Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

radoslaw999

New member
Telegazete bedziesz mial jak podlaczysz antene, po HDMI nie dziala, mi tez telegazeta z Cyfry po HDMI tez nie dziala dlatego korzystam z telegazety na dekoderze od Cyfry jesli juz.

Mój dekoder nie ma w sobie telegazety. Czyli jestem w kropce. Mogę jakoś reklamować dekoder u CP? Wkońcu nie mogę korzystać z dla mnie ważnej funkcji.
 

hadson81

New member
Tak na przyszłość może sie komuś przyda, jeżeli ktoś by mił problem z podłączniem internetu do tv z kablówki aster lub upc to trzeba to zrobić przez ruter :). po długim czasie w koncu mam neta na tv
 

Wojtaszi

New member
rewelacja tv :) oglądałem już kilka filmów full hd na nim i jestem bardzo zadowolony. Przeszedłem połowe Gears of war 2 i też miodek :) w Viera connect brakuje ciagle tvnplayer ale ogólnie bardzo fajnie chodzi i filmy idą z miejsca z piękną rozdziałką. Do tego cichutko :)
 

Michał88

New member
Witam
Tv mam od dzisiaj kanały z dvbt śmigają świetnie. Ale mam problem z odtwarzaniem z filmów z usb w formacie avi/xvid chodzą tylko te starsze na nowych wyświetla nie odsługiwany format video. Pomoże ktoś ?
Ps. W euro agd rtv jest od dziś po 1999 zł
 

behemothxx

New member
Witam problem ściągnąłem transformersy (i gdy odpalam na tv do wyskakuje że plik nieobsługiwany) brak header stripping, profil 4.1 i reframes na poziomie 5 OCB? (Nie wiem czy to ma znaczenie ale podzieliłem ten film na 4 części po ponad 4gb-na razie nie mam HDD a chciałem sprawdzić czy będzie latać z takim bitratem) oto dane z media file info:
Format : Matroska
File size : 4.39 GiB
Duration : 41mn 21s
Overall bit rate : 15.2 Mbps
Encoded date : UTC 2011-12-18 11:19:23
Writing application : mkvmerge v3.4.0 ('Rapunzel') built on May 15 2010 09:38:20
Writing library : libebml v0.8.0 + libmatroska v0.9.0
------------------------------------------------------------------------------
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 41mn 21s
Bit rate : 14.2 Mbps
Nominal bit rate : 15.7 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 800 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.387
Stream size : 4.11 GiB (94%)
Writing library : x264 core 114 r1913 5fd3dce
--------------------------------------------------------
Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : A_AC3
Duration : 41mn 21s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 640 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 189 MiB (4%)

Ma ktoś jakieś pomysły?
Dla porównania np ten film działa:
Format: Matroska
File size: 7.08 GiB
Duration: 1h 54mn
Overall bit rate: 8 884 Kbps
Encoded date: UTC 2011-11-26 21:40:16
Writing application: mkvmerge v3.4.0 ('Rapunzel') built on May 15 2010 09:38:20
Writing library: libebml v0.8.0 + libmatroska v0.9.0
----------------------------------------------------------------------------
Video
ID: 1
Format: AVC
Format/Info: Advanced Video Codec
Format profile: High@L4.1
Format settings, CABAC: Yes
Format settings, ReFrames: 5 frames
Format settings, GOP: M=1, N=24
Codec ID: V_MPEG4/ISO/AVC
Duration: 1h 54mn
Bit rate: 8 455 Kbps
Width: 1 920 pixels
Height: 816 pixels
Display aspect ratio: 2.35:1
Frame rate: 23.976 fps
Color space: YUV
Chroma subsampling: 4:2:0
Bit depth: 8 bits
Scan type: Progressive
Bits/(Pixel*Frame): 0.225
Stream size: 6.59 GiB (93%)
Writing library: x264 core 115 r1995 c1e60b9
Language: English
--------------------------------------------------------------
Audio
ID: 2
Format: AC-3
Format/Info: Audio Coding 3
Mode extension: CM (complete main)
Codec ID: A_AC3
Duration: 1h 54mn
Bit rate mode: Constant
Bit rate: 448 Kbps
Channel(s): 6 channels
Channel positions: Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate: 48.0 KHz
Bit depth: 16 bits
Compression mode: Lossy
Stream size: 366 MiB (5%)
Language: Polish
 
