Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

WoofeR

New member
Czy w tym modelu działa EPG dla DVB-T?

Update:

Działa, dowiedziałem się z testu.
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
w S30 jest ten sam panel co w G30, w U30 jest stary panel
jest jeden minus G30, ma wentylatory a S30 nie

no to żeś strzelił z tymi wentylatorami, rozumiem że brak wentylatorów jest zaletą :grin:... szczególnie w lato kiedy temp otoczenia przekracza 30 stopni a sprzęt ma tylko chłodzenie pasywne.

Różnice pomiędzy modelem S i G są i to dość zauważalne
 

don111

Banned
pewnie są różnice ale nie przesadzajmy z tą różnicą klasy, główna różnica to filtr, w zaciemnieniu bez znaczenia, mniej istotne to tryb thx i kalibracja w menu głównym (S30 w serwisowym)
sam panel ten sam i całkowita cisza, o ile nie bzyczy
obydwa w swoich cenach są atrakcyjne
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Bajki o brzęczących buczących G30 i VT

pewnie są różnice ale nie przesadzajmy z tą różnicą klasy, główna różnica to filtr, w zaciemnieniu bez znaczenia, mniej istotne to tryb thx i kalibracja w menu głównym (S30 w serwisowym)
sam panel ten sam i całkowita cisza, o ile nie bzyczy
obydwa w swoich cenach są atrakcyjne

tu się zgadzam, doszlismy do wspólnego stanowiska że w S praktycznie jest lustro (ten twardy ekran jak piszesz) ma to znaczenie przy oglądaniu TV w pokoju przy włączonym oświetleniu, wiem co pisze bo miałem 40LE820E a to lustro 100% :)

Co do tego buczenia to jak dla mnie to zawracanie d...y oczywiście mogą się trafić felerne egzemplarze ja wszędzie wtedy wymiana zasilacza i po sprawie.

Mam teraz wśród bliskich oprócz mojego G30 42" kupionego w listopadzie jeszcze jednego G30 szwagra (46") i znajomych co kupili za moją namową dopiero co.... ostatnio VT30.

Pomagałem w ustawianiu i wieszaniu (VT) tych TV dokłądnie je oglądając bo ja byłem sprawcą ich zakupów.

Zupełnie odpowiedzialnie mogę napisać nie buczą!!!! Mój w nocy (mieszkam w cichej okolicy) zaczyna być słyszalny przy WYŁĄCZONYM dzwięku jakieś 20-30cm od górnej krawędzi TV z Szwagra G30 46" jest bardzo podobnie nawet przy jasnym tle faktycznie można wtedy MINIMALNIE coś więcej usłyszeć.

Co do VT30" znajomych to można coś usłyszeć takie szumienie (wł. mute) mniej więcej z odległości 1m - podkreślam przy wyłączonym dzwięku w TV!!!


Ja mam G30 z 5 letnią gwarancją Panasa podobnie mój szwagier co kupił po mnie w grudniu, znajomi kupili dopiero teraz w lutym, wprawdzie nie mają dłuższej gwarancji ale są zadowoleni z nabytku byle czego znajomym bym z oczywistych powodów nie polecał.

:krol:
 
Ostatnia edycja:

robertos80

New member
tu się zgadzam, doszlismy do wspólnego stanowiska że w S praktycznie jest lustro (ten twardy ekran jak piszesz) ma to znaczenie przy oglądaniu TV w pokoju przy włączonym oświetleniu, wiem co pisze bo miałem 40LE820E a to lustro 100% :)

Co do tego buczenia to jak dla mnie to zawracanie d...y oczywiście mogą się trafić felerne egzemplarze ja wszędzie wtedy wymiana zasilacza i po sprawie.

Mam teraz wśród bliskich oprócz mojego G30 42" kupionego w listopadzie jeszcze jednego G30 szwagra (46") i znajomych co kupili za moją namową dopiero co.... ostatnio VT50.

Pomagałem w ustawianiu i wieszaniu (VT) tych TV dokłądnie je oglądając bo ja byłem sprawcą ich zakupów.

Zupełnie odpowiedzialnie mogę napisać nie buczą!!!! Mój w nocy (mieszkam w cichej okolicy) zaczyna być słyszalny przy WYŁĄCZONYM dzwięku jakieś 20-30cm od górnej krawędzi TV z Szwagra G30 46" jest bardzo podobnie nawet przy jasnym tle faktycznie można wtedy MINIMALNIE coś więcej usłyszeć.

Co do VT50" znajomych to można coś usłyszeć takie szumienie (wł. mute) mniej więcej z odległości 1m - podkreślam przy wyłączonym dzwięku w TV!!!


