Panasonic seria TX-P42G30

plejak

Banned
nie słuchaj durnych wywodów uprzedzonego do plazm Plejaka
Panasonic to w każdym calu lepszy tv od tego Sony, zwłaszcza na materiale SD (tv, dvd)... jednak jeśli pomieszczenie jasne i wieczorem także sporo oświetlenia to bardziej komfortowo będzie z matowym ekranem tego Sony, na Panasonicu będą odbicia tak jak na tym starym kineskopowym Sony
Czy ja Cię obrażam Don?Ilu ludzi tyle opinii.Plazmy niech kupują niezorientowani w temacie.Sony ex500 to porządny lcd- zachwala go autorytet forum Kiki wielokrotnie.Szczególnie właśnie na materiale sd czy dvd.Matowy ekran poradzi sobie ze znacznym oświetleniem pokoju.Poczytaj forum jak wielu użytkowników narzeka na plazmy Panasonica w tym także na topowy Vt30.
O bzyczącym w nocy G30 zapomnij .Po co Ci powidoki i kolejny kaloryfer?
 

don111

Banned
napisałem prawdę, masz jakieś uprzedzenia do plazmy albo jesteś może sfrustrowanym użytkownikiem LCD ? bo inaczej tego wytłumaczyć się nie da...
plazmy kupują ludzie zorientowani w temacie to po pierwsze, LCD/LED kupuje cała reszta Kowalskich i Nowaków bo płaski tv dla nich = LCD, w dodatku świeci ładniej w sklepie, więc musi być lepszy

po drugie - posiadam dobrą ale i tak gorszą od obecnych modeli plazmę oraz drogiego LEDa, więc wiem że to co opowiadasz o plazmach to są kłamstwa albo wielkie wyolbrzymienia problemu (kaloryfer, hałas - ok to się zdarza ale nie dotyczy każdego egzemplarza, wypalenia, powidoki - jasne, jasne...ale nie przy normalnym użytkowaniu tv, przez 3 lata nie widziałem ani jednego)
 

grzegorz1981

New member
Popieram. Tylko plazma. Zauważyłem już od dłuższego czasu durne wpisy plejaka, powinien dostać bana za bzdury które tutaj wypisuje.
Toksik, jeśli nie chcesz żałować to kupuj plazmę. Myślę, że 46G30 będzie najlepszym wyborem.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Chcesz kupić przeciętnego LCDka ze słabiutkim SD i interesującymi efektami smużenia i teatru bierz Sony. Żeby nie było że ten Panas nie ma wad - ma i to spore, choćby buczenie ale telewizorem na pewno jest lepszym. Jeśli nie ogladasz sportu i słońce pada na ekran to warto pomysleć nad LCd ale raczej nie takim przeciętnym jak ten Sonacz.
 

Toksik

New member
Dzięki za wasze porady. Dziś zrobiłem objazdówkę po sklepach, Saturn, MM, RtvAgd. Porównywałem wymienione wcześniej modele i pozwólcie że podzielę się wrażeniami. Plazmy serii G30 i GT30 stojące obok siebie wydawały się w warunkach sklepowych "zszarzałe" w porównamiu z sąsiadującymi LCD. Obraz jakby przygaszony, nienasycony, a biel ewidentnie szara. W Sony Center nie mają już EX500 46", a sprzedawca polecał EX710 w tym rozmiarze. Nieco mnie to zbiło z tropu. W plazmach nie dosłyszałem budzącego me obawy "brzęczenia". Podsumowując Sony, co prawda 55EX500 w jakości hd dawało ładniejszy obraz od plazm Panasonica serii G30/G20. Przy telewizji n sygnał będzie w miarę dobry, więc może jednak sony które ładniej odbierało. Poradźcie proszę
 

plejak

Banned
napisałem prawdę, masz jakieś uprzedzenia do plazmy albo jesteś może sfrustrowanym użytkownikiem LCD ? bo inaczej tego wytłumaczyć się nie da...
plazmy kupują ludzie zorientowani w temacie to po pierwsze, LCD/LED kupuje cała reszta Kowalskich i Nowaków bo płaski tv dla nich = LCD, w dodatku świeci ładniej w sklepie, więc musi być lepszy

po drugie - posiadam dobrą ale i tak gorszą od obecnych modeli plazmę oraz drogiego LEDa, więc wiem że to co opowiadasz o plazmach to są kłamstwa albo wielkie wyolbrzymienia problemu (kaloryfer, hałas - ok to się zdarza ale nie dotyczy każdego egzemplarza, wypalenia, powidoki - jasne, jasne...ale nie przy normalnym użytkowaniu tv, przez 3 lata nie widziałem ani jednego)

