Panasonic seria TX-P42G30

urbaneq

New member
Nie chodzi o to ile obsłuchałeś tylko czy jesteś w stanie wydać obiektywną opinie.
Ja do czynienia miałem i mam z kilkoma i z tych telewizorów tylko Samsung C550 i Panas G30 buczą w sposób który wyklucza komfort oglądania wieczorami. Więc nie dziw się że jak ktoś pisze że wszystkie plazmy tak buczą to uznaje to za bzdurę. Mogę w każdej chwili wpaść do siostry i szwagra którzy kupili LG 50PK760 i nawet w środku nocy nie jestem w stanie wychwycić podobnego odgłosu z pozycji widza nawet przy wyciszonej fonii.
TO moje doświadczenia i mogę się nimi podzielić jeśli mi nie zabronisz.


Ciężko porównywać szum tv znajdujących się w innych mieszkaniach. Jeżeli siostra ze szwagrem pozwolą to zabierz swoją G30 do nich , postaw obok LG 50PK760 i wtedy dopiero będziesz miał możliwość obiektywnego porównanie poziomu szumu.
 

don111

Banned
to zależy przecież od konkretnego egzemplarza, nie ma tak że jeden model zawsze buczy a inny nie... zależy jak się trafi
 

wenciu

New member
Podejrzewam tak jak większość w tym wątku jestem zdecydowany na ten model, jedynym problemem jest występujące "buczenie". Zastanawiam czy ten problem jest związany z wadliwą cześcią, która się wyrabia i można ją potem wymienić (czy coś innego), czy tak musi być w tym modelu. Wiadomo, że zawsze można przepierdywać na byle co i czepiać się czegokolwiek skoro inne rzeczy działają super, ale myślę że może to być uciązliwe na dłuższą metę, tymbardziej że nikt chyba niechce takich dodatków w nowo zakupionym towarze. Czy ktoś się orientuje, czy Panasonic się jakoś odniósł to tego problemu, czy wmawiają że tak musi być. Może ktoś miał wizytę serwisową i coś zaradzili?
 

riculek

New member
Witam ponownie Szanownych Forumowiczów. Po opisaniu moich pierwszych spostrzezeń dot. użytkowania mojej nowej plazmy 42'' G30 podziele się dalszymi uwagami.

- Po podłączeniu cyfrowego zygnału z kablówki UPC, wszystkie moje obawy dot. złej jakości obrazu zniknęły. Obraz na kanałach SD bardzo dobry (oczywiście kanały z gorsza jakością nadawania nieco słabiej sie prezentują), obraz programów TV HD revelacja ;
- DVD (tym razem juz podłączenie przez component + progressive scann) bardzo dobrze, choc też dużo zależy tu od jakości materiału DVD .
- Filmów z Blu ray jeszcze nie próbowałem, lecz juz niebawem to nastąpi.
- troche niezadowalajacy dźwięk, lecz podpięcie ampli czy wieży eliminuje ten mankament

Naturalnośc kolorów TV revelacyjna, mięsistość obrazu, brak placków, pikselozy i cukierkowych przejaskrawionych kolorów rodem z LCD, a niektóre kanały SD (te lepszej jakości) prawie jak HD. Nie ma porównania do telewizorów LCD u rodzinki, oczywiscie na korzyść plazmy. Nic innego nie testowałem, gdyż wszelkie bajery typu internet, dyski itp moga dla mnie nie istnieć, liczy sie dla mnie tylko dobry obraz.

A na koniec minusik. Otóż jak wczesniej pisałem mój TV buczał, wymieniłem go na nowy egzemplarz i ....jest to samo czyli trochę buczy, oczywiście szczególnie przy jasnych/jaskrawych scenach. Nie bawie sie juz w dalsze zamany, bo to chyba nie ma sensu. Jak dla mnie to moge z tym żyć, gdyż buczenie nie jest jakieś bardzo intensywne lecz wolałbym aby tego nie było. To moim zdaniem jedyna znacząca wada tego TV. Opisałem tu swe subiektywne wrażenia i napisałem jako laik tematu TV także prosze uprzejmie szanownych kolegów o wyrozumiałość.

