Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

grzegorz1981

New member
Mamy już koniec września i powoli zaczyna mnie ciekawić (chociaż jeszcze za wcześnie) co Panas pokaże w modelach na 2012 rok, w tym S40. Będzie jakaś spora różnica czy tylko raczej zmiany kosmetyczne?
 

kgr

New member
Mam pytanie.
Stoję przed dylematem kupna tv.
Jak ten tv spisuje się z sygnałem SD cyfrowym????
Sygnał z c+, DVD i USB.
Proszę o info.
Siedzę od telewizora ok 4,5-5m czy 42" nie będzie zamały??
Może wybrać LG50PV350 podobno lepiej odtwarza sygnał sd ale ta odległość przy tak dużej matrycy nie wiem czy jest wystarczająca dla sd. O Panasonicu słyszłem natomiast że nie najlepiej radzi sobie z sd?
 

Byrd66

New member
Przy 42' nie odróżnisz SD od HD z takiej odległości. Lepiej kup wiekszy. Na S30 zależnie od kanału wyglada ok, albo naprawdę zaskakująco dobrze.
 

zico1981

New member
S30 można juz kupic ponizej 2k wiec myśle ze nie ma sensu sie pchac w c3, cx3, ja planuje kupic tv za jakies 2 miesiace, moze jakas promocja swiateczna bedzie:D
 

Picek_LBN

New member
Panowie S30 czy UX30? A może CX3 kupić za 1400zł i za 2 lata wymienić na coś lepszego
Brałbym w sumie S30 bo jest tylko 100zł droższy ale martwi mnie to śnieżenie.
Nie interesuje mnie ani internet, ani usb.
TV podłączony do cyfrowego polsatu HD (szczególnie mecze), Xboxa i do Asmaxa HD lub Asus Play Mini

Jeszcze ciekawi mnie jaka jest różnica w tym że UX30 ma rozdzielczość obrazu ruchomego 900 linii zaś S30 1080 linii
 
Ostatnia edycja:

dzemski

New member
CX ma obraz HDready 1024x768 pikseli, a S 1920x1080 pikseli. Jak widać to dwa razy więcej i to daje różnicę, zwłaszcza jesli będziesz miał ten tv w niedużym pomieszczeniu lub będziesz siedział blisko. W CX widać siatkę pikseli nawet ze sporej odległości. Niektórym moze to przeszkadzać (mnie przeszkadza). Jeśli chodzi o opisywane śnieżenie, jeśli nie masz nosa w ekranie to go nie będziesz widzieć, warto takze wyłączyć wyostrzanie obrazu oraz żywe kolory,. Po takich zabiegach szumu nie ma. Obraz o jakości SD jest zaskakująco dobry (DVB-T z Piask pod LBN).
 
Ostatnia edycja:

dzemski

New member
nie wchodzi mi jeszcze edycja, więc dopisuję:

Asus Play sie nie przyda ponieważ seria S ma wbudowany odtwarzacz mpeg. Mam w tej chwili podłączony poprzez USB zewnętrzny 1.5TB dysk, na nim masę filmów i wszystko śmiga aż miło :) Większość filmów avi, mkv, wmv odtwarza bez najmniejszych porblemów.
 

YREXPOL

New member
Witam
A co powiecie o serii ST. Z tego co mówili w sklepie to on ma lepszy procek od wersji S i ma 3D. Moze ktoś z was ma P50ST30E. Proszę o opinie :)
 

sztynx

New member
WItam mam takie pytanko jesteście zadowoleni z Tego TV warto go kupic.Tv ma byc dla rodziców.Mógłby mi ktoś w skrócie jakies wady wjeksze tego tv napisac i zalety.Tv bedzie stal w rogu okolo 3,5 metra od kanapy po prawej stronie okno od północy.podłączona będzie Nka oraz Dvd i filmy z dysku czy ten tv sie dobrze sprawdzi.Mam pytanie jak jest z odbiciami wtym tv czy abrdzo je widac w pokoju jest parkiet jesionu i lakier oraz to okno.i jescze jedno pytanko warto doplacac do serii G zalezy przedewszytkim na jakosci obrazu TV dla rodziców wjec on nie sa jakimis melomanami Tv.Pozdrawiam
 

Byrd66

New member
Na 3,5 metra to może być za mały. 50 cali będzie w sam raz, ale S30 jest tylko w 42'. Wady: nie odtwarza wszystkich plików, trochę odbija światło, ale w G30 lepiej nie jest - wyższy model ma jednak ciemniejszą matryce = lepszy kontrast w dzień. Powinien im wystarczyć tx-p50c3e plus odtwarzacz plików.
 

sztynx

New member
witam mam pytanko zdecydowałem sie juz praktycznie na panasonica 42 s30 ewentualnie moze 46s20 czym one sie roznia s30 ma jakies plusy w porownaniu do poprzednika znaczace jak głosnki w tym tv i jeszcze jedno sprawdzaliscie przy kupnie ilosc przepracowanych godzin ile tv musi miec w menu przepracowanych godzin zeby nie kupic jakiegos szrota powystawowego pozdro
 

sztynx

New member
Praktycznie juz jestem zdecydowany i jescze jedno pytanko czy warto doplacac do tej g30 kilka stowek i ostatnie pytanie ile powinno byc przepracowanych godzin w nowym tv plazmie panasonica czy to powinno byc zero czy jakies male wartosci.toznaczy chce sprawdzic czy czasem wjakims sklepie niewcisneli mi jakiegos zwrotnego tv
 

grzegorz1981

New member
Praktycznie juz jestem zdecydowany i jescze jedno pytanko czy warto doplacac do tej g30 kilka stowek i ostatnie pytanie ile powinno byc przepracowanych godzin w nowym tv plazmie panasonica czy to powinno byc zero czy jakies male wartosci.toznaczy chce sprawdzic czy czasem wjakims sklepie niewcisneli mi jakiegos zwrotnego tv
Nie warto dopłacać, chyba, że masz jakąś chorobę dotyczącą robienia pomiarów czerni albo masz mocno nasłoneczniony pokój (chociaż to mało przekonujący argument biorąc pod uwagę 800zł różnicy w cenie). Co do ilości godzin to najlepiej jak jest zero, wtedy wiadomo, że tv nigdy nie był włączany.
 

Byrd66

New member
Nie warto dopłacać, chyba, że masz jakąś chorobę dotyczącą robienia pomiarów czerni albo masz mocno nasłoneczniony pokój (chociaż to mało przekonujący argument biorąc pod uwagę 800zł różnicy w cenie). Co do ilości godzin to najlepiej jak jest zero, wtedy wiadomo, że tv nigdy nie był włączany.

Już w sklepie widziałem dużą różnicę w jakości obrazu na korzyść G30 - bardziej soczysty, z lepszą czernią. Jeśli będziesz dużo oglądał w dzień to G zaoferuję lepszy kontrast i czerń. Wieczorem pewno nie będzie praktycznie żadnej różnicy.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Kolejny argument za G30 to rozbudowane opcje do kalibracji obrazu.Ile to się namęczyłem z X10 żeby skalibrować dobrze pod xbox 360.Skoda że panas nie idzie drogą Samsunga czy LG gdzie zaawansowane opcje ustawien obrazu jak gamma, balans bieli, czy czerń hdmi są obecne w niemal każdym modelu od hi end po niższe.
 
Do góry