NIE MAM ŻADNYCH UPRZEDZEŃ.TESTOWAŁEM PLAZMY(nie w sklepie jak Ty) I ZNAM ICH WADY.Ciężko być sfrustrowanym użytkownikiem lcd jak się toleruje tylko lcd led z segmentowym podświetleniem od 10 koła wzwyż.Plazmy to nie ta cena ani jakość.KOWALSKICH I NOWAKÓW NIE STAĆ NA DOBRE LCD.Za to każdego stać na byle jaką tanią plazmę.I nie chodzi to o grubość ekranu bo często im bardziej smukły to bardziej kiepski kosztem jakości(led edge).Postaw plazmę w nasłonecznionym pokoju w dzień i oglądaj (marne widowisko).Dziwne że u kikiego w teście który ma znacznie lepsze warunki do testowania są powidoki( nawet w sławetnym Vt30 a co dopiero w serii G30).
Żadne kłamstwa - użytkownicy już narzekają na jakość tych plazm.TRZY LATA TEMU NIE BYŁO PROBLEMÓW Z BLAKNIĘCIEM CZERNI I SKOKAMI JASNOŚCI.Jak NIE DOTYCZY TO KAŻDEGO EGZEMPLARZA
co potwierdzasz jednak się to zdarza a to wady które dyskwalifikują tę technologię.
Dobrze ze nie robią plazm 23 calowych pewno byście je podpięli do pc- ta taka super jakość.
PORÓWNAJ SOBIE JAKOŚĆ SYGNAŁU SD CZY DVD NA SONY HX920 I PANASONIC VT 30 W DZIEŃ w domu ( NIE W SKLEPIE- tam podobno oszukują) TO PO MINUCIE WYŁĄCZYSZ PANASONICA nawet jako jego fan.Tu nie ma co porównywać.
 

plejak

Banned
Popieram. Tylko plazma. Zauważyłem już od dłuższego czasu durne wpisy plejaka, powinien dostać bana za bzdury które tutaj wypisuje.
Toksik, jeśli nie chcesz żałować to kupuj plazmę. Myślę, że 46G30 będzie najlepszym wyborem.

Martw się o swojego bana PANIE lekarzu - Twoje Wpisy nie są durne tylko bezsensowne.Poszukaj sobie innych kolegów do dialogu.Pamiętam Cię z twojej akcji z początku roku.Chyba prosisz się znowu o interwencję moderatora?Wiem ,W KONINIE SĄ FACHOWCY NIEBYWALI i to już trzydziestoletni.Jakoś kolega Toksik był w sklepie i nie zauważył tej super jakości G30.Jak to możliwe?
 

don111

Banned
mi się już nie chce odpisywać, dlaczego tak to wygląda i dlaczego mamy kogoś przekonywać żeby nie ufał swoim oczom ;)
krótko - sklep = kontrast na max i tryb dynamiczny (oczojebny) a mimo to nadal obraz wyglądał na zbyt wyblakły mimo że w domu by oczy wypalał...
i na koniec - mam (podobno) jednego z lepszych LEDów i starą plazmę, ale SD lepiej wygląda na Panasonicu, a na tańszej plaźmie LG za 1400zł jeszcze lepiej :mrgreen:
a jak to będzie na Sony, wolę nie wiedzieć...
 

plejak

Banned
Dzięki za wasze porady. Dziś zrobiłem objazdówkę po sklepach, Saturn, MM, RtvAgd. Porównywałem wymienione wcześniej modele i pozwólcie że podzielę się wrażeniami. Plazmy serii G30 i GT30 stojące obok siebie wydawały się w warunkach sklepowych "zszarzałe" w porównamiu z sąsiadującymi LCD. Obraz jakby przygaszony, nienasycony, a biel ewidentnie szara. W Sony Center nie mają już EX500 46", a sprzedawca polecał EX710 w tym rozmiarze. Nieco mnie to zbiło z tropu. W plazmach nie dosłyszałem budzącego me obawy "brzęczenia". Podsumowując Sony, co prawda 55EX500 w jakości hd dawało ładniejszy obraz od plazm Panasonica serii G30/G20. Przy telewizji n sygnał będzie w miarę dobry, więc może jednak sony które ładniej odbierało. Poradźcie proszę