Ja mam G30 z 5 letnią gwarancją Panasa podobnie mój szwagier co kupił po mnie w grudniu, znajomi kupili dopiero teraz w lutym, wprawdzie nie mają dłuższej gwarancji ale są zadowoleni z nabytku byle czego znajomym bym z oczywistych powodów nie polecał.

:krol:

chyba VT30 a nie VT50
 

Monaro

New member
Mam kilka pytań Proszę o odpowiedź.

1.Jak to jest z ta gwarancja Panasonic Polska tzn. tv musi miec na koncu w oznaczeniu modelu litere E obowiazkowo czy niekoniecznie? Jesli kupie tv i okaze sie, ze ma inna literke lub nie ma zadnej, to znaczy, ze tv nie pochodzi z polskiej dystrybucji i Panasonic Polska nie udzieli mi gwarancji na niego? Jesli tak to co wtedy, gdybym np mial na koncu B....pozostaje tylko gwarancja sklepowa?

2.Gdzie sa skladane te modele Panasonica? Slovenia, Polska, Czechy? Jakies konkretne panstwo oznacza tv z polskiej dystrybucji i polska gwarancje?

3.Wszyscy tak kombinuja, ze podlaczaja filmy z pendrive'a w sklepach zeby porownac obraz z kilku tv. Szukaja tv z bezproblemowa obsluga filmow z pendrive'a itd. Gdzies mi sie obilo o uszy, ze pelne full hd mozliwe jest tylko po kablu HDMI i komponent. Jesli to prawda, to film full hd odtwarzany z USB bedzie wyswietlany tylko obrazem hd ready? Czy to prawda? Jesli w parametrach Panasonica jest napisane full hd (tylko hdmi), to rozumiem, ze jest to ograniczenie sprzetowe, a nie wada telewizorow Panasonica?

4. Jedni twierdza, ze model S30 nie odtwarza filmow z dyskow twardych podpietych do usb a inni, ze dzialaja. Z lewej strony tv widac USB 1 HDD a wiec moze pod te wejscie trzeba podpiac dysk twardy i bedzie dzialac a pod usb 2 nie dziala? Ma ktos dysk twardy na usb i testowal to?
 

Byrd66

New member
1. W Polsce są tylko z E
2. Czechy
3. Ktoś głupoty gadał - 1080p można mieć z pliku, hdmi, tunera dvb-c, component
Ale jeśli tylko oglądasz filmy w hd i mkv to 90% odczyta dobrze
4. Odtwarza z każdego dysku - fat, ntfs. 160, 320, 500GB śmigają idealnie.
 

grzegorz1981

New member
Ja tam i tak dalej jestem za S-ką. Z tym filtrem antyrefleksowym to nie do końca się zgodzę. Nie wiem jak to wygląda w domu, ale w sklepie powiem szczerze nie widziałem jakiejś dużej różnicy. Na S-ce tylko trochę bardziej się wszystko odbija w porównaniu do G. Co do mniejszej ilości HDMI, USB czy brak trybu THX to dla mnie osobiście nie są jakieś wielkie minusy bo 3 HDMI mi wystarczają, USB raczej rzadko będę używał, tak samo z trybem THX. W plazmach najbardziej mi odpowiada tryb normalny. Tak naprawdę jedyny plus który widzę to ciut lepsza czerń w G30, ale w S30 też jest naprawdę niezła.
Na Electro.pl jest obecnie promocja, 10% rabatu przy przedłużeniu gwarancji na 5 lat, w tym wypadku cena za S-kę wychodzi 1696.48zł czyli rewelacja. Razem z gwar. 5 lat i wysyłką jest minimalnie ponad 2100zł.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Wszystko się zgadza,ale....w pewnym momencie,jak już się ''oswoisz'' z tv stwierdzisz że mogłoby być trochę lepiej,a tu zonk,bo nie masz żadnych możliwości poprawienia obrazu(gamma,balans bieli,zarządzanie kolorami).Można oczywiście pogrzebać w menu serwisowym,ale.....Na twoim miejscu bym dopłacił,tym bardziej że różnica w cenie jest niewielka.
 

bartek77

New member
Witam, jestem od około 2 miesięcy zadowolonym użytkownikiem P42S30E.
Wszystko ładnie, pięknie, JAK ZA TĄ CENĘ to nie ma się do czego przyczepić.