----------------

Mam dwa pytanka.

- Otóż zauważyłem, że po wyłączeniu TV pilotem (przejście w standby) po krótkim czasie (kilka/kilkanaście sekund po wyłączeniu) słychać takie "pyknięcie" jakby wyłączał sie jakiś zasilacz czy coś z tyłu obudowy --- mam tak samo w swoim ampli Yamahy, ale czy tak ma też być w TV? -- czy Wy też tak macie w swoich G30?
- W ten weekend zamierzam oglądać F1 na Polsat HD, wyścig trwa ok 2 godz. podczas których cały czas jest wyświetlany statyczny pasek okrążeń i wyników na ekranie. Czy mogę tak oglądać całą transmisję bez obaw utworzenia powidoków/wypalenia? Czy też sugerujecie jakieś kroki zaradcze?

Z góry dziekuję za odpowiedzi.
 

raf81

New member
Ja w dniu zakupu tv obejrzałem jedną połowę meczu ligi mistrzów i mecz koszykówki. Na obu przez 95% czasu wyświetlany był pasek z wynikiem (tabelka z wynikiem znikała z ekranu np w czasie powtórek, w przypadku formuły 1 pewnie jest podobnie). Żadnych powidoków nie zauważyłem. Nie było to co prawda pełne dwie h jak w przypadku formuły 1 ale nie przejmowałbym się tym. Nie po to kupiłem tv żeby nie oglądać rzeczy dla których go zakupiłem ;-).
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
każdy chyba się tak bał na początku, potem się okazało że powidoki to taki problem bardziej w teorii, nie w praktyce
 

c43

Member
Wczoraj oglądałem go RTVEUROAGD z bliska chcąc usłyszeć buczenie telewizora ,buczenia nie usłyszałem ale zauważyłem ziarnistośc obrazu sygnał puszczony z blueRaya czy każda plazma tak ma
 

riculek

New member
Dzięki wielkie za odpowiedzi. To zadam podobne pytanie dla świetego spokoju: a czy jak ogladam sobie film np. 2 godz na DVD czy blu w formacie 16:9 z czarnymi pasami na górze i dole to też sie nic nie wypali/nie zrobi sie powidok od tego? Musze robić zoom co jakis czas podczas oglądania czy dac sobie z tym spokój?

Update wrażeń:
Wczoraj podłączyłem odtwarzacz Blu-ray Panasonic DMP-BD85 i zapóściłem Terminatora Ocalenie z Bluraya. Obraz żyleta. Władca Pierścieni z DVD także miodzio, lepiej wyglada niż z mojego poprzedniego DVD Yamahy (ale to zasługa odtwarzarki chyba). Jedna rzecz w filmie z Blu mnie jednak nie urzekła -- otóż odniosłem wrażenie, że czasami brak płynności ruchu w niektórych scenach, szczególnie jak przesuwają sie twarze w poziomie na pierwszym planie. Czyżby to wina odtwarzarki Blu ray?

Co do ziarnistości obrazu to nie zauważyłem u siebie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

don111

Banned
Dzięki wielkie za odpowiedzi. To zadam podobne pytanie dla świetego spokoju: a czy jak ogladam sobie film np. 2 godz na DVD czy blu w formacie 16:9 z czarnymi pasami na górze i dole to też sie nic nie wypali/nie zrobi sie powidok od tego? Musze robić zoom co jakis czas podczas oglądania czy dac sobie z tym spokój?
w początkowym okresie po zakupie (~ miesiąc) nie oglądaj filmów z czarnymi pasami w ogóle, tylko na zoomie

Jedna rzecz w filmie z Blu mnie jednak nie urzekła -- otóż odniosłem wrażenie, że czasami brak płynności ruchu w niektórych scenach, szczególnie jak przesuwają sie twarze w poziomie na pierwszym planie. Czyżby to wina odtwarzarki Blu ray?
brak płynności ruchu może być z kilku powodów - główny to standard 24 klatki wymyślony dawno temu i powodujący efekt juddera na każdym tv (w mniejszym lub większym stopniu), inną kwestią są ustawienia blue raya/tv które wpływają na ten efekt
 

