46'', bo będzie padaka. To naprawdę spora odległość od TV i 42'' będzie zdecydowanie za mało. Jak masz odpowiednie fundusze to szarpnij się na 50''- według mnie dla tej odległości wybór optymalny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
odleglość ciąg dalszy

rw_1 napisał:
Specjalnie siadłem dzisiaj w najdalszym kącie pokoju, żeby do tv mieć ok 4m i chyba faktycznie gdybym miał oglądać tak cały czas to 42" jest jakby ciut za mały

Witam mówisz że za mały tylko zauważ że nie zawsze będziesz oglądał z najdalszej odległości to po pierwsze, a po drugie obejrzyj sobie jakiś film akcji typu : szybcy i wsciekli itp obejrzyj tak sobie ze dwa takie filmy po kolei na dvd a zobaczysz ile się traci z filmu bo wzrok nie jest w stanie iść za obrazem:) I to nie tylko moje spostrzeżenia były oglądając te filmy. Wszystkei osoby młode do 35 lat :) Uważamy że 42 cale do 3.5 m -4.0 m to 42 cale na maxa przy sygnale sd .
Lolek
 

tomeklena

New member
lolek126 napisał:
Witam mówisz że za mały tylko zauważ że nie zawsze będziesz oglądał z najdalszej odległości to po pierwsze, a po drugie obejrzyj sobie jakiś film akcji typu : szybcy i wsciekli itp obejrzyj tak sobie ze dwa takie filmy po kolei na dvd a zobaczysz ile się traci z filmu bo wzrok nie jest w stanie iść za obrazem:) I to nie tylko moje spostrzeżenia były oglądając te filmy. Wszystkei osoby młode do 35 lat :) Uważamy że 42 cale do 3.5 m -4.0 m to 42 cale na maxa przy sygnale sd .
Lolek

Witaj.

Może i masz rację.
Ale taki telewizor to zakup na kilka lat przynajmniej.
Już w ofercie wszystkich operatorów pojawiło się sporo kanałów HD (prawie HD :)) , można liczyć , że za rok - dwa większość kanałów będzie nadawane w HD (n-ka ma ich chyba z 16cie) do tego TP wbija się ostro w rynek z tel. sat-cyfrową.
Konkurencja wymusi to, że HD stanie się standardem.
Więc może zabraknąć tych kilku cali.
Większość kupujących stwierdza po tygodniu "kurcze trochę mały" - ja to nazywam syndrom tygodnia.
Zgadzam się , że na SD przy 3,4-3.9 m to może i wystarczy 42".
Ale idąc z duchem czasu, a czas strasznie zap...a to i 50" też by było ok.
Mam ładną wnękę w ścianie przygotowaną i maksymalnie 46" wcisnę - więc kłopot sam się rozwiązał.

No i jak sobie z synem w pleya pogram to na większym też będzie przyjemniej.

Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych.
 

klient

New member
46...

No właśnie, może ktoś słyszał o tym aby miała się pojawić Plazma z seri V10 o rozmarze 46"?

Pozdrawiam i czekam na info!
 

Piotrek !

New member
A ja mam 50" i dziś przesunąłem kanape z 4 m na 3 m na sygnale SD bo mi jakoś daleko było :) A na HD to te 50" i tak mi się wydaje małe - marzy mi się coś koło 60" ale ceny nie z tej ziemi :-/ Bardzo dużo zależy też od jakości nadawania a nie tylko od rozdzielczości bo niektóre programy to wolałbym oglądać nawet z 6 m ;-)

Mam ten TV od jakiegoś miesiąca i zastanawia mnie tryb THX po którym prawdę mówiąc dużo się spodziewałem - miały być super kolory i gamma. Jeśli chodzi o gamme to jest OK ale kolory... - dla mnie ten tryb THX pokazuje wszystko na żółto (czasem na zielono troche). Też macie takie odczucia ? Czy ja mam coś z oczami ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
tomeklena napisał:
Witaj.

Może i masz rację.
Ale taki telewizor to zakup na kilka lat przynajmniej.
Już w ofercie wszystkich operatorów pojawiło się sporo kanałów HD (prawie HD :)) , można liczyć , że za rok - dwa większość kanałów będzie nadawane w HD (n-ka ma ich chyba z 16cie) do tego TP wbija się ostro w rynek z tel. sat-cyfrową.
Konkurencja wymusi to, że HD stanie się standardem.
Więc może zabraknąć tych kilku cali.
Większość kupujących stwierdza po tygodniu "kurcze trochę mały" - ja to nazywam syndrom tygodnia.
Zgadzam się , że na SD przy 3,4-3.9 m to może i wystarczy 42".
Ale idąc z duchem czasu, a czas strasznie zap...a to i 50" też by było ok.
Mam ładną wnękę w ścianie przygotowaną i maksymalnie 46" wcisnę - więc kłopot sam się rozwiązał.

