Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

streamtest

New member
Żeby moc nagrywać na dysk twardy w tym TV, dysk musi miec pojemność co najmniej 160Giga ale nie więcej niz 2Tb, po podłączeniu dysku do telewizora zostaje on prze-partycjonowany i sformatowany na UFS, zapis zaszyfrowany. Także jeśli zostanie coś nagrane na dysk twardy to będzie to można później odtwarzać tylko na tym samym telewizorze na którym strumień zostal nagrany.

Moga tez wystapic problemy z ponownym sformatowaniem dysku na "widzialny format" bo patrycja na ktorej nagrywa telewizor jest zupelnie nie widoczna pod windows. Takze milej zabawy ;)

PS. Niestety nie można sobie tak po prostu nagrywać filmów BD w dobrej jakości, a potem pliczkiem dzielić się ze światem ;P
 
Ostatnia edycja:

Byrd66

New member
Na elektrodzie?
a co to znaczy będę wdzięczny za info :)
Pracują nad możliwością nagrywania na USB w S30, który to w standardzie tej opcji nie posiada. Niestety jest potrzebne szyfrowanie, które znajduje się w innej kości pamięci, do której nie ma dostępu (na razie), a które jest wyłączone.
 

hms

New member
Hej, czy ktos z was posiada miernik zuzycia pradu i moglby zmierzyc pobor s30-tki?
Chodzi mi np o tryb normalny, tryb eko (roznice w zuzyciu normalny/eko-dzien/noc) i tryb z wylaczonym wyswietlaniem na ekranie. Pomiar przy ogladniu telewizji (nie dvd, bo tam za duzo ciemnych scen).

Uzywam s30 juz 3 miesiace i wg mnie obraz z bliska jest gorszy niz na PV8, ktory mialem poprzednio - z daleka nie ma duzych roznic, tych 600Hz to w ogole nie widac - w menu nie opcji wyalczenia 100hz jak to bylo w poprzenich modelach zeby mozna bylo zoabczyc czy jest roznica (na PV bylo widac od razu), no ale tu jest net i czytnik kart, jedno HDMI wiecej, lepszy dziwek itd. Oba telewizory kupowalem w grudniu PV8 w 2008, S30 w 2011 i oba kosztowaly 2000zl,a przeciez s30 stoi sporo wyzej modelowo i jest mlodszy o 3 lata - wczoraj widzialem g30 za 2350 - moze bylo trzeba poczekac? :p
 
Ostatnia edycja:

wizardrzg

New member
a może mi ktoś odpowiedzieć, czy też macie takie dziwne pstryknięcia tv gdy jest on wyłączony?
dźwięk mniej więcej taki jak przy włączeniu, raz na kilka godzin, gdy tv jest wyłączony.
czy to normalne? też tak macie?
boję się, że z tv lub instalacją coś jest nie tak.
 

grzegorz1981

New member
Witam. Od tygodnia stoi u mnie tv. Z uwagi na niedostępność modelu S30 w sklepach internetowych i stacjonarnych, kupiłem TX-P42GT30. Ten tv to po prostu rewelacja. Myślę, że każdy kto go ma wie o czym mówię. Rewelacyjna czerń, elegancki wygląd, płynność (oglądam wszystko z włączonym IFC), pobór prądu (średnio na normalnym z eco 130W). Obraz w SD z tunera DVB-T i DVB-S bardzo dobry plus, HD to po prostu BAJKA! Polecam wszystkim ten tv.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam. Od tygodnia stoi u mnie tv. Z uwagi na niedostępność modelu S30 w sklepach internetowych i stacjonarnych, kupiłem TX-P42GT30. Ten tv to po prostu rewelacja. Myślę, że każdy kto go ma wie o czym mówię. Rewelacyjna czerń, elegancki wygląd, płynność (oglądam wszystko z włączonym IFC), pobór prądu (średnio na normalnym z eco 130W). Obraz w SD z tunera DVB-T i DVB-S bardzo dobry plus, HD to po prostu BAJKA! Polecam wszystkim ten tv.

