Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

Timreh

New member
Witam
czytam to forum od pewnego czasu i dzieki Wam jestem zdecydowany na plazme. Mam jedynie watpliwosci co do modelu.
Do tej pory chcialem kupic lg 42pt353 ale zastanawiam sie co zyskam dokladajac prawie 600zl do panasonica TX-P42S30. czy warto te 6 stowek dolozyc ( dla mnie to dosc spora suma).
Z tego co sie orientuje to lg lepiej osluguje filmy z USB co jest dla mnie dosc wazne. Panas z kolei ma iple, youtuba itp co tez jest fajne ale juz mniej dla mnie znaczace niz USB. Na full HD mi nie zalezy. wiec czy roznica w obrazie jest warta tych 600 zl ? Dodam jeszcze ze TV bede ogladac z UPC cyfrowego a pokoj ne jest jakos super nasloneczniony.
Pozdrawiam
 

Byrd66

New member
Nie wiem czy ktoś już rozwiązał problem szumów(czerwone kropki) ale po zmianie trybu obrazu na normalny - znikają.(przynajmniej u mnie)

U mnie są na każdym trybie, ale najczęściej zielone. Zaawansowane regulacje jak w G30 powinny wiecej dać, ale na razie nie wiem jak odblokować tryby profesjonalne. Na 100% są w sofcie
 

don111

Banned
włącz czarną planszę i zwiększaj/zmniejszaj jasność do momentu stabilnego obrazu -
szumu nie będzie jak piksele są przygaszone, czyli na czarnej planszy jasność poniżej lub na połowę (tryb kinowy), w trybie normalnym np jasność albo gamma jest tak ustawiona że znikają stopnie szarości, więc tak jakby jasnośc była obniżona
każdy stopień szarości w górę to stopniowe pojawianie się migających pikseli, z tym że to powinno być widoczne tylko z bliska a nie z normalnej odległości
 

grzegorz1981

New member
Witam
czytam to forum od pewnego czasu i dzieki Wam jestem zdecydowany na plazme. Mam jedynie watpliwosci co do modelu.
Do tej pory chcialem kupic lg 42pt353 ale zastanawiam sie co zyskam dokladajac prawie 600zl do panasonica TX-P42S30. czy warto te 6 stowek dolozyc ( dla mnie to dosc spora suma).
Z tego co sie orientuje to lg lepiej osluguje filmy z USB co jest dla mnie dosc wazne. Panas z kolei ma iple, youtuba itp co tez jest fajne ale juz mniej dla mnie znaczace niz USB. Na full HD mi nie zalezy. wiec czy roznica w obrazie jest warta tych 600 zl ? Dodam jeszcze ze TV bede ogladac z UPC cyfrowego a pokoj ne jest jakos super nasloneczniony.
Pozdrawiam
Skoro na full hd Ci nie zależy, a pokój nie jest zbyt nasłoneczniony (S30 ma filtr jednowarstwowy) to chyba nie warto dopłacać tych 600zł. Ewentualnie możesz rozważyć tego LG i dodatkowo Panasa TX-P42CX3.
 

bapster

New member
pojawila sie calkiem spora aktualizacja s30tki, ktos wie co zmienia???????? bardzo mnie to interesuje.

Jestem szczesliwym posiadaczem ktory wlasnie luka "jestem numerem cztery" w blurey 1:1 30GB 1080p :-*

ZYLETA!!! :d
 

trollu

New member
Cześć
Drażni mnie jedna rzecz w układzie menu / funkcji dostępnych z pilota tego telewizora - brak możliwości (chyba, że o czymś nie wiem) wyboru trybu obrazu jednym naciśnięciem przycisku na pilocie. Czy da się opcję "tryb obrazu" "wydostać na wierzch" ?

pzdr
tomek
 

alk86

New member
Witam,

Ja mam ten TV od jakieś 3 miesięcy, od wczoraj zaczęły się pojawiać paski na dole ekranu jednak czasami są a czasami nie, po prostu znikają na jakiś czas po czym znów się pojawiają. Mam wrażenie, że jak jest przejście z jasnych kolorów na ciemniejsze to paski się pojawiają, ale mogę się mylić. Występują w każdym sygnale czy to antena naziemna, czy dekoder czy film z pendriva. Pozdrawiam i proszę o pomoc:)
 

Attachments

  • 20110906994.jpg
    20110906994.jpg
    286,8 KB · Wyś: 237

alk86

New member
Witam,

Niedobra to wiadomość:) Co mogło być powodem? Wada fabryczna? TV jest użytkowany góra 4 godziny dziennie więc chyba niezbyt często... Więc jedyne co mi pozostaje to zadzwonić po serwis:/ Pozdrawiam.
 

coiler

New member
Kupiłem s30 miesiąc temu, przesiadłem się z pv80. Obróbka sd gorsza niż w w pv(subiektywnie) , ale reszta rewelacja. Za tą cenę polecam z czystym sumieniem.
 

KrzychuUĆ

New member
Panas S30 zamówiony, będzie w środę.
Oględziny przeprowadziłem w EuroRtv niestety musiałem liczyć sam na siebie. Po poproszeniu Pana z obsługi o podłączenie sygnału zwykłej anteny usłyszałem "nie mamy w tym miejscu takiej możliwości". Jak to mówią "kazał Pan, musiał sam" wystarczyło zajrzeć za telewizor i kabel się znalazł, a ja już jestem zadowolony, bo co będzie jak podłącze sygnał cyfrowy:D
Przede mną dwie nieprzespane noce :p
W weekend postaram się coś naskrobać jakie są moje wrażenia
Wybrałem go dzięki Wam DZIĘKUJE :D
 

Tenenberg

New member
Jak w nim sprawdzić ilość przepracowanych godzin ? Naciskam "F" i "-" na telewizorze i trzy razy 0 i pojawia się menu. Pojawia się jakieś menu ale czy w nim są dane na temat przepracowanych godzin ? Może gdzieś trzeba dalej zajrzeć w wywołane menu ?
 
Do góry