No i jak sobie z synem w pleya pogram to na większym też będzie przyjemniej.

Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych.

Witam zgadzam się że jesli byśmy oglądali programy nadawane w HD to odległość 3.5 m 46 cali to byłby odpowiedni, tylko jest małe ale, tych programów w hd nie jest aż tak dużo żeby miec troszkę więcej trzeba dołożyć kaskę na programy cyfry czy HBO.... a programów które są w abonamencie nie jest dużo i np w ostatnim roku praktycznie nic nie przybyło. W 2013 dopiero ma byc w Polsce wszędzie sygnał cyfrowy więc pomyślmy kiedy będą programy wszystkei w HD ... Nie wiem czy tego dożyjemy a, mam 35 lat :) Więc póki co to skazani jesteśmy na sygnał sd. A biorąc pod uwagę ludzi którzy jeszcze oglądają divixa na takim tv bo kupa ludzi się pyta czy taki lub inny odtwarzacz odtwarza napisy divixa to ja życzę powodzenia w oglądaniu z takiej odległości tv 46 calowego. Chyba że ktoś ma manię na punkcie wielkości :) Pozdrawiam.
lolek
 

rw_1

New member
lolek126 napisał:
Witam zgadzam się że jesli byśmy oglądali programy nadawane w HD to odległość 3.5 m 46 cali to byłby odpowiedni, tylko jest małe ale, tych programów w hd nie jest aż tak dużo żeby miec troszkę więcej trzeba dołożyć kaskę na programy cyfry czy HBO.... a programów które są w abonamencie nie jest dużo i np w ostatnim roku praktycznie nic nie przybyło. W 2013 dopiero ma byc w Polsce wszędzie sygnał cyfrowy więc pomyślmy kiedy będą programy wszystkei w HD ... Nie wiem czy tego dożyjemy a, mam 35 lat :) Więc póki co to skazani jesteśmy na sygnał sd. A biorąc pod uwagę ludzi którzy jeszcze oglądają divixa na takim tv bo kupa ludzi się pyta czy taki lub inny odtwarzacz odtwarza napisy divixa to ja życzę powodzenia w oglądaniu z takiej odległości tv 46 calowego. Chyba że ktoś ma manię na punkcie wielkości :) Pozdrawiam.
lolek

Zgadzam się - jeszcze trochę wody w Wiśle przepłynie zanim sygnał hd bedzie standartem (niestety) - dlatego właśnie nie żałuję, że kupiłem 42" bo naprawdę jakością sd jestem mile zaskoczony - a za te kilka lat będzie przynajmniej jakiś argument za wymianą tv :D. pozdrawiam
 

Lukas_1st

New member
Witam wszystkich...

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem V10... no właśnie nie do końca... a to wszystko przez problemy jakie mam po podłączeniu dekodera n-ki. Nikt z Was nie wspomniał tutaj o tym problemie i zastanawiam się co może być jego przyczyną. Sprawdzałem już różne warianty, i tak:
- dekoder upc chodzi bez problemów przez hdmi
- dekoder n-ki podłączony za pośrednictwem yamaha'y (RX-V1800) co 2,3 sekundy zrywa połączenie i na wyświetlaczu pojawia się znienawidzony napis "Problem HDCP"
- dekoder n-ki podłączony bezpośrednio do tv daje obraz już bez zakłóceń, ale za to bez dżwięku (a dokładnie dżwięku nie ma jak w dekoderze wybierzemy opcję DD)
Sprawdzałem już różne kable hdmi... i nadal to samo. Dodam tylko, że do tej pory do zestawu podłączony był projektor EPSON TW-700 (zresztą dalej jest :))
Czy macie jakieś pomysły... czy przyjdzie mi tylko cieszyć się z HD z blu-ray'a?

Pozdrawiam, Łukasz
 

jamć

New member
Witam,
ja również nadal mam problem. Przy wyborze jednego z krajów (Niemcy, Austria lub Szwajcaria) przy wyszukiwaniu analogowych stacji naziemnych nie znajduje wszystkich (3 z 6). Przy wyborze jako kraju Polski - nie ma problemu, z tym, że nie przeszukuje wtedy satelity (DVB-S).
Wie ktoś jak rozwiązać problem?

