Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

tytus10

New member
Też go kupiłem i zastanawiam się czy nie oddać?

Witam, wszystkich, zwolenników plazm jak i lcd-ków..

Krótko wstępu po przywitaniu, szukałem namiętnie, czytałem forum jak i opinie kupujących.
Chciałem TV na którym będę oglądał kablówkę z dekodera ( vectra) , filmy z kompa (typu dvd-rip) i czasem pograć.
Miałem kupić u42 e ale po pewnych sugestiach na forum kupiłem Panasonica p42s30e.

Podłączyłem kablem hdmi z dekodera do nowego tv a stary tv (czyli lcd LG z przed 6 lat z 20") jest podłączony zwykłym chińskim euro i różnica mała ( poza wielkością ) , lecę po kanałach, szukam kanałów hd żeby się ciszyć jakością a to prawie różnicy nie ma, do tego na nowym jest ( jak na mój gust) b. słaby , taki szarawy kolor biały, tzn. biały jest bardzo mało biały tylko popielaty.

Włączyłem usb i film hd to już jest super - bardzo ładny obraz. (chyba piszę to żeby się pocieszyc i nie wyjść na totalną marudę)

Jutro będę testował bo mam 7 dni na oddanie i nie wiem co robić bo narazie jestem trochę załamany bladymi kolorami tej plazmy. Ale i jakoś oglądanej TV z dekodera też jest słaba tzn. taka sama jak w starym tv tylko ma dużo bledsze kolory.

Wprawdzie w sklepie juz było widać że ten biały kolor jest jakiś mało biały ale zlekceważyłem to ze względu na splitery, słabe kable i sygnał w sklepie a cały czas byłem ( i nie wiem czemu ale dalej jestem) zasugerowany super opiniami całego internetu i forum????
 

don111

Banned
Witam mam jeszcze jedno pytanie czy u was też po dłuższym oglądaniu zostaje powidok znaczka z ograniczeniem wiekowym? (tzn jak włączę ten przesuwający się pas to na czarnym tle widać jakby lekki powidok tego znaczka ale trzeba się naprawdę dobrze wpatrywać i to z odległości paru cm) gdy nie jest oglądana telewizja z widocznym znaczkiem to po parunastu, parudziesięciu godzinach powidok ten coraz bardziej zanika. Druga sprawa to gdy włączę na AV gdy nie ma sygnału (szary obraz) to gdy przełączam widać takie jakby powidoki (od menu, jak coś jest wyświetlane na tv przez kilka sekund np: postaci...itp)
po parunastu, parudziesięciu godzinach ? chyba minutach :)
odnośnie ostatniego - to się zdarza, choć to dziwna sprawa (z tego co wyczytałem plazma ma jakiś efekt "zapamiętywania" czy coś w tym stylu)
u mnie też pamiętam takie mocno powidoki po ledwie kilku sekundach wyświetlania menu, znikały od razu ale były, podczas gdy z kolei po kilku godzinach oglądania kanału z logo nic nie było widać
 

Byrd66

New member
Witam, wszystkich, zwolenników plazm jak i lcd-ków..

Krótko wstępu po przywitaniu, szukałem namiętnie, czytałem forum jak i opinie kupujących.
Chciałem TV na którym będę oglądał kablówkę z dekodera ( vectra) , filmy z kompa (typu dvd-rip) i czasem pograć.
Miałem kupić u42 e ale po pewnych sugestiach na forum kupiłem Panasonica p42s30e.

Podłączyłem kablem hdmi z dekodera do nowego tv a stary tv (czyli lcd LG z przed 6 lat z 20") jest podłączony zwykłym chińskim euro i różnica mała ( poza wielkością ) , lecę po kanałach, szukam kanałów hd żeby się ciszyć jakością a to prawie różnicy nie ma, do tego na nowym jest ( jak na mój gust) b. słaby , taki szarawy kolor biały, tzn. biały jest bardzo mało biały tylko popielaty.

Włączyłem usb i film hd to już jest super - bardzo ładny obraz. (chyba piszę to żeby się pocieszyc i nie wyjść na totalną marudę)

Jutro będę testował bo mam 7 dni na oddanie i nie wiem co robić bo narazie jestem trochę załamany bladymi kolorami tej plazmy. Ale i jakoś oglądanej TV z dekodera też jest słaba tzn. taka sama jak w starym tv tylko ma dużo bledsze kolory.

