Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

lechuprg

New member
Szary prostokącik

Panowie, kilka dni temu kupiłem tv Panasonic 42s30, ogolnie jestem zadowolony z jakości i mozliwości tv. Dla tych którzy jeszcze się zastanawiają polecam, wrażenia jak z kina :)
Mam mały problem po włączeniu vierra connect pojawia mi się szary prostokącik z komunikatem "Rozpoczęcie proszę czekać" i po 1-2 sek znika czy da sie to jakos wylaczyc strasznie brzydkie to.
 

sebasan

New member
Co do prostokącika to nie wiem,raczej jest niewyłączalny,natomiast dźwięk można wyłączyć. W tym celu musisz wejść do usługi Viera Conect,i za pomocą strzałki "więcej" przejść do przodu .Na trzecim bodajże zestawie plansz w lewym dolnym rogu jest plansza "Ustawianie VieraConect".Po wejściu tam masz ustawienia,czwarte od góry dotyczy wyłączenia sygnału dźwiękowego.
 

d_omin

New member
Od wczoraj jestem dumnym? posiadaczem telewizora :) Ogólnie to po 1 uruchomieniu trochę byłem rozczarowany jakością obrazu ale uruchamiałem na sygnale analogowym i to po kablu raczej słabej jakości. Wydaje się jednak że czasami obraz jest dość mocno 'zaszumiony'. Zaskoczył mnie natomiast Vierra Connect, pierwsza próba na NetGear N600 i od razu celnie bez żadnych problemów. Tylko YouTube jakoś HD nie ma wszystkie filmiki idą w standardowej rozdzielczości (to normalne?). Sprawdzałem również jak wygląda obsługa USB- pierwszy lepszy pendrive i znowu celnie zarówno zdjęcia jak i jakiś divix (DVD-RIP) bez problemu poszły i to w całkiem niezłej jakości. Jestem zadowolony zobaczymy czy po zmianie Tunera i Kabli będzie jakość obrazu lepsza. Czy ma ktoś jakiś standardowy set ustawień dla tego TV? Chodzi mi głównie o dość enigmatyczne funkcje jak "odszumianie".
 

cactusek

New member
Bez reklam
Taki pseudofiltr jak jest w S30 to żaden atut. Też wybrałbym LG bo nie odbiega obrazem od S30, 8 cali bardzo się przyda tym bardziej jeśli to zakup przyszłosciowy.
 

Byrd66

New member
Tylko gamma mogła by być lepsza. Często w ciemnych miejscach nic nie widać. Nie wie ktoś, jak ją zmienić? Bo soft ma te regulacje, ale są gdzieś zablokowane.
 

don111

Banned
nie, nie... aż tak źle nie może być, zresztą Panasonic jeśli już to ma właśnie trochę zaniżoną gammę (za dużo cieni)
podejrzewam, że musisz zmienić tą opcję:
ustawienia obrazu w PS3
zakres RGB - wybierz "ograniczony"
 

torpeda72

New member
czy wszystkie modele S30 mają taką jasną matrycę ? Jest ogromna różnica do U30 i ciemne sceny wyglądają na tym modelu zdecydowanie gorzej niż w U30. Są takie "sprane", blade. Prawie się zdecydowałem na serię "S" ale miałem okazję zobaczyć S30 i U30 na tym samym sygnale i U30 wypada o niebo lepiej !
 

Byrd66

New member
czy wszystkie modele S30 mają taką jasną matrycę ? Jest ogromna różnica do U30 i ciemne sceny wyglądają na tym modelu zdecydowanie gorzej niż w U30. Są takie "sprane", blade. Prawie się zdecydowałem na serię "S" ale miałem okazję zobaczyć S30 i U30 na tym samym sygnale i U30 wypada o niebo lepiej !
Dziwne. Ja jedyną różnicę jaką stwierdziłem to taką, że U30 bardziej odbija światło i tyle.
 

KolinR

New member
Nie wiem czy ktoś już rozwiązał problem szumów(czerwone kropki) ale po zmianie trybu obrazu na normalny - znikają.(przynajmniej u mnie)
 
Do góry