Nie dziw się Sony EX500 Prawie nie do zdobycia - to stary dobry model.Plazma Ci zabrzęczy ale w domu wieczorem gdy chcesz cicho obejrzeć film.Pominę że ex710 to błyszcząca matryca do tego niestety jeden z tańszych i gorszych edge led sony.Jest nierównomierne podświetlenie.Więc masz problem.Zgłoś się do Kikiego Pomoże Ci w wyborze alternatywnym.
http://********************.com/top...jwyzszy-model-lcd-w-ofercie-sony-na-rok-2011/
W tym alternatywnym teście masz prawdziwą czerń panasonica plazmy po prawej w środku Sony hx 900 a po lewej słabe lcd led lg.Wątek jakość obrazu hd.Zdjęcie 3 tv obok siebie.Choć to trochę nie na temat bo i tak wybierasz tv zupełnie z innej półki cenowej.Czerń plazm to wielki przereklamowany mit.
 

don111

Banned
NIE MAM ŻADNYCH UPRZEDZEŃ.TESTOWAŁEM PLAZMY(nie w sklepie jak Ty) I ZNAM ICH WADY.Ciężko być sfrustrowanym użytkownikiem lcd jak się toleruje tylko lcd led z segmentowym podświetleniem od 10 koła wzwyż.Plazmy to nie ta cena ani jakość.KOWALSKICH I NOWAKÓW NIE STAĆ NA DOBRE LCD.Za to każdego stać na byle jaką tanią plazmę.I nie chodzi to o grubość ekranu bo często im bardziej smukły to bardziej kiepski kosztem jakości(led edge).
marna uwaga... jakbyś zauważył, mam plazmę (w domu :grin:) od 3 lat i mam też kolejnego LCD (LED z local dimming, nie edge)...
bardzo dobrze że owczy pęd kupuje i przepłaca za LCD, dzięki temu normalni ludzie mogą sobie pozwolić na lepszy tv za mniejsze pieniądze :)

Postaw plazmę w nasłonecznionym pokoju w dzień i oglądaj (marne widowisko).Dziwne że u kikiego w teście który ma znacznie lepsze warunki do testowania są powidoki( nawet w sławetnym Vt30 a co dopiero w serii G30).
Żadne kłamstwa - użytkownicy już narzekają na jakość tych plazm.TRZY LATA TEMU NIE BYŁO PROBLEMÓW Z BLAKNIĘCIEM CZERNI I SKOKAMI JASNOŚCI.Jak NIE DOTYCZY TO KAŻDEGO EGZEMPLARZA
co potwierdzasz jednak się to zdarza a to wady które dyskwalifikują tę technologię.
Dobrze ze nie robią plazm 23 calowych pewno byście je podpięli do pc- ta taka super jakość.
PORÓWNAJ SOBIE JAKOŚĆ SYGNAŁU SD CZY DVD NA SONY HX920 I PANASONIC VT 30 W DZIEŃ w domu ( NIE W SKLEPIE- tam podobno oszukują) TO PO MINUCIE WYŁĄCZYSZ PANASONICA nawet jako jego fan.Tu nie ma co porównywać.
wiadomo że w dzień LCD da się oglądać w takich warunkach mimo marnej jakości, ale chyba większość czasu tv ogląda się wieczorem lub później... w słoneczny dzień same hity lecą, typu teleexpress i wymaga to referencyjnej jakości :D

W tym alternatywnym teście masz prawdziwą czerń panasonica plazmy po prawej w środku Sony hx 900 a po lewej słabe lcd led lg.Wątek jakość obrazu hd.Zdjęcie 3 tv obok siebie.Choć to trochę nie na temat bo i tak wybierasz tv zupełnie z innej półki cenowej.Czerń plazm to wielki przereklamowany mit.
znowu małe oszustwo... od kiedy to czerń porównuje się w takich warunkach ? mój 5 letni stary LCD LG miał idealną czerń w dzień a w nocy nie dało się go oglądać ;)
a jak w zaciemnieniu wypada czerń na plaźmie i na LCD ? co jeszcze wychodzi wieczorem na LCD ? czemu o tym nie wspomnisz ?
 