Wprawdzie w sklepie juz było widać że ten biały kolor jest jakiś mało biały ale zlekceważyłem to ze względu na splitery, słabe kable i sygnał w sklepie a cały czas byłem ( i nie wiem czemu ale dalej jestem) zasugerowany super opiniami całego internetu i forum????

Najlepiej wyłącz ECO i daj kontrast na 43 - nie powinno brakować jasności. A koloru zawsze możesz dołożyć. Mam ten TV od pól roku i dawno nie widziałem tak naturalnych kolorów, chyba że na Panasie X10 znajomego.
 

behemothxx

New member
po parunastu, parudziesięciu godzinach ? chyba minutach :)
odnośnie ostatniego - to się zdarza, choć to dziwna sprawa (z tego co wyczytałem plazma ma jakiś efekt "zapamiętywania" czy coś w tym stylu)
u mnie też pamiętam takie mocno powidoki po ledwie kilku sekundach wyświetlania menu, znikały od razu ale były, podczas gdy z kolei po kilku godzinach oglądania kanału z logo nic nie było widać

Pisząc że po parunastu parudziesięciu godzinach miałem na myśli że tv jest wyłączony nie oglądam w tym czasie nic, czyli do następnego włączenia tv (z tym samym kanałem) mija ten czas. Może jakbym pooglądał jakiś film z pendrive to by to szybciej zanikło. Odkąd kupiłem TV czyli jakiś miesiąc oglądnąłem 1 film w 1080p z pena a tak to rodzinka ogląda 80% czasu TVN. Teraz wreszcie będę miał czas na oglądanie więc po dawce filmów może takie historie nie będą miały miejsca. Aha i jeszcze jedno jaką żywotność mają te matryce w s30? 60K h? Jeśli chodzi o opcje zabezpieczające przed powstawaniem powidoków mam je wszystkie włączone (przesuw piksela,panel boczny-max, nie oglądam w 4:3 tylko daje na auto aby tv rozciągnął obraz na całą matrycę oraz mam niskie wartości ustawień obrazu tzn:jasność-0,kontrast-30,kolor-30,ostrość-5,tryb-normalny,intensywne kolory-wył,ECO-wył)
 
Ostatnia edycja:

buczo81

New member
Nie wiem czy było o tym , ale odnośnie napisów powiem że jeżeli są one w osobnym pliku to faktycznie są małe, ale jeżeli wkomponujemy je w mkv wtedy są już znośne.
 

don111

Banned
Pisząc że po parunastu parudziesięciu godzinach miałem na myśli że tv jest wyłączony nie oglądam w tym czasie nic, czyli do następnego włączenia tv (z tym samym kanałem) mija ten czas. Może jakbym pooglądał jakiś film z pendrive to by to szybciej zanikło.
w czasie gdy tv jest wyłączony, powidoki nie zanikają
 

behemothxx

New member
Chce kupić dysk twardy do TV tylko nie wiem jaki (dużo się naczytałem że są z nimi problemy szczególnie z 2,5' z większymi pojemnościami-za mały prąd z portu USB do zasilenia dysku) w instukcji nie mogę znaleźć żadnych danych na temat dysku, myślałem nad WDBAAU0010HBK lub WDBAAU0015HBK. Wypowie się ktoś?
 
Ostatnia edycja:

Byrd66

New member
Chce kupić dysk twardy do TV tylko nie wiem jaki (dużo się naczytałem że są z nimi problemy szczególnie z 2,5' z większymi pojemnościami-za mały prąd z portu USB do zasilenia dysku) w instukcji nie mogę znaleźć żadnych danych na temat dysku, myślałem nad WDBAAU0010HBK lub WDBAAU0015HBK. Wypowie się ktoś?

