Panasonic seria TX-P42G30

cactusek

New member
Bez reklam
G30 czy ST30? Głównie pod filmy odtwarzane z laptopa przez hdmi oraz konsolę, telewizję. Początkowo zastanawiałem się tylko nad G30, ale teraz się zacząłem zastanawiać nad tym, czy nie warto byłoby dorzucić te 200zł i mieć 3D. Co lepiej wybrać?

Do 3D to musiałbyć dorzucić jakis tysiąc zł bo dwie pary okularów (a to minimum) to przynajmniej 800zł.
 
Ostatnia edycja:

mariusz83x

New member
Chcę kupić Panasonica TX-P50G20E lub G30E jeszcze się nie zdecydowałem :/ i prawdę mówiąc im więcej czytam opinii tym mam większy mętlik w głowie.

Do telewozora planuje podłączyć Polsat Cyfrowy ponieważ jego najtańszy abonament kosztuje niecałe 40zł a N to koszt 60zł. Co prawda w Polsacie nie ma tylu kanałów HD ile w N ale jest dodatkowy pakiet HD z 20 kanałami który można dokupić.

Chciałem Was zapytać czy jest jakaś różnica w jakości obrazu pomiędzy Polsatem Cyfrowym a N??? Proszę Was o opinie która telewizja jest lepsza jakościowo??
 

adriansan

New member
Podłącze się do tematu. Kupiłem GT30, włożyłem pendrive z plikiem MKV ale nie odczytał go. czy plik musi być jakoś specjalnie zakodowany do MKV? Bo wiele osób tu pisze że on czyta MKVy. Nie jest to raczej wina penka, bo odpaliłem z niego inny film, ale w MP4.
 

tomzn

New member
Ok, więc tak: dzisiaj jak włączyłem TV i wszedłem w menu okazało się, że...ukazały się tryby profesjonalne. Jak - nie wiem, ale już są.
Co do wrażeń po wieczornym oglądaniu: obraz HD wymiata, jestem bardzo zadowolony. Włączyłem MTV HD - akurat był Pearl Jam live...czad. Obraz żyleta, dźwięk super, aż sama mi się micha uśmiechnęła :)
Obraz SD zaczyna mi się podobać, zwłaszcza wieczorem, choć tu od razu da się zauważyć, które kanały jak są nadawane - są dobre i są też tragiczne i to widać. Trochę słaby jest kontrast (wiem, że można podkręcić, ale nie o to chodzi), ale plazma była świadomym wyborem, więc nie powinienem narzekać.
Co do brzęczenia - owszem, na jasnych obrazach słychać brzęczenie, ale moim zdaniem nie jest ono aż takie duże. Przecież to tylko elektronika - coś tam się musi odzywać ;)
Teraz trcohę o urządzeniach: jakością na X-Boxie jestem nieco rozczarowany (ale zamierzam podłączyć przez hdmi, więc na razie się wstrzymuję z opinią), Fifa 11 mojego syna wygląda naprawdę średnio.
Dvd - włączyłem Władcę pireścieni, ale nagranego w średniej jakości i też nie powala na kolana (ale podłączone jest przez euro, więc czego tu się spodziewać).
Internetu jeszcze nie testowałem, za daleko mam router, ale może dokupię adapter Wi-fi i wtedy zobaczymy, co tam Panas ma do zaoferowania.

Ogólnie po 1 dniu użytkowania - jestem zadowolony, choć z chęcią porównałbym jakość G30 z jakimś niższym modelem, żeby zobaczyć, czy rzeczywiście różnica w cenie jest - w domowych normalnych warunkach - uzasadniona (w MM G30 ustawiony obok chyba U3 powalał różnicą na korzyść).
Podpowie ktoś, jak wejść w menu serwisowe?

Pozdrawiam.

Wejście do trybu serwisowego: F i "-" na obudowie oraz 3 razy 0 na pilocie. Wyjście: EXIT na pilocie.
 

wieku

New member
Witam
mam problem z sformatowanie mojego dysku w telewizorze ktoś mi podpowie jak to zrobić ??
Mój dysk to PQI 500 GB chciałem sformatować ale pisze że nie można a jak nacisnę Viera link pisze że nie znaleziono urządzenia ;/
Jakieś pomysły ??
 
Ostatnia edycja:

lazik

New member
Podłącze się do tematu. Kupiłem GT30, włożyłem pendrive z plikiem MKV ale nie odczytał go. czy plik musi być jakoś specjalnie zakodowany do MKV? Bo wiele osób tu pisze że on czyta MKVy. Nie jest to raczej wina penka, bo odpaliłem z niego inny film, ale w MP4.
Zapewne masz włączoną kompresję w tym pliku. Często mkv trzeba przerabiać załączając mkvmerge (Mkvtoolnix) i dla każdej ścieżki wyłączać kompresję (none). Dodatkowo jak masz coś z dźwiękiem PCM/lpcm to też od razu do przeróbki na np. ac3. Jak z mkv nie czyta napisów to pozostaje dorzucić .srt.

Na grymasy TV można użyć serviio jako serwera DLNA. Serwer też trochę ma problemów z obsługą Panasonica (np. durne aspect ratio, czy wsparcie napisów i plików z wieloma ścieżkami audio) i na PCM pomaga jedynie edycja profilu, ale można zaoszczędzi czasu w różnych innych przypadkach.
 

spamek

New member
Witam!
Baaaardzo uprzejmie prosze Was o pomoc.
Postanowilem, ze kupie plazme Panasonica.
teraz waham się między dwoma modelami:

Powinienem wziąć TX-P42G30 czy TX-P42GT30?