Ostatnia edycja:

Byrd66

New member
Witam problem ściągnąłem transformersy (i gdy odpalam na tv do wyskakuje że plik nieobsługiwany) brak header stripping, profil 4.1 i reframes na poziomie 5 OCB? (Nie wiem czy to ma znaczenie ale podzieliłem ten film na 4 części po ponad 4gb-na razie nie mam HDD a chciałem sprawdzić czy będzie latać z takim bitratem) oto dane z media file info:
(..)
Jak już wiele razy pisałem - przepuścić film przez MkvMerge 3.3.0 (z MkvToolnix). Bardzo szybko idzie i film powinien odpalić.
 

Jankes1214

New member
Witam, czy da się jakoś zrobić, żeby z telewizora przez HDMI do kina domowego szedł dźwięk? Np. z Cyfry+ na wszystkich głośnikach (jutro wieczorem będę miał dopiero możliwość sprawdzenia jaki konkretnie model kina domowego, jakieś tanie plastiki)
 

busho

New member
Samsung UE40D5500 vs. Panasonic TX-P42S30

Witam!
Po przeczytaniu tego wątku byłem zdecydowany na plazmę Panasonica, ale gdy obok w sklepie zobaczyłem Samsunga UE40D5500 naszły mnie wątpliwości. Wiem, że oświetlenie sklepowe, ustawienia tv i sygnał kiepskiej jakości.. ale oprócz wyświetlania wszelakich napisów (gdzie na plazmie były nieco mniej postrzępione) LCD był zdecydowanie lepszy pod każdym względem! Takiej czerni nie widziałem jeszcze na żadnym LCD (przynajmniej poniżej 3 tys. ;) ), tv od razu wyróżniał się spośród kilkudziesięciu na sklepowych półkach.. poza tym szarość plazmy nie przypadała mi do gustu. Miał ktoś może styczność z tym Samsungiem i może coś o nim powiedzieć? Akurat te dwa modele to najpopularniejsza plazma i LED wg rankingu ceneo;D TV będzie użytkowany w salonie z dużymi oknami od południa, ale głównie wieczorami do DVB-T SD i czasem do grania/filmów na komputerze. Cenowo LED jest między S30, a G30 (ew. też biorę pod uwagę) Proszę doradźcie coś, bo jak na razie to zwątpiłem w technologię plazmową;p
Poza tym pod względem ceny/dostępności warto czekać na poświąteczne wyprzedaże w przypadku tak popularnych modeli?
Orientuje się ktoś jaka jest różnica w realizacji gwarancji między sklepem internetowym, a zwyczajnym? Czy gwarancja door-to-door to standard?
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam!
Po przeczytaniu tego wątku byłem zdecydowany na plazmę Panasonica, ale gdy obok w sklepie zobaczyłem Samsunga UE40D5500 naszły mnie wątpliwości. Wiem, że oświetlenie sklepowe, ustawienia tv i sygnał kiepskiej jakości.. ale oprócz wyświetlania wszelakich napisów (gdzie na plazmie były nieco mniej postrzępione) LCD był zdecydowanie lepszy pod każdym względem! Takiej czerni nie widziałem jeszcze na żadnym LCD (przynajmniej poniżej 3 tys. ;) ), tv od razu wyróżniał się spośród kilkudziesięciu na sklepowych półkach.. poza tym szarość plazmy nie przypadała mi do gustu. Miał ktoś może styczność z tym Samsungiem i może coś o nim powiedzieć? Akurat te dwa modele to najpopularniejsza plazma i LED wg rankingu ceneo;D TV będzie użytkowany w salonie z dużymi oknami od południa, ale głównie wieczorami do DVB-T SD i czasem do grania/filmów na komputerze. Cenowo LED jest między S30, a G30 (ew. też biorę pod uwagę) Proszę doradźcie coś, bo jak na razie to zwątpiłem w technologię plazmową;p
Poza tym pod względem ceny/dostępności warto czekać na poświąteczne wyprzedaże w przypadku tak popularnych modeli?
Orientuje się ktoś jaka jest różnica w realizacji gwarancji między sklepem internetowym, a zwyczajnym? Czy gwarancja door-to-door to standard?
może zadaj to pytanie na dziale LCD/Samsung tam znajdziesz wielu którzy widzą super czernie w LED-ach Samsunga a plazmy są bleeee i takie blade a obraz taki mało wyrazisty ... nie taki pikny jak w ustawieniu sklepowym :)