Toksik

New member
Nie chcę wnikać w Waszą polemikę oraz zaostrzać atmosfery. Niechcący odświeżyłem odwieczny problem dotyczący wyższości jednej technologii nad drugą. Chciałbym jedynie kupić telewizor o jak najlepszej relacji jakości do ceny. Dzielę się moimi laickimi spostrzeżeniami Kowalskiego. Mam świadomość manipulacji jakiej dopuszczają się sklepy i sprzedawcy, celowo ustawiając parametry w odbiornikach lub sugerując "najlepsze" marki. Dlatego moje posty na tym forum. Przypuszczam, że gdybym napisał w temacie o LCD usłyszałbym więcej niepochlebnych opinii o plazmach. Natomiast obiektywnie doradźcie co przy tym budżecie (max 3,5) kupilibyście dla siebie.
 

plejak

Banned
marna uwaga... jakbyś zauważył, mam plazmę (w domu :grin:) od 3 lat i mam też kolejnego LCD (LED z local dimming, nie edge)...
bardzo dobrze że owczy pęd kupuje i przepłaca za LCD, dzięki temu normalni ludzie mogą sobie pozwolić na lepszy tv za mniejsze pieniądze :)


wiadomo że w dzień LCD da się oglądać w takich warunkach mimo marnej jakości, ale chyba większość czasu tv ogląda się wieczorem lub później... w słoneczny dzień same hity lecą, typu teleexpress i wymaga to referencyjnej jakości :D


znowu małe oszustwo... od kiedy to czerń porównuje się w takich warunkach ? mój 5 letni stary LCD LG miał idealną czerń w dzień a w nocy nie dało się go oglądać ;)
a jak w zaciemnieniu wypada czerń na plaźmie i na LCD ? co jeszcze wychodzi wieczorem na LCD ? czemu o tym nie wspomnisz ?

Czyli nienormalni ludzie kupują drogie lcd led z pełnym led- wystarczy taniutka plazma.Tak?
W dzień da się oglądać HX 920 Mimo marnej jakości? Za to dałbym Ci Nobla.Plazmy nijak ogladać w dzień nie można.Teleexpress jest nadawany o 17-tej .Od listopada do lutego już jest noc.Od marca do października dzień.Czy mam prawo w weekend oglądać filmy z br czy dvd przed 17-tą?
W nocy mamy też inne ważne czynności do wykonania poza tv?Zgadzasz się?
Jak test jest na innym alternatywnym forum to musi być oszustwo i nieprawda.Nie przekonuje mnie taki frazes.Warunki dla wszystkich były takie same.Zresztą nawet ful ledy mają wadę (sławetny efekt halo)Bo edge led można nazwać z założenia wadą przez podświetlenie nierównomierne( w ex 710 świecą obrzeża ekranu)Plazma pokaże swą jakość absolutnie tylko w nocy.TYLKO.
LCD NIEMNIEJ JEST CORAZ BARDZIEJ DOPRACOWANE.FORUM BRONI PLAZMY A PRODUCENT OGRANICZA ICH PRODUKCJĘ.
 

plejak

Banned
Nie chcę wnikać w Waszą polemikę oraz zaostrzać atmosfery. Niechcący odświeżyłem odwieczny problem dotyczący wyższości jednej technologii nad drugą. Chciałbym jedynie kupić telewizor o jak najlepszej relacji jakości do ceny. Dzielę się moimi laickimi spostrzeżeniami Kowalskiego. Mam świadomość manipulacji jakiej dopuszczają się sklepy i sprzedawcy, celowo ustawiając parametry w odbiornikach lub sugerując "najlepsze" marki. Dlatego moje posty na tym forum. Przypuszczam, że gdybym napisał w temacie o LCD usłyszałbym więcej niepochlebnych opinii o plazmach. Natomiast obiektywnie doradźcie co przy tym budżecie (max 3,5) kupilibyście dla siebie.