Nurtuje mnie jednak jedna rzecz. Wiem, że w przypadku plazm nie ma o tym mowy, ale mam wrażenie, że występuje u mnie czasami coś na wzór słynnego efektu teatru. Oglądając filmy mam czasem wrażenie takiej hmm... ,,sztuczności tła''. Najbardziej to razi gdy w danej scenie mamy aktora na pierwszym planie, bardzo blisko kamery. Tło wydaje się być wtedy nierealnym, jakbym oglądał filmy z lat 60tych. Osobiście już się do tego przyzwyczaiłem, nie pisałbym nawet tego posta ale... zwróciło mi na to uwagę już kilka osób, kompletnych laików zresztą. Więc może coś w tym jest?

Moje pytanie: czy to jest wina ustawień? (jakieś 600hz creation pro czy inne takie)? Czy może taka głębia, rozróżnienie pierwszego planu i drugiego to zupełna normalka i powinienem to traktować jako atut? Nie ma różnicy czy film jest w HD czy SD. To mój pierwszy większy telewizor więc zaznaczam że jestem raczej słabo ogarnięty w temacie.

Z góry dzięki za odpowiedź
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam, jestem od około 2 miesięcy zadowolonym użytkownikiem P42S30E.
Wszystko ładnie, pięknie, JAK ZA TĄ CENĘ to nie ma się do czego przyczepić.

Nurtuje mnie jednak jedna rzecz. Wiem, że w przypadku plazm nie ma o tym mowy, ale mam wrażenie, że występuje u mnie czasami coś na wzór słynnego efektu teatru. Oglądając filmy mam czasem wrażenie takiej hmm... ,,sztuczności tła''. Najbardziej to razi gdy w danej scenie mamy aktora na pierwszym planie, bardzo blisko kamery. Tło wydaje się być wtedy nierealnym, jakbym oglądał filmy z lat 60tych. Osobiście już się do tego przyzwyczaiłem, nie pisałbym nawet tego posta ale... zwróciło mi na to uwagę już kilka osób, kompletnych laików zresztą. Więc może coś w tym jest?

Moje pytanie: czy to jest wina ustawień? (jakieś 600hz creation pro czy inne takie)? Czy może taka głębia, rozróżnienie pierwszego planu i drugiego to zupełna normalka i powinienem to traktować jako atut? Nie ma różnicy czy film jest w HD czy SD. To mój pierwszy większy telewizor więc zaznaczam że jestem raczej słabo ogarnięty w temacie.

Z góry dzięki za odpowiedź
wyłącz wszystkie "poprawiacze obrazu" a w pierwszej kolejności IFC jak masz go w swoim TV.
 

bartek77

New member
dzięki za szybką odpowiedź.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie ale zdaje się że ten tv nie ma IFC.

Ogólnie kalibracja obrazu jest w nim bardzo mocno ograniczona. Z polepszaczy widzę tu tylko tryb Eco (mam wyłączony) i 600 hz creation pro.

Właśnie to 600 hz mnie zastanawia. Nie widzę różnicy niezależnie czy jest włączony czy nie. U mnie ten tryb jest włączony. Czy to jest źródło mojego problemu?

Jak się ma te 600hz do transmisji piłkarskich?
 

angelo2507

New member
Funkcja IFC jest napewno w ustawiniach zaawansowanych ale ja mam ja zalaczonom i obraz jest ok.Wedlug testow najlepszy obraz podobno jest na ustawieniu prawdziwe kino,ja osbiscie poustawialem sobie panasonica na planszach testowych i moje ustawienia wygladaja nastepujaco; prawdziwe kino,kontrast 42 ,jasnosc -2,kolor 30,ostrosc 5 w ustawieniach zaawansowanych zalaczone IFC i wedlog mnie obraz jest na tych ustawieniach ok.
 

diabelm4

New member
Witam kupłem panasonic 42 s30 e mam problem na ekranie jest logo mtv i tak na każdym programie wygląda jak wypalone .Czy da sie cos z tym zrobić ? czy mam go oddać do sklepu?
 

Moonmaker

New member
Witam,

M.in. dzięki Wam od tygodnia testuję swój S30 w domu i jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek - choć nie jestem znawcą - dostrzegam subtelną różnicę w czerni (absorbcyjnej) i głębi obrazu między S i G. Przeważyło zakończenie programu 5 lat gwarancji Panasa i jednak cena, pewnego pułapu postanowiłem nie przekraczać. TV jest rewelacyjny, choć w dzień wiele traci ze swojego uroku. Wybór był świadomy, bo oglądamy wieczorami, a to co w dzień (M jak... czy inne tego typu p... ;)) mnie nie interesuje. Za to wieczorem chce się patrzeć, choć na razie tylko DVD oraz DVB-T. Co będzie w Full HD, mam nadzieję niedługo się przekonać. LCD nie przekonuje mnie w niczym, plazma jak na razie odwdzięcza się niesamowitą naturalnością i jakby miękkością obrazu. Myślę, że ten model wart jest polecenia, jeśli nie podchodzimy z przesadną uwagą do naprawdę subtelnych różnic obrazu, widocznych zresztą głównie za dnia - ale to zależy od indywidualnych preferencji i upodobań. Ja jestem megazadowolony.