Jojox

New member
G30 to moja pierwsza plazma. I na obrazie szczególnie z N-ki mam wrażenie jakiegoś dziwnego ruchu. Jakiś taki nienaturalny jest. na moim lcd HD ready to jakoś lepiej wyglądało. Tak samo w powtórkach w FIFA11 na PS3. I jeszcze piłka potrafi migać na powtórkach. Ktoś wie o co chodzi?
 

kubass177

New member
Wczoraj podczas oglądania meczu zauważyłem na G30 brak płynności szczególnie podczas podania piłki. Najbardziej było to widoczne podczas długich podań. Obraz tak jakby klatkował. Czym to jest spowodowane? Porównałem ten sam materiał z Samsungiem D6500 i nic takiego nie zauważyłem.
 

Balrog75

New member
Witam!

Od tygodnia posiadam TX-P50G30E i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony. Obraz SD (TNK HD) niewiele ustępuje HD, oglądanie to czysta przyjemność. Z opisywanych tu mankamentów brzęczenia, tudzież buczenia nie zauważyłem, jak piszą niektórzy to kwestia subiektywna, natomiast wahania jasności i owszem, ale nie są jakoś specjalnie dotkliwe - "plusy zdecydowanie przeważają nad minusami".
Pytanie z innej beczki - czy sygnał audio z wejścia HDMI wpiętego do telewizora (np. tuner satelitarny) jest przenoszony na wyjście optyczne? W moim kinie domowym mam jedno wejście optyczne i wymyśliłem sobie, żeby wpiąć telewizor i tuner przez spliter (coupler) optyczny, i nie wiem, czy przy oglądaniu na TV sygnału z satelity nie będzie sprzęgało?
 

Jaguar 81

New member
ckpiter -
zadałeś trudne pytanie.
Bo do tej pory nikt nie zwracał na to uwagę .
Fosfor podlega każdemu działaniu światła . Więc w pewnym sensie podlega również działaniu światła słonecznego. Na ile i czy w ogóle to jest szkodliwe nie mam pojęcia ale zapytam u źródła.

Kiki, co z tym dowiadywaniem się u tego źródła, bo właśnie teraz w okresie letnim jestem w sytuacji, że w godzinach porannych słońce bezpośrednio świeci mi na matrycę i nie wiem, czy spuszczać roletę, by na nią nie świeciło, czy tez nie ma się czego obawiać??
 

slawekl

New member
Witam,
Mam jedno pytanie odnośnie tego tv. Moja obecna plazma (pv60) posiada wejście pc - vga , g30 nie ma tego wejścia. I tu moje pytanie jak wygląda obraz gdy podłączymy pc po hdmi- czy obraz jest ostry? czy nie ucina niczego po bokach? czy dobrze skaluje? A i czy nowym plazmom nie "szkodzi" podłączanie pc pod wejśćie hdmi- pytam bo pod stare plazmy niezalecane było podłączanie pc pod hdmi-mi np. spaliło się jedno od tego :).
Pozdrawiam.
 

raf81

New member
Wykorzystanie hdmi to obecnie najlepszy sposób na podłączenie pc do tv (zapewnia przesył zarówno obrazu jak i dźwięku w formacie cyfrowym) i uzyskanie najlepszej możliwej jakości przesyłanego materiału.
Co do obcinania obrazu to nawet jeżeli coś takiego wystąpi to można to wyregulować przy pomocy ustawień tv lub karty graficznej w pc.
 

don111

Banned
Witam,
Mam jedno pytanie odnośnie tego tv. Moja obecna plazma (pv60) posiada wejście pc - vga , g30 nie ma tego wejścia. I tu moje pytanie jak wygląda obraz gdy podłączymy pc po hdmi- czy obraz jest ostry? czy nie ucina niczego po bokach? czy dobrze skaluje?
to pytanie powinno się zadać ale w drugą stronę
HDMI lub DVI (to samo tylko bez dźwięku) to najlepsze połączenie jeśli chodzi o jakość obrazu, VGA (dsub) to najgorsza opcja
 
Do góry