Ja mam zwykly dysk 2.5 od laptopa z NTFS w obudowie z Allegro za 10 zl i działa idealnie.
 

nerubion

New member
Witam, chciałbym się dowiedzieć jaki standard Vesa ma telewizor ? nigdzie nie mogę znaleźć, jaki uchwyt polecacie ? jaka jest najmniejsza, optymalna odległość telewizora od ściany, by wszystkie kable można swobodnie podłączyć ?
 

cristof

New member
Chce kupić dysk twardy do TV tylko nie wiem jaki (dużo się naczytałem że są z nimi problemy szczególnie z 2,5' z większymi pojemnościami-za mały prąd z portu USB do zasilenia dysku) w instukcji nie mogę znaleźć żadnych danych na temat dysku, myślałem nad WDBAAU0010HBK lub WDBAAU0015HBK. Wypowie się ktoś?

Jeśli chodzi o podłączenie dysku to ważna jest długość i jakość kabla. Dyski pobierające więcej prądu mogą nie działać na kabelkach zbyt długich lub marnej jakości.
 

Wojtaszi

New member
jak wygląda sprawa podłącznia laptopa kablem hdmi w celu odpalenia filmów z jakości full hd? Nie ma z tym problemów? I jak z ew pendrive'ami 8gb, występują problemy czy wszystko czyta bez problemu?:)
 

Byrd66

New member
jak wygląda sprawa podłącznia laptopa kablem hdmi w celu odpalenia filmów z jakości full hd? Nie ma z tym problemów? I jak z ew pendrive'ami 8gb, występują problemy czy wszystko czyta bez problemu?:)

W obu przypadkach nie ma żadnego problemu. Tylko trzeba ustawić aspekt obrazu 16:9, żeby nie było overscanu.
 

tytus10

New member
Najlepiej wyłącz ECO i daj kontrast na 43 - nie powinno brakować jasności. A koloru zawsze możesz dołożyć. Mam ten TV od pól roku i dawno nie widziałem tak naturalnych kolorów, chyba że na Panasie X10 znajomego.
Dzięki trochę pomogło, jeśli chodzi o kolor, co do białego to trochę kicha jak dla mnie, i to mnie dziwi najbardziej że nikt tego problemu nie opisuje na forum, tv jest wychwalany i polecany a na mój gust świeci troszkę jakby przez mgłę ( przynajmniej w porównaniu do lcd - oba podłączone pod dekoder).

Proszę napisz, jakie ewentualnie można zmienić ustawienia aby te kolory były bardziej żywe i wyraźne.
 

GORB

New member
Dzięki trochę pomogło, jeśli chodzi o kolor, co do białego to trochę kicha jak dla mnie, i to mnie dziwi najbardziej że nikt tego problemu nie opisuje na forum, tv jest wychwalany i polecany a na mój gust świeci troszkę jakby przez mgłę ( przynajmniej w porównaniu do lcd - oba podłączone pod dekoder).

Proszę napisz, jakie ewentualnie można zmienić ustawienia aby te kolory były bardziej żywe i wyraźne.

Włącz tryb dynamiczny.
 

radoslaw999

New member
Witam Serdecznie.

Posiadam ten TV już od kilkunasu miesięcy. Jestem w 100% zadowolony (co do jakości wyświetlanego obrazu). Najbardziej lubię tryb Prawdziwe Kino. Delikatny obraz, nie dający w ciemnym pomieszczeniu po oczach. W dzień również wszystko jest super.

Mam jednak problem z telegazetą. Mianowicie nie działa. Po naciśnięciu na pilocie odpowiedzialnego za tą funkcję przycisku nic się nie dzieje. TV miga tą kropeczką. I nic. Mam dekoder Cyfrowego Polsatu. Jeśłi jest ważne jaki to dokładnie model to napiszę :) Całość jest podpięta kablem HDMI. Może to tutaj jest problem. Spotkał się ktoś z takim problemem? Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam
 

tical

New member
Mam jednak problem z telegazetą. Mianowicie nie działa. Po naciśnięciu na pilocie odpowiedzialnego za tą funkcję przycisku nic się nie dzieje. TV miga tą kropeczką. I nic. Mam dekoder Cyfrowego Polsatu. Jeśłi jest ważne jaki to dokładnie model to napiszę :) Całość jest podpięta kablem HDMI. Może to tutaj jest problem. Spotkał się ktoś z takim problemem? Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Telegazete bedziesz mial jak podlaczysz antene, po HDMI nie dziala, mi tez telegazeta z Cyfry po HDMI tez nie dziala dlatego korzystam z telegazety na dekoderze od Cyfry jesli juz.
 
Do góry