Co do reszty, mam pytanie: czy możliwe jest nagrywanie na pamięć USB? Przy próbie nagrywania "z obrazu" wyświetla mi się "sprawdź ustawienia", ale nie mogę ich znaleźć. Gdy (chyba) uaktywniam nagrywanie z GUIDE, dioda zmienia kolor na pomarańczowy, tuner informuje o zablokowaniu oglądanego kanału ze względu na aktywne nagrywanie, ale nic więcej się nie dzieje, tzn nie ma informacji o niepowodzeniu nagrywania, ale też nie ma nigdzie tegoż nagrania. Być może coś mylę, ale wydawało mi się, że opcja nagrywania jest w tym TV dostępna, tak wynika z tego zdania w przywołanym parę postów wyżej teście:

"dodatkowo w Timerze znajdziemy funkcje związane z PVR (nagrywanie programów na zewnętrzny nośnik pamięci)"

Jeśli nie, to wyprowadźcie mnie z błędu.

Reszta na razie bardzo OK. Dzięki za Wasze uwagi i spostrzeżenia.
@Grzegorz1981 - też będziesz magazadowolony ;)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam kupłem panasonic 42 s30 e mam problem na ekranie jest logo mtv i tak na każdym programie wygląda jak wypalone .Czy da sie cos z tym zrobić ? czy mam go oddać do sklepu?
jak nie zniknie np. po pioneer plazma repair lub po jakimś 2-4 godzinnym podobnym seansie to oddać lub wymienić!!!

Poza tym może sprawdź ile panel TV ma przepracowane godzin, jak wejść w menu znajdziesz na forum było to wielokrotnie opisywane.

Tak to jest jak się z wystawy TV kupuje... :(
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam,

M.in. dzięki Wam od tygodnia testuję swój S30 w domu i jestem bardzo zadowolony, aczkolwiek - choć nie jestem znawcą - dostrzegam subtelną różnicę w czerni (absorbcyjnej) i głębi obrazu między S i G. Przeważyło zakończenie programu 5 lat gwarancji Panasa i jednak cena, pewnego pułapu postanowiłem nie przekraczać. TV jest rewelacyjny, choć w dzień wiele traci ze swojego uroku. Wybór był świadomy, bo oglądamy wieczorami, a to co w dzień (M jak... czy inne tego typu p... ;)) mnie nie interesuje. Za to wieczorem chce się patrzeć, choć na razie tylko DVD oraz DVB-T. Co będzie w Full HD, mam nadzieję niedługo się przekonać. LCD nie przekonuje mnie w niczym, plazma jak na razie odwdzięcza się niesamowitą naturalnością i jakby miękkością obrazu. Myślę, że ten model wart jest polecenia, jeśli nie podchodzimy z przesadną uwagą do naprawdę subtelnych różnic obrazu, widocznych zresztą głównie za dnia - ale to zależy od indywidualnych preferencji i upodobań. Ja jestem megazadowolony.

Co do reszty, mam pytanie: czy możliwe jest nagrywanie na pamięć USB? Przy próbie nagrywania "z obrazu" wyświetla mi się "sprawdź ustawienia", ale nie mogę ich znaleźć. Gdy (chyba) uaktywniam nagrywanie z GUIDE, dioda zmienia kolor na pomarańczowy, tuner informuje o zablokowaniu oglądanego kanału ze względu na aktywne nagrywanie, ale nic więcej się nie dzieje, tzn nie ma informacji o niepowodzeniu nagrywania, ale też nie ma nigdzie tegoż nagrania. Być może coś mylę, ale wydawało mi się, że opcja nagrywania jest w tym TV dostępna, tak wynika z tego zdania w przywołanym parę postów wyżej teście:

"dodatkowo w Timerze znajdziemy funkcje związane z PVR (nagrywanie programów na zewnętrzny nośnik pamięci)"

Jeśli nie, to wyprowadźcie mnie z błędu.

Reszta na razie bardzo OK. Dzięki za Wasze uwagi i spostrzeżenia.
@Grzegorz1981 - też będziesz magazadowolony ;)
w np. G30 możesz nagrać tylko na dysk 160GB-3TB srormatowany przez TV
 
Do góry