Panasonic seria TX-P42G30

jrq

New member
A jak wygląda sprawa "wypalania plazmy"? Pamiętam, że ten problem dawno dawno temu występował. TV będzie nawet czasami chodził całe dnie (zwłaszcza po zakupie ;D) i mam wątpliwości czy plazma rzeczywiście się do tego nada.
ps. Nie linczujcie mnie za ten post - to jest tylko pytanie laika, który nie wie czy brać LCD czy plazme :/
 

lukebor

New member
Mam też pytanie - w instrukcji obsługi zaznaczono, że jest możliwość skorzystania z trybu profesjonalny 1 i 2 - nie mogę ich znaleźć w menu, gdzie tego szukać? na razie najbadziej odpowiada mi (bez dodatkowych ustawień) tryb GRA ;) THX jest nieco przytłumiony, szary z kiepską bielą.
Z jakich ustawień Wy korzystacie? gdzie poszukać jakichś dedykowanych?

Drugie pytanie dotyczy wejścia w menu serwisowe - m.in. gdzie sprawdzić ilość godzin, które tv był włączony?Pozdrawiam.
Ok, więc tak: dzisiaj jak włączyłem TV i wszedłem w menu okazało się, że...ukazały się tryby profesjonalne. Jak - nie wiem, ale już są.
Co do wrażeń po wieczornym oglądaniu: obraz HD wymiata, jestem bardzo zadowolony. Włączyłem MTV HD - akurat był Pearl Jam live...czad. Obraz żyleta, dźwięk super, aż sama mi się micha uśmiechnęła :)
Obraz SD zaczyna mi się podobać, zwłaszcza wieczorem, choć tu od razu da się zauważyć, które kanały jak są nadawane - są dobre i są też tragiczne i to widać. Trochę słaby jest kontrast (wiem, że można podkręcić, ale nie o to chodzi), ale plazma była świadomym wyborem, więc nie powinienem narzekać.
Co do brzęczenia - owszem, na jasnych obrazach słychać brzęczenie, ale moim zdaniem nie jest ono aż takie duże. Przecież to tylko elektronika - coś tam się musi odzywać ;)
Teraz trcohę o urządzeniach: jakością na X-Boxie jestem nieco rozczarowany (ale zamierzam podłączyć przez hdmi, więc na razie się wstrzymuję z opinią), Fifa 11 mojego syna wygląda naprawdę średnio.
Dvd - włączyłem Władcę pireścieni, ale nagranego w średniej jakości i też nie powala na kolana (ale podłączone jest przez euro, więc czego tu się spodziewać).
Internetu jeszcze nie testowałem, za daleko mam router, ale może dokupię adapter Wi-fi i wtedy zobaczymy, co tam Panas ma do zaoferowania.

Ogólnie po 1 dniu użytkowania - jestem zadowolony, choć z chęcią porównałbym jakość G30 z jakimś niższym modelem, żeby zobaczyć, czy rzeczywiście różnica w cenie jest - w domowych normalnych warunkach - uzasadniona (w MM G30 ustawiony obok chyba U3 powalał różnicą na korzyść).
Podpowie ktoś, jak wejść w menu serwisowe?

Pozdrawiam.
 

L.Sniper

New member
Od rana postanowiłem potestować połączenie PC-TV kabelkiem HDMI. Napotkałem jednak problem. W momencie gdy chcę wymusić wyświetlanie obrazu z pulpitu w 1920x1080 mam jedynie dźwięk nie mam obrazu. Clonowanie pulpitu bez problemu w rozdzielczości 1280x800 z poprawnym skalowaniem. Raz udało mi się wywołać pulpit w 1920x1080 ale był kiepsko zeskalowany na dodatek musiałem zamienić priorytety wyświetlania obrazu 1 - TV, 2 - PC a wolałbym odwrotnie czyli poprawnie. Sprzęt jakim dysponuję to notebook Toshiba z kartą grafiki ATI HD3470. Czy mógłbym prosić o podpowiedź ewentualnie jakąś gotową konfigurację TV z Catalystami żeby to wszystko chodziło jak należy ? W trybie jaki udało mi się uruchomić tj 1280x800 film wygląda nieźle ale obraz się nieco zacina taki stroboskop i jakby nienaturalnie czasem przyspiesza. Widać takie lustrzane pasy w poziomie podczas szybszych scen. Pewnie niewłaściwe odświeżanie i masa innych rzeczy źle ustawione. Proszę o pomoc. Jeśli trzeba więcej danych to dopiszę zaglądam na forum co kilkanaście minut. Zależy mi na tym żeby wszystko ładnie dzisiaj poustawiać i wieczorem móc obejrzeć jakiś porządny film w dobrej jakości z PC. Aha jeśli to istotne to kabel połączeniowy to Prolink w siatkowym oplocie z gumowanymi wtykami. Jakiś taki z przed roku nie wiem jaka rewizja. HDMI w laptopie chyba 1.3.
 

hawk11

New member
No więc i ja stałem się dzisiaj włascicielem tego TV. Kupiłem w MM, mają akcję "bez vat", więc tv był za 2999 (tak samo, jak w rtv agd i Mix-ie, tyle, że tam nie mieli w ogóle na stanie, więc trzeba by zamawiać).

