Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

bartek77

New member
Mam mały problem z moim tv. Podczas szybkich, dynamicznych scen wyświetlany obraz staje się mało płynny, tak jakby się zacinał. Widoczne jest to zwłaszcza w przypadku jakiś szerszych ujęć, np: widok dżungli amazońskiej kręcony z lotu helikoptera lub inne tego typu ujęcia gdzie kamera stosunkowo szybko się przesuwa.

Podobnie jest po podłączeniu konsoli PS3. Efekt ten występuje gdy np. w Uncharted obracamy kamerą. Tło rozmywa się lekko, obraz nie jest płynny. Podobnie jest w każdej innej grze. Szybko przesuwające się tła stają się rozmyte. Inny przykład: PES 2010. Prezentacja stadionu przed meczem. Kamera poruszając się pokazuje trybuny i obraz leciutko przycina się co parę sekund.

Czy to jest zupełnie normalny efekt, a ja po prostu oczekuję od mojego tv czegoś niemożliwego? Generalnie nie jest to uciążliwe, jestem jednak ciekawy czym to jest spowodowane? Od razu zaznaczam że próbowałem zamienić swój tani kabel hdmi na inny(też tani), ale nic to nie dało. Może mam coś nie tak w ustawieniach? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Monaro

New member
bartek77

Dziwna sprawa, bo tv posiada niski lag. Może tv masz nowy,niewiele godzin przepracowane i plasma musi się dotrzeć? Sprawdź jeśli możesz ile ma godzin pracy.

Możesz jeszcze w czasie grania na konsoli włączyć tryb pracy tv na GRY i WYŁĄCZYĆ wszystkie ulepszacze obrazu!

U mnie na konsolach podpiętych do tv wszystko pięknie, szybko śmiga bez żadnych problemów
 

WoofeR

New member
W profilu GRA nie działa IFC co może dawać odczucie szarpania obrazu. Ja osobiście mam w PS3 ustawiony profil KINO + IFC na maks. BF3 bardzo płynnie działa to samo inne gry, lagów nie zauważyłem.

Jeśli chodzi o szarpanie na TV (DVB-T) to też mi się czasami zdarza to zauważyć, raczej nie jest to spowodowane brakiem mocy przetwarzania TV (mam IFC ustawiony na maks) a jakością odbieranego obrazu z "eteru".
 

zieniu

New member
Witam, minęło trochę czasu odkąd jestem posiadaczem p42s30e i wreszcie mogę podzielić się z Wami moimi przemyśleniami. Telewizor posiadam od listopada 2011r. zakupiony w Mediamarkt. Przed zakupem dlugo zastanawialem sie czy prac plazme czy Led jednak ostatecznie stanelo na plazmie po argumentach sprzedawcy. Dodam iż w temacie bylem i do tej pory jestem dosc zielony a jest to moj pierwszy tv niekineskopowy i nie mam porownania.
Więc od poczatku jeśli chodzi o obraz to jest naprawde w porządku ( tv odbieram z naziemnej telewizji cyfrowej), tvn hd wymiata pozostale troche gorzej ale da sie przezyc.. Choc z drugiej strony musze wspomniec ze brat kupil jakiegos leda od Sony i uważam ze obraz jest bardzo porownywalny w moim odczuciu i ja nie widze zadnej przewagi plazmy nad led w tej kwestii..
Jeśli chodzi o obsługę to jest naprawde prosta po pierwszym podłączeniu sam znalazl wszystkie kanały i zajeło mu to ok 2min.
Telewizor wykorzystuje tez do PS3 i muszę przyznać ze radzi sobie idealnie, wszystko plynnie nie zauwazylem zadnych przycieć czy lagów.
Jęsli chodzi o multimedia tv jest tez genialny- jak na razie odczytuje mi w zasadzie wszystkie filmy z pena nawet uszkodzone ktorych allplayer na pc nie chical odtworzyc:) Napisy moglyby byc troche wieksze ale przyzwyczailem sie. Warto tez wspomnieć o serwisach internetowych- ipla iplex tvnplayer youtube czy shoutcast. Fajna jest tez opcja wylaczenia ekranu i puszczanie samego dzwieku- oszczedza prad i ekran..
Teraz jesli chodzi i minusy bo takie tez niestety sa :(
-najważniejszy to pamięć pikseli czy jak to się tam nazywa..niestety u mnie ostatnio (od ok miesiaca na ok 7 miesiecy uzytkowania) zaczelo pojawiac sie logo youtube (co dziwne i pocieszajace z konsoli nic sie nie pojawia odpukac),dodam iż wszystkie opcje zabezpieczające przed tym zjawiskiem mam aktywnea YT nie ogladalem jakos nadmiernie duzo.. co prawda tv nie docieralem ale po 6 miesiacach uzytkowania juz chyba zdazyl sie dotrzec..bledem bylo tez ustawienie(chyba przypadkowe) serwisow internetowych na tryb zdjecie i zapewne to spowodowalo cale zamieszanie niestety..na szczescie na razie logo znika po jakims czasie ale wystarczy kilka minut z YT i potrafi wrocic. Niestety jesli problem pozostanie to w moim odczuciu plazmy sa przegrane...
-kolejnym minusem są głosniki-do tv sa ok ale do muzyki czy filmow z pena juz gorzej..jednak jakies fajne kino domowe jest wskazane-tu kolejny minus gdyz posiadam glosniki 5.1 logitecha i niestety nie moge ustawiac wysokich i niskich tonow na wyjscie sluchawkowe telewizora-przez co glosniki graja bardzo duzym basem bez wysokich tonow (do tych ostatnich poglaszam tv :)
-minusem jest tez niestety zuzycie pradu-duzo nie ogladam a na rachunkach juz troche odczulem- no i niestety w porownaniu z ledem brata ponad 2x wieksze zuzycie 65W led do ok 130 plazma
-z mniejszych minusow to brak mozliwosci nagrywania filmow (choc ktos pisal ze mozna nagrywac na dysk zewnetrzny powyzej 160gb ale ciekawe czy ktos ma doswiadczenie w tym temacie??) oraz juz malo wazny brak mozliwosci wylaczania ekranu na pilocie jednym przyciskiem tylko trzeba wchodzic do calego menu
Podsumowując tv godny polecenia jeśli pamięć pikseli nie utrwali się, niestety jeśli logo wypali sie uznam plazmy za strate pieniedzy tym bardziej ze z tego co wiem gwarancja tego nie obejmuje a w moim odczuciu nie widzę róznicy w jakosci ledów i plazm.
Pozdrawiam
zieniu
 