Wkurza mnie takie gadanie bo własnie siedze sobie i oglądam Gwiezdne Wojny z BD w trybie THX na 24p i takie p....e że czerni nie ma w plazmach.... ehhh ludzie pierwszy post i taki du.....y.
 

don111

Banned
napisał prawdę, tak plazma wygląda w sklepie ;)
LED zawsze będzie tam wyglądał lepiej bo posiada ekran typu absorpcyjnego a plazma emisyjnego
w domu sytuacja się wyrównuje a warunkach zaciemnienia całkowicie odwraca, czar LED i jego "ekstra" czerni pryska, wychodzą na jaw też takie kwiatki jak clouding, wielki spadek kontrastu pod kątem itd
tu jest wszystko wyjaśnione, na czym polega wrażenie czerni w sklepie
Telewizory o najlepszej czerni | TV TEST
 

busho

New member
dzięki wielkie;D już wiem dlaczego LCD wygląda w sklepie tak, a nie inaczej;)
a Marcinowi dziękuję za ciepłe przyjecie na forum;p
S30 w moim sklepie jeszcze potaniał, więc chyba wygra z internetowymi..
 

cristof

New member
Witam!
Po przeczytaniu tego wątku byłem zdecydowany na plazmę Panasonica, ale gdy obok w sklepie zobaczyłem Samsunga UE40D5500 naszły mnie wątpliwości. Wiem, że oświetlenie sklepowe, ustawienia tv i sygnał kiepskiej jakości.. ale oprócz wyświetlania wszelakich napisów (gdzie na plazmie były nieco mniej postrzępione) LCD był zdecydowanie lepszy pod każdym względem! Takiej czerni nie widziałem jeszcze na żadnym LCD (przynajmniej poniżej 3 tys. ;) ), tv od razu wyróżniał się spośród kilkudziesięciu na sklepowych półkach.. poza tym szarość plazmy nie przypadała mi do gustu. Miał ktoś może styczność z tym Samsungiem i może coś o nim powiedzieć? Akurat te dwa modele to najpopularniejsza plazma i LED wg rankingu ceneo;D TV będzie użytkowany w salonie z dużymi oknami od południa, ale głównie wieczorami do DVB-T SD i czasem do grania/filmów na komputerze. Cenowo LED jest między S30, a G30 (ew. też biorę pod uwagę) Proszę doradźcie coś, bo jak na razie to zwątpiłem w technologię plazmową;p
Poza tym pod względem ceny/dostępności warto czekać na poświąteczne wyprzedaże w przypadku tak popularnych modeli?
Orientuje się ktoś jaka jest różnica w realizacji gwarancji między sklepem internetowym, a zwyczajnym? Czy gwarancja door-to-door to standard?


Miałem tego Samsunga w domu ok. 2 tyg., po czym wymieniłem na S30 wierz mi nie ma co porównywać. Na plaźmie kanały DVB-T wyglądają naprawdę dobrze, a HD super, a w nocy powala jakością. Samsung podczas ustawień przy których obraz był w miarę ładny świecił po oczach że nie można było na niego czasami patrzeć, po zjechaniu kontrastu i jasności obraz był nijaki.
 

cristof

New member
Witam!
Po przeczytaniu tego wątku byłem zdecydowany na plazmę Panasonica, ale gdy obok w sklepie zobaczyłem Samsunga UE40D5500 naszły mnie wątpliwości. Wiem, że oświetlenie sklepowe, ustawienia tv i sygnał kiepskiej jakości.. ale oprócz wyświetlania wszelakich napisów (gdzie na plazmie były nieco mniej postrzępione) LCD był zdecydowanie lepszy pod każdym względem! Takiej czerni nie widziałem jeszcze na żadnym LCD (przynajmniej poniżej 3 tys. ;) ), tv od razu wyróżniał się spośród kilkudziesięciu na sklepowych półkach.. poza tym szarość plazmy nie przypadała mi do gustu. Miał ktoś może styczność z tym Samsungiem i może coś o nim powiedzieć? Akurat te dwa modele to najpopularniejsza plazma i LED wg rankingu ceneo;D TV będzie użytkowany w salonie z dużymi oknami od południa, ale głównie wieczorami do DVB-T SD i czasem do grania/filmów na komputerze. Cenowo LED jest między S30, a G30 (ew. też biorę pod uwagę) Proszę doradźcie coś, bo jak na razie to zwątpiłem w technologię plazmową;p
Poza tym pod względem ceny/dostępności warto czekać na poświąteczne wyprzedaże w przypadku tak popularnych modeli?
Orientuje się ktoś jaka jest różnica w realizacji gwarancji między sklepem internetowym, a zwyczajnym? Czy gwarancja door-to-door to standard?