Taka cena była przed akcją "bez vat". Chyba że ta cena minus VAT to rozumiem.
 
Ostatnia edycja:

lukebor

New member
Taka cena była przed akcją "bez vat". Chyba że ta cena minus VAT to rozumiem.
bo to taka "akcja" ;) wiadomo, że podwyższają cenę, żeby była taka, jak przed promocją. Stał za 3699 ;)
W sklepie stacjonarnym nie widziałem taniej, więc wziąłem w MM, bo mieli 20 sztuk na magazynie. W Mix-ie i w Euro mieli po 1 sztuce na wystawie, więc trzeba by zamawiać.
 

hawk11

New member
bo to taka "akcja" ;) wiadomo, że podwyższają cenę, żeby była taka, jak przed promocją. Stał za 3699 ;)
W sklepie stacjonarnym nie widziałem taniej, więc wziąłem w MM, bo mieli 20 sztuk na magazynie. W Mix-ie i w Euro mieli po 1 sztuce na wystawie, więc trzeba by zamawiać.

Jutro sprawdzę u siebie jak to będzie.
 

Molo15

New member
to strasznie dużo jak bez VATu. W NEO... w gdańsku 2810 zł z VATem (netto na fakturze mam 2.298 zł) !
Oczywiście nikt nie ma prawa sprzedawać detalicznie bez VATu więc nie ma co powtarzać takich głupot za sklepem. Wstydziliby się mówić że sprzedają ten TV za 3.000 netto !!
 
Ostatnia edycja:

lukebor

New member
to strasznie dużo jak bez VATu. W NEO... w gdańsku 2810 zł z VATem (bez vatu na fakturze mam 2500 zł) !
Oczywiście nikt nie ma prawa sprzedawać detalicznie bez VATu więc nie ma co powtarzać takich głupot za sklepem.
To tylko nazwa akcji, którą prowadzi MM i czasami kilka innych sklepów. Że się nazywa jak nazywa to cóż - generalnie marketing w Polsce to ciekawa sprawa. Oczywiście, że nie sprzedają bez VAT, nazwa akcji obrazuje tylko, o ile obniżają cenę w stosunku do tej na metce. Dzielisz kwotę z metki przez 1.23 i widzisz, ile jest do zapłaty. To wszystko.
 

ACK

New member
I różnica cen od której odejmują te 23%... między mm Katowice i Czeladź przy tym samym tv nawet o 300 -400zł , więc warto szukać nawet obrębie jednej sieci...
 

barek71

New member
Tv TX-P42G30E będzie w czwartek, ale jakby ktoś mógł mi poradzić jakie modele wifi pasują do tego TV. Oczywiście najlepiej jakieś najtańsze :)
 

L.Sniper

New member
Kiki - czy mógłbym Cie prosić o podanie sprawdzonych ustawień obrazu do mojego Panasłonika TX-P42G30E na Priv ? :)
 

L.Sniper

New member
Proponuję lekturę poprzednich 30 stron wątku i będziesz wiedział dlaczego Priv :) Na głównym jeszcze nie widziałem żeby ktoś wypisywał ale jeśli jest opcja to i też chętnie. Gdzie zamawiałeś TV kolego barek i how much ?
 

Molo15

New member
a coś innego, coś tańszego:(

Ja mam taniej podłączone - byle jaki ruter w trybie client (ok 50 zł) podłączony kablem do tv i łączący się przez wifi z ruterem AP (który ma dostęp do netu) śmiga jak ta lala.

myślę że w porównaniu z panasonikowym donglem (500 zł) to przyzwoita cena (148 zł). Gdyby jeszcze jakaś alternatywna kamerka do skypa była dostępna w podobnej cenie to byłoby nieźle; bo ta panasonikowa też prawie 500 zł kosztuje
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja mam taniej podłączone - byle jaki ruter w trybie client (ok 50 zł) podłączony kablem do tv i łączący się przez wifi z ruterem AP (który ma dostęp do netu) śmiga jak ta lala.]

Wadą tego rozwiązania to ciągły pobór prądu przez router, który używany jest tylko sporadycznie. Nie wiem ile, ale parenaście W pewnie bierze. To tak jakbyś zostawił żarówkę włączoną przez cały rok, troche szkoda tej kasy.
 

Molo15

New member
Nie wiem ile, ale parenaście W pewnie bierze. To tak jakbyś zostawił żarówkę włączoną przez cały rok, troche szkoda tej kasy.

nie całkiem:
ruter pentagram: 9v, 0.8A czyli: 9v x 0.8A = 7W

1KW zużyje przez 142 godziny (miesiąc ma 720h)
zakładając że 1KWh kosztuje 0.50 zł to przez miesiąc zużyje 5KW = 2.50 zł - (gdyby go nigdy nie wyłączać).

Jako ciekawostkę szybko wyliczyłem że:
przez godzinę zużyje: 7Wh czyli: 2.50 zł / 720 = 0.0036 zł na godzinę (prawie pół grosza)

łatwo też policzyć ile lat mogę używać tego rutera non-stop żeby koszt zużytego prądu był większy niż najtańsczy "dongiel" wifi (150 zł) - 60 miesięcy (5 lat)

Mi to odpowiada ale jak to mówią: jeden woli jak mu cyganie grają a drugi jak mu skarpety śmierdzą :):)
 
Do góry