PS.W sklepie, w którym kupowałem 42V10E za 4699zł, ponownie jest on dostępny - cena 4741zł. Od razu dodam - nie jestem z tym sklepem w jakikolwiek sposób powiązany (oprócz oczywiście dokonanego jednorazowo zakupu).
 

wuja

New member
jamć napisał:
PS.W sklepie, w którym kupowałem 42V10E za 4699zł, ponownie jest on dostępny - cena 4741zł.
Witam
Jakieś namiary na sklep? Może na PW?
Dzięki.
Po przestudiowaniu forum dojrzałem właśnie do kupna tej plazmy.
Pozdrawiam Wojtek.
 

walker7

New member
Lukas 1st
Nie do końca przeczytałes instrukcję dekodera.
Przy nastawieniu na DD w dekoderze dźwięk stereo na innych kanałach nie jest odbierany
pozdrawiam walker7
PS. od miesiąca cieszę się V10 42 cale
 

Mariioo_63

New member
Licznik czasu pracy

Dick45 napisał:
Witam
Właśnie zainstalowałem nowo nabytą plazmę v10e.Mam pytanie jak sprawdzić licznik czasu pracy tv.Na tym forum czytałem że można to zrobić ale jak?
Pozdrawiam

Znalazłem w tym wątku link do instrukcji menu serwisowego:

1. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic meni serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV

i wszystko pięknie działa tyle że nie znalazłem na pilocie mojego Panasonica (TX-P50V10E) przycisku MUTE !!! :(

Proszę o pomoc !
 

Mariioo_63

New member
gorylla napisał:
MUTE- to wyłącznik dzwięku- tzn. przekreślony głośnik.
Ast

Dziękuję !
Człowiek całe życie się uczy ;)

Może ktoś spotkał się z następującym problemem i może mi pomóc:
Od 6.10.2009 "CYFRA+ zmieniła wartość FEC z 2/3 do 3/4 na transponderze z kanałami Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD, Eurosport HD i National Geographic HD na satelicie Hot Bird 9 (13E)." Posiadam modół CAM Cyfry+ włożony do wbudowanego dekodera DVB-S do 6.10.2009 wszystko działało jak trzeba po zmianach Cyfry+ nie mam wyżej wymienionych kanałów HD. Po kilku konsultacjach z technikami cyfry+ (sprawdzali czy jest wgrany najnowszy soft w module; wysyłali uprawnienia na krtę, przestrajali itp) skończyło się na tym, że jest im przykro. A ja dalej mam problem. Pożyczyłem od znajomego tuner zewnętrzny Philipsa (z dyskiem) podłączyłem -jakość zdecydowanie gorsza i nie działa auto dopasowanie obrazu (nie znikają same czarne pasy u góry ina dole) więc zdecydowanie wolę obraz z tunera wbudowanego. Panasonic poinformował mnie, że tuner DVB-S ma auto FEC i że zwróci się mailem do Cyfry+ o rozwiązanie problemu. narazie czekam.

Plazmę mam od tygodnia jest super; ale co się nawalczę .....
Czy może mi ktoś pomóc ????? :confused:
 

neotion

New member
TX-P42V10e standard VESA

Witam.
Czy ktoś może napisać jaki jest standard VESA (rozstaw otworów) dla odbiornika TX-P42V10E ?
Dzięki i pozdrawiam!
 

combo106

New member
Mariioo_63 napisał:
Ast

Dziękuję !
Człowiek całe życie się uczy ;)

Może ktoś spotkał się z następującym problemem i może mi pomóc:
Od 6.10.2009 "CYFRA+ zmieniła wartość FEC z 2/3 do 3/4 na transponderze z kanałami Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD, Eurosport HD i National Geographic HD na satelicie Hot Bird 9 (13E)." Posiadam modół CAM Cyfry+ włożony do wbudowanego dekodera DVB-S do 6.10.2009 wszystko działało jak trzeba po zmianach Cyfry+ nie mam wyżej wymienionych kanałów HD. Po kilku konsultacjach z technikami cyfry+ (sprawdzali czy jest wgrany najnowszy soft w module; wysyłali uprawnienia na krtę, przestrajali itp) skończyło się na tym, że jest im przykro. A ja dalej mam problem. Pożyczyłem od znajomego tuner zewnętrzny Philipsa (z dyskiem) podłączyłem -jakość zdecydowanie gorsza i nie działa auto dopasowanie obrazu (nie znikają same czarne pasy u góry ina dole) więc zdecydowanie wolę obraz z tunera wbudowanego. Panasonic poinformował mnie, że tuner DVB-S ma auto FEC i że zwróci się mailem do Cyfry+ o rozwiązanie problemu. narazie czekam.

Plazmę mam od tygodnia jest super; ale co się nawalczę .....
Czy może mi ktoś pomóc ????? :confused:


mam identyczny problem - może ktoś sobie z tym poradził?
 
Do góry