Na 3D zbytnio mi nie zależy, ponoć i tak jest kiepskie.
Niemniej jednak to byłaby moja pierwsza plazma, uparłem się na 42'' i nie chciałbym być rozczarowany.

Przeczytałem cały wątek (69 stron) i całą sytuację mam ładnie wyklarowaną.
Poza tym fundamentalnym zapytanie... G czy GT...

Dzięki za pomoc!!!
 

don111

Banned
nie sądzę aby był jakiś limit, po prostu dysk musi być sformatowany w trybie jaki czyta ten tv
to tak jak z kieszeniami do dysków, pisze na jednych 500GB, na innych 1 TB, a nie ma problemów z 1,5TB :)
 

SYMON

New member
prośba do użytkowników plazmy g30
ostatnio w sklepie oglądałem egzemplarz który miał mocno przepalone miejsca jak sądzę po prezentacji jaka jest puszczana w sklepie
po sprawdzeniu czasu działania podało że tak już chodzi od 24 dni

czy macie jakieś problemy z wypalonym miejscem czy też przy puszczaniu różnych dynamicznych obrazów nie ma z tym problemu?

czy jak kupię taki egzemplarz to po jakimś czasie matryca poradzi sobie z wypaleniem??
 

don111

Banned
z wypaleniem sobie nie poradzi, zostanie na stałe
jest szansa że to tylko mocno utrwalony powidok, wtedy on całkowicie zniknie (stopniowo) po kilku godzinach, dniach, lub nawet po tygodniu...
jednak będzie problem ze sprawdzeniem tego bo takiego tv zwrócić zapewne nie będziesz mógł po kilku dniach (chyba że tak uzgodnisz ze sklepem)
generalnie jeśli zwrotu nie ma a zniżka nie jest znacząca to sobie go odpuść i kup nowy
 

Toksik

New member
Witam wszystkich, to mój pierwszy wpis na forum ale śledzę je od dłuższego czasu. Sytuacja zmusiła mnie do podjęcia szybkiej decyzji. Ostatnia burza w mojej okolicy pozbawiła mnie mojego Trinitrona 29'' który służył mi od 18 lat, bez jakichkolwiek przygód. Rodzina ciśnie więc prośba o poradę w doborze odpowiedniego TV. Ponieważ piszę w tym temacie moja opcja to 46G30. Ponieważ padł mi również tuner sat poczyniłem również zmiany sat, na n (największy dostęp do programów hd). Nie pytałbym gdyby nie obawa o "brzęczący" egzemplarz. W technologii plazmowej nie widzę alternatywy, więc w LCD i stąd pytanie o Sony (sentyment do marki) 46EX500. Parametry: pokój 30mkw, odległość 3-3,5m, oświetlenie intensywne południowe okna jednak z roletami, Preferencje to telewizja i filmy z dvd później bd, fajerwerki multimedialne mniej istotne, w perspektywie gry (dziecko rośnie). Proszę o poradę ciśnienie wzrasta, to już trzeci dzień bez TV - rodzinka zaczyna świrować. Budżet max 3,5tys. Z góry dzięki za dobre rady.
 

plejak

Banned
Witam wszystkich, to mój pierwszy wpis na forum ale śledzę je od dłuższego czasu. Sytuacja zmusiła mnie do podjęcia szybkiej decyzji. Ostatnia burza w mojej okolicy pozbawiła mnie mojego Trinitrona 29'' który służył mi od 18 lat, bez jakichkolwiek przygód. Rodzina ciśnie więc prośba o poradę w doborze odpowiedniego TV. Ponieważ piszę w tym temacie moja opcja to 46G30. Ponieważ padł mi również tuner sat poczyniłem również zmiany sat, na n (największy dostęp do programów hd). Nie pytałbym gdyby nie obawa o "brzęczący" egzemplarz. W technologii plazmowej nie widzę alternatywy, więc w LCD i stąd pytanie o Sony (sentyment do marki) 46EX500. Parametry: pokój 30mkw, odległość 3-3,5m, oświetlenie intensywne południowe okna jednak z roletami, Preferencje to telewizja i filmy z dvd później bd, fajerwerki multimedialne mniej istotne, w perspektywie gry (dziecko rośnie). Proszę o poradę ciśnienie wzrasta, to już trzeci dzień bez TV - rodzinka zaczyna świrować. Budżet max 3,5tys. Z góry dzięki za dobre rady.
Do takich warunków pokusiłbym się o sony 55 cali ex 500 - aktualna cena w sklepie internetowym 4100 zł.Może warto dołożyć? Tv bardzo przyzwoity - typowy lcd a nie wadliwy edge led.Nie produkowany - stara seria stąd takie niskie ceny.Za 46 cali zapłacisz tylko 2800 zł.O plazmach im szybciej zapomnisz tym lepiej.
 

don111

Banned
nie słuchaj durnych wywodów uprzedzonego do plazm Plejaka
Panasonic to w każdym calu lepszy tv od tego Sony, zwłaszcza na materiale SD (tv, dvd)... jednak jeśli pomieszczenie jasne i wieczorem także sporo oświetlenia to bardziej komfortowo będzie z matowym ekranem tego Sony, na Panasonicu będą odbicia tak jak na tym starym kineskopowym Sony
 
Do góry