Mogę coś jeszcze dodać na temat tego samsunga, a mianowicie przy ciemnych scenach widać podświetlanie krawędziowe, co dla mnie było bardzo irytujące. Na ciemnym ekranie i bardzo ciemnych scenach widać "duszki". Ponadto samsung montuje nie tylko swoje matryce, ale też innych producentów o czym nie znajdziesz wzmianki nigdzie. Żeby to wykryć należy wejść w menu serwisowe i dopiero po numerach matrycy można to wykryć.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
dzięki wielkie;D już wiem dlaczego LCD wygląda w sklepie tak, a nie inaczej;)
a Marcinowi dziękuję za ciepłe przyjecie na forum;p
S30 w moim sklepie jeszcze potaniał, więc chyba wygra z internetowymi..

No cóż źle odczytałem intencje zdarza się chyba każdemu ale zawsze można się poprawić :cool: co do gwarancji drzwi do drzwi to obowiązuje chyba serwisy wszystkich producentów (na pewno SONY, SHARP, Panasonic) chodzi tu o wagę.
Produkty powyżej 10 czy 20 kg są objęte gwarancją tego typu chyba u wszystkich, prawo i regulacje konsumenckie to wymuszają.

Co do S30 to fajny TV który można niedrogo kupić ale:
Można trafić łatwo na egzemplarz po wystawowy co swoje wyświecił w sklepie w trybie dynamic.
Może być już różnie ze wspieraniem softwarowym tego modelu.
Nie jest tak multimedialny jak G30 .
Nie ma pięciu lat gwarancji od Panasonic jak inne modele.
G30 łatwo o nowy z pudełka w dobrym, dużym sklepie internetowym można kupić już za ok +2500zł jest różnica ale może warto chwile poczekać i kupić przed końcem stycznia i promocji 5 lat gwarancji:hmm:- uwaga kupiony TV trzeba koniecznie zarejestrować na stronie panasonic.pl chyba w max 14 od daty FV czyli im szybciej tym lepiej.
 
Ostatnia edycja:

cristof

New member
No cóż źle odczytałem intencje zdarza się chyba każdemu ale zawsze można się poprawić :cool: co do gwarancji drzwi do drzwi to obowiązuje chyba serwisy wszystkich producentów (na pewno SONY, SHARP, Panasonic) chodzi tu o wagę.
Produkty powyżej 10 czy 20 kg są objęte gwarancją tego typu chyba u wszystkich, prawo i regulacje konsumenckie to wymuszają.

Co do S30 to fajny TV który można niedrogo kupić ale:
Można trafić łatwo na egzemplarz po wystawowy co swoje wyświecił w sklepie w trybie dynamic.
Może być już różnie ze wspieraniem softwarowym tego modelu.
Nie jest tak multimedialny jak G30 .
Nie ma pięciu lat gwarancji od Panasonic jak inne modele.
G30 łatwo o nowy z pudełka w dobrym, dużym sklepie internetowym można kupić już za ok +2500zł jest różnica ale może warto chwile poczekać i kupić przed końcem stycznia i promocji 5 lat gwarancji:hmm:- uwaga kupiony TV trzeba koniecznie zarejestrować na stronie panasonic.pl chyba w max 14 od daty FV czyli im szybciej tym lepiej.


Dlaczego trzeba rejestrować? Czy to jest związane z gwarancją?
 

zimsky

New member
Witam serdecznie, mam kłopot z podłączenie telewizora pod ruter z upc, tv wykłada się na drugim podpunkcie w teście połączenia. Ręczna próba ustawień skończyła się na rozłożeniu testu na pierwszym punkcie ;d
Zaznaczę że nie ma problemu kiedy tym samym kablem podpinam konsole lub laptopa, internet jest obecny a tutaj kompletnie nic, pomoże ktoś?
 
Do góry