Ex 500 kupisz w sklepie internetowym .O poradę za tę kwotę pytaj Kikiego.
Sony KDL-46EX500 46" - Telewizory LCD - Sony KDL-46EX500 46" cena od 2800.00zł 46 CALI
Telewizor KDL55EX500 LCD Sony KDL-55EX500 RATY (1786435513) - Aukcje internetowe Allegro 55 CALI NA ALLEGRO.
 

plejak

Banned
Do tego możesz na pw u kikiego zamówić prezentację w domu i wybierzesz sam na własne oczy w swoim mieszkaniu.może nawet plazmę.....g30 .w/g innych bardzo udana.
 

don111

Banned
Czyli nienormalni ludzie kupują drogie lcd led z pełnym led- wystarczy taniutka plazma.Tak?
W dzień da się oglądać HX 920 Mimo marnej jakości? Za to dałbym Ci Nobla.
1. nie nienormalni, tylko zieloni w temacie
2. w dzień da się oglądać dowolny tv ale jakość obrazu przy mocnym naświetleniu spada niezależnie od jakości obrazu samego tv, nawet jeśli to jest LCD
 

Toksik

New member
Dzięki za linki, jednak to egzemplarze niedostępne, są jeszcze takie po około 3,2 - cena porównywalna do G30. Chętnie skorzystałbym z takiej prezentacji lecz nie wiem czy to możliwe. Ja mieszkam w okolicach Łodzi. Nie wiem skąd jest Kiki. Więc kłania się logistyka. Wciąż jestem w kropce, odrzuciłem proponowany przez sprzedawcę EX710, pozostaje wybór EX500 vs G30. Chyba, że jest jakaś inna propozycja.
 

plejak

Banned
1. nie nienormalni, tylko zieloni w temacie
2. w dzień da się oglądać dowolny tv ale jakość obrazu przy mocnym naświetleniu spada niezależnie od jakości obrazu samego tv, nawet jeśli to jest LCD
Miłej nocy DON.Dobrze że masz plazmę -miło spędzisz czas.I w jakiej jakości.!!!
Ja niestety jestem zielony- do tego oglądam tv w dzień.
 

plejak

Banned
Dzięki za linki, jednak to egzemplarze niedostępne, są jeszcze takie po około 3,2 - cena porównywalna do G30. Chętnie skorzystałbym z takiej prezentacji lecz nie wiem czy to możliwe. Ja mieszkam w okolicach Łodzi. Nie wiem skąd jest Kiki. Więc kłania się logistyka. Wciąż jestem w kropce, odrzuciłem proponowany przez sprzedawcę EX710, pozostaje wybór EX500 vs G30. Chyba, że jest jakaś inna propozycja.
NAPISZ NA PW DO KIKIEGO .PREZENTACJA Z DOWOZEM TO KOSZT OKOŁO 100 ZŁ.PODOBNIE KALIBRACJA.Z OLSZTYNA TRAFI DO ŁODZI ZAPEWNE.NA PEWNO DOSTANIESZ ALTERNATYWNE INNE PROPOZYCJE .(co najmniej 3 tv ale ex 500 może nie mieć)
LOCO - najlepsze kina domowe, telewizory, rtv, audio, video, aparaty cyfrowe, mp3, telewizory, foto - AudioVideo
 

grzegorz1981

New member
Nie chcę wnikać w Waszą polemikę oraz zaostrzać atmosfery. Niechcący odświeżyłem odwieczny problem dotyczący wyższości jednej technologii nad drugą. Chciałbym jedynie kupić telewizor o jak najlepszej relacji jakości do ceny. Dzielę się moimi laickimi spostrzeżeniami Kowalskiego. Mam świadomość manipulacji jakiej dopuszczają się sklepy i sprzedawcy, celowo ustawiając parametry w odbiornikach lub sugerując "najlepsze" marki. Dlatego moje posty na tym forum. Przypuszczam, że gdybym napisał w temacie o LCD usłyszałbym więcej niepochlebnych opinii o plazmach. Natomiast obiektywnie doradźcie co przy tym budżecie (max 3,5) kupilibyście dla siebie.
Mam w planach zakup 42S30 tylko ze względu na bardzo ograniczony budżet. Gdybym miał sporo większy to bez wahania brałbym VT30. Widziałem i porównywałem bardzo dużo LCD, LED-ów i plazm zarówno tych tanich i drogich więc wiem co mówię.
A posty plejaka to po prostu żal, nawet nie mam zamiaru na nie odpowiadać.
Toksik wybór należy do Ciebie, tylko nie sugeruj się obrazem w sklepie. Tyle mam do powiedzenia.
 
Do góry