Hmmm,powiem szczerze,że jesteś dziwnym człowiekiem.Od dawna wszystkim wciskasz kit,jaki to S30 jest wspaniały w stosunku do G30 i,że nie ma sensu kupować G30 i nie dałeś sobie nic powiedzieć.A ty co teraz robisz? Nie dość,że nie kupujesz S30,nie dość,że nie kupujesz G30 a kupujesz GT30 i opływasz w euforiach.Ja i inni zapewnialiśmy ciebie,że G30 jest super wyborem i już przy nim byłbyś cały happy.
Teraz nagle wszystkim polecasz GT30? Jeszcze trochę poczekamy i dowiemy się od ciebie,że S30 to jednak nie to i to jest kwestia czasu.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam. Od tygodnia stoi u mnie tv. Z uwagi na niedostępność modelu S30 w sklepach internetowych i stacjonarnych, kupiłem TX-P42GT30. Ten tv to po prostu rewelacja. Myślę, że każdy kto go ma wie o czym mówię. Rewelacyjna czerń, elegancki wygląd, płynność (oglądam wszystko z włączonym IFC), pobór prądu (średnio na normalnym z eco 130W). Obraz w SD z tunera DVB-T i DVB-S bardzo dobry plus, HD to po prostu BAJKA! Polecam wszystkim ten tv.

Ha! kloss_ks mnie uprzedził w odpowiedzi, właśnie miałem pogratulować ci zakupu plazmy z serii GT.

Faktycznie dobrze na tym wyszedłeś że S nie ma w sklepach mimo że w/g ciebie była "najlepsiejsza z najlepszych" i ostatecznie kupiłeś droższą GT które cenowo zbliżyło się do G nie to co kiedyś było... :bober:

Różnica pomiędzy G a S jest spora a po między GT a S jeszcze większa na kożyść tej pierwszej :p
 

buczo81

New member
Hmmm,powiem szczerze,że jesteś dziwnym człowiekiem.Od dawna wszystkim wciskasz kit,jaki to S30 jest wspaniały w stosunku do G30 i,że nie ma sensu kupować G30 i nie dałeś sobie nic powiedzieć.A ty co teraz robisz? Nie dość,że nie kupujesz S30,nie dość,że nie kupujesz G30 a kupujesz GT30 i opływasz w euforiach.Ja i inni zapewnialiśmy ciebie,że G30 jest super wyborem i już przy nim byłbyś cały happy.
Teraz nagle wszystkim polecasz GT30? Jeszcze trochę poczekamy i dowiemy się od ciebie,że S30 to jednak nie to i to jest kwestia czasu.

Mi na PW pisał kiedyś że ma S30 :)
 

grzegorz1981

New member
O co Wam chodzi? Gdyby S30 był dostępny to bym na pewno go kupił, ale ze względu na niedostępność wziąłem GT30, bo G30 z tej trójki jest najmniej opłacalny (jakość obrazu, cena).
 

grzegorz1981

New member
Na CENEO jest 17 ofert S30!!!!!!!!!!!
Prawie wszędzie jest chwilowo brak, a jeśli już są to z 5 letnią gwarancją wyjdzie około 2600zł. Ja za GT30 na electro z 5 lat gwar. dałem 2890zł.
Swoją drogą to jest chore, że tv który wychodzi ze sprzedaży drożej zamiast tanieć. Zobacz ile sobie życzą za np. S20 czy X20.
O tym że jesteś jeden wielki matacz bo mówiłeś iż ten tv kupiłeś dawno temu.
EOT.
Pytałem Cię o ustawienia obrazu w tym tv bo byłem w 100% przekonany do tego tv, ale przegapiłem najlepszy czas na zakup. Kilku znajomych nawet kupiło S30 z mojego polecenia.
Porównywałem już S30 do swojego GT30. Owszem GT30 jest lepszy, ale nie popadajmy w paranoję, S30 w porównaniu do GT30 wcale nie ma się czego wstydzić.
 

Grzechu07

New member
Hej, jestem mega szczęśliwym użytkownikiem tego telewizora od lutego ale mam takie pytanie, podczas podłączenia telewizora pod laptopa (Samsung R540) przez złącze HDMI po bokach, dołu i górze są takie czarne paski (2-3 cm). W ustawieniach laptopa nie da się tego zmienić (jest standardowa rozdzielczość 1920x1080). Jest to normalne czy mogę coś z tym zrobić ? Dodam, że podczas oglądania te paski są trochę jaśniejsze i trochę to widać.
 

dzemski

New member
Hej, jestem mega szczęśliwym użytkownikiem tego telewizora od lutego ale mam takie pytanie, podczas podłączenia telewizora pod laptopa (Samsung R540) przez złącze HDMI po bokach, dołu i górze są takie czarne paski (2-3 cm). W ustawieniach laptopa nie da się tego zmienić (jest standardowa rozdzielczość 1920x1080). Jest to normalne czy mogę coś z tym zrobić ? Dodam, że podczas oglądania te paski są trochę jaśniejsze i trochę to widać.
W ustawieniach karty graficznej w lapku powinna być mozliwość dopasowania wyświetlanego obrazu do ekranu.
 
Do góry