streamtest

New member
Witam, macie takie „przebarwienia” na obrazie, np. gdy telewizor wyświetla bardzo jaskrawe tło, na którym są jakieś bardzo jasne lub bardzo ciemne obiekty z ostrymi konturami? Wydaje mi sie ze miałem to juz od samego początku po zakupie tej plazmy. Np. przy wyświetlaniu opcji w menu czasem od tych prostokątów biegnie taki pasek, jakby cień, przez cały ekran do samego końca ekranu. I zastanawia mnie czy po prostu wszystkie modele tak maja czy jest to wada fabryczna matrycy.

Kilka zdjęć tego „czegoś”


 
Ostatnia edycja:

bizkit

New member
Witam,

jakis czas temu zakupilem ten TV i musze przyznac, ze jestem bardzo zadowolony z wyboru....tylko jest jeden maly problem...Nie posiadam, zadnej TV cyfrowej typu cyfra, polsat, aster czy tam upc i do tej pory tv byl podlaczony do gniazda analogowego...obraz tragedia :) Zastanawiam sie w jaki sposob moge uzyskac obrac z darmowej naziemnej telewizji cyfrowej? Podpinam jakaś antene ze wzmacniaczem i nawet jednego kanału nie jestem w stanie wyłapac. Musze przyznac, ze zaczyna mnie to powoli irytowac...ma ktos jakis pomysl?
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
najpierw sprwdź kolego w necie czy jesteś w zasięgu naziemnej cyfrowej, anteny są często kierunkowe i powinny być skierowane w kierunku najbliższych jej nadajników... od paru aspektów to zależy no i wyszukuj na TV w ustawieniach DVB-T.
 

martee115

New member
1. W Polsce są tylko z E
2. Czechy
3. Ktoś głupoty gadał - 1080p można mieć z pliku, hdmi, tunera dvb-c, component
Ale jeśli tylko oglądasz filmy w hd i mkv to 90% odczyta dobrze
4. Odtwarza z każdego dysku - fat, ntfs. 160, 320, 500GB śmigają idealnie.

a ja mam dysk Samsunga 320 i mi go nie widzi... formatowałem na ntfs, formatowałem na fat
i bez efektu. Po podłączeniu jest info że podłączono urządzenie USB i koniec. A peny normalnie
widzi. Jest na to jakieś lekrstwo ?
 

tical

New member
a ja mam dysk Samsunga 320 i mi go nie widzi... formatowałem na ntfs, formatowałem na fat
i bez efektu. Po podłączeniu jest info że podłączono urządzenie USB i koniec. A peny normalnie
widzi. Jest na to jakieś lekrstwo ?
Moze zewnetrze zasilanie dysku? Moze za duzy pobor z TV i nie wyrabia.
 

WoofeR

New member
Powiedzcie mi proszę, czy naprawdę soft w tym modelu (ostatni upgrade robiłem w marcu) nie przewiduje źródła AV z HDMI1 jako stałej opcji? Za każdym razem gdy chcę włączyć dekoder NNK, włączam TV, zaraz potem dekoder, a mimo wszystko telewizor wskakuje na chwilę na analogowy tuner przez co pojawia się śnieg, a dopiero potem sygnał z dekodera. Wybór źródła przy uruchamianiu mam oczywiście na AV, a DVB-T oraz Analogowy jako POMIŃ przy identyfikacji.

W modelu X10 sprzed 3 lat takiego problemu nie ma, uruchamia się telewizor i on czeka na źródło sygnału z HDMI1.
 

streamtest

New member
Konfiguracja / Ustawienia wyświetlania / Etykiety wejść i tam wybierz opcję "pomin " w analogowe, wtedy będzie "czekał " aż pojawi się sygnał..

Wysłane z mojego LT26i
 
Do góry